Home Aktualności Premiera najnowszej książki Hanny Cygler „Nowe niebo”

Premiera najnowszej książki Hanny Cygler „Nowe niebo”

949
0
SHARE

Już dziś zapraszamy na premierę najnowszej książki Hanny Cygler „Nowe niebo”, jednej z najpoczytniejszych polskich pisarek, którą pokochały czytelniczki w całej Polsce.  Spotkajmy się 20.04 o godz. 18.00 w Bibliotece Oliwskiej  przy ulicy Opata Rybińskiego w Gdańsku. A już dziś mamy dla Was egzemplarz książki, do wygrania.

Takiej powieści w polskiej prozie jeszcze nie było! Stany Zjednoczone przełomu XIX i XX wieku, ludzie śniący amerykański sen i emigranci z Kaszub. Matylda Halman stawia wszystko na jedną kartę i wraz z osieroconymi przez brata dziećmi emigruje za ocean. Trafia do Winony w Ameryce, gdzie już wcześniej osiedliło się wielu Kaszubów. Zderzenie z nową rzeczywistością jest twarde. Los nie oszczędza rodziny Halmanów, jednak ani Matylda, ani jej podopieczni się nie poddają. Walczą o lepsze życie, choć jego ścieżki są kręte i pełne wybojów. Najtrudniejszą wybiera Felicja, ulubienica Matyldy, która chce być sobą. A to kosztuje…

Czy bohaterowie odnajdą się w nowym świecie? Czy otworzy się przed nimi nowe niebo?

O tym jak powstawała ta książka – dowiecie się Państwo z materiału video:

Hanna Cygler – jedna z najpoczytniejszych polskich pisarek. Chętnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną. Przez lata pracowała jako wolontariusz w Domu Dziecka im. J. Korczaka w Gdańsku, aktywnie wspiera akcje związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. Dla przyjemności – czytelników i swojej – pisze powieści obyczajowe, współczesne i historyczne. Przez dziennikarzy i krytyków literackich okrzyknięta polskim Jeffreyem Archerem w spódnicy. Cygler jest autorką ciekawą świata i ludzi, chętnie wykorzystuje historie z życia wzięte, które podrasowuje fabularnie, umiejętnie posługując się schematami prozy gatunkowej.

Dom Wydawniczy REBIS opublikował dotąd 19 książek tej autorki. Ich łączny nakład wynosi ponad 150 000 egzemplarzy.

KONKURS – wystarczy że udostępnicie na swoim profilu fb tą informację i napiszecie o tym do nas – # – pierwsze dwie osoby wygrywają książkę!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here