Home Aktualności “Siła kobiecości. Pochwała wartości roku 2016”. Raport Marka jest kobietą

“Siła kobiecości. Pochwała wartości roku 2016”. Raport Marka jest kobietą

2121
0
SHARE

Rzeczywistość się zmienia, ale podstawowe wartości i prawdy życiowe w relacjach międzyludzkich nigdy. To one określają nas i odróżniają od przeciętności i bylejakości Postawa, jaką na co dzień okazujemy innym, poprzez swoje słowa i czyny w życiu zawodowym i prywatnym wystawiają nam prawdziwą ocenę, są naszym świadectwem. Każda okazja, kiedy możemy „zwolnić” od tempa codziennego zapracowania jest dobra, aby się zreflektować, aby złapać oddech, aby o tym porozmawiać. Dlatego na nadchodzące Święta, redaktor naczelny portalu Biznesnafali, prezes ogólnopolskiego Klubu Marka jest kobietą, porozmawiał z doświadczonymi, przedsiębiorczymi kobietami z całej Polski, zebrał wypowiedzi Kobiet na fali roku 2016, aby poznać odpowiedź na najważniejsze  zagadnienia życia, dotyczące wartości, niezależnie od panującej mody i nastrojów?

baner glowny Pochwala Wartosci

Prowadzisz ciekawy biznes i jesteś kobietą? Przyłącz się do nas! Nasza wyjątkowa społeczność Kobiet na fali to Klub Marka jest kobietą. #

20160308-marka-jest-kobieta-gdynia-029

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Należy słuchać ludzi wokół siebie. Życzę wszystkim, aby nigdy nie opuściła Was odwaga, gdy przyjdzie porzucić swoje bezpieczne pozycje. Życzę Wam, abyście żyły w zgodzie z samym sobą i z własnym systemem wartości. To wielkie szczęście, gdy jest się zadowolonym z tego, kim się jest. Życzę Wam udziału w życiu innych ludzi. Dbajcie o siebie, o swoje emocje, energię, dobre relacje z ludźmi, ze światem. Dbajcie o wielobarwne zainteresowania, które będą Was mobilizowały i w które zaangażujecie się z ochotą. Każdy kolejny dzień nieustannie rzuca nam nowe wyzwania- podejmujcie je odważnie przez całe swoje życie. A wieczorem…oglądając się za siebie lub oglądając swoje odbicie w lustrze, życzę Wam, abyście mogły obdarzyć się szczerym uśmiechem za to, czego dokonałyście.

Aleksandra Adamiak – właścicielka Refmed – gabinety refleksologii

ornament-1Alina AngielczykMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Podstawowa wartość w życiu do szacunek do drugiego człowieka. W biznesie przejawia się to w budowaniu zaufania we wzajemnych relacjach i odzwierciedlaniu wizerunku wiarygodnego partnera. Należy pytać, jak się czegoś nie rozumie. Należy mówić, jak się czegoś chce. Ważna jest otwartość na różne propozycje. Uatrakcyjnia nasze życie. Ciągły rozwój i poznawanie nowych rzeczy ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Alina Angielczyk, Dyrektor Zarządzający Hapag-Lloyd Polska sp. o.o. Założyciel i autor portalu dedykowanego kobietom www.out-o-portret.com

ornament-1Sylwia BranczewskaMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Czym kieruję się w życiu? Jakie mam wartości? Po co jestem na tym świecie? W każdej sferze mojego życia przejawia się szacunek do drugiego człowieka, niezależnie od tego czy jest to osoba piastująca wysoki e stanowisko czy opiekująca się czystością naszych klatek schodowych. Uśmiech i dobre słowo potrafią bardzo dużo zmienić, nie tylko w postawie drugiego człowieka, ale w nas samych. Znajdowanie pozytywnych stron w każdej sytuacji staje się z czasem nawykiem. Wpływa to na nasze samopoczucie, stan zdrowia i otoczenie dając równowagę zarówno w życiu codziennym jak i w biznesie. I to o czym nie zapominam, to radość dziecka w tym co robię, dziecięce marzenia, które inspirują do niesamowitych rozwiązań i ciągłe próbowanie zanim nie „nauczę się chodzić”.

Sylwia Branczewska – Ekonomista, Główny Księgowy z wieloletnim doświadczeniem. Konsultant w obszarze wprowadzania usprawnień w procesach wspierających biznes. Trener rozwoju osobistego. Niepoprawna optymistka. Pasjonatka pozytywnego nastawienia. W jej słowniku nie ma wyrażania „nie da się”. Jej wieloletni przyjaciel określa ją słowami: „Jest ogarniętą kobietą, która jak się potknie, to wstaje, otrzepuje sukienkę, poprawia koronę i idzie dalej”

ornament-1Żaneta_Berus_1Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Dobro zawsze wraca. Najważniejsza jest odpowiednia komunikacja z ludźmi, bez tego niewiele można osiągnąć. Słuchajcie siebie, nie krzywdźcie innych, szanujcie swoich partnerów i przeciwników oraz uczcie się całe życie

Żaneta Berus, Prezes EXPO XXI Warszawa

ornament-120160308-marka-jest-kobieta-gdynia-119Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Przede wszystkim szczerość i otwartość, lojalność, etyka i profesjonalizm. Bywa, że się zrażam do współpracy, kiedy widzę, że nie ma w niej szczerości intencji. Z drugiej strony bardzo doceniam szczere i profesjonalne relacje w dzisiejszym biznesie, w którym niestety dużo jest zachowań nieetycznych, czasem zazdrości. Wartością ogromną jest także dla mnie rodzina. Myślę, iż jako matka zdecydowanie bardziej rozumiem ten świat oraz inne kobiety, które zostały matkami. Wcześniej zdarzało mi się nie rozumieć, dlaczego ktoś nie może dłużej zostać w pracy, kiedy tego wymaga sytuacja. Teraz wiem, że szukamy wspólnie rozwiązania, tak, by zadanie mogło być wykonane.  A dziecko trzeba odebrać np. ze szkoły, bo niania zachorowała. Poza tym możliwość realizacji siebie i swoich marzeń, pasji. Najlepiej, jeśli nasza praca jest naszą pasją, wówczas nie czujemy, że pracujemy. Tak jest w moim przypadku i tego Wam też życzę.

