Home Aktualności Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch najlepszą managerką w Polsce

Krystyna Boczkowska, prezes Robert Bosch najlepszą managerką w Polsce

943
0
SHARE

Krystyna Boczkowska, prezes Zarządu Robert Bosch Sp. z o.o. oraz reprezentantka Grupy Bosch w Polsce zajęła pierwsze miejsce w organizowanym przez dziennik Puls Biznesu rankingu „100 Kobiet Biznesu 2018” w kategorii firm z przychodem powyżej 50 mln złotych.

Jak większość kobiet, dosyć długo czekałam na najwyższe stanowisko w organizacji Boscha w Polsce, potwierdzając wynik badań McKinsey z roku 2013, które dowodzą, że mężczyźni są awansowani za swój potencjał,
a kobiety za pracę.

Mój sukces zawdzięczam wszystkim szefom, którzy dostrzegli u mnie potencjał managerski i poprzez mądry mentoring rozwijali moje liderskie kompetencje, a także zachęcali do podejmowania coraz większej odpowiedzialności.

Moja kariera nie byłaby możliwa bez ciągłego podnoszenia kwalifikacji oraz niezwykłego wsparcia mojej rodziny. Jeżeli dodamy do tego zaufanie pracowników i szefów, to jest gotowa recepta na sukces – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce podczas Gali 100 Kobiet Biznesu

Krystyna Boczkowska od 26 lat współtworzy sukces Bosch w Polsce i należy do grona najbardziej wpływowych i przedsiębiorczych kobiet w naszym kraju. Wielokrotnie była nagradzana za zasługi dla rynku motoryzacyjnego i biznesu, m.in. tytułami Kobieta Roku czy Manager Roku.

W roku 2018 Krystyna Boczkowska, w uznaniu zasług za dotychczasowe działania na rzecz budowania relacji polsko-niemieckich, została odznaczona Orderem Zasługi Republiki Federalnej Niemiec, który jest najwyższym niemieckim odznaczeniem przyznawanym cudzoziemcom. Aktywnie angażuje się nie tylko w działalność biznesową, ale też wspiera szereg inicjatyw społecznych, związanych z realizacją misji społecznej odpowiedzialności biznesu Grupy Bosch.

Do najważniejszych podejmowanych przez Krystynę Boczkowską tematów społecznych należy promowanie nowoczesnego szkolnictwa zawodowego w Polsce poprzez jego odbudowę oraz poprawę poziomu edukacji technicznej. Aktywnie wspiera również ideę różnorodności i rozwoju kobiet w polskim biznesie. Od lat jest mentorką młodych managerek.

– Jestem bardzo poruszona i dumna, że zajęłam w najbardziej prestiżowym rankingu kobiet biznesu tak eksponowane miejsce, konkurując z niezwykłymi managerkami. Tegoroczne zwycięstwo jest dla mnie zwieńczeniem sukcesów zarówno biznesowych, jak i tych okołobiznesowych – powiedziała Krystyna Boczkowska, prezes spółki Robert Bosch i reprezentantka Grupy Bosch w Polsce podczas Gali 100 Kobiet Biznesu.

– Rok 2018 był dla naszej firmy w Polsce rokiem szczególnym, w którym zakończyliśmy 2 duże projekty inwestycyjne, w tym fabrykę w Goleniowie i rozpoczęliśmy kolejne 3 projekty m.in. budowę kolejnej fabryki sprzętu AGD oraz centrum BR w Lodzi. Bosch prowadzi w naszym kraju działalność w 5 lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Rzeszowie i Goleniowie i posiada 8 fabryk. W przyszłym roku liczba ta powiększy się o fabrykę zmywarek w Łodzi. Poza fabrykami, mamy imponujące centra logistyczne, ośrodki badań i rozwoju oraz centrum kompetencyjne IT – dodała Krystyna Boczkowska. W 2018 zatrudniał Bosch 8500 pracowników.

Klub Marka jest kobietą – bo najlepszą marką jesteś Ty!
Przyłącz się, napisz do nas: #

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here