Home Aktualności Czym jest miłość w dzisiejszych czasach. Dlaczego nie może być tak jak...

Czym jest miłość w dzisiejszych czasach. Dlaczego nie może być tak jak na początku? Jolanta Golianek, Prezes Fundacja Poparzeni, Ambasadorka WellU

785
0
SHARE

Czym jest miłość w dzisiejszych czasach. Pewnie każdy zadaje sobie to pytanie. Według mnie miłość jest najważniejszym sensem istnienia. Miłość okazujemy najbliższym, dzieciom, partnerom. Dzisiaj skupić się chce na miłości do dwojga ludzi, kobiety i mężczyzny.

Miłość w dzisiejszych czasach na całe życie już jest rzadkością. Jesteśmy tak zaganiani codziennym życiem, że czasami nie zauważamy, że obok nas jest ta druga osoba z którą postanowiliśmy być. Pędzimy za karierą, za pieniędzmi, za rzeczami materialnymi, że nie starcza nam już czasu na tą drugą połówkę. I pewnie teraz podniesiecie głos, jak to, przecież to wszystko jest potrzebne, bez tego nie da się żyć. Wiem, że bez rzeczy materialnych nie da się żyć, ale kiedy zapominamy że obok nas jest ktoś bliski, który pragnie czułości, uczucia, że czeka a tego nie dostaje, to ta miłość wygasa. Tak po prostu, samoistnie. Często słyszę, „przecież wszystko mają”. No tak „mają”, ale co mają?

W dzisiejszych czasach kontaktujemy się przez sms, mms, WhatAPP i inne media społecznościowe. Przeważnie na co dzień jesteśmy od siebie daleko, bo każdy pracuje w innym kraju. Często jak porozumiewamy się to rozmawiamy tylko o zwykłych przyziemnych sprawach, jak w domu, co u dzieci, jak w pracy, czy wszystko dobrze i to wszystko. W tej codziennej gonitwie zapomnieliśmy, że miłość trzeba pielęgnować, że trzeba dbać o nią i nawet jak jesteśmy daleko od siebie, setki kilometrów to należy sobie mówić, że się „kocha”, „tęskni”, „zależy” itd..

Dzisiaj łatwiej rozstać się, bo kobieta i mężczyzna zarabiają, są niezależni finansowo. Gorzej to już wygląda, jak kobieta jest na utrzymaniu męża. Wtedy nie ma odwagi od niego odejść, nie ma dokąd odejść, nie ma pieniędzy, jest uzależniona od niego i boi się że nie da sobie rady. Jest taka bezbronna, boi się co będzie dalej. Czasem ma wspaniałe przyjaciółki, które pomogą na tej nowej drodze urządzić się, a czasami sama boryka się z codziennością.

Miłość prawdziwa zdarza się rzadko, albo raz w życiu. Zakochujemy się, są motylki w brzuchu i postanawiamy być razem. Czasami jest tak, że w związku jedna osoba kocha bardziej a druga jest z przyzwyczajenia, albo że wypada tkwić dalej w tym związku, bo co ludzie powiedzą jak się rozstaniemy, co na to rodzina, przecież są dzieci. Ale te wszystkie osoby będące obok nie wiedzą, jak życie wygląda tych dwojga ludzi, jak są nieszczęśliwi, jak się oskarżają o wszystko i o nic, a na zewnątrz obraz idealnego związku.

Statystyki mówią, że coraz więcej małżeństw się rozpada, coraz więcej związków kończy po kilku latach.  Psychologowie mówią, że kobiecie/mężczyźnie nie chce dbać się o tych, których kochają, do których coś czują, którymi kiedyś byli zauroczeni. A miłość wymaga pielęgnacji, żeby rozwijała się nawet po kilku latach bycia razem. Miłość wymaga szacunku, zaufania do drugiej osoby, akceptacji tej drugiej osoby taką jaką jest. I wiem, że nie ma ludzi idealnych, ale w związku dbajmy o siebie, nawzajem.

Dlaczego nie może być tak jak na początku. Czuć te motylki w brzuchu, mieć przyspieszone bicie serca, buzia się śmieje od ucha do ucha, że każdą sekundę chce się spędzać razem, być tym narkotykiem dla tej drugiej osoby, myśleć tylko o niej/nim. Oszaleć dla tej osoby, że nawet oddychać nie można. I nie ważne czy dzisiaj jest obok, czy tysiące kilometrów od ciebie, ale wiesz, że możesz na nią liczyć i że ciebie kocha.

Jolanta Golianek
Prezes Fundacja Poparzeni
Ambasadorka WellU

PRZYŁĄCZ SIĘ do naszej wyjątkowej, ogólnopolskiej społeczności Kobiet na Fali KLUBU MARKA JEST KOBIETĄ. Czekamy na Ciebie pod dobrym adresem: #

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here