Joanna Bojarska-Buchcic, Managing Partner HR SOLUTIONS Poland, HR SOLUTIONS USA

ornament-1JUSTYNA BOROWIECKA 1Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Szczerość, Uczciwość i lojalność ale również miłość i przyjaźń. Znalazłoby się jeszcze kilka innych ale te dla mnie są najważniejsze. Ważne jest to, jacy ludzie nas otaczają i to, że nie można odkładać nic na „ potem”

Justyna Borowiecka, właścicielka polskiej marki odzieżowej BEAU MONDE

ornament-112310551_880035682116378_784336042056241319_nMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Doceniam każdą chwilę i każde spotkanie, bo uważam, że nic nie dzieje się przypadkowo. Szanuję pracę innych i obdarzam kredytem zaufania. Pomimo optymistycznej natury staram się twardo chodzić po ziemi.

Marta Chełkowska, Dyrektor Departamentu Turystyki i Promocji, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

ornament-1Małgorzata DorodzinskaMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Nic w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny . Wszystko co nas spotyka i kogo spotykamy codziennie w życiu prywatnym i zawodowym  dzieje się po coś. Warto się nad tym zastanowić i wyciągnąć z tego wnioski. To pozwala nam na ocenę naszych pragnień i dążeń w życiu prywatnym jak i zawodowym oraz dostrzec to czego nigdy byśmy nie zauważyli. Czasem życie przynosi nam dobro czasem ból ale zawsze daje je nam po to byśmy lepiej zrozumieli siebie i innych a czasem znaleźli dystans.

Małgorzata Dorodzińska – Dyrektor Zarządzający Hotel Królewski Gdańsk

ornament-1Renata Firgon Genesis SPA Hotel NadmorskiMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Są jednakowe. Każdą osobę traktuje w taki sposób w jaki sama chciałabym być traktowana. Zawsze pracuj najlepiej jak potrafisz. Mniej stale dobre nastawienie – to zaraźliwe. Wspaniali liderzy zachowują pogodę ducha nawet w dobie kryzysu. Bądź gotowa do adaptacji (zmian, transformacji). I ciesz się, tym co robisz! Codziennie uczę się czegoś nowego nie tylko o sobie , ale i o innych. Uważam, że moja praca to jedno z najfajniejszych dostępnych zajęć.

Renata Firgon, Instytut Genesis Hotel Nadmorski

ornament-1Fularczyk JoannaMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Uczciwość i gra w otwarte karty. Nie warto się zamartwiać. Rób to co kochasz inaczej zanudzisz się i nie będziesz miała co opowiadać wnukom.

Joanna Fularczyk – założycielka salonów ekskluzywnej mody ślubnej Celebrity Bridal

ornament-1!cid_ABE74C15-793C-4A1E-BA56-047EB19014BBMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Otwartość, szczerość, prawda. Czasami chciałoby się zaczarować rzeczywistość, gdy „prawda” bardzo boli, ale to „zaczarowanie” z reguły jest na chwilę. To co mamy najcenniejsze w życiu to zaufanie do otoczenia, do nas samych i budowanie relacji na tym zaufaniu. Pomimo przeciwności i przykrych zdarzeń najważniejsze to umieć odnaleźć siebie i swoją wartość i umieć cieszyć się nawet najmniejszymi przyjemnościami. Moje wartości „na co dzień” ? : odnajdywać szczęśliwą siebie – w spacerze nad morzem, w psie machającym ogonem, w smaku własnego upieczonego ciasta, w wesołych spotkaniach rodzinnych i w zrealizowaniu kolejnego zadania zapisanego własnoręcznie na kartce. Moje wartości „w biznesie” ? : budować relacje oparte na zaufaniu, budować zaufanie poprzez szczerą rozmowę, wspierać swoim doświadczeniem innych, szukać rozwiązań i nie poddawać się – cierpliwość popłaca!

Anna Maria Gast – Wicedyrektor Oddziału Korporacyjnego, Oddział Korporacyjny Gdańsk, mBank S.A.

ornament-112376804_885076954945584_5489632376444468260_nMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Nie wolno nam wyzbyć się marzeń. To one pchają nas do przodu, to dzięki nim się rozwijamy i osiągamy założone cele, mniejsze bądź większe, bliskie czy dalsze.  Mając konkretne marzenia, to tylko kwestia czasu, byśmy odnaleźli odpowiednie narzędzia do ich realizacji. Nie zapominajmy w życiu, że najważniejszy jest człowiek. Czynnik ludzki odgrywa najistotniejszą rolę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Justyna Gorlicka – Kruk, Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Gorlicka-Kruk  w Krakowie

ornament-11463049_982626781770598_2983247701169998033_nMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Niezmiennie od lat:  szacunek – zaufanie – zrozumienie czyli 3 podstawowe wartości na których buduję trwałe i wartościowe relacje, tak biznesowe, jak i prywatne. Poza tym życie w zgodzie z własnym sobą – swoimi wadami, zaletami, słabościami i marzeniami 😉

