Home Aktualności Klasyka światowej literatury w wersji do nauki angielskiego od wydawnictwa Poltext i...

Klasyka światowej literatury w wersji do nauki angielskiego od wydawnictwa Poltext i Marka jest kobietą

998
0
SHARE

Chciałabyś uczyć się angielskiego, ale przez natłok obowiązków nie masz kiedy do tego przysiąść? A może już nawet nie masz czasu na dobrą powieść? Wszak nie ma nic przyjemniejszego niż wolny wieczór z dobrą książką. Teraz możesz połączyć lekturę z nauką – taką możliwość dają książki z serii Klasyka po angielsku: teksty powieści zostały przystosowane do nauki angielskiego – na marginesach znajduje się minisłownik, a po każdym rozdziale ćwiczenia i opracowanie tekstu.

Zapraszamy na markowe międzynarodowe spotkanie 9 marca do hotelu Nadmorski w Gdyni, podczas którego będziecie mogły wygrać te propozycje książkowe – szczegóły i zapisy – kliknij

Dzięki pracy doświadczonych filologów powieści zostały przystosowane do nauki języka angielskiego. Trudne słowa wytłuszczono i wyjaśniono w minisłowniku na marginesach, tak aby nie trzeba było odrywać się od książki, żeby sprawdzić znaczenie nieznanego słówka. Po każdym rozdziale zamieszczono ćwiczenia sprawdzające rozumienie tekstu, sekcję z objaśnieniami wyrazów kłopotliwych dla polskich uczniów i wyrażeń idiomatycznych, a także omówienie wybranych zagadnień gramatycznych. I na koniec – kilka słów o kulturze i historii powiązanej z powieścią (na przykład w Blue Castle tłumaczy się, dlaczego do szkoły chodziło się w niedzielę). Dodatkowo do każdej powieści można pobrać darmową wersję audio – można czytać lub/i słuchać, ćwicząc tym samym wymowę i akcent.

Powieści w wersji do nauki angielskiego zostały wydane według klucza CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ, który gwarantuje przyjemną i efektywną naukę:

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści przyswajasz nowe słówka i uczysz się ich zastosowania w zdaniach. Wciągająca fabuła książek sprawia, że nie można oderwać się od lektury.

SŁUCHAJ – na stronie internetowej wydawnictwa można pobrać bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu każdej z powieści. Czytaj, jednocześnie słuchając nagrania, i utrwalaj wymowę. W każdej książce znajduje się specjalny kod, który umożliwia pobranie wersji audio (pliki mp3).

ĆWICZ – do każdego rozdziału powieści przygotowane zostały specjalne dodatki i ćwiczenia.

POSZERZAJ SŁOWNICTWO – UTRWALAJ – UCZ SIĘ WYMOWY

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here