Home Aktualności Raport Marka jest kobietą „Czego pragną kobiety – siła kobiecości roku 2016”

Raport Marka jest kobietą „Czego pragną kobiety – siła kobiecości roku 2016”

3334
0
SHARE

Są piękne, przebojowe, wyjątkowe. W związku z 8 marca i Dniem Kobiet, Klub „Marka jest kobietą” przedstawia Państwu jedyne tego typu opracowanie w skali Polski, 3 edycję ogólnopolskiego raportu „Czego pragną kobiety – siła kobiecości roku 2016”  Na pytania Jarosława Waśkiewicza, prezesa Klubu Marka jest kobietą, redaktora naczelnego Biznesnafali.pl, odpowiada ponad 50 wyjątkowych kobiet. Czego pragną współczesne kobiety, w relacjach zawodowych, osobistych, nie tylko „od święta”? Zapraszamy do lektury!

Prowadzisz ciekawy biznes i jesteś kobietą? Przyłącz się do nas! Nasza wyjątkowa społeczność Kobiet na fali to Klub Marka jest kobietą. #

069
Życzę każdej Kobiecie, aby Dzień Kobiet trwał przez cały rok. To jest możliwe! Miłość, życzliwość, oddanie, serdeczność i szczerość  to cechy mojego mężczyzny, z którym mam udaną rodzinę i dwóch wspaniałych synów. Otwarty umysł, partnerstwo i dobre relacje między nami dają mi siłę i sprawiają, że czuję się wyjątkowo przez cały rok, dzięki temu jestem spełniona i szczęśliwa. Poza domem oczekuję szacunku, życzliwości i dobrych manier.

Aleksandra Adamiak, RefmeD  Gabinety Refleksologii, www.refmed.pl

ornament-1

ania amsolik quadrilleCzego pragną kobiety to odwieczne pytanie, które zadają sobie nie tylko mężczyźni, ale też i wiele kobiet. Każda z nas jest inna i każda ma wobec siebie oraz innych zupełnie inne oczekiwania. W relacjach zawodowych oczekuję przede wszystkim wzajemnego szacunku oraz odpowiedzialności. W mojej branży najważniejsze to umieć słuchać i wczuwać się w sytuację oraz potrzeby innych, tak więc empatia to też bardzo ważna choć niełatwa umiejętność, której oczekuję przede wszystkim od samej siebie. Te cechy są dla mnie ważne nie tylko w życiu zawodowym, ale również osobistym. Nie oczekuję aby każdego dnia było święto. Ale wzajemny szacunek i wsparcie z odrobiną szaleństwa i śmiechu to fantastyczna recepta na udane relacje zarówno damsko-męskie jak i przyjacielskie.

Ania Amsolik, Quadrille Conference & Spa / Restauracja Biały Królik

ornament-1
JOANNA BBCzasy się zmieniają, my się zmieniamy i zmienia się nasza rola kobiety w dzisiejszym społeczeństwie. Nie boimy się zdobywać szczyty, realizować marzenia poza prowadzeniem domu i rolą matki.  Podążamy za wyzwaniem, nie boimy się sięgać wysoko. Mam czasem wrażenie, że mężczyźni nie zawsze podążają za tymi zmianami i nie zawsze je rozumieją. Rola, która była nam przypisana od wieków już nam nie wystarcza, chcemy się realizować zawodowo i rozwijać osobiście. Wiąże się to też ze zmianami w układzie podziału chociażby obowiązków rodzinnych. Rozmawiam z wieloma kobietami, z racji swojej pracy w biznesie i wielokrotnie do mnie trafiają od nich informacje, jak trudno pogodzić jest życie zawodowe z życiem rodzinnym, kiedy masz już dzieci. Nie zawsze te kobiety mogą liczyć na wsparcie swoich mężczyzn, ciągle jeszcze tkwiących w układzie: mąż w pracy, kobieta w domu. My łączymy dwa etaty  – jeden w pracy, drugi w domu, ale też potrzebujemy Waszego wsparcia, pomocy, bo przecież też potrzebujemy odpocząć.

Życzyłam sobie i wszystkim kobietom z okazji Święta Kobiet, by mężczyźni nie tylko od święta, ale każdego pojedynczego dnia w roku, zechcieli rozumieć i wpierać nasze działania, nie ograniczać. Spróbujcie docenić nasze wysiłki, tak jak my doceniamy wasze działania zawodowe.  To przecież robimy dla rodziny, dla Was, naszych dzieci. Mój mąż już ten fakt rozumie i dzielnie mnie wspiera, czego i Wam, Drogie Koleżanki z całego serca życzę. Przecież ten sposób troski o drugiego człowieka, wzajemnego wparcia w codziennych obowiązkach różnego kalibru, nie tylko od święta, najlepiej świadczy o wzajemnych uczuciach. Chcemy być zawsze szczęśliwi i zadowoleni – nie tylko do święta 😉

Joanna Bojarska-Buchcic, Managing Partner HR SOLUTIONS POLAND, HR SOLUTIONS USA, LOCAL DISTRIBUTOR FACET5

ornament-1Sylwia BranczewskaCzego pragną kobiety? Przewrotnie może zadam pytanie,  a czego pragną mężczyźni? Płeć nie ma tu znaczenia. Wszyscy potrzebujemy akceptacji na różnych płaszczyznach naszego życia. W życiu rodzinnym pragniemy, żeby akceptował nas partner, mąż, kochanek nie zależnie od tego czy jesteśmy pięknie ubrane i umalowane czy cały dzień chodzimy w dresie. Pragniemy, żeby dzieci akceptowały nas jako najlepsze mamy na świecie, chociaż wiemy, że nie zawsze nasze metody wychowawcze są trafione do sytuacji.

W biznesie pragniemy, żeby akceptowali nas nasi przełożeni, podwładni, współpracownicy, kontrahenci, mimo że czasami zdarza nam się mieć gorszy dzień i potrzebujemy powtórnego omówienia tematu.

W życiu towarzyskim pragniemy akceptacji naszych przyjaciół, bliższych i dalszych znajomych, chociaż zdarza nam obrazić za 9 minut spóźnienia.

Tego właśnie pragniemy. Droga do osiągnięcia akceptacji, w każdym z tych obszarów jest bardzo prosta. Traktuj swoje dziecko, swojego partnera, kochanka, współpracownika, każdego napotkanego człowieka tak jakbyś chciała, żeby on potraktował Ciebie. Wtedy osiągniesz spełnienie.