Krystyna Hartenberger-Pater – Dyrektor Zarządzający, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

ornament-1MONIKA JANOSZEKMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Najważniejszą wartością postępowania dla mnie jest postępować tak, aby własnym postępowaniem nie wyrządzać krzywdy innym ludziom, aby potrafić zrozumieć ludzkie cierpienie i umieć pomagać bezinteresownie, kiedy ktoś pomocy potrzebuje. Ale główną wartością jest dla mnie Rodzina – Miłość, którą warto w życiu posiadać, ponieważ to właśnie rodzina, dom rodzinny, dają nam siły do tego, aby pokonywać trudy życia, warunkują naszą nieśmiertelność w naszych dzieciach i wspomnieniach następnych pokoleń. Po za tymi wartościami ważne są również dla mnie przyjaciele i zaufanie, bowiem zaufanie zdobywamy własnym postępowaniem i tak samo jest ze zdobywaniem przyjaciół. Przyjaźń i miłość pozwalają na bycie potrzebnym, człowiek nie żyje sam dla siebie. Ponadto ważne są dla mnie duch walki i pasja z jaka podchodzę do swojej pracy i na co dzień w biznesie… zaufanie, satysfakcja klienta, jakość, profesjonalizm, zaangażowanie. Moim mottem w życiu jest: Nie mów jaki ktoś jest wspaniały, spraw by w to uwierzył i to poczuł… Zbliżając się do drugiego człowieka pamiętaj o szepcie, który potrafi złamać nawet najtwardszą skorupę uczuć…

Monika Janoszek – właściciel Centrum Druku JANOSZEK

ornament-112316417_885108281609118_856187318029698104_nMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Wartością dla mnie jest samo życie. To, jak je przeżywamy, zależy od nas samych – róbmy wszystko, aby być szczęśliwym i czuć wewnętrzną satysfakcję, bez wyrzutów sumienia. W tym świątecznym okresie wartością jest bycie razem – z Rodziną, przyjaciółmi, najbliższymi. Nie zawsze jest to możliwe, ale możliwe jest poświęcić ten trud przygotowań i radość ze Świat za kogoś bliskiego, kto może właśnie potrzebuje takiego duchowego wsparcia. Wtedy czas świąteczny nabiera dodatkowej wartości – czego wszystkim życzę! :)”

Jolanta Jedruch – Dyrektor Zarządzający/ CEO, BeeYes, www.BeeYes.pl

ornament-1Anna KalinowskaMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Dotrzymywanie słowa,  brak zgody na  intelektualna ospałość i konformizm. Trzeba korzystać z pojawiających się nowych możliwości, próbować i jeszcze raz próbować. Dwie przestrzenie czasowe na które nie mamy wpływu to przeszłość i jutro, dlatego należy docenić teraźniejszość. Na cokolwiek robię tu i teraz mam realny wpływ, w związku z tym moja aktywna obecność w tym co robię, stanowi różnicę. Poprzez prezentowanie kompetencji, pasji i profesjonalizmu kobiety maja szanse być równoprawnymi partnerami biznesowymi na kluczowych i eksponowanych stanowiskach.

Anna Kalinowska, Międzynarodowy Lider HR, specjalizujący się w zarządzaniu zmianą w przedsiębiorstwach o rożnym profilu działalności. Propagujący  pozytywny i autentyczny styl przywództwa, różnorodność i wielokulturowość w środowisku pracy.  Ponad 19 lat doświadczenia zawodowego w HR na różnych rynkach (Europa, Bliski Wschód, Afryka). Z wykształcenia romanista, międzynarodowy menadżer i specjalista HR. Znajomość 5 języków obcych pozwala na otwieranie drzwi do poznania kolejnych kultur i mentalności lokalnych społeczności. Mama dwójki chłopców i po prostu kobieta, Polka. To ostatnie jest często najlepszą wizytówką!

ornament-1Małgorzata KordusMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Lojalność i partnerskie relacje prowadzą do sukcesu. Żyjcie chwilą tu i teraz. W życiu należy mieć plany na przyszłość, ale nie powinny one przysłaniać czerpania radości z każdego niepowtarzalnego momentu. To ważne, żeby nie komplikować życia, szukać rozwiązań (nawet z najtrudniejszej sytuacji jest wyjście), być pozytywnie nastawionym do ludzi i otoczenia, a nawet przeciwności losu. Otaczajcie się ludźmi z pozytywną energią, gdyż dobra energia zdziała cuda. I najważniejsze – DBAJCIE O ZDROWIE!

Małgorzata Kordus – Deputy Manager, Z-ca Dyrektora Hotel Mercure Gdańsk Posejdon

ornament-1Daria Kostera4Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Szczera intencja – to główna wartość w moim życiu prywatnym i zawodowym. Bez niej nie byłoby tak wielu dobrych relacji zarówno z przyjaciółmi, rodziną jak i Partnerami Biznesowymi. W życiu codziennym cenię sobie także lojalność, która jest fundamentem tego, co łączy dwie osoby, tudzież firmy. Te dwie cechy okraszone szczyptą szczerości, pomocy innym, empatią tworzą mój codzienny klimat. Bez tego nie byłaby tym kim jestem i tu gdzie jestem.

Daria Kostera, Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Branży Prezentowej

ornament-1ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starterMagdalena KoźmalaMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Warto żyć całym sobą, każdą chwilą, doceniać siebie, innych ludzi, zdarzenia i sytuacje, kochać, śmiać się, dzielić pasją, mówić o uczuciach, dostrzegać małe rzeczy, uczyć się, rozwijać, chłonąć wiedzę i czerpać z mądrości innych, być uważnym na drugiego człowieka, dbać o siebie i o najbliższych, pokonywać lęki, umieć wsłuchiwać się w siebie i słuchać innych. Pamiętaj, że nie cofniesz czasu, który przeminął; kochaj życie; śmiej się szczerze, wszędzie i do wszystkich – nigdy nie wiesz, ile jeden mały uśmiech zrobi dobrego drugiej osobie.

