Home Aktualności Marka jest kobietą uczestnikiem 26. Światowego Szczytu Kobiet 2016

Marka jest kobietą uczestnikiem 26. Światowego Szczytu Kobiet 2016

549
0
SHARE

Kochani, nie musieliśmy długo czekać, aby nasz Klub Marka jest kobietą został zaproszony do udziału w największym na świecie „Kobiecym Davos” wydarzeniu. Nie tylko otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w 26. Światowym Szczycie Kobiet, które odbędzie się za kilka tygodni w Warszawie, z największymi postaciami kobiecego biznesu i gospodarki dzisiejszych czasów. Zostaliśmy również zaproszeni do osobistej rozmowy z samą przewodniczącą  Światowego Szczytu Kobiet – Irene Natividad. To dla nas zaszczyt i niezwykłe wyróżnienie, „spotkanie na szczycie” naszych organizacji – Marka jest kobietą oraz Global Summit of Women. Prowadzisz ciekawy biznes i jesteś kobietą? Przyłącz się do nas! Nasza wyjątkowa społeczność Kobiet na fali to Klub Marka jest kobietą. #

W dniach 9–11 czerwca w Warszawie odbędzie się czołowe, międzynarodowe biznesowe i gospodarcze forum kobiet. Szacuje się, że tysiąc kobiet z 70 krajów weźmie udział w tym „Kobiecym Davos” forum kobiet, ze względu na uczestniczące w nim kluczowe przedstawicielki rządu lub świata biznesu. 26. Światowy Szczyt Kobiet (Global Summit of Women – GSW) po raz pierwszy odbędzie się w państwie środkowoeuropejskim – w Warszawie.

„Polska gospodarka rozwija się najlepiej spośród gospodarek wszystkich państw środkowo-  i wschodnioeuropejskich, a na czele kraju stoi właśnie kobieta, premier Beata Szydło, i dlatego naszym zdaniem globalne zgromadzenie liderek świata polityki i biznesu powinno odbyć się właśnie w Warszawie. Uważamy, że Polska stanowi doskonały przykład dla innych gospodarek regionu, w których kobiety również mogą brać udział w procesie dzielenia się najlepszymi praktykami biznesowymi i politycznymi, związanymi ze zwiększaniem ich możliwości gospodarczych” – komentuje Irene Natividad, przewodnicząca Światowego Szczytu Kobiet.

Tematem przewodnim Szczytu jest „Budowanie inkluzywnej gospodarki w erze cyfrowej”, a jednym  z głównych celów jest pokazanie kreatywności kobiet i ich innowacyjnych rozwiązań w zakresie wspierania kształtowania różnych gospodarek, w tym polskiej. „W ostatnim raporcie dotyczącym kobiet oraz STEM wykazano, że w Europie Środkowej i Wschodniej blisko 50% kobiet wykonuje zawody o charakterze technicznym. Jest to jeden z nielicznych regionów, w którym tak duża liczba kobiet pracuje w charakterze naukowców, inżynierów lub w sektorze przemysłowym np. zajmuje się produkcją” – dodaje Natividad. Przyznaje również, że „potęga gospodarcza kobiet rośnie, i choć kobiety nie osiągnęły jeszcze szczytu swoich możliwości, to dzięki prowadzeniu przedsiębiorstw, byciu liderami biznesu i innowacyjnym pomysłom, sprawiają, że ich praca stanowi podstawę każdej gospodarki”.

Podczas Ceremonii inaugurującej Szczyt, która odbędzie się 9 czerwca (w godzinach 18:00-19:30), premier Beata Szydło powita delegatki, takie jak prezydent Kosowa, Atifete Jahjagę, byłą premier Łotwy, Laimdotę Straujumę oraz inne kobiety ze świata polityki zajmujące się takimi dziedzinami, jak zatrudnienie, prawa kobiet, oświata, przedsiębiorczość, handel i przemysł, reprezentującymi różne państwa, w tym Republikę Południowej Afryki, Portugalię, Niemcy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Malezję itp. Przewiduje się, że w poprzedzających Szczyt, dorocznych obradach okrągłego stołu – których celem jest wymiana informacji i nawiązanie współpracy rządów i firm w zakresie zwiększenia szans kobiet i dziewcząt – weźmie udział około trzydziestu kobiet ministrów.

Stosownie do poruszanych w trakcie Szczytu zagadnień gospodarczych, większość uczestników stanowić będą kobiety prowadzące działalność biznesową na różną skalę – od przedstawicielek ogromnych międzynarodowych firm po przedstawicielki mniejszych, ale równie dobrze prosperujących przedsiębiorstw. Celem Szczytu jest promowanie możliwości handlowych, wynikających z połączenia sił uczestniczek zagranicznych i ich polskich odpowiedniczek. Wicepremier Mateusz Morawiecki stanie na czele dyskusji zatytułowanej „Działalność biznesowa w Polsce”, podczas której przed międzynarodową publicznością zaprezentowane zostaną możliwości, jakie otwiera polski rynek. „Mamy możliwość nawiązania współpracy biznesowej z kobietami z innych krajów oraz zwiększenia zasięgu działania polskich kobiet na cały świat” – twierdzi Henryka Bochniarz, przewodnicząca polskiego komitetu GSW i prezydent Konfederacji Lewiatan (Polskiej Konfederacji Pracodawców).