Sylwia BranczewskaEkonomista, Główny Księgowy z wieloletnim doświadczeniem w branży handlowej, produkcyjnej oraz transportu intermodalnego. Konsultant w obszarze wprowadzania usprawnień w procesach wspierających biznes. Trener rozwoju osobistego. Niepoprawna optymistka. Pasjonatka pozytywnego nastawienia. W jej słowniku nie ma wyrażania „nie da się”. Jej wieloletni przyjaciel określa ją słowami: „Jest ogarniętą kobietą, która jak się potknie, to wstaje, otrzepuje sukienkę, poprawia koronę i idzie dalej”

ornament-1
Bogusława ChmiestDzień Kobiet ma być przypomnieniem, jak ważne są one we współczesnym świecie. Kobiety spajają rodziny, edukują siebie i innych, są matkami, żonami, a już coraz częściej prowadzą swoje własne biznesy. Ze swojej perspektywy wiem, że pogodzenie domu rodzinnego i prowadzenie firmy wymaga od nas wiele wyrzeczeń, bo albo decydujemy się na idealne życie rodzinne kosztem życia zawodowego lub na odwrót.

Wydaje mi się, że kobiety potrzebują od mężczyzn wsparcia. Z jednej strony tego praktycznego, czyli odprowadzenia dziecka do przedszkola lub zawiezienia go do lekarza, kiedy mama nie może. Z drugiej strony kobiety oczekują wsparcia mentalnego, szczególnie w chwilach zwątpienia lub wtedy, kiedy coś się nie udaje, bo dobre słowo może zdziałać bardzo wiele.

My, kobiety potrzebujemy, aby ktoś dał nam możliwość działania i pomógł spełniać nasze zawodowe marzenia. Dlatego liczymy na Was, Panowie!

Bogusława Chmiesttwórczyni wyjątkowego miejsca na mapie Krakowa – Chmiest Academy of Hair Design. Cechuje ją pasja i determinacja, siła, odrobinę szaleństwa i niezwykły upór.

ornament-1jOANNA FULARCZYKPamiętam ten dzień jak dziś, gdy byłam małą dziewczyna i  moja mama zabrała mnie na zakładowe świętowanie Dnia Kobiet w firmie w której pracowała. Dostałam wtedy paczkę rajstop i czerwony goździk. Niezapomniane chwile.;) Potem było już coraz lepiej w szkole chłopcy wręczali kwiaty, potem w pracy, a ten jeden ukochany większy bukiet i czekoladki.

Zapewne każda z kobiet marzy, aby ten dzień swoistej czci dla kobiet trwał codziennie, a nie tylko raz w roku, aczkolwiek ten raz w roku też jest miłym pretekstem do np. romantycznej kolacji czy wspólnego wyjścia do kina. Tak naprawdę myślę, że kobiety nie oczekują zbyt wiele od tego dnia, bardziej chciałaby adoracji na co dzień. Tych drobnych komplementów, akceptacji, czułych słów i drobnych gestów, które dają radosny uśmiech na cały dzień!

Bo, przecież słowo “kocham” można powiedzieć na wiele sposobów, gdy dbamy o naszego partnera, gdy pamiętamy co sprawia mu przyjemność. Nie zapominajmy o tym.

Joanna Fularczyk, CelebrityBRIDAL

ornament-1Ewa GereszIle kobiet, tyle pragnień, Jedne realizują się zawodowo. Drugie znakomicie spełniają się rodzinnie i życiowo. Inne marzą o podróżach, ekstremalnych sportach i skoku ze spadochronem. A kolejne o osiągnięciu perfekcji w zarządzaniu domem. Niektórym w głowie sukienka biała i piękne wesele. A innym spontaniczny wyjazd z przyjaciółmi co niedzielę.

Jedna kobieta pragnień wiele, a każde z nich jest bardzo ważne i warte tego, żeby je realizować podejmując działania odważne! Niezależnie od tego czy to awans, trójka dzieci czy wspinaczka w Patagonii, ważne, żeby pójść za swoim marzeniem i pasją zanim czas nas dogoni!  Jedna kobieta wiele pragnień, bo przecież jedno nie wyklucza drugiego, obecne czasy dają wiele możliwości i nie ograniczają pragnień współczesnych kobiet ilości!

Kto powiedział, że w białej sukience nie można skoczyć ze spadochronem. Albo realizować się kręcąc reportaże dronem? Kto powiedział, że z trójką dzieci nie można podróżować I mając szczęśliwą rodzinę co roku awansować?

Wiele kobiet, jedno pragnienie, Bo mimo tego, że każda o czymś innym marzy, To chodzi o to, żeby uśmiech malował się codziennie na każdej kobiecej twarzy! Każda chce czuć się spełniona i doceniona. Czy to jako kobieta biznesu, podróżniczka, matka czy żona!

Ewa Geresz, LEWIS PR

ornament-1
!cid_1EC7123E-8ECD-4759-B49B-24656E27D2C3Dzień Kobiet – coroczne święto obchodzone 8 marca  jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet ustanowione zostało w 1910 roku. Za pierwowzór Dnia Kobiet  przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem, płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje zony prezentami i spełniali ich życzenia … Tak było kiedyś, a jak jest dziś ? Czego pragną współczesne kobiety? Czy na pewno tylko miłych słów i gestów 08 marca? Na pewno nie. Współczesna kobieta pragnie i oczekuje partnerstwa w biznesie, równego traktowania, szacunku  i współpracy, zaś w życiu osobistym czułości, zainteresowania tym co robi, jej pasjami, bycia z nią w rożnych  momentach, kobieta potrzebuje mężczyzny przyjaciela w tych niezwykle trudnych czasach….

Żaneta Gerykdoktor nauk ekonomicznych (SGH) ,zawodowo związana z Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku w której pełnię funkcje Dyrektora HR i Biura Karier oraz zatrudniona jestem na stanowisku adiunkta na wydziale  Informatyki i Zarządzania WSZ. Od 2000roku jestem również samorządowcem , politykiem, Radną Miasta Gdańska w której pełnię funkcje przewodniczącej Komisji Edukacji, jestem również członkiem Gdańskiej Rady Pożytku  Publicznego  powołanej przy Prezydencie Miasta Gdańska

ornament-1
Krystyna Hartenberger - Pater1Czego pragną kobiety ??? absolutnie wszystkiego !!! lista życzeń jest nieograniczona,  każdego dnia coś dopisuję  ale też odhaczam te już  zliczone rzeczy, małe czy wielkie staram się aby cieszyły tak samo, choć oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia.

A tak poważniej to, jest coś czego wymagam – na co dzień, nie od święta i w każdej sytuacji tak zawodowej, jak i prywatnej. Szacunek – zaufanie – zrozumienie czyli 3 podstawowe wartości na których jestem w stanie zbudować trwałą, wartościową i partnerską relację “po grób”.