Magdalena Koźmala – Master & Team Coach, Trener Biznesu, Specjalista mowy ciała i kreowania wizerunku w biznesie. Partner Zarządzający w firmie szkoleniowo – doradczej KS Group, Właściciel Restauracji Dobre Miejsce 65, Dyrektor Handlowy w firmie POSMmarket i Świat Przyssawek. Zdobywczyni tytułu Laur Eksperta 2015/2016 za autorskie, specjalistyczne szkolenie “MOWA CIAŁA I WYKRYWANIE KŁAMSTWA W BIZNESIE” przyznawanego jako wyróżnienie dla usług cechujących się wysoką jakością, innowacyjnością, nowatorstwem oraz wysoką wartością dla klienta. Prywatnie mama 8 letniej Natalki odnajdująca pasję w tańcu. Współtwórczyni akcji „Odchudzamy Polskę” – ogólnopolskiej inicjatywy łączącej trening mentalny ze świadomością dobrego odżywiania i treningiem fizycznym. Prywatnie mama 8 letniej Natalki, odnajdująca pasję w tańcu.

ornament-1JUSTYNA KRAWCZYKMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Życie w zgodzie ze sobą to podstawa. Odważne i czasem ryzykowne decyzje. Ale w drodze po spełnianie swoim marzeń i planów na życie. Wyjście ze schematu i życie według własnego scenariusza. Wolność wyborów. Nie tylko akceptacja siebie, ale zadowolenie i docenianie tego, kim jestem. Bo wiem, że gdy jestem pewna swojej wartości, mogę wszystko. Świat stoi przede mną otworem.

Justyna Krawczyk – Style Coach, właścicielka marki Jak Być Szczęśliwą Kobietą

ornament-1Marta Krenca1Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Jeżeli chodzi o moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie, to cenię sobie przede wszystkim spontaniczność i dążenie do spełniania marzeń – nawet tych, które z pozoru wydają się być nam bardzo odległe i niemalże niemożliwe do osiągnięcia. Tyczy się to zarówno życia prywatnego, jak i działalności zawodowej. Nie przypominam sobie sytuacji, w której powiedziałabym “nie” nawet najbardziej szalonemu pomysłowi, jakim zaskoczył mnie mój partner 🙂 W biznesie natomiast wychodzę z założenia, że podejmowanie ryzyka jest wpisane w wyzwania zawodowe każdego z nas, a z doświadczenia wiem, że decyzje podjęte najszybciej – bywają często tymi najlepszymi.

Marta Krupa – PR manager, Nowodworskiestates

ornament-1AGNIESZKA KUKALOWICZMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Po pierwsze przyzwoitość. Po drugie, trzecie i n-te przyzwoitość – rozumiana jako wewnętrzny imperatyw postępowania w zgodzie z własnym sumieniem i z szacunkiem dla innych. Traktowanie innych tak jak byśmy sami chcieli być traktowani. To są proste zasady, ale często łatwo o nich w dzisiejszym, pędzącym świecie zapominamy. Można osiągnąć wszystko pod warunkiem, że się tego naprawdę chce. …ważni są ludzie, którymi się otaczamy i których spotykamy na swojej drodze. ..trzeba wykorzystywać szanse, które nam się przytrafiają. … jeśli narzekasz, marudzisz, nic nie robisz, to niczego nie osiągniesz. Nie bój się zmian. Wyjdź z cienia, weź sprawy we własne ręce i działaj. Efekty mogą Ciebie zaskoczyć.

Agnieszka Kukałowicz, Co-founder & CEO Qtravel.pl

ornament-1!cid_566CA4DE-E8FE-4693-94A0-04E05E450F71Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Szczerość, zaufanie, lojalność, poczucie bezpieczeństwa. Mam to szczęście, że nie muszę pracować, bo robię i robiłam, to co lubię. Na pewno pomogło mi szczęście ale przede wszystkim moja determinacja w osiąganiu celów. Umiejętność ich wyznaczania, pozwala mi na ciągły rozwój i pomogła w kreowaniu ścieżki zawodowej. Ważne jest bycie konsekwentnym, wierność swoim ideałom oraz pokora.

Aleksandra Maciorowska, Prezes Zarządu Fundacji Pomorze Dzieciom

ornament-1Dorota-MarianowskaMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

To umiejętność docenienia tych małych rzeczy, które prowadzą do szczęścia 😉 Sukces sam w sobie jest wspaniałą rzeczą, ale nade wszystko cenię relacje z bliskimi osobami, poranną kawę, moje ucieczki na łono natury gdzie w ciszy wraca mi równowaga emocji i rozsądku… W biznesie sukces dla każdego jest czymś innym, każdy ma swoje cele, do których dąży, ja też posiadam takowe, jednak najważniejsze są wybory, z kim będziemy pracować. Jeśli w relacji biznesowej jest miejsce na uśmiech i od czasu do czasu „wspólne ciasto” to jest właściwa droga 😉 Dzięki małym rzeczom takim jak porządek wokół, czas dla siebie i bliskich oraz nienapięte relacje zawodowe łatwiej jest znaleźć równowagę i nawet w sytuacjach trudnych wrócić do formy 😉

Dorota Marianowska, właścicielka firmy BabyDay, prezes BigBite sp. z o.o

ornament-1MARZENA MIELCZAREK3Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Najważniejsze to utrzymać Constans czyli równowagę, skrajności nigdy nie są dobre. Każda kobieta wie dokąd zmierza i co chce osiągnąć dla każdej z nas SUKCESEM jest coś innego… Najważniejsze pozostać sobą i mieć pokorę do tego co tworzymy… Każdy dzień rozpoczynam mając w myślach  słowa H. Forda “Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.”

