Home Aktualności Nowoczesny Mężczyzna w oczach kobiety, czyli jaki …? Marta Kotomska

Nowoczesny Mężczyzna w oczach kobiety, czyli jaki …? Marta Kotomska

882
0
SHARE

„Nowoczesny Mężczyzna czyli jaki?”

Nie wiem, czy pytasz jaki jest, jakich spotykam na swojej drodze, czy jaki powinien być. O tych już trudniej 😉 Odeszliśmy od lat patriarchatu do osiągnięć feminizmu. Pracuję wśród silnych mężczyzn-chirurgów, ale co raz częściej muszą oni konkurować o miejsce w szeregu, osiągnięcia, wyniki naukowe z silnymi kobietami. Myślisz zatem, że muszą być jeszcze silniejsi?

Kim jest dla ciebie i według ciebie, „Nowoczesny mężczyzna”?

Dla mnie nowoczesny mężczyzna, to taki na którego mogą liczyć, nie tylko współpracownicy, szefowie, czy podwładni. Dla mnie nowoczesny mężczyzna, to taki, który jest partnerem swojej rodziny. Rodziny w szerokim rozumieniu. Gdybyś zapytał kim jest nowoczesna kobieta, to odezwały by się głosy, że: niezależna, samodzielna, wyemancypowana. Jaki zaś miałby być ten mężczyzna? Przecież nie podporządkowany tej kobiecie.

Mężczyzna zawsze był niezależny-samiec. A czy musi to się zmienić gdy dodamy do niego słowo nowoczesny? Czasami jak patrzę na męską modę, to ogarnia mnie śmiech. Ja wiem, każdy chce być kolorowy i się chce wyróżniać. Ale facet to facet. Nie będzie chodził w spódnicy i się malował. Media kreują nowoczesnego mężczyznę jako niedościgniony wzór wyglądu, jeżeli rozumiesz co mam na myśli. A człowiek na co dzień nie musi być jak z żurnala.

Dla mnie nowoczesny mężczyzna to taki, który potrafi walnąć pięścią w stół, ale i zapłakać, gdy rodzi mu się dziecko. Potrafi powiedzieć stanowcze nie, nie tylko żonie i dzieciom, ale i … ojcu.

Jest elegancki, czysty, zadbany ale nie wymuskany 😉

Jakim charakterem, osobowością, wartościami, zasadami, powinien się cechować, kierować, kim być, w dzisiejszej, kobiecej rzeczywistości?

Myślisz, że rzeczywistość mamy kobiecą? Nie zgodzę się z tym. Może dlatego, że pracuję w twardym środowisku chirurgów. Zobacz, nawet w tak kobiece zawody, jak pielęgniarstwo wchodzą mężczyźni. Są świetnymi pracownikami, opiekunami, partnerami w zespole. Nie zgodzę się z tym, że świat, rzeczywistość robi nam się kobieca. Każdy z nas ma swoje miejsce i tak jak my znajdujemy satysfakcję w zawodach “męskich”- nie ma odpowiednika żeńskiego chirurg ;), tak mężczyźni znajdują  mnóstwo satysfakcji w zawodach, które kiedyś uważano za typowo kobiece. Polecam rozmowę ze studentami pielęgniarstwa na stronie prawowtransplantacji.pl, “Bo pielęgniarstwo jest mężczyzną” (../../aktualnosci/o-stawianiu-zdrowych-granic-starosci-i-szukaniu-nowej-roli-w-zyciu-z-hanna-sokolnicka-psycholozka/feed/) Tam dwóch młodych ludzi, z którymi mam przyjemność pracować w Kole Naukowym SKN BeLivers, opowiada o swoich pasjach i miłości do tego “kobiecego” zawodu.

Rozgadałam się 🙂 Jakim charakterem? Musi być empatyczny ale i przebojowy, czuły i troskliwy ale i stanowczy jak trzeba. Najwyższą wartością dla drugiego człowieka powinna być jego rodzina i etyka. Etyka, której zasad nie wolno naruszać. Nie można zostawiać rodziny, bo tak jest przyjemniej, albo fajniej. Nie można też naruszać zasad etyki w pracy…bo tak wygodniej. Oczywiście, nie zawsze ludzie dobiorą się za pierwszym razem, ale zawalczmy, może odkryjemy w sobie coś, co nas łączy. Jeżeli nie, trudno, rozstańmy się z godnością, ale nigdy nie mówmy o swojej partnerce, partnerze źle, bo przecież z nim/nią byliśmy.

Współczesny mężczyzna ma nie łatwe zadanie, prawda?

Może jakiś przykład (lub antyprzykład) wśród dzisiejszych Panów, jeśli taki jest?

Przykłady? Każdy z obecnie żyjących musi się dopasować do tej rzeczywistości. Czyż nie tak? Pewnie, że są faceci dla których “sikanie na siedząco” to nie objaw dbania o higienę w toalecie, tylko feministyczne wymysły 😉 Ale myślę, że i Ci są wspaniałymi współczesnymi mężczyznami.

Marta Kotomska, członkini Zespołu nagrodzonego za „wybitne osiągnięcia w Polskiej ochronie zdrowia” – „Złoty Skalpel” 2015

1net

* * * * * * *
Szukasz inspiracji i wartościowych relacji? Prowadzisz ciekawy biznes i jesteś kobietą? Przyłącz się do nas! Nasza wyjątkowa społeczność Kobiet na fali to Klub
Marka jest kobietą, czekamy na Ciebie: #

marka-zaproszenie-wklad

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here