Home Aktualności Bogactwo kobiety zaczyna się w głowie?

Bogactwo kobiety zaczyna się w głowie?

860
0
SHARE
Stan portfela może odzwierciedlać przejęte schematy funkcjonowania rodziców i sposoby gospodarowania budżetem domowym. Przyjrzenie się im i zachowanie tych, które służą dobrej passie, pozwoli zwiększyć stan konta. Błędne przekonania wyniesione z domu, brak porządku emocjonalnego oraz niewłaściwe intencje to najważniejsze czynniki odpowiedzialne za stosunek do pieniędzy oraz ilość zgromadzonych środków pieniężnych. Jak się ich pozbyć, opowiada Lea M. Pyć-Leszczuk, autorka książki “Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą”.

Stop schematom

Posiadanie satysfakcjonujących środków na koncie zależy od kilku ważnych kwestii, które uwarunkowane są głęboko zakorzenionymi uprzedzeniami zdobytymi w dzieciństwie. Jakie mogą to być schematy myślowe i co jest za nie odpowiedzialne? Do bycia bogatym potrzebny jest ogromny majątek – dlaczego starać się o wzbogacenie, skoro niewiele się posiada? Bogaci ludzie są źli – a rodzice powinni zawsze dawać dobry przykład. Kobieta ma zająć się domem i dziećmi, karierę pozostawić mężowi – typowa stygmatyzacja kobiet. To tylko kilka przykładów na błędne uprzedzenia funkcjonujące w życiu niejednej kobiety. Często wynikają one z niegospodarności matki, która jest przykładem w dorosłym życiu córki. Świadomość kierowania się złymi przekonaniami pozwala podjąć pierwszy krok ku wypracowaniu odpowiednich zachowań w drodze ku bogactwu.

Emocjonalny ład

Po uporaniu się z niewłaściwymi uprzedzeniami ważne jest uporządkowanie własnych emocji. Na czym polega porządek emocjonalny w pracy zarobkowej? Dla osoby dojrzałej naturalne jest prawo do pracy i odpoczynku, także psychicznego, jak również szacunek do nas samych i osób wokół. Stałe denerwowanie się na kolegów z pracy, przełożonego lub klientów nie jest właściwą drogą. Wiązanie z karierą i pieniędzmi zbyt wielu emocji to najprawdopodobniej efekt utartej perspektywy z dzieciństwa, z której patrzysz jako dziecko z deficytem tego, czego nie dostało od rodziców. W pracy poszukiwanie tego, czego nie doświadczyliśmy w dzieciństwie, to zamknięte koło. Za dużymi zarobkami nie stoją niepewność czy niepokój, a pozytywne motywy.

Znajdź dobry powód

Ważne jest to, jaka intencja towarzyszy zarabianiu pieniędzy. Jeśli jedynie na spłatę zadłużeń i kredytów czy opłaty, nie przyniesie odpowiedniej motywacji i zaangażowania. Istotne jest również wyznaczenie miłego sobie celu, marzenia, którego zrealizowanie będzie wyłącznie czystą przyjemnością. Społeczeństwo pracuje, by zarabiać, a przysłowiowa praca „od pierwszego do pierwszego” nie jest satysfakcjonująca, więc i stan konta nie będzie z reguły zadowalający. Wyznaczenie przyjemnego celu to ogromny czynnik mobilizujący. Jednak określenie go może stanowić problem. Wynika on zazwyczaj z nadmiernej kontroli matki, co sprawia, że córka nie ufa sobie, nie ma kontaktu z własną intuicją i czeka, aż ktoś zadecyduje za nią. Bogata kobieta jest pewna własnych priorytetów i nie ma wątpliwości co do tego, co ją unieszczęśliwia. 

Istnieje jeszcze wiele przekonań oraz sposobów, które ułatwiają zarabianie dużych kwot pieniędzy. Znaleźć je można między innymi w książce „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą” autorstwa Lei M. Pyć-Leszczuk. Cenne wskazówki udziela również na swoim blogu swiadomabogini.pl oraz w mediach społecznościowych.

Lea M. Pyć-Leszczuk, autorka książki “Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą” ../../klub/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here