Home Aktualności Kobieto puść się wolno! II edycja konferencji już 5 czerwca 2021 r.

Kobieto puść się wolno! II edycja konferencji już 5 czerwca 2021 r.

1337
0
SHARE
Już drugi raz klub Marka jest kobietą zaprasza do udziału w konferencji online dla kobiet, która odbędzie się 5 czerwca. Aby wziąć udział, wystarczy się zapisać. Pierwszą edycję obejrzało ponad 25.000 osób. Celem i pragnieniem organizatorek jest zaproszenie Cię do tego, żebyś „puściła się już wolno” – do życia jakie chcesz mieć i kim chcesz w nim być. Żebyś sobie zaczęła POZWALAĆ – na życie po swojemu.

Konferencja jest bezpłatna i prelegentki zgodziły się wystąpić bezpłatnie – po to, żebyśmy dotarły do jak największej liczby kobiet. Wydarzenie odbywa się pod patronatem klubu Marka jest kobietą. Kliknij i zapisz się bezpłatnie już dziś: www.konferencjadlakobiet.pl

Już od początku naszego życia jesteśmy wychowywane do spełniania oczekiwań – rodziców, społeczeństwa:

 „Dziewczynki się nie brudzą, są grzeczne, nie chodzą po drzewach”

 „Dziewczynki są miłe, nie krzyczą i nie złoszczą się”

 „Zaopiekuj się bratem, ustąp, przecież jesteś mądrzejsza”

Potem:

„Trzeba myśleć o innych”

„Jak będziesz taką złośnicą/egoistką to nikt cię nie zechce”

„Rolą kobiety jest opieka nad innymi”

„Mężczyźni nie lubią mądrych kobiet, udawaj głupszą od niego”

„Postaraj się bardziej, żeby Cię lubili i szanowali”.

A jeszcze później:

„I znowu się czepiasz/złościsz, zobacz jak ty wyglądasz, jak tak histeryzujesz”

„Dobra matka/żona/córka to….”

„Odszedł od niej, uderzył? Widocznie sobie zasłużyła…”.

I wiele, wiele innych. Niszczących, odbierających naszą sprawczość, prawo do samostanowienia, do szczęścia, do szacunku. Nasiąkamy nimi, stajemy się nimi, naszym życiem rządzą nakazy, zakazy, powinności – tak dalece, że już same nie wiemy, gdzie kończą się oczekiwania innych, a gdzie zaczynamy się my. My prawdziwe, idące za swoją intuicją, głosem serca, swoim dobrostanem.

Uczymy się, że wszyscy wokół wiedzą lepiej, jak mamy żyć, co nam zapewni szczęście, co jest ważne i co jest naszym obowiązkiem, tak że czasem dopiero po wielu latach, gdy dorosłe dzieci wychodzą z domu albo znudzony mąż znajduje sobie nowy, wdzięczniejszy obiekt miłości – zaczynamy się zastanawiać nad swoim życiem.

To już II edycja tej konferencji – pierwszą obejrzało ponad 25000 osób!

Pomysł na tę konferencję przyszedł do mnie po rozmowie z kolejną kobietą, która mówiła o tym, że jej nie wolno…, że powinna…, że musi… Okazało się, że temat jest bliski także innym kobietom, które zgodziły się wystąpić na konferencji – Katarzyna Miller, Ewa Foley, Dagmara Skalska, Magdalena Sadowska, Kasia Kucewicz. Ja również powiem parę słów od siebie i porozmawiam z moją córką o tej jednej z najtrudniejszych relacji – matki i córki.

Zapisy i szczegóły: www.konferencjadlakobiet.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here