Home Aktualności Kodeks wartości na 100-lecie Niepodległości Polski. Zapraszamy

Kodeks wartości na 100-lecie Niepodległości Polski. Zapraszamy

749
0
SHARE

Przedsiębiorczość i solidarność społeczna nie muszą się wykluczać. Nowoczesne, europejskie państwo powinno inspirować, stwarzać możliwości równego dostępu do wszystkich sfer życia zawodowego, społecznego, politycznego. Przykład nie tylko idzie z góry, ale zaczyna się od nas. Dlatego potrzebny jest nam wszystkim szeroki dialog społeczny, odbudowanie zaufania, współdziałanie lokalnych liderów, partnerów społecznych, przedsiębiorców, samorządu, rządu. Odbudować w ludziach wzajemne zaufanie, szacunek, zaangażowanie i odpowiedzialność. W poszanowaniu tradycji, musimy myśleć o przyszłości, międzynarodowej konkurencyjności, wspólnie kreśląc odważne cele i strategie ich osiągania.

„Dlatego zaczynamy od siebie i razem z Wami, dajmy przykład. Tylko działanie, oparte na takich wartościach i celach, pozwoli odbudować zaufanie obywateli do siebie nawzajem, do gotowości rozmów, do dialogu społecznego i obywatelskiego, do wzmocnienia kapitału społecznego Polski i usprawnieniu naszego państwa, działającego we współpracy i na rzecz nas wszystkich – podkreśla Jarosław Waśkiewicz, przewodniczący Rady Ekspertów i redaktor naczelny Biznesu na fali, prezes klubu Marka jest kobietą Businesswoman Club.

Dlatego zapraszamy i szukamy wśród Was, lokalnych liderek, szukamy liderów, szukamy ciebie! Bo łączy nas Polska, nie tylko na 100-lecie Niepodległości Polski. Tych, którzy inspirują, łączą, poszukują i przynoszą odpowiedzi, zrozumienie, lepsze rozwiązania.  Szukamy liderów zmian, twórców możliwości i szans, ludzi odważnych, sprawców nowych idei, nadziei (dowiedz się więcej – kliknij). 

Oto nasz manifest – kodeks wartości Rady Ekspertów, nasze świadectwo, nasza tożsamość, nasza droga do lepszej zmiany, lepszego jutra. Jeśli są w naszym kraju, Polsce, wśród Was takie osoby i/lub jeśli bliskie są tobie te wartości– serdecznie zapraszamy, twórzmy to razem.

Kim są ci, którzy dzielą się tym, co najlepsze, bo płynie prosto z ich serca, pełnego troski, nieobojętności, uważności, doświadczenia?

Kim są ci, którzy skupiają się na najlepszych cechach człowieka, potęgując w nim to, co piękne i wyjątkowe, dla twórczego rozwoju, tworzenia, istnienia, spełnienia?

Kim są ci, którzy inspirują, dają nadzieję, przynoszą ulgę, zrozumienie?

Kim są ci, którzy prowadzą, zjednują ludzi, ale nikogo nie pozostawiają z tyłu?

Kim są ci, którzy są spójni, nie ulegają chwilowej modzie, układom, próżnym poklaskom?

Kim są ci, którzy potrafią pięknie się różnić, szanując odmienność?

Kim są ci, którzy znajdują wspólny język?

Kim są ci, którzy nie używają siły, bo znają potęgę słowa więc uważnie się nim posługują?

Kim są ci, którzy w otaczającej bylejakości, nieustannie dają z siebie więcej, dają jakość, dają swoje nazwisko?

Kim są ci, którzy widzą i tworzą możliwości tam, gdzie inni już dawno je przekreślili?

Kim są ci, którzy wiedzą, co zrobić tam, gdzie inni stracili już nadzieje?

Kim są ci, którzy nie ustają w wysiłku poszerzania naszych horyzontów myśli, przestrzeni wariantów, dla jak najpełniejszego zrozumienia otaczającej nas rzeczywistości, rozwoju, doskonalenia, spełnienia?

Kim są ci, którzy myślą, czują i widzą to, co między wierszami, wielopoziomowo, długofalowo, strategicznie, dalekowzrocznie?

Kim są ci, którzy rozumieją, „czytają” schematy, utarte ścieżki i wypracowują z nich nowe sposoby wymykające się dotychczasowym, niedoskonałym matrycom myślenia, działania, tworzenia?

Kim są ci, którzy wiedzą, co nas łączy, dlaczego różni i jak możemy razem tworzyć coś większego od nas samych, dla wspólnego dobra i naszej przyszłości – w Polsce, Europie i międzynarodowo?

Kim są ci, którzy w najtrudniejszych momentach się nie poddają, bo wiedzą, że to co robią przynosi wartość całemu światu?

Kim są ci, którzy nieustannie poszukują, bo wierzą, że na każde pytanie istnieje nieograniczona ilość odpowiedzi?

Kim są ci, którzy nie dzielą kraju na Polskę A czy Polskę B?

Kim są ci, którzy postrzegają odmienność zdań za wartość a nie za wadę?

Kim są ci, którzy kierują się ciekawością poznania innego zdania, opinii?

Kim są ci, którzy tworząc nowe, z szacunkiem odnoszą się do osiągnięć poprzednich pokoleń?

Kim są ci, którzy cenią, szanują dokonania, wizję ludzi o różnych poglądach?

Kim są ci, którzy chcą budować?

Kim są ci, którzy się dzielą i pozostawiają decyzję innym czy chcą brać, teraz w tej chwili?

Kim są ci, którzy przeszli drogę od oceny do doświadczania inności?

Kim są ci, którzy nie mają potrzeby budowania swojej samooceny poprzez poniżanie/ dewaluowanie poglądów innych?

Kim są, ci, którzy….

Cały czas otwarty – bo tworzymy go razem! Oto nasz manifest – kodeks wartości Rady Ekspertów, nasze świadectwo, nasza tożsamość, nasza droga do lepszej zmiany, lepszego jutra. Jeśli są w naszym kraju, Polsce, wśród Was takie osoby i/lub jeśli bliskie są tobie te wartości– serdecznie zapraszamy, twórzmy to razem.

Jarosław Waśkiewicz
przewodniczący Rady Ekspertów
redaktor  naczelny  Biznesu  na  fali
prezes klubu Marka jest kobietą Businesswoman Club
email: # lub hello@jaroslawwaskiewicz.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here