Home Aktualności Lucyna Soldenhoff – Kobieta i Rozwó(J)d Gdynia

Lucyna Soldenhoff – Kobieta i Rozwó(J)d Gdynia

890
0
SHARE

Klub „Marka jest kobietą”, ze swoją ogólnopolską i międzynarodową społecznością „Kobiet na fali”, inspiruje, łączy i promuje wartościowe kobiety, pasjonatki życia, które biorą sprawy w swoje ręce, dzieląc się z innymi szlachetnymi ideami. Kobiety przedsiębiorcze, menedżerki, które naszym i Waszym zdaniem warto przedstawić szerszej publiczności, za ich charyzmę, profesjonalizm, ale przede wszystkim naturalną serdeczność, otwarty umysł, pokorę życia. Zwykłe, niezwykłe, są wśród Was. Dyrektorki, właścicielki firm, ekspertki w swojej dziedzinie, prawdziwe pasjonatki życia.

www.facebook.com/markajestkobieta

Jeśli Ty także należysz do nich lub znasz wyjątkową kobietę, której postawę warto docenić i przedstawić szerzej, napisz do nas! # A jeśli szukasz wartościowych relacji i inspiracji, prowadzisz biznes i/lub ciekawe projekty – przyłącz się do naszej wyjątkowej, ogólnopolskiej społeczności Kobiet na Fali i Klubu Marka jest kobietą. Napisz do nas: #

Projekt realizowany jest pod patronatem portalu Biznesnafali.pl oraz The ThinkBIG

www.news.thethinkbig.org
www.facebook.com/thinkBIGorg
www.biznesnafali.pl
www.facebook.com/biznesnafali

Lucyna Soldenhoff – Kobieta i Rozwó(J)d Gdynia
#

Dzień zaczynam od… mocnej kawy z cynamonem

Jeśli makijaż to… szybki 😉

Ulubione buty… japonki.

Mój zapach… wieczorem GUCCI rush, w ciągu dnia Jil Sanders Sport

Spodnie czy sukienka… zdecydowanie spodnie.

W torebce mam zawsze… straaaaaszny bałagan.

W drodze do pracy (słucham/robię)… muzyki w zależności od nastroju.

Pierwsza rzecz w pracy którą robię… włączam ekspres do kawy….

Na moim biurku stoi… kawa, laptop, kwiatek, wizytówki, lampka.

Najbardziej w pracy lubię… codzienny kontakt z różnymi osobami, głównie kobietami.

A do moich obowiązków należy… lista nie zmieści się na tej kartce 😉

Słowa, które najczęściej (nad)używam… tak?

W przerwie na lunch… uwielbiam się spotkać z moimi przyjaciółkami.

Śmieję się… często.

Stawiam innym plusy za… bezinteresowność, pomoc potrzebującym.

Inni o mnie… szalona optymistka.

Robi się gorąco, gdy… coś było na wczoraj a jeszcze nie zaczęłam…

Podpaść mi można… nie szanując ludzi i zwierząt, nie znoszę krętactwa i fałszu.

Ostatnie minuty w pracy… zamykam komputer z nadzieją nieotwierania do rana….

W domu najczęściej… staram się nie myśleć o pracy , ale nie zawsze wychodzi.

Najprzyjemniej się czuję, mając na sobie… coś wygodnego 😉

Moje ulubione smaki… czekolada i kokos.

Moje podróże… uwielbiam jeździć gdziekolwiek, poznawać nowe kultury, smaki, ludzi.

Ostatnio zaciekawiło mnie / zdziwiło… ile ciekawostek można znaleźć w kieszeni 11-latka.

Aktywnie spędzam czas… biegając z moim psem po plaży lub w lesie.

O zdrowie dbam… łykając witaminy i STARAJĄC się unikać cukru (nie zawsze wychodzi 😉

Mam słabość do… czekolady.

A czym jest dla Ciebie piękny umysł? Kim jest człowiek o pięknym umyśle? Co stanowi dziś wielkość człowieka? Co powinno?

