Home Aktualności Kobiety na fali roku 2018 – Anna Kamińska

Kobiety na fali roku 2018 – Anna Kamińska

797
0
SHARE

Międzynarodowy Klub „Marka jest kobietą”, www.mjkorg.janwaski.stronazen.pl promuje i pokazuje wartościowe kobiety, pasjonatki życia z Polski i ze świata, które inspirują innych. Kobiety przedsiębiorcze, menedżerki, które naszym i Waszym zdaniem warto przedstawić szerszej publiczności, za ich charyzmę, profesjonalizm, ale przede wszystkim naturalną serdeczność, inspirowanie innych, otwarty umysł. Zwykłe, niezwykłe, które są wśród Was. Dyrektorki, właścicielki firm, ekspertki w swojej dziedzinie, prawdziwe pasjonatki życia. Jeśli Ty także należysz do nich lub znasz wyjątkową kobietę, której postawę warto docenić i przedstawić szerzej, napisz do nas! #

A jeśli szukasz wartościowych relacji i inspiracji, prowadzisz biznes i potrzebujesz wsparcia – przyłącz się do naszej wyjątkowej, ogólnopolskiej społeczności Kobiet na Fali i Klubu Marka jest kobietą. Napisz do nas: #

Anna Kamińska
Coach, trener, psycholog, radca prawny, wykładowca akademicki, współtwórca programów radiowych, trener personalny, a nade wszystko żona i mama. Prawdziwy „człowiek renesansu”, osoba o wszechstronnych zainteresowaniach oraz multidyscyplinarnym wykształceniu. Czując, że standardowy model edukacji uniwersyteckiej jest dla niej zbyt ciasny, podjęła studia interdyscyplinarne, w ramach których kształciła się równocześnie na wydziałach prawa, psychologii, filozofii oraz socjologii. Jej osiągnięcia naukowe zostały docenione przyznaniem dyplomu z wyróżnieniem Rektora. Dwa dyplomy magisterskie nie zaspokoiły jej apetytu na wiedzę. Dalej były więc studia w University of Cambridge w Wielkiej Brytanii, doktorat w Polskiej Akademii Nauk, aplikacja radcowska, szkoła coachingu.

Dzień zaczynam od…

ćwiczeń reprogramujących podświadomość albo od medytacji

Jeśli makijaż to…

smokey eye

Ulubione buty…

szpilki we wszystkich możliwych kolorach

Mój zapach…

‘Sport’ Jil Sander

Spodnie czy sukienka…

nie ma reguły, zależy od okazji i nastroju

W torebce mam zawsze…

czytnik e-booków

W drodze do pracy (słucham/robię)…

słucham audiobooków

Pierwsza rzecz w pracy którą robię…

włączam muzykę, przy której dobrze się koncentruję

Na moim biurku stoi…

tylko najbardziej potrzebne w danej chwili rzeczy, lubię jak jest schludnie

Najbardziej w pracy lubię…

to, że sama jestem swoim szefem

A do moich obowiązków należy…

to, co sobie na dany dzień przydzielę i zaplanuję

Słowa, które najczęściej (nad)używam…

nie mam na to pomysłu, trzeba by spytać moich bliskich

W przerwie na lunch…

lubię się przespacerować, nawet gdy pogoda jest mało sprzyjająca

Śmieję się…

chyba zbyt rzadko, czas to zmienić 😉

Stawiam innym plusy za…

otwartość i dystans do siebie

Inni o mnie…

bardzo różnie, całkowicie skrajnie, od zachwytów po totalną krytykę

Robi się gorąco, gdy…

ktoś próbuje mi ograniczyć moją wolność i swobodę decydowania o sobie

A podpaść mi można…

mówiąc mi, co mam robić

Ostatnie minuty w pracy…

domykam niedomknięte tematy, nie lubię zostawiać „rozgrzebanych” zadań

W domu najczęściej…

czeka na mnie coś pysznego do jedzenia. Mój mąż świetnie gotuje.

