Home Aktualności Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczyna działalność w Gdańsku. Pomoc...

Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczyna działalność w Gdańsku. Pomoc będzie świadczona bezpłatnie

757
0
SHARE

Razem dajemy dzieciom siłę, z kobietami które mają moc – dr Monika Sajkowska, prezeską Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i nowo otwartym Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku, właśnie dziś! To pierwsze takie miejsce w Trójmieście, piąte w Polsce, działającą w oparciu o najskuteczniejszy interdyscyplinarny model pomocy. W dodatku BEZPŁATNIE! To właśnie tu dzieci, które doświadczyły przemocy lub wykorzystywania seksualnego mogą otrzymać kompleksową pomoc psychologiczną, prawną i medyczną. I ich opiekunom. Pod jednym dachem.

W spotkaniu wziął również udział prezes klubu Marka jest kobietą Jarosław Waśkiewicz i Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz (na zdjęciu)

Gdańsk, ul. Uphagena. Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Gdańsku

Centrum Pomocy Dzieciom znajduje się przy ul. Uphagena 18 w Gdańsku WrzeszczU, działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00. Z Centrum można skontaktować się telefonicznie pod nr: 58 718 73 68 lub adresem e-mail: cpdgdansk@fdds.pl

Pod jednym dachem w gdańskim Centrum Pomocy Dzieciom swoje siły połączą wykwalifikowani specjaliści:

  • psychiatra dziecięcy
  • psycholodzy doświadczeni w pracy z dziecięcą traumą
  • prawnik wspierający rodziców w procedurach prawnych i sądowych
  • pracownik socjalny
  • lekarz pediatra

W Centrum znajduje się pokój przyjaznych przesłuchań, w którym dzieci uczestniczące w procedurach karnych przesłuchiwane są przez sąd.

– Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę ma 28-letnie doświadczenie w pomocy dzieciom, które doświadczyły przemocy lub wykorzystywania. Centrum Pomocy Dzieciom, które właśnie otwieramy w Gdańsku realizuje model specjalistycznej, kompleksowej pomocy pod jednym dachem. Liczymy na to, że skutecznie wpisze się w miejski system kryzysowej pomocy dzieciom i rodzinom – zaznacza dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. – Placówka w Gdańsku jest częścią sieci Centrów Pomocy Dzieciom, które tworzymy w Polsce, piątą tego typu placówką w kraju (po Starogardzie Gdańskim, Warszawie, Głogowie i Białymstoku – red.). Działanie w sieci daje placówkom możliwość wymiany doświadczeń, działania według tych samych standardów, wspólnego podnoszenie kompetencji zespołów świadczących pomoc dzieciom.

fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here