Według mnie wielkość człowieka poznajemy po wartościach, które ten człowiek wyznaje, po sposobie w jaki traktuje innych. Dla mnie wielkim człowiekiem jest np. pielęgniarka na oddziale geriatrycznym, która z uśmiechem spełnia swoje obowiązki, czy wolontariusz pomagający bezinteresownie potrzebującym. Natomiast tzw. „człowiek sukcesu”, który idzie „po trupach do celu”, nie szanuje ludzi, źle traktuje swoich pracowników, jest bardzo malutkim człowieczkiem.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie… szczerość i uczciwość. Niestety nie zawsze popłaca, ale ciągle się łudzę, że to ma sens.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że… trzeba ryzykować, absolutnie nie tkwić w miejscu. Iść do przodu, szukać nowych rozwiązań. Można wiele stracić , ale jeszcze więcej zyskać…

Złote myśli i sentencje, które za mną chodzą…

IF YOU CAN DREAM IT, YOU CAN DO IT

Gdybym mogła przenieść się w czasie i powiedzieć sobie, młodszej o 10-15 lat, w ważnych momentach swojego życia, dokonywanych wyborów, to co bym sobie powiedziała?

To była dobra decyzja.

To, z czego jestem dumna to? Jestem tu, gdzie jestem pomimo wielu przeciwności losu i potknięć po drodze.

A co potrafi podciąć skrzydła? Co może sprawić, że jesteś zrezygnowana? Zdarzają się takie sytuacje? I jak się z nich „podnosisz”?
Jeszcze kilka lat temu słysząc jakieś nieprawdziwe, negatywne komentarze na mój temat, bardzo się tym przejmowałam. Starałam się udowodnić, że tak nie jest. Teraz jestem odporna na wszelkie „podcinanie skrzydeł” Życie jest za krótkie, żeby się przejmować chwilowymi porażkami, czy opiniami innych. Upadasz-podnosisz się i do przodu!

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo sukces?
SUKCES to nie pieniądze, pozycja społeczna, czy zawodowa. Sukces to uczucie wewnętrznego spełnienia. Dla każdego może to być coś innego. Dla mnie Sukces osiągasz wtedy, kiedy robisz w życiu to, co lubisz, chodzisz do pracy z uśmiechem i jeszcze w dodatku możesz z tego żyć.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo „profesjonalna marka osobista”?
Profesjonalna marka osobista to wyrażanie siebie w swojej pracy, gdy mój charakter, moja osobowość w jakimś stopniu uwidacznia się w mojej pracy.

W moim przypadku np. kiedy ktoś pozna zdjęcie mojego autorstwa wśród wielu innych, to „coś”, co wyróżnia moją pracę pośród innych – podobnych.

W biznesie, jak w życiu, zawsze powinniśmy pamiętać / nigdy nie powinniśmy zapominać o tym, że…
Zawsze trzeba być pozytywnie nastawionym, nie poddawać się i szanować zdanie innych, choć nie zawsze się z nim zgadzać

Najważniejszym wydarzeniem w tym roku było dla mnie…
Zrezygnowanie z bardzo fajnej pracy na etacie i skoncentrowaniu się na rozwijaniu swojego biznesu.

www.facebook.com/kobietairozwodgdynia

Marzenia z dzieciństwa, czyli gdybym nie robiła dziś tego, co robię, pewnie…
byłabym panią przedszkolanka, wtedy o tym marzyłam 😉

Marzenie/cel/plan – te duże i małe, prywatny/zawodowy na ten rok…?
Prywatnie – chciałabym mieć więcej czasu dla Rodziny, nie siedzieć ciągle przed laptopem z telefonem przy uchu…. Zawodowo – rozwijać moją firmę, zmienić siedzibę na większą. I jeszcze jak co roku: jeść mniej słodyczy 😉

Kto/co sprawia, że się uśmiecham?
Drobne codzienne zdarzenia, pozytywni ludzie, śmieszne filmiki o zwierzakach, które ciągle pokazuje mi mój młodszy syn, piękna pogoda itd.