Krystyna Hartenberger – Pater, General Manager, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna

ornament-1
Dagmara_jagodzinskaMimo że kobietom lat liczyć się nie powinno, przyznam, że w przeżytym dotąd ćwierćwieczu, zdążyłam już spotkać się z różnorakimi sposobami celebracji 8 marca, jako Dnia Kobiet. Natknęłam się nawet na skrajnie konsekwentne bojkotowanie tego święta. Nie jestem zwolenniczką świętowania kwestii z natury oczywistych wyłącznie od wielkiego dzwonu. Bo czy zakochani kochają się tylko w dniu Św. Walentego, a dzieci doceniają swoje matki tylko w drugiej połowie maja? I my więc, kobiety, nie powinnyśmy czuć się wyjątkowo jedynie w dniu 8 marca. Nie zapominajmy, że kwintesencja naszej kobiecości – empatyczność, uczuciowość, wdzięk, delikatność, naturalność, zmysłowość, mistycznie tajemnicza, a jednak wciąż skuteczna intuicja, także ta biznesowa, a także niezwykła umiejętność akomodacji do zapotrzebowań środowiska naszego życia prywatnego i zawodowego, wymaga podkreślenia oraz docenienia na co dzień, a nie tylko od święta. Zrozumienie tej prostej prawdy nie przychodzi jednak łatwo.

Zarządzając redakcją kobiecego magazynu KoBBieciarnia Beauty & The Business, dostrzegłam dopiero po czasie, jak niezwykle cenne i potrzebne, pozostaje dawanie kobietom regularnych okazji do wskrzeszania w nich wiary we własne siły i możliwości. Jak wiele motywacji, radości i energii do dalszego działania przysparza im poczucie docenienia tego, co prezentują. Jak znakomitej dawki pozytywnych emocji, potrafi dostarczyć im opowiedzenie o ich historii, zaprezentowanie ich biznesowego profilu lub wysłanie nominacji do konkursu czy plebiscytu doceniającego ich dotychczasowe osiągnięcia, jak choćby ostatniego Plebiscytu KoBBieciarni – KoBBieta na miarę czasów. Z okazji dnia kobiet życzę więc sobie samej, aby w dalszym ciągu móc otaczać się takimi kobietami. Inspirującymi, zaangażowanymi i piekielnie inteligentnymi kreatorkami jutra. A jeśli 8 marca pojawi się dodatkowa okazja do wynagrodzenia tych właśnie kobiet naręczem kwiatów, słowami uznania i podziwu, czemu by nie celebrować tego dnia z odpowiednim namaszczeniem…

Dagmara Jagodzińskaprawnik, aplikant adwokacki, współwłaściciel kobiecego magazynu lifestylowo-biznesowego KoBBieciarnia Beauty &The Business

ornament-1Dorota JanczukowiczNa pytanie “czego pragną kobiety”, nikt nie jest w stanie jednoznacznie odpowiedzieć. My same mamy z tym problem;) Nasze pragnienia zmieniają z każdym, kolejnym etapem w naszym życiu.

Na przełomie kilkunastu lat pozycja kobiet bardzo się zmieniła. Stałyśmy się odważne, świadome swoich potrzeb i możliwości. W trwałych związkach oczekujemy partnerstwa, obopólnej akceptacji wspólnej odpowiedzialność, poczucia atrakcyjności i bezpieczeństwa. Nie oczekujemy już gestów z najlepszych romansów, niejednokrotnie głównym celem życiowym nie jest już założenie rodziny ale nasz rozwój zawodowy. Nie wahamy się głośno mówić o naszych potrzebach. Niestety w biznesie kobiety wciąż często płacą bardzo wysoką cenę za przypisane im pewne role społeczne a przecież nasz profesjonalizm, pracowitość, uczciwość oraz wysoka etyka biznesowa to cechy, które konsekwentnie zmieniają oblicze świata. Potrafimy połączyć wiele ról i interesów, o nie przeciętnych umiejętnościach społecznych i interpersonalnych. Zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym pragniemy być spełnione, szczęśliwe, niezależne finansowo i odczuwać satysfakcję z życia.

Dorota Janczukowicz, Hotel Grand Lubicz – „Uzdrowisko Ustka” Sp. z o.o.

ornament-1
Joanna Janowicz_kreowanie marki IKobiety pragną wszystkiego. Być wzorową mamą, świetnym szefem, doskonałą żoną, piękną kobietą. Być przebojową, mądrą, pewną siebie, wysportowaną i najlepszą. Ale najbardziej pragną poczucia tego, że między tymi wszystkimi rolami zmieściła się równowaga, że nie w każdej muszą osiągać mistrzostwo, że czasem mogą odpuścić i nadal czuć się wspaniale. W gruncie rzeczy kobiety pragną być kochane. Kochane za to jakie naprawdę są. W mężczyźnie chcą mieć lustro, w którym odbija się ich kobieca wspaniałość. I pewność, że jego własne poczucie wartości, tę jej wspaniałość udźwignie. Kobiety pragną również mieć święto każdego dnia. A tego na szczęście można się nauczyć 😉 Tego Wam życzę Kochane, celebrując dzień!

Joanna Janowicz, Strateg marki, coach biznesowy, doradca wizerunkowy

ornament-1Regina KobusNie od dziś wiadomo, że kobiety cenią szacunek. Jest on podstawą dobrych relacji damsko-męskich w pracy oraz w życiu osobistym. Zwracają także uwagę na szczerość, uczciwość, okazywanie uczuć, nie tylko od święta. Kiedy kobiety są doceniane, podziwiane, czują się spełnione. 8 marca jest więc, doskonałą okazją do obdarowania pań kwiatami i podarunkami. To na pewno zaprocentuje w przyszłości. Chciałbym podkreślić, iż kobiety niezależnie od wieku, mogą  podążać za marzeniami i otwierać własne firmy. Bardzo pomocne będzie wtedy wsparcie oraz poczucie bezpieczeństwa okazywane przez mężczyzn.

Regina Kobus – Studio Haftu Komputerowego TAMBO

Zdjęcie: Aleksandra Siatecka fotografia
ornament-1Justyna KrawczykCzego pragną kobiety, w relacjach zawodowych, osobistych, damsko-męskich, nie tylko od święta? Na szczęście składa się wiele elementów. Dla mnie jest to rodzina, możliwość spełnienia swoich marzeń, realizacja planów zawodowych, przyjaciele, rozwój i życie na najwyższych obrotach. W tym wszystkim musi być mężczyzna, który to wszystko nie tylko zaakceptuje, ale który pomoże spełnić. Da miłość, ciepło, zrozumienie, podziw i zawsze będzie po mojej stronie. Będzie przyjacielem, który nigdy nie oceni, który życzy mi jak najlepiej. To mężczyzna silny, ambitny, który nigdy się nie leni 😉 Który nie pociągnie w dół dla zgubnej i chwilowej satysfakcji. Da mi wolność i pewność siebie. To ten, który będzie się rozwijał, aby być atrakcyjnym dla siebie i dla swojej partnerki. To ten, który będzie odważny i chętny przeżyć życie według swojego scenariusza!