Podczas warszawskiego Szczytu nacisk zostanie położony na innowacyjne rozwiązania, których autorkami są kobiety działające na rynku polskim i rynkach światowych – od uznanych autorytetów w świecie biznesu po młode przedsiębiorczynie, które choć jeszcze nie są powszechnie rozpoznawane, to niestrudzenie pracują nad rozwijaniem firm z użyciem technologii XXI w. Szczytowi towarzyszyć będzie również Forum Młodzieży, na którym zaprezentowane zostaną wschodzące gwiazdy przedsiębiorczości. Polscy studenci kierunków biznesowych mogą uczestniczyć w wydarzeniu nieodpłatnie w piątek 10 czerwca (w godzinach 16:15 – 17:30). W forum wezmą udział również absolwenci i studenci inżynierii z Hiszpanii, Francji i Stanów Zjednoczonych.

Choć wydarzenie ma na celu przedstawienie kobiet z wybitnymi osiągnięciami, mężczyźni również wezmą w nim udział, w roli uczestników oraz prelegentów. Szczytowi przyświeca zasada, że zwiększenie szans kobiet opiera się m.in. na nawiązaniu współpracy z mężczyznami i z tego względu w programie Szczytu znajdzie się Forum Dyrektorów, w trakcie którego mężczyźni obejmujący stanowiska dyrektorskie debatować będą nad „Definiowaniem zrównoważonych miejsc pracy”. W forum uczestniczyć będą: przewodniczący Daimler, prezesi zarządu Technip EMIA i Deloitte Central Europe oraz prezes Metlife na obszar EMEA. W sumie w Szycie weźmie udział ponad 26 kobiet obejmujących stanowiska dyrektorskie i będących przewodniczącymi firm polskich i zagranicznych.

O Światowym Szczycie Kobiet

Światowy Szczyt Kobiet to powstała w 1990 r. pozarządowa organizacja non-profit z siedzibą w Waszyngtonie. Celem organizacji jest zwiększenie możliwości gospodarczych kobiet poprzez organizowane co roku międzynarodowe fora, badania w zakresie roli kobiet jako przywódców na całym świecie, a także poprzez inne programy, które zapewniają liderom narzędzia pozwalające wzmacniać status gospodarczy kobiet. Doroczne Sympozjum Globalnej Różnorodności oraz Dziedzictwo Forum Kobiet organizowane są w różnych krajach.

O Irene Natividad – przewodniczącej Światowego Szczytu Kobiet

Irene Natividad jest przewodniczącą Światowego Szczytu Kobiet, podczas którego spotykają się kobiety liderki z całego świata, oraz przewodniczącą organizacji Corporate Women Directors International, której celem jest promowanie zasiadania kobiet w zarządach spółek na całym świecie. W latach 80. była prezydentem Narodowego Komitetu Politycznego Kobiet, a w latach 90. przewodniczącą Państwowej komisji ds. pracujących kobiet. Zajmowała się problemami kobiet w gospodarce poprzez innowacyjne badania i programy szkoleniowe. Jej praca została doceniona w amerykańskich mediach. Magazyn Ladies Home Journal okrzyknął ją „Najważniejszą Amerykanką”, Working Mother Magazine jedną z „25 najbardziej wpływowych pracujących matek, portal Women’s eNews jedną „21 liderów XXI w.”, a Diversity Journal jedną z „Kobiet, którym warto się przyjrzeć”. Uniwersytet Long Island oraz Marymount College przyznały Natividad honorowy tytuł Doctorate in Humane Letters za międzynarodową pracę na rzecz kobiet.

O Henryce Bochniarz – przewodniczącej polskiego komitetu GSW Warszawa 2016 i prezydent Konfederacji Lewiatan

Henryka Bochniarz, założycielka i prezydent Polskiej Konfederacji Lewiatan, czyli największej organizacji w Polsce zrzeszającej prywatnych pracodawców. Obecnie członek rady nadzorczej FCA Poland SA oraz Orange Polska SA, a także członek Zarządu spółki Unicredit. W latach 2006-2015 prezes Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Była minister przemysłu (1991r.). Bochniarz kandydowała w wyborach prezydenckich w 2005 r. W 2015 r. znalazła się na liście 10 Najbardziej wpływowych kobiet, przygotowanej przez magazyn Newsweek Polska.

ornament-1PODZIEKOWANIE___ZAPROSZENIEZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here