Najprzyjemniej się czuję, mając na sobie…

krem do opalania, słońce i piasek

Moje ulubione smaki…

sałatki we wszelkich możliwych formach

Moje podróże…

zawsze organizuję na własną rękę, lubię chodzić własnymi ścieżkami

Ostatnio zaciekawiło mnie / zdziwiło…

jak wiele mogę się nauczyć z YouTube!

Aktywnie spędzam czas…

ćwicząc ze sztangą

A o zdrowie dbam…

w tym momencie to już nawykowo, cały mój obecny styl życia związany jest ze zdrowiem na wielu poziomach, także na poziomie zdrowego myślenia

A czym jest dla Ciebie piękny umysł? Kim jest człowiek o pięknym umyśle? Co stanowi dziś o wielkości/wartości człowieka, a co powinno?

Dużo mogłabym o tym pisać… Odkąd zaczęłam świadomie wybierać, które relacje mi służą, a które nie, mam wrażenie, że pięknych i wartościowych ludzi jest wkoło mnie coraz więcej. Piękny umysł to umysł otwarty, poszukujący, a nie taki, który ma odpowiedź na każde pytanie. A wartość człowieka poznaję po tym, jak się odnosi do osób, które się od niego bardzo różnią – myślą inaczej, mają inną opinię, inny system wartości, inne potrzeby.

Mam słabość do…

karmelowego latte

Kto/co sprawia, że się uśmiecham?

Gdy widzę szczęście i radość moich bliskich

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie…

Wolność jest dla mnie główną wartością. Swoboda decydowania o sobie i swoboda wybierania dla siebie tak, jak w danym momencie potrzebuję.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

Nie ma asekuracji, nie ma wyjścia awaryjnego. Jak to mówi Tony Robbins: If you want to take the island, then burn your boats.

Złote myśli i sentencje, które za mną chodzą…

jest ich całkiem sporo. Ostatnio moją myślą przewodnią jest sentencja Louise Hay: ‘Every thought I think is creating my future’

Gdybym mogła przenieść się w czasie i powiedzieć sobie, młodszej o 10-15 lat, w ważnych momentach swojego życia, dokonywanych wyborów, to co bym sobie powiedziała?

Kieruj się intuicją, nie logiką. Słuchaj siebie.

To, z czego jestem dumna to?

Odwaga w poszukiwaniu mojej własnej drogi i życia po swojemu.

A co potrafi podciąć skrzydła? Co może sprawić, że jesteś zrezygnowana? Zdarzają się takie sytuacje? I jak się z nich „podnosisz”?

Zrozumienie, że to nie coś ani ktoś mi podcina skrzydła, tylko ja sama daję je sobie podciąć, pozwala mi radzić sobie z takimi sytuacjami.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo sukces?

Osiąganie tego, co chcę osiągnąć. Życie takim życiem, jakim chcę żyć.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo „profesjonalna marka osobista”?

Ciekawe zestawienie aspektu profesjonalnego (czyli zawodowego) z osobistym. Dla mnie oznacza to autentyczność i spójność – jak się prezentuję, tak żyję. Żyję zgodnie z tą filozofią, którą sprzedaję innym.

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…

Nic nie jest nam dane raz na zawsze. Życie to proces, biznes to proces, relacje z ludźmi to też proces. Dynamika i zmiany są nieodłącznym elementem rozwoju.

Najważniejszym wydarzeniem w tym roku było/będzie dla mnie…

Inauguracja nowego, międzynarodowego projektu coachingowego dla kobiet biznesu.

Pojawiające się szanse/sytuacje biznesowe (traktuje / podchodzę do nich…)?

Wykorzystuję każdą okazję, nie marnuję żadnej szansy – działam. Nie każde działanie jest strzałem w dziesiątkę, ale jeśli nie zadziałam, to się o tym nie przekonam.

Marzenia z dzieciństwa, czyli gdybym nie robiła dziś tego, co robię, pewnie…

Nadal zajmowałabym się prawem.

Marzenie/cel/plan – te duże i małe, prywatny/zawodowy na ten rok…?

Zawodowo – warsztaty dla kobiet na Kostaryce, a prywatnie – rodzinna wycieczka do Laponii z wizytą do Świętego Mikołaja.