Najważniejszy Post Scriptum, czyli to, co nie zmieściło się powyżej, a chciałabym dopisać – czyli moje przesłanie dla innych kobiet, i nie tylko…

Nigdy nie wolno się poddawać, i nawet kiedy wydaje Ci się, że jesteś na samym dnie pomyśl, że niżej już się nie da. Teraz tylko w górę. 😉

Z każdej sytuacji jest wyjście, a nic nie dzieje się bez przyczyny! Jeśli naprawdę chcesz być szczęśliwa – to będziesz!

Na swoim przykładzie wiem, że jeśli się czegoś bardzo chce to można to osiągnąć. Ale nie wolno się poddawać, nie przejmować porażkami i nie słuchać nie zawsze życzliwych ludzi…. Trzeba liczyć na siebie, czerpać pozytywną energię i rozsyłać ją wokół siebie.

Lucyna Soldenhoff – Kobieta i Rozwó(J)d Gdynia
#

Jestem z wykształcenia psychologiem, fotografem i mediatorem. Skończyłam Uniwersytet Gdański, Trójmiejską Szkołę Fotografii oraz Wyższą Szkołę Psychologii Społecznej.

Uwielbiam pracę z ludźmi, podróże takie całkiem szalone i bieganie z moim psem. Jestem mamą dwóch nastolatków, co jest bardzo dużym wyzwaniem 😉 Mam mnóstwo pomysłów, ciągle gdzieś pędzę. Nie umiem się zatrzymać w miejscu, ciągle coś kombinuję 😉

W swojej firmie LSFOTOGRAFIA staram się pokazywać ludziom ich szczęśliwe chwile, zatrzymywać kadry do których mogą wracać z uśmiechem po wielu latach. Fotografuje ludzi biznesu, imprezy okolicznościowe, rodziny, dzieciaki. Uwielbiam to.

Natomiast w biurze Kobieta i Rozwó(J)d w Gdyni pomagam kobietom w trudnym dla nich okresie, jakim jest rozwód. Współpracuję z najlepszymi specjalistami: prawnikami, psychologami, mediatorami i detektywami. Każda kobieta musi się czuć komfortowo, wyjść ode mnie z poczuciem „zaopiekowania.” Sama przez to przechodziłam i wiem jak bardzo potrzebna jest empatia innych i pomoc dobrych specjalistów w tym czasie.

Oprócz działalności okołorozwodowej, Kobieta i Rozwój-d oferuje wszystkim Paniom ciekawe warsztaty o różnej tematyce: psychologiczne, kulinarne, kosmetyczne itd. Oferujemy również mediacje, które są coraz bardziej popularne w Polsce. Mediacje są szybszym i dużo tańszym sposobem próby rozwiązywania konfliktu niż postępowanie sądowe.

Witamy w ogólnopolskim, międzynarodowym Klubie Marka jest kobietą – Twoja silna strona kobiecości.

Wspieramy siebie nawzajem i to przynosi owoce. Lokalnie, ogólnopolsko, międzynarodowo. Jeśli jesteś przedsiębiorczą, świadomą kobietą, prowadzisz własny biznes i/lub ciekawe projekty, serdecznie zapraszamy do Klubu Marka jest kobietą, to miejsce jest właśnie dla Ciebie: #
www.mjkorg.janwaski.stronazen.pl

Jesteś ciekawa, jaka atmosfera panuje na naszych klubowych spotkaniach, jakie prowadzimy projekty, co robimy na co dzień? Dla tych, którzy jeszcze nas nie znają, zapraszamy do obejrzenia jednej z wielu galerii zdjęć na profilu fb Marka jest kobietą, a Ciebie, do napisania do nas, abyśmy mogli się spotkać. I opowiedzieć o wszystkim, ze szczegółami: www.facebook.com/pg/markajestkobieta/photos/?tab=albums

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here