Home Aktualności Sukces w moich rękach – Patrycja Baran, handmade, art & design

Sukces w moich rękach – Patrycja Baran, handmade, art & design

652
0
SHARE

Zwykli niezwykli, pochodzą z najróżniejszych polskich miast i miasteczek. Łączy ich jedno. Mają talent w swoich rękach, są artystami, utalentowanymi marzycielami, którzy wyrażają się poprzez swoje niepowtarzalne prace hand-made, design, sztukę, modę. Coraz częściej zdobywają serca tych, którzy stawiają w życiu na oryginalność i unikatowość. Twórcy hand-made, sztuki, mody, design, wyjątkowe kobiety – bo o nich mowa, tworzą coś znacznie ważniejszego niż tylko rzeczy i przedmioty codziennego użytku. To właśnie takie osoby pragniemy przedstawiać wszystkim sympatykom ręcznie wykonanej twórczości. Na Zitolo.com razem tworzymy największą społeczność miłośników sztuki hand-made & design w Polsce, a Klub Marka jest kobietą gorąco Was w tym wspiera. Poznajmy bliżej te wyjątkowe kobiety

#
www.facebook.com/ZitoloPolska/

Patrycja Baran –Witrażka. Witrażka to unikalna ręcznie wykonywana biżuteria w technice Tiffaniego. Powstała z połączenia moich, dwóch wielkich fascynacji: kamieniami i motylami. Bawią mnie kontrasty, stąd połączenie solidnych kamieni z delikatnością motyla. Motylowe broszki i wisiory władały mną całkowicie jeszcze do niedawna, teraz dołączyły jeszcze wyjątkowe naszyjniki z kamieni. Moim zdaniem w kolorach, kształtach i naturalnych materiałach ukryta jest magia wszechświata. Dlatego moja biżuteria to biżuteria dla  wrażliwych, świadomych, rozwijających się kobiet. Taka biżuteria jest uroczym, oryginalnym prezentem na każdą okazję.Jej produkty znajdziesz na stronie www.zitolo.com

Do pasjonatów życia, odważnych ludzi świat należy. Dlaczego warto i w którym momencie zacząć pokazać światu swój talent?

Warto pokazać światu swój talent, bo wtedy można robić w życiu to co się kocha, a praca staje się przyjemnością. Ponadto gdy się jest szczęśliwym można dzielić się tym szczęściem z innymi ludźmi.

Kiedy tworzę, największą satysfakcję sprawia mi?

Kiedy tworzę to jestem we własnym świecie, to ja decyduję o wszystkim i wszystko jest tak jak ja to określę. Odrywam się wtedy myślami od codziennych spraw i słucham swojej intuicji, jakiegoś wewnętrznego głosu. Jest to tylko mój czas, jakbym poświęcała go sobie. To jest bardzo ważne, bo w codziennym życiu często o sobie zapominamy, a każde hobby jest właśnie odskocznią.

Inspiracje, czyli skąd przychodzą, jak się rodzą?

Najwięcej inspiracji jest w naturze, niesamowite kształty, zaskakujące zestawienia kolorów, mnogość odcieni. Z tego powodu uwielbiam okres secesji i art deco. Interesują mnie symbole i znaczenie kształtów, energia jaką przekazują. Niewyczerpaną inspiracją dla mnie są kamienie, i te zwykłe i te szlachetne. Uważam, że każdy z nich ma swoją tajemnicę i gdy trzymam go w rękach, oglądam, właśnie tego doświadczam.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Zawsze starałam się pomagać innym i ich wspierać. Taka też idea przyświeca mi w biznesie. Wierzę, że każdy kolor, kształt, minerał ma swoje znaczenie i może skłaniać do refleksji, może nawet do pracy nad sobą. Chciałabym, aby biżuteria i inne przedmioty, które tworzę, sprawiały przyjemność i zwracały uwagę na piękno natury. Aby były inicjatorem świadomego i szczęśliwego życia dla ich właścicieli.

Kluczem do sukcesu biznesu hand-made, moim zdaniem, jest?

Według mnie kluczem do sukcesu jest własna pasja. Każdy z nas jest inny, na inne rzeczy zwraca uwagę, co innego lubi. Podążanie własną drogą, zaufanie własnej intuicji, moim zdaniem jest najważniejsze, bo tylko wtedy to co robimy jest jedyne – unikalne.

Zdobywam serca klientów dzięki temu, że?

Umiem słuchać. Czasami wystarczy wysłuchać. Każda moja klientka to inna historia i każda z nich jest wyjątkowa, jak kamienie. Dlatego otrzymują one ode mnie coś jedynego, niepowtarzalnego. Otrzymują własną tajemnicę.

Chciał(a)bym, aby moje nazwisko, moje prace, które tworzę i sygnuję swoim nazwiskiem, stały się / kojarzyły się z / były synonimem?

To najtrudniejsze pytanie…Po prostu chciałabym, aby moje prace się podobały i cieszyły innych. Aby inni ludzie dostrzegli w nich to piękno, które ja widzę.

Moje marzenie / cel / plan – te duże i małe, na ten rok?

Chciałabym znaleźć czas i odwagę na realizację wszystkich moich pomysłów.

Słowo dla wszystkich twórców sztuki hand-made & design?

Początkującym chciałabym życzyć przede wszystkim odwagi i uczciwości w podążaniu własną ścieżką. Wszystkim życzę wielu wspaniałych klientów.

A dla miłośników, sympatyków? Dlaczego warto postawić na hand-made?

Przytoczę tutaj słowa, które trafiły do mnie przez internet, nie wiem kto jest ich autorem, ale bardzo trafnie ujął on to dlaczego należy postawić na rzeczy tworzone rękami człowieka: “Kiedy kupujesz od Artysty, Rękodzielnika czy Twórcy, kupujesz więcej niż tylko przedmiot. Kupujesz tysiące godzin porażek i eksperymentów, kupujesz dni, tygodnie i miesiące frustracji oraz momenty czystej radości. Nie kupujesz tylko rzeczy ! Kupujesz kawałek serca, część duszy i moment czyjegoś życia. A co najważniejsze, kupujesz więcej czasu dla artysty, aby mógł coś zrobić co robi z pasją.”

* * * * * * *

Dziękuję za rozmowę. Dla największej społeczności hand-made w Polsce, Zitolo.com, rozmowę poprowadził redaktor naczelny Biznesu na fali, założyciel ogólnopolskiej społeczności Kobiet na fali, Jarosław Waśkiewicz, prezes Klubu Marka jest kobietą (www.facebook.com/markajestkobieta)

* * * * * * *

Jeśli należysz do twórców sztuki hand-made, mody, rękodzieła, bądź znasz takie osoby, napisz do nas: marketing@zitolo.com

#
www.facebook.com/ZitoloPolska/

Witamy w ogólnopolskim, międzynarodowym Klubie Marka jest kobietą – Twoja silna strona kobiecości.

Wspieramy siebie nawzajem i to przynosi owoce. Lokalnie, ogólnopolsko, międzynarodowo. Jeśli jesteś przedsiębiorczą, świadomą kobietą, prowadzisz własny biznes i/lub ciekawe projekty, serdecznie zapraszamy do Klubu Marka jest kobietą, to miejsce jest właśnie dla Ciebie: #
www.mjkorg.janwaski.stronazen.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here