Home Aktualności Czy pasja jest obłędem?! Wasze prawdziwe historie, które inspirują. Wioletta Chrószcz

Czy pasja jest obłędem?! Wasze prawdziwe historie, które inspirują. Wioletta Chrószcz

800
0
SHARE

Wśród ludzi spotykam wiele pasji ale nade wszystko pasja życia jest tą, która wzbudza we mnie najwięcej zachwytu.

Będąc na ostatnim zlocie motocyklowym w Ardenach, który to cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, gdzie pasjonaci motocykli spotykają się we wspólnym celu wymiany doświadczeń oraz wiedzy z moto tematu, zloty tego typu ukazują jak wiele znaczy dla człowieka zamiłowanie do jednego zagadnienia i dokąd to może prowadzić. Entuzjazm hobbystów dal się odczuć również tym, dla których motocykl to tylko motocykl a motocyklista to przysłowiowy dawca organów. Stąd też pewnie pasjonaci rożnego typu czasem traktowani są jak furiaci, zanurzający się w agonii spełnienia, czasem gotowi poświecić to co mają najcenniejsze – życie.

Ludzie posiadający pasje są śmietanką narodu, natomiast ludzie z pasją do życia w tej śmietance się nurzają. Czasem coś musi się przytrafić, jakieś cholerstwo musi nas dopaść abyśmy to życie docenili, nieraz potrzeba stanąć na jego krawędzi i dosłownie otrzeć się o śmierć, by móc dostrzec jak cenne i niepowtarzalne jest nasze życiowe dziedzictwo.

Postać Don Chichot’a uosabia wszystkie cechy kogoś, dla kogo jego własna legenda stała się nadrzędnym celem jego istnienia.

Nie bacząc na opinie innych, z odwagą, słuchający wewnętrznego pragnienia był gotów stawić czoła każdej napotykającej go przeszkodzie. W książce doskonale ukazana jest ciężka droga każdego, niepokornego zapaleńca, któremu otoczenie osadza o nierealności jego celów.

Osobiście usłyszałam niejednokrotnie zdanie, które to miało podsumować moje życiowe dokonania; – za dużo ci się wydaje a za mało ci w życiu wychodzi. Z pewnością ludzie, którzy użyli tego stwierdzenia mieli racje, z tą oto różnicą, ze jakiekolwiek wydawane oceny o innych są ocenami dokonań autora tych podsumowań. Zamiast skupić się na dialogu i tego co druga istota może przekazać nam poprzez swoją osobę.

Wrócę jednak do wcześniej wspomnianej pasji życia – w wielu przekazach, poradnikach życiowych kładzie się nacisk na chwile obecną, przysłowiowe Tu i Teraz. Nie bez powodu, bo jest to najcenniejsze i jedyne co posiadamy, wiec tak istotne jest, jak czujemy się w chwili obecnej, nie przyzwalając by inni zatruwali nas swoimi uwagami, sprawia, że żyjemy własnym pełnowymiarowym życiem. Każdy z nas jest inny i każdy jest wspaniały, ale jest jedno co nas wszystkich łączy, coś co wszyscy mamy wspólne, to nasza egzystencja. I to, że choć każdy wiedzie osobną, to tylko pokazuje, że jesteśmy częścią jednej całości.

Posiadając tak wielki skarb jakim jest życie jesteśmy zobowiązani do tego by zacząć się nim cieszyć, by czerpać z niego te całą obfitość, którą ono nas obdziela. Uczyńmy tak by życie stało się naszą pasją, od dziś, od teraz!

Wioletta Chrószcz, Ambasadorka Klubu Marka jest kobietą

Dla kogo ogólnopolski, międzynarodowy Klub Marka jest kobietą – Twoja silna strona kobiecości?

Wspieramy siebie nawzajem i to przynosi owoce. Lokalnie, ogólnopolsko, międzynarodowo. Jeśli jesteś przedsiębiorczą, świadomą kobietą, prowadzisz własny biznes i/lub ciekawe projekty, serdecznie zapraszamy do Klubu Marka jest kobietą, to miejsce jest właśnie dla Ciebie: #
www.mjkorg.janwaski.stronazen.pl

Jesteście ciekawi, jaka atmosfera panuje na naszych klubowych spotkaniach? Dla tych, którzy jeszcze nas nie znają, zapraszamy do obejrzenia jednej z wielu galerii zdjęć na profilu fb Marka jest kobietą: www.facebook.com/pg/markajestkobieta/photos/?tab=albums

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here