Marzena Mielczarek – Dyrektor Generalny Herbarium Hotel & SPA

ornament-1SerafinaMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Wartością nadrzędną jest Rodzina, słowność, szacunek. Wszytko oscyluje wokół rdzenia Bóg, Honor, Ojczyzna i jest pochodną wartości nadrzędnych.

Serafina Ogończyk-Mąkowska – Redaktor Naczelna |  Magazyn Business&Beauty

ornament-1Marta Pawlikowska-OlsztaMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Wartością jest dla mnie wykonywanie swoich codziennych zadań w zgodzie z wartościami, które powinny towarzyszyć konstruktywnemu, etycznemu biznesowi. Ważne jest dla mnie holistyczne podejście do pracowników – do ich efektywności zawodowej, zdrowia, możliwości budowania konstruktywnych relacji w pracy i w życiu prywatnym. Jestem rzeczniczką transparentności w zatrudnianiu i walki z patologiami zarządzania, które niszczą poczucie własnej wartości, zdrowie i relacje człowieka oraz sam biznes. Wartością jest dla mnie sprawne państwo, instytucje publiczne wolne od nepotyzmu, wspierające biznes i efektywnie wykorzystujące środki publiczne na rzecz naszego wspólnego dobra.  Prywatnie najważniejszy jest dla mnie czas na spotkania z najbliższymi a wartościowy – odpoczynek oraz zachowanie obiektywnego dystansu i poczucia humoru.

Marta Pawlikowska-Olszta, psycholog pracy i organizacji, autorka poradnika „Skuteczny menedżer. Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi”

ornament-120150718-marka-jest-kobieta-072Moje wartości w życiu i na co dzień w biznesie?

Kończyć dzień z miłym westchnieniem, że zrobiło się wszystko co było zaplanowane, najlepiej albo i jeszcze lepiej niż można się było spodziewać. Dawać i brać na równych zasadach. Nie ranić, nie poniżać, nie ośmieszać. Traktować ludzi z takim szacunkiem, dla nich i ich pracy, z jakim sama chciałabym być traktowana. Każdy jest wyjątkowy i każdy na to zasługuje. Być odważną w każdym aspekcie życia i jednocześnie mieć tę dziecięcą ciekawość świata – wtedy wszystko smakuje lepiej. Zawsze bądźcie pełni/pełne optymizmu i weźcie odpowiedzialność za swoje szczęście, sukcesy i powodzenie! Dokładnie za to, co chcecie, żeby Was spotykało! To jest łatwe! I trudne zarazem… Ale możliwe! I nawet jeśli zajmie to trochę czasu, to najważniejsze, żeby już dziś podjąć tę decyzję.

Katarzyna Pawłowska-Zub, dyrektor zarządzająca w agencji reklamowej Happy & Reach

ornament-1Grazyna-PieczkaMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Przede wszystkim – Rodzinka, a w pracy szacunek, życzliwość. cieszę się, że robię w życiu to co lubię, że każdy dzień jest inny,  że mam wspaniałą Rodzinę na którą zawsze mogę liczyć, że  jestem szczęśliwa! Zawsze należy być sobą bez względu na okoliczności

Grażyna Pieczka, Dyrektor Generalny, Prezes Zarządu Hotel Meta Resort & Vine SPA

ornament-120141002-marka-jest-kobieta-II-045Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Miłość, przyjaźń, rodzina, marzenia. Docenianie każdej chwili, zwracanie uwagi na szczegóły dnia codziennego, wdzięczność za każdy moment przepełniony radością jak i ten moment gdzie odnosimy porażki. Wyznaczanie sobie celów, realizowanie ich wytrwale i konsekwentnie, następnie wyznaczanie kolejnych i tak w kółko w każdej dziedzinie życia 🙂

Sylwia Piekarska, PAWO Alfa Centrum Gdańsk

ornament-112814087_935789683207644_2057704581696208587_nMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Musimy być spójni w tym co wyznajemy w domu i w pracy, prywatnie i publicznie, wobec bliskich i wobec obcych, wobec zwolenników i wobec konkurentów. Wtedy możemy wydać owoce w postaci takich cech jak wiarygodność, rzetelność w tym, co robimy, która jest blisko związana z jakością (również jakością naszych towarów i usług) oraz spójność tego, co mówimy i deklarujemy z tym, co praktykujemy codziennie. Ważny jest również szacunek do ludzi i zauważanie ich, umiejętność wysłuchania i zrozumienia drugiej osoby, empatia. To wszystko pozwoli nam zdobyć zaufanie innych, mieć głębsze relacje i lepszą współpracę. Buduje to też przywiązanie i lojalność. Łatwiej jest wtedy uzyskać przychylność i wsparcie różnych osób. W biznesie, w życiu prywatnym to właśnie ludzie są główną wartością i warto ich dostrzegać.

