Home Aktualności Premiery roku 2021: abp. Grzegorz Ryś „O bliskości. Jak żyć razem w...

Premiery roku 2021: abp. Grzegorz Ryś „O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie”

536
0
SHARE
Jak doświadczyć bliskości w czasach izolacji? Jak budować jedność w czasach podziałów? Skąd czerpać nadzieję w czasie pełnym lęku i niepokoju? Abp Grzegorz Ryś w sposób przenikliwy, a jednocześnie ciepły pokazuje, jak odnaleźć sens i zaznać ukojenia w trudnych czasach. Udowadnia, że u podstaw każdej decyzji powinny stać uniwersalne wartości, o których nieraz zapominamy – zrozumienie, empatia, szacunek i miłość. Tylko dzięki nim możliwe jest obranie właściwej drogi życiowej.

#

Abp Grzegorz Ryś przekonuje, że wspólnota nie tylko jest nam potrzebna jak tlen, ale też wciąż jest możliwa. Tego, co rozdarte, nie posklejamy dyskusjami ani narzuconymi z góry nakazami. Liczą się proste gesty: zrobienie zakupów sąsiadowi, telefon do kogoś samotnego, wyciągnięcie ręki do zgody, modlitwa. Obecność, troska, szacunek, solidarność – te podstawowe ludzkie wartości są równocześnie najgłębiej chrześcijańskie.

Ślepota polega na tym, iż jesteśmy tak wpatrzeni w sprawy doraźne, detaliczne, drobiazgowe, że tracimy właściwą perspektywę i nie widzimy już tego, co istotne, co jest naszą misją, naszym celem.

O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie to przewodnik duchowy, po który powinna sięgnąć każda osoba, której bliski jest duch Ewangelii.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here