Najważniejszy Post Scriptum, czyli to, co nie zmieściło się powyżej, a chciałabym dopisać – czyli moje przesłanie dla innych kobiet, i nie tylko…

Pracuj nad sobą, rozwijaj się, przyjmuj krytykę. Przekraczaj swoje dotychczasowe granice, wychodź poza zakorzenione w tobie mocno przekonania. Nie oczekuj, że inni się zmienią, że zmieni się system. Masz wpływ tylko na siebie i tylko siebie możesz zmienić.

Anna Kamińska
Coach, trener, psycholog, radca prawny, wykładowca akademicki, współtwórca programów radiowych, trener personalny, a nade wszystko żona i mama. Prawdziwy „człowiek renesansu”, osoba o wszechstronnych zainteresowaniach oraz multidyscyplinarnym wykształceniu. Czując, że standardowy model edukacji uniwersyteckiej jest dla niej zbyt ciasny, podjęła studia interdyscyplinarne, w ramach których kształciła się równocześnie na wydziałach prawa, psychologii, filozofii oraz socjologii. Jej osiągnięcia naukowe zostały docenione przyznaniem dyplomu z wyróżnieniem Rektora. Dwa dyplomy magisterskie nie zaspokoiły jej apetytu na wiedzę. Dalej były więc studia w University of Cambridge w Wielkiej Brytanii, doktorat w Polskiej Akademii Nauk, aplikacja radcowska, szkoła coachingu.

Anna Kamińska od ponad dziesięciu lat współpracuje z polskimi i międzynarodowymi kancelariami prawniczymi, specjalizując się w sprawach gospodarczych oraz procesach sądowych. Reprezentuje klientów w sporach przeciwko największym firmom budowlanym oraz deweloperom, a także przeciwko potentatom branży finansowo-ubezpieczeniowej. Potrzeby biznesu oraz codzienne dylematy przedsiębiorców zna „od podszewki”, co jest niezwykle cennym zasobem w jej pracy coachingowej z klientami biznesowymi. Prowadzi szkolenia oraz webinary dla przedstawicieli biznesu oraz pracowników administracji rządowej i samorządowej. Jest wieloletnią współpracowniczką największego w Polsce wydawnictwa biznesowo-prawniczego i autorką ponad 90 publikacji z zakresu szeroko rozumianego prawa nieruchomości. Jest także wykładowcą Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie prowadzi swój autorki wykład interdyscyplinarny pt. „Psychological skills in legal practice. What should you know about psychology to be an effective lawyer”. Jej szczególną pasją jest praca z kobietami, prowadzi w Toronto warsztaty w formule ‘Krąg Kobiet’. By pełniej towarzyszyć kobietom w poprawie jakości ich życia – także tego fizycznego – została trenerem personalnym certyfikowanym przez Polską Akademię Sportu oraz instruktorem fitness globalnej szkoły LesMills z Nowej Zelandii. Zgodnie z ideą „ThinkBig”, wdrożyła formułę sesji coachingowych on-line, poprzez które wspiera klientów z różnych zakątków Europy i Ameryki Północnej. Jej najnowszym przedsięwzięciem jest współtworzenie audycji radiowej w jednej z kanadyjskich rozgłośni radiowych, gdzie promuje rozwój osobisty oraz szerzy wiedzę z zakresu social & leadership skills.

Anna wie jak marzenia przekuwać w realne działania. Kieruje się w życiu maksymą Jacka Walkiewicza – “Jeśli o czymś marzysz, sięgnij po to”. W myśl tej zasady, przeprowadziła się wraz z mężem i synkiem do Kanady. Mieszka w malowniczym Hamilton nad jeziorem Ontario.


Witaj w ogólnopolskim, międzynarodowym Klubie Marka jest kobietą – Twoja silna strona kobiecości. Wspieramy siebie nawzajem i to przynosi owoce. Lokalnie, ogólnopolsko, międzynarodowo. Jeśli jesteś przedsiębiorczą, świadomą kobietą, prowadzisz własny biznes i/lub ciekawe projekty, serdecznie zapraszamy do Klubu Marka jest kobietą, to miejsce jest właśnie dla Ciebie:
 #
www.facebook.com/markajestkobieta
www.mjkorg.janwaski.stronazen.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here