Malwina Pietroń, ARBONNE

ornament-112798897_935789953207617_1768445328967386008_nMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Uczciwość, uczciwość, uczciwość – używanie słów proszę, przepraszam i dziękuję. „ Piękne są tylko chwile”, że przyjaźń to słowo wymyślone przez filozofów, a rodzina to twoja wartość. Myślę, że nie znam bardziej optymistycznego faktu, niż ludzka zdolność do ulepszania życia dzięki świadomemu działaniu. „Jeśli ktoś z ufnością podąży za swoimi marzeniami i postanowi prowadzić życie, które sobie wyśnił, bardzo szybko osiągnie niespodziewany sukces”

Sylwia Ponikwia, Dyrektor Finansowy Gardner Aerospace

ornament-1Magdalena Raniszewska 3Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

W życiu najbardziej cenię szczerość i lojalność. Wiem, że w obecnych czasach niezwykle trudno jest postępować w taki sposób, bo większość osób woli często przemilczeć pewne niewygodne tematy, żeby nie wpłynęło to negatywnie na ich postrzeganie jako miłych i uprzejmych. Moim jednak zdaniem, klarowane wyjaśnienie sytuacji jest o wiele bardziej fair niż udawanie, że problemu nie ma. Dlatego też staram się postępować względem innych tak, jak sama chciałabym aby wobec mnie się zachowywano – zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Poprzez podejmowane działania, chciałabym też zachęcić wszystkie kobiety, które mają pomysł na własny biznes, ale w ich głowach jest dużo obaw, aby odważyły się zrealizować marzenie o własnej firmie, bo warto – choć na pewno zwłaszcza na początku będzie to wymagało poświęcenia dużej ilości czasu i pracy, to z pewnością z czasem przyniesie dużo satysfakcji… i przekonanie, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują” 😉

Magdalena Raniszewska – radca prawny, prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego Magdalena Raniszewska w Gdyni, specjalizującą się w świadczeniu szeroko pojętej pomocy prawnej na rzecz przedsiębiorców, w zakresie ich kompleksowej obsługi prawnej (od etapu rejestracji działalności poprzez jej bieżące funkcjonowanie), w szczególności spółek prawa handlowego. Zajmuje się również obsługą klientów zagranicznych.

ornament-1Monika SałapatMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Warto zawsze stawiać na siebie, bez względu na wszystko znaleźć swój sposób na niezależność i spełnianie swoich życiowych zamierzeń. Taka postawa rzutuje na całe życie i na wszelkie relacje jakie tworzymy z ludźmi. Najważniejsi są ludzie i serdeczne relacje. Resztę można wypracować. Moją niezaprzeczalną wartością są dzieci, rodzina, bez których wszystko co robimy tak naprawdę nie ma sensu. Prawdą jest że szczęście, mnoży się wtedy kiedy się go dzieli, a najlepiej dzielić go z ludźmi, których kochamy.

Monika Sałapat – założycielka marki odzieżowej Bonanza Style. Redaktorka portalu Kobbieciarnia i magazynu Numer 1, gdzie zajmuję się pisaniem artykułów do działu moda”

ornament-1Natalia-SitarskaMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Rób to, co kochasz. Zawsze coś może nas zaskoczyć, a zmiany, których się obawialiśmy mogą być zmianą na plus. Czasem ktoś mówi, ze nie można mieć wszystkiego: dziecka, fajnego życia we dwoje, podróży, imprez, ciepłego domu, satysfakcjonującej pracy, pasji. Można. Można wszystko.

Natalia Sitarska – socjolog, badacz marketingowy, prowadzi najbardziej popularny blog kulinarno-podróżniczy w Polsce Tasteaway.pl

ornament-1
ANNA SŁOMKOWSKAMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Niezmiernie ważni są ludzie, których spotykamy. Z nimi życie ma różne kolory, dokonują się fantastyczne rzeczy, a porażki i cięższe chwile  przechodzi się znacznie lżej. Na co dzień liczy się szacunek do drugiego człowieka, bez tego nie wyobrażam sobie dobrych relacji z ludźmi. Rodzina, która daje siłę oraz praca będąca źródłem satysfakcji. Przyjaciele i znajomi, którzy gwarantują dobre samopoczucie i relaks w swoim towarzystwie – otoczona ciszą łapię oddech i dystans do wielu spraw. W biznesie liczy się dla mnie uczciwość z obu stron, prowadząca do zadowolenia z pracy. Punktualność i dotrzymywanie obietnic. Wzajemna pomoc i dawanie sobie szansy na rozwój. Działajcie – bo siedząc i rozmyślając niczego nie zmienicie. Działanie w biznesie to odpowiedzialna, ale fajna zabawa. Potrafi sprawić przykrość, ale daje niewspółmiernie dużo radości. Także nie ma na co czekać…masz pomysł lub marzenie zacznij działać. Czas na zbieranie planów z pewnością nadejdzie. Czyny generują szanse.

Anna Słomkowska – dietetyk medyczny i sportowy

ornament-1
Agnieszka_SoltysiakMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Mimo, że to być może banał powtarzany przez każdego coacha moje życie jest najlepszym przykładem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Ważne jest podjęcie wyzwania, pierwszy krok i wyjście ze strefy komfortu. Bo jeśli nie kończymy na marzeniach, a działamy to zbliżamy się do osiągnięcia celu, choć czasem, na początku jest on nieuświadomiony. Kilka lat temu nie zakładałam, że będę współwłaścicielką jednej z najlepszych agencji eventowych, ale bardzo chciałam pracować na własne nazwisko. Ciężka praca mojego wspólnika i moja oraz całego naszego zespołu doprowadziła do miejsca, w którym dziś jesteśmy. Jakiś czas temu przeczytałam zdanie, które mocno zapadło mi w pamięć: „Nie słuchaj głosu, w twojej głowie, który mówi, że nie dasz rady – on kłamie”. Dlatego zawsze (!) próbuję wykorzystać szanse, które mi się przydarzają.

