Home Aktualności Nie/obecność kobiet. Zapraszamy do Instytutu Kultury Miejskiej

Nie/obecność kobiet. Zapraszamy do Instytutu Kultury Miejskiej

674
0
SHARE

21 lutego zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Non-Fiction! Porozmawiamy m.in. z Anna Kowalczyk, autorką książki “Brakująca połowa dziejów” (Wydawnictwo W.A.B.). Poruszymy temat (nie)obecności kobiet w przestrzeni historycznej i polskiej narracji. Spotkanie poprowadzi Przemysław Czaja.

“Brakująca połowa dziejów”, to historia Polski napisana z perspektywy kobiet przez znaną dziennikarkę i blogerkę, wzbogacona rysunkami Marty Frej. Autorka opisuje fascynujące losy i dokonania kobiet zamieszkujących ziemie polskie, począwszy od czasów przedchrześcijańskich aż po współczesność. Opowiada o dziejach emancypacji kobiet, ich warunkach życia oraz funkcjach społecznych, a także o tym, dlaczego zabrakło dla nich miejsca na kartach historii i w zbiorowej pamięci. 👩💪

Non-fiction w IKM to cykl spotkań i paneli dyskusyjnych z udziałem najciekawszych nazwisk ze świata literatury faktu i dokumentu. Od grudnia do maja w Instytucie Kultury Miejskiej będzie możliwość spotkać i porozmawiać z autorami najgłośniejszych polskich książek non-fiction. Autorzy będą naszymi przewodnikami po reporterskim świecie, poznamy kulisy ich pracy, zgłębimy najbardziej intrygujące tematy. Będą to tematy przekrojowe, a książka – reportaż – stanie się jedynie punktem wyjścia.

Link do wydarzenia na fb: #

Do zobaczenia!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here