Home Aktualności Kobiety za stery. Luiza Jurgiel-Żyła na czele Polskiego Stowarzyszenie Public Relations

Kobiety za stery. Luiza Jurgiel-Żyła na czele Polskiego Stowarzyszenie Public Relations

502
0
SHARE

Polskie Stowarzyszenie Public Relations to najstarsza organizacja branży PR w Polsce. 25-letnia historia PSPR to wielkie nazwiska, ważne regulacje branżowe i setki przepracowanych społecznie godzin przez ludzi, którym zależy na tym, aby PR w Polsce spełniał najwyższe standardy – mówi Luiza Jurgiel-Żyła, Prezeska PSPR. – Objęta przeze mnie funkcja to ogromna odpowiedzialność. Jako najważniejszy cel kadencji mojego zarządu uważam integrację członków, bo tylko działając razem możemy dokonać znaczących rzeczy – dodaje.

Członkowie Polskiego Stowarzyszenie Public Relations na walnym zebraniu członków 8 lutego 2019 roku w Katowicach wybrali nowy zarząd i radę nadzorczą. Na czele PSPR stanęła Luiza Jurgiel-Żyła, wiceprezesem została Emilia Zakrzewska, w zarządzie znaleźli się także Bartosz Milczarczyk, Agnieszka Bednarczyk i Cyprian Maciejewski. Dzień wcześniej zmieniły się także władze Śląskiego Oddziału PSPR.

Luiza Jurgiel-Żyła to PR Manager w Cresa Polska, międzynarodowej firmie doradczej w branży nieruchomości komercyjnych. Wcześniej przez siedem lat pracowała w agencji FIRST Public Relations, ostatnio na stanowisku Account Director, przy boku Piotra Czarnowskiego, który od zawsze był jej autorytetem. W PSPR jest od 2009 roku, kiedy wspierała ogólnopolski cykl PR Regionów zainicjowany przez Szymona Sikorskiego.

Na Wiceprezesa zarządu  ponownie wybrano Emilię Zakrzewską, ekspertkę ds. Public Relations i Business Development, która od ponad 12 lat doradza polskim i zagranicznym spółkom z branży usług profesjonalnych i finansowych. Swoje doświadczenia zdobywała  pracując dla największych polskich i zagranicznych kancelarii prawnych i instytucji finansowych. Emilia jest wykładowcą na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Uniwersytecie Warszawskim, absolwentką studiów MBA i doktorantką na Uniwersytecie Warszawskim.

W zarządzie zasiądzie także Bartosz Milczarczyk, PR-owiec urodzony w Warszawie, który od kilkunastu lat pracuje na rzecz jej mieszkańców. Zaczynał w dziale marketingu Wodociągów Warszawskich, gdzie po krótkim czasie został rzecznikiem. Potem przez ponad 7 lat był rzecznikiem prasowym Urzędu m.st. Warszawy. Obecnie jest wicedyrektorem Stołecznego Biura Turystyki i kieruje kluczowymi obszarami promocji Warszawy na arenie międzynarodowej. Z wykształcenia politolog o specjalności PR. Ukończył również podyplomowe studia MBA.

Agnieszka Bednarczyk prowadzi Agencję Public Relations Strategia FM. Public relations zajmuje się od 24 lat, w szczególności komunikacją z mediami, CSR, organizacją wydarzeń biznesowo-promocyjnych, komunikacją inwestycyjną oraz kryzysową. Obsługuje międzynarodowe i polskie sieci handlowe, korporacje, samorządy, instytucje i firmy lokalne. Była producentem koncertów i imprez masowych Radia RMF FM. Zajmowała się komunikacją społeczną Urzędu Miasta Częstochowy. Wykładowca, ekspert, trener biznesu. Realizacje komercyjnych projektów łączy z działalnością społeczną. W 2008 roku była nominowana do PRotonów. W PSPR działa od 2010 roku, w tym w latach 2016 – 2018 zasiadała w zarządzie śląskiego oddziału Stowarzyszenia.

Cyprian Maciejewski pracuje w gdańskim magistracie, pierwotnie w Biurze Prasowym Kancelarii Prezydenta, obecnie w Wydziale Gospodarki Komunalnej. Od wielu lat działa w PSPR i PTKS. To doświadczony praktyk specjalizujący się w komunikowaniu i budowaniu relacji dla podmiotów z sektorów przemysłowego i komunalnego: energetyka, gospodarka odpadami, infrastruktura, budownictwo. Wcześniej był rzecznikiem prasowym jednego z największych zakładów zagospodarowania odpadów w Polsce (ZU Sp. z o.o.). Przez 6 lat pracował jako PR Manager w trójmiejskiej agencji Ambermedia. Udziela się także jako prelegent, moderator debat i konsultacji społecznych, copywriter, szkoleniowiec.

Spośród członków zarządu na pierwszym zebraniu zostanie wybrany drugi wiceprezes.

– Cieszę się, że nowy zarząd tworzą osoby z bardzo różnym doświadczeniem, reprezentanci kilku miast. Kadencję zaczniemy od badania potrzeb członków PSPR tak, aby stworzyć jak najlepszy program działań w tej kadencji i włączyć w niego wielu ekspertów, których w PSPR nie brakuje – mówi Emilia Zakrzewska, Wiceprezes PSPR.

Skład Rady Nadzorczej PSPR pozostał praktycznie niezmienny. Tworzą go Jan Matysik (prezes zarządu agencji Cumulus PR), Mateusz Witczyński (Communication Manager w polskim oddziale Astaldi), Andrzej Pawelczak (rzecznik prasowy i dyrektor ds. PR firmy Animex), Marcin Jańczuk (dyrektor ds. PR i marketingu w spółce Metrohouse Franchise) oraz Michał Sobiło (doradca ds. PR).

Nowe władze wybrał także Śląski Oddział PSPR. Przewodniczącym został Krystian Dudek (właściciel Instytutu Publico i Prezes Zarządu PSPR w latach 2015-2019). Wiceprzewodniczącym jest Marcin Janowski (SPACE PRaktycznie o Piarze). Funkcję sekretarza pełni Ewa Stępniewicz (prezes agencji marketingowej VIS Media). Do śląskiego zarządu PSPR dołączyła też Agnieszka Jaszkaniec (kierowniczka działu strategii i komunikacji i rzeczniczka prasowa w Katowickich Wodociągach) oraz Marek Gajda (Inspektor w Wydziale Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych w UM Radlin).

PR

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here