Home Aktualności XII edycja nagród Dyrektor Finansowy Roku zdominowały kobiety

XII edycja nagród Dyrektor Finansowy Roku zdominowały kobiety

566
0
SHARE

Podczas uroczystej gali wieńczącej cykl Kongresów Dyrektorów Finansowych, ogłoszono Laureatów nagrody Dyrektor Finansowy Roku. Tegoroczną, XII. edycję konkursu zdominowały kobiety biznesu, których dokonania zostały ocenione najwyżej spośród kilkudziesięciu kandydatur. W kategorii Małych i Średnich Firm, tytuł zdobyła Barbara Baran ze Spektrum Sp. z o.o. Z kolei w kategorii Dużych Firm statuetkę otrzymała Olga Danuta Panek z Famur S.A., Kapituła przyznała specjalne wyróżnienie Małgorzacie Szturmowicz z Idea Bank S.A.

28 września 2017 r. w Warszawie, podczas Kongresu Dyrektorów Finansowych w hotelu InterContinental, odbył się finał XII. edycji Konkursu Dyrektor Finansowy Roku. Podczas uroczystej ceremonii, ogłoszono laureatów plebiscytu, promującego i wyróżniającego osoby zarządzające finansami przedsiębiorstw, których cechuje profesjonalizm, etyka, skuteczność w działaniu oraz stają się biznesowymi wizjonerami budującymi wymierną wartość firmy.

Po raz pierwszy w historii Konkursu, wszystkie nagrody oraz wyróżnienia przypadły wyłącznie kobietom. Tytuł Dyrektora Finansowego w Kategorii Małych i Średnich Firm, zdobyła Barbara Baran – dyrektor finansowa w Spektrum Sp. z o.o. z Wrocławia. Kapituła doceniła laureatkę m.in. za skuteczne zarządzanie finansami kliniki okulistycznej na trudnym, regulowanym i podlegającym stałym zmianom rynku usług ochrony zdrowia. Za mierzenie się z zmianami legislacyjnymi wpływającymi w sposób zasadniczy i gwałtowny na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Za elastyczność działania oraz umiejętność adaptacji, a także za podejmowanie skutecznych prób przewidywania tego co nieprzewidywalne.

W kategorii Dużych Przedsiębiorstw, tytuł Dyrektora Finansowego Roku otrzymała Olga Danuta Panek – CFO katowickiej grupy Famur S.A., którą doceniono m.in. za wprowadzenie nowatorskich metod trade finance oraz zabezpieczania wierzytelności, co systematycznie przekłada się na bardzo dobre wyniki finansowe i stabilny wzrost wartości firmy. Ponadto łączenie codziennych obowiązków z zaangażowaniem w proces negocjacji i prowadzenie fuzji dwóch dużych przedsiębiorstw na wymagającym i trudnym rynku wydobywczym. Uzależnionym od sytuacji na rynku globalnym, podlegającym decyzjom nie tylko ekonomicznym i opartym na rachunku finansowym, ale także politycznym i wynikającym z istotnego kontekstu społecznego.

W kategorii Dużych Przedsiębiorstw, Kapituła przyznała także specjalne wyróżnienie. Otrzymała je Małgorzata Szturmowicz – Członek Zarządu oraz CFO w Idea Bank S.A., która została doceniona m.in. za dojrzałość i odpowiedzialność zawodową w tak młodym wieku – wyróżniona jest najmłodszym w Polsce członkiem zarządu banku i najmłodszą kobietą na tym stanowisku w sektorze bankowym. Nagroda została przyznana za umiejętność zarządzania finansami banku i konsekwentnego działania na rzecz nie tylko stabilnej sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, ale i zdolność do szybkiego dynamicznego wzrostu. Za nowatorskie podejście do budowania wartości firmy i skuteczne, z wielkimi sukcesami, wprowadzanie nowych firm, produktów i usług na wymagający rynek usług bankowych.

Organizatorami Konkursu oraz Kongresów Dyrektorów Finansowych, są Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Euler Hermes oraz dziennik Rzeczpospolita. Partnerem strategicznym projektu jest mBank. Partnerami są Grant Thornton, Lenovo oraz Union Investment.

Konkurs oraz cykl Kongresów wspierają: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Fundacja Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Izba Przemysłowo-Handlowa w Rzeszowie, Klub Dyrektorów Finansowych „Dialog”, Krajowa Izba Biegłych Rewidentów, Krajowa Izba Gospodarcza, Stowarzyszenie Polskich Skarbników Korporacyjnych PCTA, Podkarpacki Klub Biznesu, Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Stowarzyszenie Interim Managers, Wielkopolska Izba Przemysłowo-Handlowa.

Patronami medialnymi są: Controling i Zarządzanie, Gazeta Giełdy Parkiet, ISBnews, Nowy Przemysł, odpowiedzialnybiznes.pl, Polish Market, rp.pl, oraz wnp.pl.

P

Witamy w ogólnopolskim, międzynarodowym Klubie Marka jest kobietą – Twoja silna strona kobiecości.

Wspieramy siebie nawzajem i to przynosi owoce. Lokalnie, ogólnopolsko, międzynarodowo. Jeśli jesteś przedsiębiorczą, świadomą kobietą, prowadzisz własny biznes i/lub ciekawe projekty, serdecznie zapraszamy do Klubu Marka jest kobietą, to miejsce jest właśnie dla Ciebie: #
www.mjkorg.janwaski.stronazen.pl

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here