Home Aktualności Kobiety które inspirują a te, które ściągają cię do dołu? Po której...

Kobiety które inspirują a te, które ściągają cię do dołu? Po której stronie jesteś?

850
0
SHARE

Usłyszałam niedawno, ile to kłopotu sprawiają kucharzom kraby, dokładnie osobniki męskie. Żeńskie kraby są chętniej wybierane ponieważ po włożeniu do zbiornika, gdy któraś z panien próbuje uciec to druga skutecznie łapie ja szczypcami i ściąga na dół, tym samym udaremniając wysiłki koleżanki. Z kolei u męskiej części krabów, da się zauważyć swoistego rodzaju współprace, a mianowicie jeden po drugim wspinają się na szczyt. Z tego oto powodu zbiorniki z męską populacja krabów przykrywane są pokrywka, bo uciekają, a żeńskich nie trzeba – same ściągają się do dołu. Brzmi znajomo, jak w życiu?  Nie mam w zamiarze tutaj ataku na płeć piękną, przeciwnie, pragnę ukazać jej najlepsze strony. Bo każda kobieta, bez wyjątku jest na tyle piękna i seksowna na ile się odważy…

Każda z nas będąc dzieckiem miała marzenia, w tych małych główkach rodziły się olbrzymie pasje, które u większości z nas były skutecznie udaremniane przez koleżanki-kraby.

A przecież to właśnie realizowanie siebie i wiara we własne możliwości czyni nas pięknymi istotami. Nigdy nie jest za późno by zacząć robić coś dla siebie, coś co sprawia nam ogromna radość, coś, co rozpala ogień życia. Nie jest istotna forma ekspresji a raczej zaangażowanie i satysfakcja jaka z tego wynosimy. A, że różnią się nasze pragnienia, to zupełnie bez sensu jest, porównywanie się z innymi, jedna kobieta będzie spełniała się jako przedsiębiorca, druga jako lekarz a jeszcze inna rozkwitnie robiąc skarpetki.

Pragnę zwrócić uwagę, że znajdując swoje pasje stajemy się przez to jeszcze bardziej interesujące, jeszcze bardziej kobiece a co za tym idzie zyskujemy te seksowną pewność siebie, która mężczyźni uwielbiają.

Wraz ze wzrostem wiary i pewności siebie zaczynamy lepiej czuć się we własnych ciałach.

Matka natura poczęstowała nas fizycznością znacznie piękniejszą od mężczyzn wiec niedbałość o coś, co już na starcie mamy ładniejsze, była by uchybieniem.

Mówiąc to nie mam na myśli wysportowanych atletek czy modelek z pierwszych stron gazet, moją uwagę skupiłabym raczej na nas – przeciętnych kobietach, matkach, żonach.

Gdy cofnę się pamięcią, z zachwytem patrzyłam na krągłe biodra Nigelli Lawson, która oprócz pysznego gotowania serwowała widzom pewien rodzaj hipnozy, miedzy garnkami a piecem, radośnie kołysała biodrami, w tle jej aksamitny glos ale na pierwszym planie cudowna, seksowna kobieta.

Ilu jest mężczyzn tyle samo gustów, co nie zmienia faktu, ze panowie są wzrokowcami a to w jaki sposób my siebie postrzegamy tak postrzegają nas inni. Wniosek nasuwa sie sam nie to co jest obecnie standardem czy moda dyktowana przez media ale to w jaki sposób czujemy sie same ze sobą i jaki stosunek mamy do naszej fizyczności jest wykładnikiem naszej atrakcyjności.

Kobieta spelniajaca sie, kobieta, która odważyła sie sięgać po siebie, sama jest tego najlepszym przykladem, ona zdaje sobie sprawe z tego, że oprócz duszy ma również boskie ciało i choć czasem sprawia ono kłopot to jednak o jego atrakcyjności decyduje ona sama.

W tym miejscu chciałabym zwrócić sie do wszystkich kobiet, by  nasze ciała traktować jak święte, za odrobinę uwagi, akceptacji i dbałości staną się naszymi sprzymierzeńcami w samorozwoju. Z pewnością znajdą się zazdrosne przedstawicielki naszego gatunku, które będą chciały podciąć nam skrzydła i tak jak te panie-kraby będą ściągały nas w dół, ale to od nas samych zależy na ile im się to uda. To my same ustalamy granice!

Bardzo czeto kobiety porównuje się do kwiatu i myślę, że to porównanie również sprawdzi się odnośnie dbałości o nasze ciała. Każda kobieta, bez wyjątku jest na tyle piękna i seksowna na ile się odważy.

Wioletta Chrószcz, Ambasadorka Klubu Marka jest kobietą

Dla kogo ogólnopolski, międzynarodowy Klub Marka jest kobietą – Twoja silna strona kobiecości?

Wspieramy siebie nawzajem i to przynosi owoce. Spotkania klubowe Marka jest kobietą, to tylko 1 z 52 rzeczy, projektów i inicjatyw, lokalnych, ogólnopolskich, międzynarodowych działań, wspierających Ciebie osobiście. Oraz Twoją markę – każdego tygodnia, miesiąca, przez cały rok. Jeśli jesteś przedsiębiorczą, świadomą kobietą, prowadzisz własny biznes i/lub ciekawe projekty, to serdecznie zapraszamy do Klubu Marka jest kobietą, czekamy właśnie na Ciebie: #
www.mjkorg.janwaski.stronazen.pl

Jesteście ciekawi, jaka atmosfera panuje na naszych klubowych spotkaniach? Dla tych, którzy jeszcze nas nie znają, zapraszamy do obejrzenia jednej z wielu galerii zdjęć na profilu fb Marka jest kobietą: www.facebook.com/pg/markajestkobieta/photos/?tab=albums

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here