Home Aktualności Mama na Etacie. 50 pań otrzyma wsparcie w powrocie do aktywności zawodowej

Mama na Etacie. 50 pań otrzyma wsparcie w powrocie do aktywności zawodowej

501
0
SHARE

Bycie mamą to zadanie na pełen etat. Mimo to, młode panie chcą skutecznie godzić wychowywanie dzieci z pracą zawodową. Od 1 marca pomoże im w tym najnowszy projekt Gdańskiego Urzędu Pracy – Mama na Etacie. W pilotażu będzie mogło wziąć udział nawet 50 kobiet, każda może liczyć na wsparcie m.in. w postaci specjalistycznych warsztatów, dofinansowania do szkolenia lub dotacji na założenie firmy. Nowością będą także talony umożliwiające bezpłatne wizyty w kinie, punktach usługowych lub na zajęciach sportowych.

Dla wielu młodych mam powrót na rynek pracy po przerwie spowodowanej urodzeniem dziecka nie jest łatwą decyzją. Z jednej strony panie pragną zapewnić swoim pociechom jak najlepszą opiekę, z drugiej zaś chcą się dalej rozwijać zawodowo. Teraz połączenie roli mamy i pracownika może być jednak prostsze. W Gdańskim Urzędzie Pracy właśnie rusza projekt pilotażowy, który ułatwić ma kilkudziesięciu kobietom powrót do aktywności zawodowej. Mama na Etacie zaoferuje uczestniczkom różnorodne wsparcia oraz atrakcyjne bonusy.

Wsparcie przed podjęciem pracy

Każda z pań otrzyma możliwość wzięcia udziału w warsztatach wzmacniających kompetencje miękkie, ich tematyka oraz zakres dostosowana będzie do indywidualnych potrzeb i możliwości. Podobnie będzie z pomocą udzielaną przez doradców zawodowych oraz ekspertów – prawników, psychologów czy wizażystów.

Drugą formą wsparcia będzie Pakiet Aktywizacyjny. Dzięki niemu młode mamy będą mogły skorzystać ze szkoleń zawodowych, wziąć udział w stażu, otrzymać bon zatrudnieniowy lub dotacje na założenie działalności gospodarczej. W pakiecie przewidziane są również finansowe formy wsparcia dla pracodawców zatrudniających mamy – refundacje kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla nowego pracownika bądź prace interwencyjne.

Każdej z pań przysługiwać będzie także wsparcie związane z dostępem do usług opiekuńczych w ramach zwrotu kosztów opieki nad dzieckiem (do 9 m-cy) oraz bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

Wsparcie po podjęciu pracy

Po przepracowaniu każdych dwóch miesięcy, uczestniczki pilotażu będą mogły skorzystać z dedykowanych im voucherów. Talony o wartości nieprzekraczającej 200 zł będzie można przeznaczyć na bezpłatne wyjście do kina lub teatru, wizytę u fryzjera bądź kosmetyczki czy zajęcia sportowe.

Rekrutacja

Udział w projekcie pilotażowym mogą wziąć bezrobotne panie zarejestrowane w Gdańskim Urzędzie Pracy, posiadające status matki powracającej na rynek pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym, wychowujące co najmniej jedno dziecko do 6. roku życia. Warunkiem obligatoryjnym jest również posiadanie statusu matki nie pracującej po urodzeniu dziecka bądź ustaniu urlopu macierzyńskiego/wychowawczego.

Dodatkowe informacje

Osoby zainteresowane programem, posiadające pytania związane z uczestnictwem w pilotażu, zapraszamy do bezpośredniego kontakt z Gdańskim Urzędem Pracy. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: /58/ 732-52-83, 732-52-18 lub 732-53-44.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here