Home Aktualności Psycholog z Gdyni stworzyła aplikację pomagającą w walce z samotnością – PLATE...

Psycholog z Gdyni stworzyła aplikację pomagającą w walce z samotnością – PLATE WITH MATE

557
0
SHARE

Psychologowie od lat alarmują: samotność jest jednym z czynników zaburzeń metabolizmu, chorób serca czy też cukrzycy. Jedną z aktywności, których kategorycznie powinniśmy unikać w samotności to spożywanie posiłków. Ponadto spożywanie posiłków bez towarzystwa może być powiązane z takimi problemami jak depresja, zaburzenie przepływu krwi do serca, otyłość oraz zespół metaboliczny (kombinacja cukrzycy z wysokim ciśnieniem).

Badania jednak wykazują, że aż 46% z nas je co najmniej dwa posiłki dziennie w samotności! Wynika z nich również, że nasze zdrowie psychiczne oraz samopoczucie w dużej mierze zależą od ilości i jakości naszego życia towarzyskiego oraz od tego jak pożytkujemy czas w ciągu dnia. Zuzanna Grudniak, młoda psycholog z Gdyni opracowała aplikację, która pomaga uniknąć jadania w samotności.

Aplikacja PlateWithMate jest bardzo łatwa w obsłudze: chcąc poznać ciekawego partnera posiłku wystarczy, że wybierzemy miejsce (restaurację, bar czy kawiarnię) i damy sygnał, że o konkretnej godzinie tam będziemy. Aplikacja gromadzi ludzi, którzy są zainteresowani tą formą spędzania czasu i ma łączyć ludzi otwartych na nowe znajomości, więc równocześnie ogranicza obawy, z którymi większość nieśmiałych ludzi musi się borykać. Pozwala zasygnalizować, że chętnie z kimś porozmawiamy, nie narażając nas na etykietowanie jako człowieka samotnego, poszukującego kontaktu z innymi. Co ważne, PlateWithMate nie jest aplikacją do randkowaniamówi Zuzanna Grudniak.

Mało kto lubi jeść w samotności, a wielu z nas chętnie poznałoby osobę, z którą może uciąć sobie ciekawą pogawędkę w czasie posiłku. W dużych centrach biurowych w porze lunchowej nietrudno jest znaleźć ludzi, którzy z chęcią spędziliby czas przy posiłku, rozmawiając z kimś interesującym, ale dotychczas nie było platformy, która by na to pozwoliła. PlateWithMate daje taką szansę.

Aplikacja to także rozwiązanie dla podróżnych. Według statystyk każdego roku w pojedynkę wykonywanych jest aż 480 milionów podróży biznesowych. Jak deklaruje Zuzanna Grudniak, PlateWithMate przychodzi nam z pomocą:

Możemy zwiedzać, poznawać nowe miejsca i smaki, cieszyć się kuchnią i nowymi znajomościami w jednym momencie. Podczas samotnych podróży, wielu z nas zamiast wyjść na miasto, poznawać miejscowe smaki i ludzi, zostaje w hotelu, bo nie ma z kim, ani gdzie pójść. W ten sposób, ucieka nam możliwość poznania wielu ciekawych ludzi i zobaczenia miasta, do którego przyjechaliśmy na konferencje naukową, czy spotkania biznesowe – mówi Zuzanna Grudniak.

PlateWithMate to aplikacja, która odnosi się do naszych codziennych, podstawowych czynności i instynktów. Łączy przyjemne z pożytecznym poprzez powiązanie czynności jaką jest jedzenie ze zwiedzaniem i poznawaniem nowych ludzi. To platforma, która ma pozwolić na nawiązywanie ciekawych kontaktów, otwarcie nas na innych i, paradoksalnie, ograniczenie korzystania ze smartfonów w czasie spożywania posiłków w samotności.

Aplikacja dostępna jest na dwie platformy mobilne: iOS oraz Android.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here