Home Aktualności Król jest nagi? Rozważania o wizji

Król jest nagi? Rozważania o wizji

733
0
SHARE
Robert Morse as Bertram Cooper - Mad Men _ Season 7, Episode 7 - Photo Credit: Justina Mintz/AMC

Czy pamiętasz to wspaniałe uczucie, w którym masz pozytywną wizję swojej przyszłości? Marzysz o nieziemskim przedsięwzięciu, już widzisz siebie w jakiejś ważnej roli, może w luksusowym aucie, może na jachcie, a może po prostu w przestronnym, nowoczesnym gabinecie odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa?

Cudownie jest mieć wizję…Ile takich wizji zrealizowałeś? Ile takich marzeń trafiło na półkę niezrealizowanych pomysłów?

Każdy kto marzy, jest wizjonerem, Królem. Ale Królem ubranym, czy może jednak nagim?

Jakim jesteś Królem?

Marzysz i to już naprawdę coś. Prawie jesteś ubrany…i co dalej?

Wizjoner – król musi wierzyć w 100%, że mu się uda zrealizować wizję, musi mieć jej przejrzysty obraz. Jeśli ten obraz jest mglisty, wizja staje się olbrzymim marnotrawstwem czasu i pieniędzy i Króla i osób zaangażowanych.

Jak Królu możesz zdobyć szaty?

Zanim przystąpisz do działania, najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czy na pewno chcesz się ubrać? Następnie dokonaj pomiaru tego, co już posiadasz w swojej garderobie i wyznacz terminy przymiarek! Zorganizuj swoją wizję! Ale pamiętaj, każda biznesowa decyzja kosztuje! Chcesz się ubrać – musisz wydać pieniądze! Nie ma nic za darmo, a zapominasz o tym często…Osiąganie celu biznesowego jest związane z wydawaniem pieniędzy, po to, aby osiągnąć zwrot z inwestycji!

Już wiesz, że masz marzenie, na pewno chcesz się ubrać, na pewno musisz mieć kasę i co dalej Królu? Wiedz, że kasa to nie wszystko – wielu wizjonerów przeznacza środki finansowe i swój cenny czas na wizje, które nie mają szans się spełnić, a wiesz dlaczego? Dlatego wspaniały Królu, że aby założyć piękne królewskie szaty, musisz zrobić PRZEGLĄD swojego królestwa…gdy tego nie zrobisz, wydasz bezsensownie pieniądze!

Analiza Twoich królewskich zasobów odpowie na pytania, czy na pewno możesz zrealizować swoje marzenie, jakie są Twoje mocne i słabe strony Królu, a jakie czyhają na Ciebie zagrożenia, jakie masz szanse, które koniecznie musisz wykorzystać…

Jeśli przeszkód jest niewiele, nie rezygnuj z marzeń! Powalcz! Jeśli po analizie, którą przeprowadziłeś, widzisz dużo zagrożeń w realizacji pomysłu, może należy go zmodyfikować? Może opracuj nowy, śmiały plan, który w inny sposób pomoże Ci dojść do celu?

Pamiętasz, co powiedział Henry Ford: „niepowodzenie to tylko okazja, aby w inteligentniejszy sposób zacząć od nowa”. Walcz Królu o piękne szaty! Bądź najlepszy w tym, co robisz i zrób wszystko, żeby nie zostało w Tobie poczucie – jestem nagi, jest mi źle, muszę się ukryć…Nie Królu – zrób wszystko, co w Twojej mocy, abyś nigdy nie żałował, że zrobiłeś zbyt mało, by pięknie wyglądać.

Mam dla Ciebie kilka rad Królu:

  • Przyszłością rządzą Królowie, którzy zawsze są gotowi podjąć ryzyko i nie poddają się przy pierwszej niedoskonałości.
  • „Królu, gdy tworzysz wizję przyszłości, wokół siebie zarażasz wszystkich dobrą energią, wyzwalasz w innych kreatywność i oczywiście szybko zbliżasz  się do upragnionego celu…
  • Twoje wyjątkowe szaty Królu czekają na Ciebie, są na wyciągnięcie ręki,  ale zaplanuj ich zdobycie – postaw sobie pytania:

– Gdzie jestem obecnie a gdzie chcę być? Jakie mam zasoby? Przeanalizuj swój skarbiec!

– Co zamierzam osiągnąć (jaki kolor szaty, jaki krój, jedna, czy zdecydowanie cała garderoba królewska…, gdzie będę w niej chodził, kto będzie ze mną, kto te szaty będzie szył, czy może sprowadzę je z odległych krajów?)

– Jakie przeszkody muszę pokonać?

Królu jesteś jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy, ale zadbaj o swoje szaty! Nie udawaj, że jesteś ubrany! Piękne szaty są na wyciągnięcie Twojej królewskiej dłoni…

Wioletta Kado – Doradca biznesowy, strateg, twórca wielu programów motywacyjnych. Pasjonatka sprzedaży relacyjnej i zarządzania strategicznego. Przeprowadza Przedsiębiorstwa przez proces Zmiany. Aktywnie uprawia sport. Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, takich kierunków jak: Rachunkowość i Finanse; Zarządzanie Zasobami Ludzkimi; Psychologia Biznesu. Obecnie ukończyła MBA. Możesz się z nią skontaktować pod adresem wioletta.kado@doradztwo-wk.pl

**********
Prowadzisz ciekawy biznes i jesteś kobietą? Przyłącz się do nas! Nasza wyjątkowa społeczność Kobiet na fali to Klub Marka jest kobietą. #

ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter

call2action

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here