Justyna Krawczyk, Style Coach. Właścicielka firmy Jak Być Szczęśliwą Kobietą

ornament-1
Izabela Krejca-PawskiCzego najbardziej pragną kobiety biznesu?  Robić to, co kochają i prowadzić swoje firmy z pasją! Zdecydowana większość kobiet, jakie znam, zakłada i prowadzi swoje firmy właśnie to po. Być może Ty także jesteś jedną z nich. Czasem jednak ta pasja i frajda wynikająca z bycia swoim własnym szefem sprawia, że kobiety zapominają o najważniejszej sprawie. To nie firma umożliwia Ci realizację marzeń, tylko klienci, którzy od Ciebie kupują. Klienci są sercem kobiecych biznesów, a drogą do tych serc, prawdziwą siłą napędową firm jest sprzedaż!

I dlatego wiem, że aby móc tą pasją żyć i robić to, co się uwielbia, kluczowe jest pamiętanie, że sprzedaż to rozmowy z klientami o problemach, w rozwiązaniu których możesz skutecznie pomóc. Wtedy docierasz do serc klientów otwierając ich portfele i konta bankowe na długo. A potem świętujesz Dzień Kobiet w prawdziwie szampańskim stylu! I tego Ci właśnie życzę z okazji dnia kobiet, kobieto biznesu! Mnóstwa wspaniałych klientów i wysokich sprzedaży, aby Twoja firma rozwijała skrzydła.

Iza Krejca-Pawski, trenerka i kobieta biznesu, szkoli kobiety, jak podnieść sprzedaż i zdobywać klientów, autorka książki „Sprzedaż. Tylko sprawdzone techniki” oraz bloga www.izakrejcapawski.pl

ornament-1

FOTO BIZNESOWECzego pragną kobiety…? No cóż… Spotykam się na co dzień z wieloma Kobietami i mogę powiedzieć, że każda z nas jest tak odmienna i tak podobna jednocześnie… Myślę, że to co łączy nas wszystkie na płaszczyźnie potrzeb związanych z kobiecością, to pragnienie, aby czuć się kobietą wyjątkową, ważną, szanowaną, docenianą, piękną i atrakcyjną. I tak naprawdę… to czy ludzie traktują nas w ten sposób, zależy od tego, czy same o sobie tak właśnie myślimy.

A zatem jeśli czujesz się wyjątkowa, ważna, szanowana, doceniana, piękna i atrakcyjna, to nie potrzebujesz potwierdzenia tego z zewnątrz, bo po prostu wiesz, kim jesteś i znasz dobrze swoją wartość i wówczas ludzie właśnie tak Cię traktują! Odpowiedź na zaspokojenie każdego pragnienia jest w nas. A my miłe Panie, jako kobiety, mamy ogromną moc i z okazji Dnia Kobiet życzę nam, abyśmy tą moc potrafiły pięknie wykorzystywać każdego dnia, mnożąc w tym wspaniałym świecie wszystko to, co w nas dobre i piękne!

Milena Kij, MaryKay

ornament-1Daria KosteraCzego pragną kobiety “od święta”? Dlaczego tylko od święta ma nam się coś należeć? Jako główne inspiratorki, animatorki życia codziennego, twórczynie najlepszych rozwiązań, propagatorki życia towarzyskiego, mamy, żony, przyjaciółki – należy nam się każdego dnia prezent od życia.

Czego pragną kobiety… Wszystkie to nie wiem, ale ja niezmiennie od wielu lat pragnę bliskości drugiej osoby czy to fizycznej, czy to mentalnej. Bliskości, która daje poczucie bezpieczeństwa, niczym nieskalanej szczerości i zaufania. Czy to na poziomie życia prywatnego, ale także i biznesowego, radość przebywania i współpracy z drugą osobą jest ponad wszystkie materialne dobra.

Czego pragnę Ja? Tego, aby każdego dnia wypić kawę z interesującą osobą, otrzymać uśmiech od nieznajomego, usłyszeć miłe słowo od koleżanki, pocałunek od męża, płatność za fakturę od zadowolonego klienta,  kwiatka zerwanego z łąki od pierworodnego, maila od kontrahenta z miłym słowem, paczki z kosmetykami od kuriera. Tego pragnę Ja – ja Daria.

Daria “vel Diorka” Kostera, Redaktor Naczelna/ Chief Editor, Moda, styl, uroda Premium, Hedonistki.pl

ornament-1Marzena LipowskaJakość relacji – ta codzienna, a nie ta sztuczna, od święta jest najważniejsza. Obawiam się ludzi, którzy chcą innych zawłaszczać, którzy uważają, że mają jedyną receptę na życie. Jestem pewna, że nie potrafię być z mężczyzną, który zabiera mi powietrze. Wiem, że skoro ja tak bardzo pragnę wolności, to warto i podarować ją drugiej osobie. Im więcej wolności, tym więcej miłości. Nie oceniam, nie planuję nikomu jego życia, nie mówię, co jest dla niego dobre, nie krzywdzę i tego samego potrzebuję od mężczyzny. Czasem jednak warto zrobić wszystko dla jego zachwyconych oczu. Warto, o ile Twoja kobieta jest dla Ciebie najpiękniejsza na świecie, bo jeśli tak nie jest – pozwól jej odejść. “Zasługuje na to, by być dla kogoś najpiękniejsza”. Warto pamiętać, że każdego człowieka w swoim życiu spotykamy w jakimś celu. “Ktoś jest tylko próbą generalną, ktoś pracą nad błędami przed spotkaniem z kimś najważniejszym, a ktoś będzie właśnie tym najważniejszym. Istotne jest, by się nie pomylić i nie przejść obojętnie”.

Mogę dodać jeszcze, że “nie znajdziemy w świecie tego, czego nie odkryliśmy w sobie. Tylko zrealizowany mężczyzna znajdzie zrealizowaną kobietę. Tylko mądra kobieta znajdzie mądrego mężczyznę”. Ważne jest, by czuć się przy sobie wspaniale i to bez konkretnego powodu. Czasem mało ważne jest codzienne przebywanie ze sobą w strefie bezpiecznego komfortu, a kluczowe stają się chwile, kiedy wychodzi nasze prawdziwe oblicze. Podobno, żeby poznać człowieka, warto zabrać go w podróż. Nie chodzi o to, żeby być nierozłącznym, ale o to, żeby rozłąka nic nie zmieniła. Nie chodzi o to, żeby być klejem, ale magnesem, który przyciąga, fascynuje, inspiruje do działania.”Love it, leave it or change it”, czyli pokochaj, porzuć lub zmień. Nic na siłę.

