Home Aktualności Wyróżnienie za wzorcową politykę informacyjną – Beata Czechowska-Derkacz

Wyróżnienie za wzorcową politykę informacyjną – Beata Czechowska-Derkacz

918
0
SHARE

Miło jest nam poinformować, że Pani Beata Czechowska – Deracz została laureatką wyróżnienia im. red. Tomasza Trzcińskiego, za wzorcową politykę informacyjną, prowadzoną w czasie pełnienia funkcji rzecznika prasowego Uniwersytetu Gdańskiego. Wyróżnienie jest przyznawane każdego roku przez redakcję serwisu PAP Nauka w Polsce w czasie wręczenia nagród Popularyzatora Nauki.

Konkurs Popularyzator Nauki jest organizowany od 2005 r. przez redakcję serwisu PAP Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nagrody 16. edycji konkursu, w kategoriach: naukowiec, animator, zespół, instytucja, media, zostały ogłoszone dzisiaj, 18 stycznia 2020 r., w czasie gali online.

Każdego roku przyznawane jest również wyróżnienie im red. Tomasza Trzcińskiego za wzorcową politykę informacyjną. Zostałam laureatką tego właśnie wyróżnienia. Funkcję rzeczniczki prasowej Uniwersytetu Gdańskiego pełniłam w latach 2003-2020.

Jestem ogromnie zaszczycona tym wyróżnieniem, zwłaszcza że jest przyznawane w czasie finału znanego i cenionego konkursu Popularyzator Nauki przez niezwykle profesjonalną redakcję. To wyróżnienie „przyszło do mnie” w szczególnym momencie, w grudniu po 17 latach złożyłam rezygnację z pełnionej funkcji rzecznika prasowego Uniwersytetu Gdańskiego.

Stało się zatem najwspanialszym podsumowaniem pewnego etapu mojego zawodowego życia, jakie mogłam sobie wymarzyć. Profesjonalne prowadzenie polityki informacyjnej jest jednak również pracą zbiorową, dlatego ogromne podziękowania należą się zespołowi, z którym pracowałam jako rzecznik prasowy, całej społeczności akademickiej UG, która dzieliła się ze mną dobrymi wiadomościami oraz dziennikarzom za życzliwe zainteresowanie sukcesami uczelni. Przede wszystkim dziękuję Redakcji PAP Nauka w Polsce, z którą współpracuję przez tak wiele lat, mając poczucie głębokiego sensu mojej pracy.

Dr Beata Czechowska-Derkacz, adiunkt w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, rzeczniczka prasowa UG w latach 2003-2021, obecnie pełni funkcję specjalistki PR ds. promocji badań naukowych. Jako rzeczniczka prasowa i dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, a także pracownik badawczo-dydaktyczny, łączy teorię z praktyką, prowadząc zajęcia i warsztaty z zakresu PR. Autorka i współautorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu kreowania wizerunku i public relations. Zainteresowania naukowe koncentruje na badaniach strategii wizerunkowych i komunikacyjnych w mediach. Członkini Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PRom oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.

Informacje o konkursie i laureatach na stronie: na stronie: Popularyzator Nauki 2020 rozstrzygnięty; nagroda główna dla dra Jerzego Jarosza | Nauka w Polsce (pap.pl)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here