Agnieszka Sołtysiak – Prezes i partner w agencji endorfina events

ornament-1
12794455_935789613207651_6313413610566782754_nMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Szacunek do drugiego człowieka. To dla mnie baza w codziennym działaniu- bez względu na to czy jest to życie prywatne czy zawodowe. Z szacunku biorą się inne wartości takie jak otwartość na drugiego człowieka, chęć współdziałania, dawania, pomocy, a co za tym idzie rozwija się w nas  empatia, przyjaźń , miłość – czyli nasze relacje z innymi bez których trudno nam funkcjonować. Kocham ludzi, kocham kochać, realizować marzenia- zarówno swoje jak i innych. Zawsze staram się tak traktować innych jakbym chciała być traktowana. To prosta dewiza dzięki, której już nie raz sprawdziło się powiedzenie- dobro powraca…

Karolina Sozańska – Dyrektor Zarządzający HOLISTIC CLINIC Gdynia

ornament-1Agnieszka SzczepaniakMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Moją główną wartością, która przyświeca mi już od dawna to, doświadczania życia w każdej jego postaci 😉 Dzięki temu to, wszystko, co mnie spotyka jest momentem, z którego mogę czerpać te elementy, które są dla mnie ważne. Co zatem jeszcze otrzymuje będąc w zgodzie ze swoją wartością: * widzę, co się dzieje we mnie; *jak wygląda moja rzeczywistość – jaka ona dla mnie jest – wspierająca czy też nie; * wzbogacam się o  umiejętność słuchania siebie w obszarze myśli, emocji, ciała; * daję sobie uważność na siebie i innych; * żyję w zgodzie ze sobą; * jestem autentyczna w każdej sytuacji; * doświadczam życia w każdej jego postaci 😉

Agnieszka Szczepaniak – Zen Coach, terapeuta TSR, praktyk Soul Body Fusion, twórca terazcoach.pl. Moją pasją są podróże oraz ciągłe doświadczanie życia w każdej jego postaci 🙂 Jedno z moich mott przewodnich to: N.D. Walsch „Jedyne co w życiu pewne, to ciągła zmiana”. Więcej informacji na mój temat znajdziesz tu: www.terazcoach.pl oraz na Facebooku: terazcoach.pl

ornament-1AGATA SZYMAŃSKAMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Czas dla rodziny i z rodziną – dobrze spędzony szacunek dla drugiego człowieka – coraz rzadziej spotykany, tolerancja – dajmy żyć ludziom po swojemu, dopóki nie krzywdzą innych odpowiedzialność za wypowiadane przez siebie słowa – polegajmy na sobie nawzajem

Agata Szymańska

ornament-1Katarzyna Szymkiewicz_okMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Moje wartości w obu przypadkach są takie same. Uczciwość i rzetelność w działaniu, szacunek do drugiego człowieka oraz życzliwość. Otwartość na ludzi sprzyja zjednaniu ich we wspólnym działaniu, a ciekawość świata pozwala na ciągły rozwój osobisty. Dlatego lubię kontakt z osobami, które kierują się w życiu pasją, bo niezwykle inspirują, przyczyniają się do powstawania nowych pomysłów. Warto też pamiętać, że w życiu nie zawsze odnosi się sukcesy, dlatego ważne jest, jak sobie radzimy z niepowodzeniem – czy umiemy wyciągać wnioski i nie poddajemy się.

Katarzyna Szymkiewicz – Konsultant PR Hotele SPA Dr Irena Eris

ornament-1AGNIESZKA SULICHMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Uwierz w siebie, w swoją siłę i możliwości, a potem zacznij marzyć – tylko ostrożnie, bo marzenia naprawdę się spełniają. Najważniejsi są dla mnie ludzie, dlatego ciągle wolę rozmawiać przy kawie niż na chacie, przyjaciół poznaję w realu a nie na portalach społecznościowych, a o uczuciach staram się mówić w oczy a nie w smsie. W pracy przede wszystkim uczciwość i otwartość oraz profesjonalizm. Nie potrafię współpracować z ludźmi, którzy nie cenią sobie własnych słów i czyjegoś czasu. Właśnie dlatego tak bardzo doceniam szczere i profesjonalne relacje w biznesie, bo to ciągle jest niestety miłą odmianą a nie ogólnie przyjętym standardem. W domu sprawdzają się te same wartości, tylko profesjonalizm wymieniam na wyrozumiałość.

Agnieszka Sulich, Prokurent, Product Manager A1 Europe

ornament-1JOANNA SZCZYPCZYKMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Moja największa wartość to rodzina i miłość. Prowadząc biznes wszystko dostosowuję do rodziny a nie na odwrót. W biznesie kieruję się zasadą dobrych relacji i wzajemnego zaufania. Ważne są tylko chwile a czas tak szybko biegnie. Cieszcie się życiem, zajmijcie się sobą, nie traćcie czasu na zbędne myśli i działania, uwolnijcie swój umysł od tych wszystkich niepotrzebnych myśli i bądźcie życzliwe, dużo się uśmiechajcie

Joanna Szczypczyk, właścicielka butiku LAVEND. Jestem właścicielką butiku Lavend, który mieści się na ul. Zwierzynieckiej 21 w Krakowie. Od ponad 2 lat ubieramy kobiety aktywne zawodowo. Specjalizujemy się w odzieży biznesowej i casual. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą 3,5 letniej Kingi i żoną wspaniałego męża Przemka. Moje hobby to dobra książka i ogrodnictwo. Uwielbiamy spędzać razem czas czy to w domu czy organizując sobie małe i duże wycieczki.

ornament-1Kasia SzulimMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?  