Często życiem jest to, co przydarza nam się w trakcie układania innych planów. Warto zdawać sobie sprawę z tego faktu, który często jest znaczącym problemem w związkach czy w relacjach damsko-męskich w ogóle. “Przecież On także musi to widzieć tak, jak ja!” Otóż – wcale nie. Przecież On widzi, ale inaczej. “Bo nie jest Tobą. Bo ma inne zamiary, inne doświadczenia, inne oczekiwania, Tylko Ty widzisz to w taki sposób. A więc sprawa dotyka Ciebie. Tylko Ty możesz zareagować na daną sytuację tak, jak reagujesz. A zatem Ty bierzesz za to odpowiedzialność”. Partnerzy muszą potrafić odpowiedzieć sobie na pytanie: Gdzie stoisz? Gdzie ja stoję? Jakie interesy mam na celu? Jakie interesy masz na celu Ty? W którym punkcie współpracujemy.

W tym wszystkim chodzi jedynie o to, że nie trzeba rozumieć. Wystarczy słyszeć, czasem się wypowiedzieć. Ma to sens zarówno w biznesie, jak i w miłości. Można wtedy powiedzieć: “O kluczu mówimy, że pasuje, jeśli można otworzyć nim drzwi”. A jaka jest sztuka dialogu w relacji damsko-męskiej? Przecież każda ze stron rozumie to, co rozumie, ale wyłącznie na podstawie swojej mapy wewnętrznej, a samą komunikację można porównać z tzw. zjawiskiem zestrajania map wewnętrznych. “Rozmawiać ze sobą znaczy: zharmonizować mapy wewnętrzne – zawsze jednak ze świadomością, że pozostaje jeszcze niezrozumiała resztka, z którą musimy umieć żyć i bagatelizować jak tylko się da. Oto sztuka dialogu”.

Warto wspólnie myśleć i wspólnie odkrywać nowe perspektywy. Pamiętać o tym, że monolog redukuje nasz damsko-męski świat, a dialog powiększa go. Warto pamiętać również o tym, że być silnie zainteresowanym drugą osobą oznacza – nie narzucać jej swoich własnych poglądów.. Warto czasem powiedzieć zamiast: “Skąd przyszło Ci to do głowy?” – “To ciekawe. Nigdy nie patrzyłem na to z tej perspektywy”. Warto sobie czasem pozwolić na postawę, która nie jest zgodna z oczekiwaniami innych, ale tak, by nie robić tej drugiej stronie krzywdy. W miłości, jak i w sferze zarządzania ważna jest dewiza: “Nie wspieraj nikogo, kto chce żyć w poczuciu odpowiedzialności za siebie”.

Warto stosować zasadę: “walk the talk”, czyli trzymać się ustalonych reguł, bo każda relacja takowe posiada, choć czasem niewypowiedziane na głos, a niepotrzebnie. Podobno trzeba mówić mężczyźnie, czego się potrzebuje, a no bo przecież: “On się nie domyśli”, zatem kiedy my mówimy, Wy zaczynacie się bać, czy podołacie, czy sprostacie, bla bla bla… A przecież powtórek w życiu nie ma, a świat się kiedyś skończy. Bądźmy dla siebie – po prostu! Mój Boże, jak to ciężko być inteligentnym!

Dodam jeszcze, że mężczyźni są jak sprężynki, a kobiety jak fale. Trzeba znać swoje cykle uczuciowe, nie utrudniać, nie bać się „puszczać wolno”. Męski sekret, znany niewielu kobietom, to nie próbować przyciągnąć do siebie mężczyzny wtedy, gdy ten się odsuwa. Mężczyźnie trzeba umożliwić osiągnięcie takiego punktu oddalenia, z którego szybko i automatycznie sam powróci. Nie można go „ścigać” – wówczas nigdy nie dozna prawdziwych uczuć, jak bardzo pragnie i potrzebuje bliskości z kobietą. Za facetem nie należy także wchodzić „do jaskini”. Czasem przecież każdy potrzebuje się “odciąć” – to nie tragedia… to się po prostu dzieje…  Każda kobieta jest inna tak samo, jak każdy mężczyzna jest inny. W całym tym zgiełku zawsze powinniśmy próbować odnaleźć się gdzieś w pół drogi… Warto po prostu wiedzieć, czego się chce i czego się oczekuje. Chcesz dziecka? Znajdź odpowiedniego partnera. Chcesz seksu na jedną noc? Również go znajdziesz. Przyciągasz to, o czym myślisz. Ważna jest spójność i świadomość działania… i myślenia. Pomiędzy tym, co myślisz, mówisz i robisz – powinien stać znak równości. To samoświadomość i dojrzałość emocjonalna. Prawdziwy sukces, jak i prawdziwa relacja wymaga prawdziwego ryzyka. Warto po prostu budować bliskość, wchodzić w relację z drugą osobą, bo oto spotyka się istnienie z istnieniem. Warto patrzeć zawsze na drugą osobę tak, jakby spotkało się ją pierwszy raz. Bez uprzedzeń, etykiet. Z pełną akceptacją i wrażliwością. Zawsze warto otwierać się na drugiego człowieka pomimo zranień. I warto pamiętać, że wszystko kosztuje czas.

Marzena Lipowska, redaktor naczelna MEDIA Elite

ornament-1Anna ŁawrynowiczAnna Ławrynowicz (32 lata) reprezentuje singielki, które zawsze robią to, czego się boją. Pragnienia oraz marzenia budują naszą siłę kobiecości i przyszłość, dlatego powinnyśmy je pielęgnować i cały czas doprecyzowywać 😉 Jako Kobieta pragnę aby zarówno w życiu jak i biznesie partner był obecny jako przyjaciel;-)niezależnie od położenia geograficznego patrzył w tą samą stronę! Jestem zdania, że Kobiety w dzisiejszych czasach pragną akceptacji, szczerości i odrobiny wariacji w tym wszystkim! pożegnałyśmy księcia na białym rumaku i nie szukamy ideałów. Kobieta 2016 r uwierzyła, że bycie tym, kim naprawdę się jest, to największy przywilej 😉 i pragnie kogoś kto tego nie zmieni

To byłam JA … Łania

Anna Ławrynowicz, Kierownik Salonu, Biuro Podróży ITAKA Salon firmowy ITAKA RUMIA CH Auchan (Port Rumia Auchan)

ornament-1Ewa Łuniewska-StępniakKobiety w dobie XXI wieku tak silne, niezależne, odważne sięgają coraz wyżej i po coraz więcej. Dla nie jednej z nas rozwój zawodowy, awans, pozycja zapewniają komfort życia i poczucie samorealizacji. Nie jedna z nas na stanowisku kierowniczym czuje się jak ryba w wodzie. To wszystko, dzięki ciężkiej pracy jak również dzięki niezwykłym umiejętnościom takim jak łatwość komunikacji, empatia, kreatywność, poszukiwanie rozwiązań, zorganizowanie, skrupulatność, zdolność wykonywania kilku czynności w jednym czasie. Szczególnie ta ostatnia cecha nas wyróżnia. Który mężczyzna potrafi jednocześnie prasować, oglądać ulubiony program telewizyjny, rozmawiać przez telefon i gotować obiad? Oczywiście to wszystko po pracy, bo jest jeszcze dom – nasza ostoja zapewniająca poczucie bezpieczeństwa, ciepła i miłości. Zarówno na gruncie zawodowym jak i prywatnie oczekujemy od mężczyzn partnerstwa, pod którym kryje się zasada równego traktowania, szacunku, rzetelnego wynagradzania, w domu zaś podziału obowiązków, zaangażowania, czynnego udziału w życiu rodziny.

