Home Aktualności Sukces w moich rękach – Paulina Ewa Makowska, handmade, art & design

Sukces w moich rękach – Paulina Ewa Makowska, handmade, art & design

627
0
SHARE

Zwykli niezwykli, pochodzą z najróżniejszych polskich miast i miasteczek. Łączy ich jedno. Mają talent w swoich rękach, są artystami, utalentowanymi marzycielami, którzy wyrażają się poprzez swoje niepowtarzalne prace hand-made, design, sztukę, modę. Coraz częściej zdobywają serca tych, którzy stawiają w życiu na oryginalność i unikatowość. Twórcy hand-made, sztuki, mody, design, wyjątkowe kobiety – bo o nich mowa, tworzą coś znacznie ważniejszego niż tylko rzeczy i przedmioty codziennego użytku. To właśnie takie osoby pragniemy przedstawiać wszystkim sympatykom ręcznie wykonanej twórczości. Na Zitolo.com razem tworzymy największą społeczność miłośników sztuki hand-made & design w Polsce, a Klub Marka jest kobietą gorąco Was w tm wspiera. Poznajmy bliżej te wyjątkowe kobiety

#
www.facebook.com/ZitoloPolska/

Paulina Ewa Makowska – SZMER–craft – ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny i Ubioru o kierunku Projektowanie Biżuterii, aktualnie studiuje na Wydziale Sztuki Mediów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i tworzy w Warszawie. Doświadczenie zawodowe w kostiumografii, projektowaniu ubioru i kreowaniu wizerunku przekłada na małe dzieła sztuki jubilerskiej w formie użytkowej. SZMER–craft to wyrafinowane wzornictwo wytwarzane w oparciu o pierwotne rzemiosło z wykorzystaniem technik jubilerskich starszej i nowej generacji. W swojej pracy Paulina koncentruje się na tworzeniu wysokiej jakości biżuterii ze srebra, złota i kamieni szlachetnych, a z zamiłowania do eksperymentowania sięga również po materiały przemysłowe.

Do pasjonatów życia, odważnych ludzi świat należy. Dlaczego warto i w którym momencie zacząć pokazać światu swój talent?

Świat należy do wszystkich po równo. Każdy człowiek rodzi się z jakimiś talentami i od nas samych zależy w jaki sposób je wykorzystamy. Każdy ma swój świat, który kreuje według własnych potrzeb. Pochodzę z rodziny bardzo uzdolnionej. Moja mama świetnie gotuje, piecze ciasta, robi pyszne konfitury i nalewki, a dodatkowo posiada umiejętności złotej rączki. Nigdy nie miała potrzeby aby dzielić się swoimi wytworami z całym światem. Wszystko zamykała w kręgach rodziny. To od niej nauczyłam się również szyć i jej zawdzięczam umiejętność tworzenia czegoś z niczego. Moja natura jest inna mam większą potrzebę ekspansji, a umiejętność wykorzystania swoich talentów przekładam na źródło dochodów. Sprawia mi wielką radość kiedy wytworzona prze ze mnie biżuteria trafia w czyjeś posiadanie i zostaje doceniona. To ugruntowuje mnie w przekonaniu, że dokonuję prawidłowych wyborów i ogromnie mobilizuje do dalszej pracy twórczej.

Kiedy tworzę, największą satysfakcję sprawia mi?

Proces twórczy od pomysłu do realizacji wymaga czasami wielu wyrzeczeń, po którym fakt ukończenia dzieła i moment pakowania do pudełeczka sprawia mi największą frajdę. Uwielbiam ten moment, w którym czuję, że to co przed chwilą było tylko w mojej wyobraźni stało się rzeczywistością.

Inspiracje, czyli skąd przychodzą, jak się rodzą?

Inspiruje mnie ciało i umysł. Biżuteria jest dodatkiem osobowości. Lubię kiedy intryguje, lubię kiedy pobudza wyobraźnię. Czyli w sposób nieoczywisty podkreśla wybrane partie ciała i działa na odbiorcę. Zaczepia zalotnie spojrzenie, sprawia, że wzrok sam biegnie w jej stronę.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie?

Niepohamowana miłość do życia. Odpowiedzialność, sumienność, lojalność, szczerość, radość działania, dobra zabawa.

Kluczem do sukcesu biznesu hand-made, moim zdaniem, jest?

Jak w każdym biznesie na sukces składa się wile czynników: konsekwencja w działaniu, wyczucie rynku, znajomość trendów, marketing, reklama itd. Ja cały czas się tego uczę, dużo czytam obserwuję firmy, którym się powiodło. Dobrze, że mechanizmy psychologiczne są w pewnym stopniu określone i możemy z nich korzystać. Jednak czuję, że najważniejsza jest wizja. Dobrze być wizjonerem, płynnie i konsekwentnie zmierzać do wytyczonego celu.

Zdobywam serca klientów dzięki temu, że?

Biżuteria SZMER-craft jest kierowana do osób świadomych swojego wyglądu, ceniących sobie oryginalność, wyrazistość i prostotę. Ważna jest dla mnie wysoka jakość i unikatowość wytwarzanych przedmiotów, te cechy moi odbiorcy cenią sobie najbardziej.

Chciał(a)bym, aby moje nazwisko, moje prace, które tworzę i sygnuję swoim nazwiskiem, stały się / kojarzyły się z / były synonimem?

Niezależności.

Moje marzenie / cel / plan – te duże i małe, na ten rok?

Kontakt z obcą cywilizacją 🙂 a na poważnie swobodny rozwój marki SZMER-craft.

Słowo dla wszystkich twórców sztuki hand-made & design?

Historia sztuki jest niewyczerpanym źródłem pomysłów, ale pamiętajmy że jeszcze wszystko nie zostało wymyślone.

A dla miłośników, sympatyków? Dlaczego warto postawić na hand-made?

Rzemiosło! Rzeczy wytworzone w oparciu o pierwotne rzemiosło są wieczne i ekologiczne.

* * * * * * *

Dziękuję za rozmowę. Dla największej społeczności hand-made w Polsce, Zitolo.com, rozmowę poprowadził redaktor naczelny Biznesu na fali, założyciel ogólnopolskiej społeczności Kobiet na fali, Jarosław Waśkiewicz, prezes Klubu Marka jest kobietą (www.facebook.com/markajestkobieta)

* * * * * * *

Jeśli należysz do twórców sztuki hand-made, mody, rękodzieła, bądź znasz takie osoby, napisz do nas: marketing@zitolo.com

#
www.facebook.com/ZitoloPolska/

Witamy w ogólnopolskim, międzynarodowym Klubie Marka jest kobietą – Twoja silna strona kobiecości.

Wspieramy siebie nawzajem i to przynosi owoce. Lokalnie, ogólnopolsko, międzynarodowo. Jeśli jesteś przedsiębiorczą, świadomą kobietą, prowadzisz własny biznes i/lub ciekawe projekty, serdecznie zapraszamy do Klubu Marka jest kobietą, to miejsce jest właśnie dla Ciebie: #
www.mjkorg.janwaski.stronazen.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here