Moje wartości są spójne w życiu prywatnym i biznesie. Wszędzie mam te same fundamenty wyniesione z domu. To przede wszystkim Rodzina, Miłość, relacje i zdrowie. Ważna jest dla mnie niezależność, radość i odpowiedzialność. W moim życiu kluczowe miejsce zajmuje także konsekwencja, spójność, lojalność i efektywność. Do priorytetów należy również rozwój. Najważniejsze to być sobą w każdej sytuacji, żyć w zgodzie ze swoimi zasadami i wartościami, bo wg mnie tylko wtedy naprawdę żyjemy. „Więc żyjmy jak można najpiękniej, czy jasne, czy szare są dni, bo życie to skarb w naszych rękach i przez nas ma świat lepszym być.”

Katarzyna Szulim – Niezależna Dyrektor Sprzedaży Mary Kay

ornament-1
001_Malgorzata_WiniarskaMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?  

W życiu zawodowym i prywatnym kieruje się w zasadzie takimi samymi wartościami jakimi są uczciwość, lojalność, dyscyplina oraz empatia. Wartości, którymi się kierujemy najczęściej wynosimy z domu, a ja miałam to szczęście ,że nauczono mnie szacunku do otaczających mnie ludzi i do samej siebie. W życiu zawodowym  staram się otaczać lojalnymi profesjonalistami natomiast w życiu prywatnym otaczam się ludźmi, którzy wyznają podobne wartości do moich i dla których człowiek jest najważniejszy. Zacytują niezwykle mądrego nieżyjącego już prof. Władysława Bartoszewskiego po prostu “Warto być przyzwoitym”!

Małgorzata Winiarska, Dyrektor Hotelu Dolina Charlotty

ornament-1
beata wolfigiel 2Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Życie jest wartościowe, gdy żyje się zgodnie z własnymi wartościami. Nie narzuconymi i przyjętymi bezmyślnie od społeczeństwa, czy osób znaczących, ale własnymi prawdziwymi wartościami. Odnalezienie ich nie zawsze jest łatwe, a jeszcze trudniejsze dbałość o nie, ale wysiłek się opłaca. Skutkami ubocznymi  może być poczucie spójności wewnętrznej, szczęścia i wewnętrznej motywacji ;). Dlatego zachęcam także Ciebie do refleksji: co w swoim życiu cenisz najbardziej? Przypomnij sobie sytuacje, w których czujesz spełnienie lub głębokie poczucie sensu życia i poszukaj w nich swoich wartości. Zastanów się, co dla Ciebie jest tak ważne, że jesteś w stanie dla tego wiele poświęcić? I podejmij wyzwanie, by prowadzić życie zgodnie z tym, co dla Ciebie liczy się najbardziej. Ja cenię życie zaangażowane, ale z chwilą na wytchnienie, radosne, ale z przyzwoleniem na pełną paletę uczuć, życie autentyczne, w poczuciu wewnętrznej harmonii. Ważny jest dla mnie przede wszystkim człowiek, wzajemny szacunek i relacje oparte na zrozumieniu. Szczęście daje mi życie zgodne z pasją, w którym wspieram ludzi w rozwijaniu ich wewnętrznego potencjału, odkrywaniu wartości i własnej drogi do spójności wewnętrznej.

Beata Wolfigiel – właścicielka firmy „Entuzja. Szkolenia i doradztwo”. Psycholog, trener, akredytowany coach ICF. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej. Współautorka książki „Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania!”.

ornament-1
DOROTA WOLLENSZLEGERMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?  

Każdego dnia działać i angażować się w sprawę na 100%. Być autentyczną, bo to najwyższa wartość w mojej pracy. Dzięki niej zdobywam zaufanie i wiarygodność. Pamiętać także, że wszystko jest możliwe. Wystarczy mocno czegoś pragnąć, a możliwości osiągnięcia tego same się pojawią. Trzeba tylko odważyć się zrobić choć jeden krok. Jeśli nie dla siebie to dla kogoś dla kogo warto się starać. Siła przyjdzie, a jak sama nie przyjdzie to my pomożemy.

Dorota Wollenszleger, Prezes spółki All4Her, działającej w sieci Kobieta i Rozwód

ornament-1
Joanna Zaremba – założycielka WowSchool.pl, szkoły programowania i przedsiębiorczości dla dzieci i młodzieżyMoje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Warto marzyć i warto próbować. Już jako mała dziewczynka często myślałam o tym jak będę oceniać moje życie z perspektywy starszej pani u kresu życia, i wiedziałam, że to czego na pewno nie chcę, to jako staruszka myśleć, że czegoś nie spróbowałam, nie zrobiłam ze strachu. Teraz podejmując niektóre decyzje, nadal wyobrażam sobie za kilkadziesiąt lat. Nie bójmy się próbować, nawet jeżeli coś wstępnie wydaje się nam nie do osiągnięcia, przeraża nas. Nie pozwólmy by strach nas powstrzymał.

Joanna Zaremba – założycielka WowSchool.pl, szkoły programowania i przedsiębiorczości dla dzieci i młodzieży oraz blogerka www.ekonomiadzieleniasie.pl

ornament-1
Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?  

Prawda i uczciwość. Bycie w porządku w stosunku do samego siebie i partnerów biznesowych. Nic nie jest na zawsze, nic nie jest na pewno. Równowaga zawsze jest zachowana – czy tego chcemy czy nie. Żyć własnym życiem, nie życiem innych. Nie poddawać ocenie wyborów innych osób i ich sposobu życia.

Katarzyna Zawadzka, brand menedżer i prezes marki Hexeline

ornament-1PODZIEKOWANIE___ZAPROSZENIEZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here