Biorąc pod uwagę to wszystko Panowie nie zapominajcie o dżentelmeńskich gestach. One zawsze były, są i będą mile widziane. Niestety coraz częściej takie zachowania jak podsunięcie krzesła przy stole, czy otworzenie drzwi samochodu i podanie ręki kobiecie przy wysiadaniu, możemy oglądać jedynie na filmach… Nie zatracajcie swoich męskich ramion, gestów, szarmanckiego zachowania – to dzięki nim my kobiety czujemy się wyjątkowe.

Ewa Łuniewska-Stępniak, Company Training Manager, The Challenge! New Idea for language

ornament-1Aleksandra Maciorowska_
Na to pytanie nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Jest wiele zależności, które determinują nasze/moje (bo powinnam mówić za siebie) pragnienia. Z perspektywy „doświadczonej czterdziestolatki” mogę powiedzieć, że każda dekada dorosłego życia generowała różne pragnienia i to we wszystkich w/w sferach.

Kiedy byłam młodą dwudziestką, wkraczającą w dorosłe życie moje oczekiwania co do życia zawodowego, osobistego czy relacji damsko-męskich były mało sprecyzowane. Tak naprawdę to chyba o nich nie myślałam. Niewielkie doświadczenie życiowe to i oczekiwania i pragnienia mało sprecyzowane.

Z chwilą kiedy wkraczałam w piękny wiek trzydziestolatki zaczęłam dostrzegać czego pragnę i jak chciałabym żeby wyglądało moje życie. Założenie rodziny, dzieci, zdobywane doświadczenie zawodowe, wszystkie te czynniki zaczęły kształtować moje potrzeby. Ten czas dla mnie, to czas bycia żoną, matką na 120%. Realizowałam się zawodowo, powoli ale do przodu. Nigdy kosztem rodziny, bo takie były moje potrzeby. To czas kompromisów…

I tak, już w cale nie powoli, dopadła mnie czterdziestka, która zaskoczyła mnie, że pragnę INACZEJ…

Trzecią dekadę doświadczeń i pragnień podsumowałabym hasłem KOMPROMISY. W czwartą dekadę weszłam z hasłem HEDONIZM…bo pragnę i nie od święta!

Aleksandra Maciorowska, Prezes Zarządu, Fundacja Pomorze Dzieciom

ornament-1Wiola MalawskaCzego pragną kobiety, o czym nie wiedzą mężczyźni? Trudno odpowiedzieć w imieniu większości, ale uważa się, że kobiety chciałyby mieć ciastko, i zjeść ciastko. Z jednej strony – żądają praw takich jak mężczyźni, z drugiej – wciąż tęsknią za czasami, gdy mężczyzna podawał ramię i otwierał drzwi do automobilu…

Kobiety pragną miłości na całe życie, mają odwieczną tęsknotę za słowem „kocham”, aż po tęsknoty bardzo praktyczne: o niebrudzącym się domu, niepsującym się sprzęcie kuchennym, samochodzie, który sam parkuje, kończąc na marzeniu o wiecznej młodości, pracy, która nie tylko przynosi kasę, ale na dodatek cieszy, oraz dzieciach, które są grzeczne, idealnym mężu, niskokalorycznej bitej śmietanie i nietuczącej czekoladzie.

A tak poza tym i całkiem serio kobiety w obecnych czasach potrzebują czasu na bycie sobą. Także panowie, jeśli wasza kobieta jest mamą, asystentką, sprzątaczką, dyrektorką, kucharką, i w ogóle jest superwoman to wiedzcie, że ONA sobie poradzi ze wszystkim, ale SAMA SIĘ NIE PRZYTULI! 😉

„Od grzechu zaczął się jej świat, a że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał, jest więc odtąd na wieki i grzeszna, i święta, zdradliwa i wierna, i dobra i zła, i rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza, i gołąb i żmija, i piołun i miód, i anioł i demon, i upiór i cud, i szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna, Początek i koniec – kobieta.”  – J. Tuwim

Wioleta Malawska, redaktor naczelna, Magazyn Numer 1

ornament-1Mana i AdrianCzego pragną kobiety? Gdyby chcieć to opisać w jednej książce – byłaby to najgrubsza książka świata 😉  Cechą charakterystyczną kobiecej natury jest bowiem różnorodność i zmienność. Ja jednak zawrę swoje marzenia w 2 słowach. Pragnę siły i wrażliwości. To dwie cechy które tylko pozornie się wykluczają. Siła oznacza dla mnie pewne stanie na ziemi, umiejętność stawianie celów i konsekwencję w ich realizacji, poczucie własnej wartości i asertywność. A także umiejętność radzenia sobie z przegraną i podnoszenia się po upadku. Wrażliwość to umiejętność “kontrolowanego oderwania się od ziemi”, empatia i coś co nazwałabym niemodnym określeniem “bycie dobrym człowiekiem”.

Mówiąc o “wrażliwości i sile” mam takie życzenie, by działało to w dwie strony. Żeby wrażliwy i silny był mój mężczyzna, i żebym ja taka mogła być przy nim. Bycie kobietą szczęśliwą oznacza dla mnie bowiem możliwość zawodowej realizacji, odnoszenia sukcesów bez rywalizacji, za to przy akceptacji i wsparciu partnera. Z drugiej strony chcę mieć przywilej “bycia małą, słabą kobietką” przy boku mojego silnego mężczyzny. Sądzę, że taka relacja jest harmonijna i po prostu zgodna z prawami natury. I myślę, że z okazji Dnia Kobiet mogę stwierdzić, iż jestem kobietą spełnioną i po prostu pragnę by trwało to, co mam. I tego życzę wszystkim kobietom w dniu ich święta. Uczucia spełnienia.

