Home Aktualności Posłuchaj bicia swojego serca. Czy żyjesz tak, jak chcesz? Czy robisz to,...

Posłuchaj bicia swojego serca. Czy żyjesz tak, jak chcesz? Czy robisz to, co kochasz?

594
0
SHARE

Pędzimy przez życie, często zapominając o tym, kim jesteśmy. W obłędzie życia, nie ma czasu na spotkanie z przyjaciółką czy inne przyjemności. Gdzie więc ma być czas na myślenie o tym – czego chcemy od życia?

Bierzemy to, co dostajemy, realizujemy scenariusze innych ludzi, podporządkowujemy się zasadom, które nie są zgodne z naszymi wartościami. Wszystko dlatego, że nikt nie nauczył nas tego, jak ważne jest życie w zgodzie ze swoimi wartościami, talentami czy pasjami.

Obserwuję reakcje ludzi na tych, którzy wyłamują się ze schematu. Są tacy, którzy zaraz po studiach decydują się na własny biznes. I słyszą, że to za wcześnie, że tak się nie robi, i że najpierw powinni iść na etat. Są tacy, którzy decydują się na posiadanie dziecka, ale ślub do szczęścia nie jest im potrzebny. Słyszą, że to grzech i wstyd. Są tacy, którzy zapragnęli żyć na Bali i słyszą, że to zdrada narodu, egoizm, bo przecież rodzina zostaje i umrze z tęsknoty.

A ja się pytam – co kochasz robić, co sprawia Ci przyjemność? Co pochłania Cię bez reszty? Posłuchaj bicia swojego serca. Czy cokolwiek słyszysz?

Nie chcę Ci mówić, co masz robić. No bo niby kim jestem dla Ciebie, żeby Ci cokolwiek radzić czy podpowiadać. To przecież Ty i tylko Ty wiesz, co robić. Jedyne co mogę Ci podpowiedzieć, to wsłuchaj się w siebie i zastanów się czy jesteś szczęśliwa. Czy żyjesz tak, jak chcesz? Czy robisz to, co kochasz?

Jeśli tak, gratuluję Ci z całego serca. Jeśli nie, chcę żebyś wiedziała, że możesz to zmienić. Małymi krokami. Zacznij od myślenia. Tak, od myślenia! O sobie.

Jak wygląda Twoje życie, kim jesteś, co robisz. Wypisz na kartce wszystko to, z czego nie jesteś zadowolona. Potem zabierz się za swoją mapę marzeń, wizję swojego idealnego życia. Wypisuj wszystkie pomysły, które Ci przyjdą do głowy. Rysuj obrazy, opisuj co chcesz robić, gdzie jechać, z kim się spotkać, jak chcesz żyć, co robić i gdzie. Narysuj swoje życie a potem małymi krokami zacznij je realizować.

Ściskam,
Justyna Krawczyk
Style Coach
www.jakbycszczesliwakobieta.pl

zaproszenie-do-klubu-jpg-starter

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here