Home Marka Jest Kobietą Co daje mi wewnętrzny napęd? Joanna Jachowicz Fashion

Co daje mi wewnętrzny napęd? Joanna Jachowicz Fashion

838
0
SHARE

Prowadzenie własnej działalności to coś, co przynosi wiele radości, ale także sprawia, że niekiedy napotyka się na swojej drodze niespodziewane problemy. Wykonywanie zawodu projektanta i tworzenie kolekcji pod własną marką to połączenie działań artystycznych oraz biznesowych. Chęć osiągnięcia sukcesu sprawia, że każdego dnia należy odnajdywać w sobie siłę by się rozwijać i iść do przodu. Poproszona o odpowiedź na pytanie co napędza mnie w życiu musiałam się na chwilę zatrzymać by zastanowić się nad tym, co w rzeczywistości sprawia, że od kilku lat pracuję na własne nazwisko.

Pierwsza rzecz, która przychodzi mi do głowy to uznanie ze strony Klientek. Ich uśmiech, zadowolenie z zakupionego produktu, miłe słowa, wspólna praca nad projektami indywidualnymi i możliwość realizacji mojej wizji w taki sposób by spełniała ona oczekiwania Klientki to coś, co sprawia, że lubię to, co robię i chcę to robić dalej. Poza sezonowymi kolekcjami tworzę również ubrania na zamówienie, często suknie ślubne. Sam fakt, że kobiety decydują się żebym to ja pomogła im w stworzeniu stroju na tak szczególną okazję daje mi nową motywację do działania.

Moja praca to jednak nie tylko spotkania z klientkami. To także współpraca z krawcowymi, które pomagają mi przy realizacji moich projektów oraz praca ze wspaniałymi ludźmi przy sesjach zdjęciowych, których efekty pozwalają na prezentację moich projektów szerszemu gronu odbiorców. Spotkania z tak różnymi ludźmi pełnymi pasji są dla mnie nauką i inspiracją. Skłaniają mnie do pracy nad sobą i moją marką i często stają się natchnieniem do realizacji kolejnych kolekcji.

Sam proces tworzenia kolekcji jest dla mnie również czymś, co mnie motywuje. Efekty mojej pracy są namacalne, widoczne. Projekt powstaje w mojej głowie. Następnie przystępuję do poszukiwania tkanin, rysowania i odszywania. Czasami projekt ewoluuje podczas realizacji, ale ostatecznie zawsze pojawia się gotowe ubranie, które później staje się częścią całej kolekcji. Taki tryb zadaniowy, dążenie do osiągnięcia zamierzonego celu, jakim jest stworzenie pełnej kolekcji wraz z sesją zdjęciową, która też jest nie lada przedsięwzięciem, to coś co daje mi satysfakcję i siłę.

To, co sprawia, że prowadzenie własnej firmy jest czymś wyjątkowym to także elastyczny czas pracy, który pozwala mi na chwilę odpoczynku wtedy gdy tego potrzebuję, dobrą kawę w ulubionej kawiarni gdy mam na to ochotę czy wyjście z psem na spacer w środku dnia. Takie małe rzeczy i chwila oddechu sprawiają, że mogę wrócić do swoich zadań z nową energią.

Copy of Joannajachowicz.com

Od niedawna prowadzę także z grupą zaprzyjaźnionych projektantów niewielki butik w Warszawie. Jest to nasza wspólna przestrzeń, w której na co dzień można obejrzeć i kupić nasze projekty. Koncept tego miejsca polega na tym, że można spotkać tam twórców, kupić coś na miejscu, lecz również złożyć zamówienie na projekt indywidualny. To przedsięwzięcie sprawia, że pojawiają się nowe pomysły na rozwój mojej marki, a działanie w grupie to kolejna lekcja na przyszłość, możliwość pracy w zespole i wzajemnej nauki, a także dawka motywacji od innych projektantów i osób odwiedzających butik.

Praca w branży modowej to codzienna nauka, obserwowanie tego, co dzieje się wokół. Rynek polskiej mody „niezależnej” jest bardzo dynamiczny, pojawiają się nowi projektanci, nowe wydarzenia, targi, szkolenia, spotkania branżowe. Udział w nich pozwala na ciągły rozwój, zdobywanie nowych doświadczeń, poszerzanie swojej wiedzy i poznawanie nowych ludzi. To jest właśnie to, co napędza mnie do działania.

www.joannajachowicz.com
www.facebook.com/joannajachowiczfashion

**********
Prowadzisz ciekawy biznes i jesteś kobietą? Przyłącz się do nas! Nasza wyjątkowa społeczność Kobiet na fali to Klub Marka jest kobietą. #

ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter

call2action

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here