Mana Manowska, vice President WellU Group
ornament-1Ola MatusiakCzego pragną kobiety od mężczyzn? Drogi Jarku, można wymieniać i wymieniać… 🙂 Każda kobieta ma inny system wartości i jest wyjątkowa. Należy pamiętać, że tyle ile kobiet, to tyle pięknych i nieograniczonych pragnień. W zależności od wieku, nastroju i pory roku 🙂 W relacjach biznesowych doceniam mężczyzn, którzy są profesjonalistami, mają wysokie kompetencje zawodowe, są pewni siebie i nie zatracili swojej naturalności. Chętnie rozmawiają i współpracują z kobietami. Roztaczają wokół siebie pozytywną energię, mają “otwarty umysł” i nie narzucają swojej woli w sposób agresywny, kiedy testosteron osiąga wysoki poziom 🙂 Szanujemy siebie nawzajem i swoją indywidualność. Ważna jest dla mnie również “wrażliwość serca”, czego mężczyźni często się wstydzą, a my kobiety tego potrzebujemy. Empatia, zrozumienie, zaufanie, delikatność potrafią zdziałać cuda i zbudować wspaniałe relacje damsko-męskie. Dlatego trzeba odkrywać siebie każdego dnia na nowo. Czasami to trudny proces, ale wierzę, że prawdziwa miłość w tym bardzo pomaga! Kobieta i mężczyzna to dwa różne światy, ale jakże wspaniałe i ciekawe…

Aleksandra Matuszak – właścicielka Centrum Kreowania Wizerunku, www.abcwizerunku.pl, wizażystka, stylistka, personal shopper. Wykładowca i doradca wizerunku biznesowego. Od 11 lat zajmuje się kreowaniem wizerunku osób prywatnych i firm. Prowadzi liczne szkolenia wizerunkowe i indywidualne konsultacje z zakresu wizażu, makijażu i stylizacji ubioru.

ornament-112124192_1053055964704720_1408451599_oBardzo często zastanawiamy się czego pragną kobiety? Jakich relacji oczekujemy od mężczyzn w życiu osobistym i zawodowym?. Bardzo często słyszę powiedzenie kobiety z Wenus  a mężczyzna z Marsa nie ma możliwości porozumienia się…… Jednak czy to prawda? Z jednej strony kobiety – żądają praw takich jak mężczyźni, z drugiej – wciąż tęsknią za czasami, gdy mężczyzna podawał ramię i otwierał drzwi do automobilu. Panie natomiast uważają, że w relacjach damsko-męskich następuje schamienie obyczajów i coraz częściej sprawdza się dowcip: (”Jeśli mężczyzna otwiera kobiecie drzwi do samochodu, to albo jest to nowy samochód, albo nowa kobieta)”. Natomiast  potrzeby Kobiet i Mężczyzn stają się do siebie coraz bardziej podobne. Wszyscy potrzebują wsparcia, przyjaźni i… czasu.. itd. Dziś role kobiet i mężczyzn upodabniają się do siebie. Szczególnie w dużych miastach podział na role męskie i damskie coraz bardziej się zaciera, gdyż kobiety borykają się z takimi samymi trudnościami jak mężczyźni , kobiety i mężczyźni rozmawiając, reprezentują odmienne style konwersacyjne i stąd bierze się niezrozumienie. Choć dla kobiety związek z mężczyzną to jedna z najistotniejszych spraw w życiu, rośnie odsetek kobiet, które w zdecydowanie mniejszym stopniu patrzą na wartość swojego życia przez pryzmat związku z mężczyzną.

Zastanawiając się czego oczekuje kobieta od mężczyzny? .Właśnie wsparcia najbardziej brakuje młodym Polkom. To, czego potrzebują i oczekują od swoich partnerów, to cierpliwe wysłuchanie i możliwość wygadania się. Sęk w tym, że takie zachowanie nie bardzo odpowiada psychice przeciętnego mężczyzny. Oni mowę traktują jak narzędzie do tworzenia hierarchii w społeczeństwie, a nie – jak to robią kobiety – tworzenia więzi społecznych. Z tego względu unikają zwierzeń i rozmów osobistych – ponieważ mogłyby ujawnić ich słabości i spowodować spadek na niższe miejsce w hierarchii społecznej. Kobieta mężczyzny wychowanego w ten sposób może się czuć zaniedbana i nieważna oraz – co panowie uwielbiają, a czego panie nienawidzą – zdana na własne siły. Należy przede wszystkim  zacząć układanie sobie życia  od siebie. Coraz częściej tym, co imponuje, jest zadowolenie z wybranego stylu życia. Zastanawiających się, jak zdobyć partnera lub partnerkę, jak zbudować partnerski związek? Myli się jednak ten, kto sądzi, że moc osobista to nowa wersja kluczyków do jaguara lub zawodowego prestiżu.  Tak naprawdę same nie wiemy czego oczekujemy od naszych partnerów i łatwiej nam decyzje podejmować w sferze biznesu niż osobistego życia . To co mi się nasuwa do powiedzenie ,że my kobiety czasami „chciałybyśmy mieć ciasto i zjeść ciasto” a to niestety nie możliwe….

Dorota „Diona” Miara – właścicielka firmy Enigma, trener rozwoju osobistego, prowadząca serwis ezoteryczny Wróżki tajemnice kart

ornament-1MARZENA MIELCZAREK….. Pragnienia…. Oczekiwania…. Relacje …  Tak, jak kobieta „zmienną jest”, tak oczekiwania czy pragnienia są dla nas bardzo indywidualne… Jestem przekonana, że każda kobieta ceni u mężczyzn intelekt, kulturę osobistą,  partnerstwo w biznesie i co najważniejsze szacunek… Relacje przyjacielskie pomimo działań biznesowych również istnieją, choć słyszę różne głosy ze strony kobiet. Widać mam to szczęście, że trafiam w działaniach zawodowych na wspaniałych ludzi, od których otrzymuje duże wsparcie …

W życiu prywatnym … to bardzo skomplikowane … jestem odpowiedzialna i perfekcyjna w działaniach. Tym samym mam świadomość,  że podejmując się kolejnych wyzwań oddaje całą siebie, a to z kolei sprawia, że staje się nieobecna na ten czas i strona prywatna schodzi na drugi plan … Myślę, jednak, że życie biznesowe nie musi wykluczać życia osobistego, lecz wymaga to dojrzałości ze strony kobiety i mężczyzny oraz mądrego ustawienia priorytetów …

Ufam, że każdy „ ma swój czas”,  a czas wymaga „pokory”, więc życzę wszystkim Paniom/ koleżankom i sobie wytrwałości w biznesie, cierpliwości w dążeniu do osiągnięcia celu ale przede wszystkim spełnienia się w życiu osobistym, i zawodowym poprzez umiejętne ustawienie priorytetów…

„Pragnienia” trzeba urzeczywistniać, bowiem tylko pełna równowaga  w życiu daje nam w pełni zadowolenie. Wielkim szczęściem jest cieszyć się z własnych sukcesów „we dwoje”

Marzena Mielczarek, Dyrektor Generalna Herbarium Hotel SPA
ornament-1Beata PawlusiewiczJestem kobietą sukcesu i jestem kobietą szczęśliwą oraz spełnioną zawodowo, ale prywatnie jestem kobietą samotną. Dlatego w tej chwili na tym by samotność “odczarować” skupiają się moje pragnienia. Moje życie to podróże i pasje, które chcę dzielić z Kimś ważnym. Jednakże od jakiegoś czasu podróżuje sama. Czas to zmienić

Kolejna ważna misja i pragnienie to,  by uszczęśliwiać inne kobiety. Kobiety są piękne i chcę im pomagać to piękno wydobyć. Wraz z dobrą znajomą, moją imienniczką Beatą stworzyłam właśnie zupełnie nowy projekt “Piękna w Krakowie” www.pieknawkrakowie.pl

Projekt, który łączy poznawanie piękna Krakowa (mojego ukochanego miasta) z medycyną estetyczną i sprawia, że każda kobieta będzie mogła poczuć się wyjatkowo piękna oraz przeżyć w Krakowie przygodę życia.

