Home Aktualności Karolina Pilarczyk na męskim podium w klasie Masters!

Karolina Pilarczyk na męskim podium w klasie Masters!

981
0
SHARE
Po raz kolejny Karolina Pilarczyk tworzy historię i udowadnia, że kobiety mogą rywalizować w motorsporcie na równi z mężczyznami i to w najwyższych klasach! W miniony weekend Karolina jako pierwsza kobieta stanęła ponownie na podium w najwyższej klasie Masters podczas zawodów driftingowych „Drift Open” w Koszalinie!

Sukces jest tym większy, że Karolina była po raz pierwszy na tym torze, który uchodzi za bardzo wymagający i weryfikujący umiejętności kierowcy.

Jednocześnie dużym wyzwaniem był ogromny upał, który doprowadził do kilku zasłabnięć wśród zawodników oraz poważnych awarii samochodów. W takich warunkach Karolina jeździła świetnie!

Ustawienia samochodu wykonane przez szefa zespołu Mariusza Dziurleja i wykorzystanie bardzo dobrych podzespołów m.in. zawieszenia i opon sprawiły iż samochód uzyskał trakcję dzięki której Karolina może konkurować nawet z dwa razy mocniejszymi autami!

Dzięki temu wygrała walkę podczas kwalifikacji awansując do Top16 (jest to nowa formuła w Drift Open, gdzie kwalifikacje nie odbywają się już jako przejazdy indywidualne, ale jako walki), a następnie pokonała w zawodach wielu świetnych i doświadczonych zawodników z dwa razy mocniejszymi samochodami stając ostatecznie na drugim miejscu podium! walki były bardzo emocjonujące!

Sędziowie już na briefiengach mówili, że w klasie Masters poziom jest tak wyrównany, że każdy może wygrać. Jednak to pojedynki Karoliny wzbudzały największe emocje publiczności, która licznie przybyła by obserwować zmagania fantastycznych polskich drifterów – oczywiście wszystko z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Zespół Karoliny nie ma czasu na odpoczynek – musi przejrzeć auto i przygotować je na kolejne zawody, które są już w najbliższy weekend 21-22.08 w Kielcach – 3. runda Driftingowych Mistrzostw Polski.

../../page/87/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here