Home Aktualności Ilona Felicjańska i jej premierowa książka „Znalazłam klucz do szczęścia…” gościem specjalnym...

Ilona Felicjańska i jej premierowa książka „Znalazłam klucz do szczęścia…” gościem specjalnym 4 edycji konferencji ThinkBIG, 10.12.2017 Bristol, UK

569
0
SHARE

„Znalazłam klucz do szczęścia. Moja droga w poszukiwaniu tego co w życiu najważniejsze” Ilona Felicjańska. Znana modelka Ilona Felicjańska zmagała się z uzależnieniem, depresją, przemocą i odrzuceniem. Pomocy poszukiwała na warsztatach, u psychoterapeutów czy astrologów.

W książce „Znalazłam klucz do szczęścia” Ilona Felicjańska opisuje zmiany, jakie przeszła oraz metody, które pomogły jej zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze. Tytuł ukazał się 18 maja nakładem Edipresse Książki.

Nie ma jednej, prostej i uniwersalnej dla wszystkich recepty dla szczęście. Aby je odnaleźć, każdy musi wybrać właściwą ścieżkę rozwoju osobistego. Ilona Felicjańska inspiruje tysiące Polek, by odnalazły w sobie odwagę i otworzyły się na idee, które burzą dotychczasowe schematy. Zabiera je w niezwykłą podróż, jaką jest poszukiwanie szczęścia oraz prowadzi krok po kroku na drodze ku zmianom na lepsze.

W książce „Znalazłam klucz do szczęścia” dzieli się swoimi wspomnieniami, przemyśleniami, obserwacjami i wnioskami po 5 latach pracy nad sobą. Autorka przekonuje, że każdy ma prawo być szczęśliwym – jednak najpierw trzeba bezwzględnie zaakceptować siebie, innych ludzi oraz świat, w którym żyjemy.

Napisałam, że jestem szczęśliwa, bo budzę się rano z uśmiechem, żyję tu i teraz, słucham emocji i jestem sobą. To oznacza, że każdą chwilę próbuję zauważyć i wykorzystać w pełni. Pielęgnuję w sobie sztukę pozytywnego myślenia, daję sobie prawo do przeżywania emocji i przede wszystkim akceptuję siebie i życie, które nie jest ani dobre, ani złe, po prostu jest takie, jakie jest.

Najnowsza książka Ilony Felicjańskiej to połączenie poradnika i autobiografii, skierowane do wszystkich, którzy duszą się w swoim życiu, odczuwają brak spełnienia, pragną coś zmienić i potrzebują ku temu motywacji.

Autorka przekonuje, że żeby zacząć dobrze żyć, trzeba najpierw przyznać się przed samym sobą, że się nie potrafi. Tłumaczy, w jaki sposób choroby fizyczne są odpowiedzią na stany psychiczne. Wyjaśnia, jak powstaje zaburzone poczucie własnej wartości, w czym przeszkadza i jak je zmienić. Odpowiada na pytania, czy szczęście zapisane jest w gwiazdach, czemu nie warto pomagać na siłę i czym jest radykalne wybaczanie. Obala stereotypy dotyczące uzależnień oraz walczy z ostracyzmem osób uzależnionych.

Ilona Felicjańska prezentuje wiele ścieżek rozwojowych, których działania sama doświadczyła. Niektóre metody wpłynęły na jej rozwój mocniej i niemal rewolucyjnie, a inne mniej intensywnie, jednak każda z nich była potrzebnym doświadczeniem. Część z nich stanowiły działania racjonalne, biologiczne i bardziej tradycyjne, np. terapia uzależnień. Inne były intuicyjne, duchowe i kontrowersyjne – Autorka próbowała m.in. modlitwy, astrocoachingu, medytacji, a nawet szczepienia jadem żaby. Wszystkie metody różnymi drogami wiodą jednak do tego samego celu – do poprawy życia oraz sprawienia, że człowiek pokocha siebie, a potem tą miłością obdarzy cały świat.

Książkę uzupełniają listy od osób walczących z uzależnieniem, z którymi Ilona Felicjańska koresponduje i którym pomaga. Swoją wiedzą i refleksjami na temat szczęścia z czytelnikami podzielili się również eksperci w swoich dziedzinach: Monika Łukasiewicz (seksuolog), Paulina Napora (nauczycielka metody dwupunktowej), Alina Wajda (astrolog, coach, autorka książki „Pytania do życia”), Rafał Daniluk (trener i coach), Łukasz Gątnicki (trener, twórca metody „OK, może tak być”), Krzysztof Gojdź (lekarz medycyny estetycznej), Piotr Kmieć (trener rozwoju osobistego, pracuje metodą Biologii totalnej), Romuald Kosznik (bioenergoterapeuta, trener Radykalnego wybaczania), Marek Kukułka (uzdrawiający terapeuta wykorzystujący współczesny szamanizm).

O autorce:
Ilona Felicjańska – modelka, II wicemiss Polonia z 1993 roku, autorka książek motywujących do lepszego życia. Zaangażowana w działalność charytatywną, wspieranie osób uzależnionych i ofiar przemocy. Swoim życiem daje przykład, że nie ma takiego upadku, z którego nie dałoby się podnieść.

Z Iloną spotkamy się i porozmawiamy już 10 grudnia w Bristol, UK, na 4 edycji konferencji THINK BIG – serdecznie zapraszamy!

www.events.thethinkbig.org/sklep/

www.events.thethinkbig.org/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here