Kolejne pragnienie – by pomóc mojej ukochanej kuzynce Angelice wystartować w dorosłe życie, tak by mogła być kiedyś kobietą mądrą,  wykształconą i niezależną. Nie mam własnych dzieci i dlatego pragnę pomóc komuś, kto nie miał szczęścia w życiu i po pobycie w domu dziecka oraz rodzinie zastępczej nie ma łatwego startu w dorosłe życie. Jak każdy, pragnę życia w szczęściu, miłości i wśród życzliwych ludzi. Daję innym dużo od siebie, bo wiem, że dobro powraca

Beata Pawlusiewicz, Właścicielka sieci “Apartament Krakowski”, nowoczesne apartamenty dla turystów w Krakowie
ornament-1
11780038_818518978268049_4926753926066934384_oCzego pragną współczesne kobiety, w relacjach zawodowych, osobistych, damsko-męskich, nie tylko od święta? Trudno mi mówić w imieniu wszystkich kobiet, bo z pewnością każda z nas ma swoją własną większą lub mniejszą “piramidę potrzeb”. Jeśli jednak chodzi o mnie to najważniejszy jest szacunek, równe zasady i empatia. Nic szczególnego, tak po prostu J. Myślę, że my, kobiety, w pragnieniach nie różnimy się niczym spektakularnym od mężczyzn. Chcemy być szczęśliwe, chcemy osiągać sukcesy, być ważne, dostrzegane I podziwiane niezależnie od tego co robimy. Kluczem dla mnie jest wolność wyboru, możliwość tego wyboru, stanowienie o sobie samej.  Jeśli to “się zgadza” – wszystko się układa. I działa na każdym polu 😉 Całości z pewnością dopełnią wspaniali ludzie, których życzę sobie i wszystkim czytelniczkom na swoich zawodowych I prywatnych ścieżkach. Żeby było ich jak najwięcej, tych pozytywnych, otwartych, błyskotliwych, mądrych, szlachetnych i po prostu dobrych. Niech się nam wszystkim dobrze dzieje, niech się dobrze i zdrowo żyje, niech się spełniają marzenia te duże i te malutkie –  niezależnie od piątków, świątków i niedziel 😉

Katarzyna Pawłowska-Zub – Dyrektor Zarządzający a agencji reklamowej Happy&Rich, oraz dyrektor kreatywny marki PIKA Biżuteria

ornament-1Malwina PietrońMężczyźni powinni zdać sobie sprawę z tego, że współczesne kobiety są silniejsze, bardziej świadome siebie i swoich potrzeb niż kiedyś. Zawodowo od mężczyzn oczekiwałabym, zaangażowania, profesjonalizmu oraz szacunku. Cieszy mnie fakt, że jest coraz więcej kobiet przedsiębiorczych, które zajmują coraz to wyższe stanowiska prezesa czy dyrektora, co stawia nas kobiety na równi z mężczyznami.

Partnersko związek kobiety i mężczyzny musi opierać się na wzajemnym zaufaniu, szczerości i szacunku. W związku bardzo ważna jest miłość, bo bez niej nie zbudujemy niczego trwałego.

My kobiety u boku swojego męża czy partnera, chcemy czuć się bezpiecznie, odnaleźć spokój, chcemy być kochane i doceniane. To mężczyzna powinien sprawiać, że kobieta czuje się przy jego boku kimś wyjątkowym, a więc każdy dzień może być świętem i tego bym życzyła Sobie i wszystkim kobietom 8 marca.

Ps. Brak okazji to tak naprawdę też okazja aby podarować swojej kobiecie kwiaty, bądź po prostu tak zwyczajnie powiedzieć “Dobrze że jesteś”

Malwina Pietroń, Niezależny Konsultant Arbonne

ornament-1Porebska
Kobiecie przedsiębiorczej w obszarze zawodowym zależy na jasnych zasadach gry, etyce i szacunku. Ważne jest dla jej równe traktowanie przez Panów, życzliwość od innych Pań i warunki do budowania partnerskich relacji! To daje podstawy, by codzienna praca była przyjemnością.

Wiemy, że doba ma tylko 24 godziny, a tydzień 7 dni i umiemy wyznaczać priorytety, być istotami wielozadaniowymi. W domu jednak ważne jest dla nas wsparcie od „naszych Panów” w tzw. „home management”. Wtedy mamy siłę i skrzydła, aby po 17 być wciąż piękne, zadbane i nadal pełne ochoty do życia! Szczęśliwa kobieta to kobieta spełniona – zawodowo i prywatnie, a do osiągnięcia tej równowagi potrzebujemy naszych Panów 😉

Aleksandra Porębska, FORDATA sp. z o.o.

ornament-1Aneta RydzW każdej relacji pragnę uczciwości. Zarówno w biznesie jak i w życiu prywatnym potykam się czasem o różnych ludzi. Pełna wiary i zaufania w dobre zamiary drugiego człowieka przekonałam się, że nie zawsze działania są etyczne. To skłania mnie do osobistej refleksji, aby być wierną sobie i intuicji. Z godnością mówić “nie”, z zaangażowaniem realizować kolejne projekty, z pasją wspierać ludzi w biznesie i pomagać zarabiać pieniądze. Dzielić się obfitością. Doświadczać i być otwartą. Żyć w zgodzie z naturą. Umieć słuchać i być pokorną…. bo marka osobista to sztuka bycia sobą.”

Aneta Rydz, Foreverfit.pl

ornament-1Exif_JPEG_422Czego pragnie współczesna kobieta?
Trudno generalizować tym temacie  i upraszczać  do jednego wzorca, toteż posłużę się swoimi wartościami. Kieruję je zarówno do kobiet jak i do mężczyzn

W relacjach zawodowych/ biznesowych
Cenię lojalność i partnerstwo. Mimo wszystko muszę przyznać, że za każdym moim sukcesem stoi jakiś mężczyzna. Uwielbiam z nimi pracować! W takich relacjach poza profesjonalizmem, doceniam prostolinijność i konkret. Ważne jest by mężczyzna w relacji biznesowej postrzegał kobietę jako równego sobie partnera, z zachowaniem zasad kultury i klasy. Tak więc drodzy Panowie, negocjujmy, ustalajmy warunki współpracy, ale też pamiętajmy o drobnych gestach i manierach, dzięki którym relacje zawodowe są znacząco ocieplone, a Wasze notowania szybują wysoko w górę. Przy współpracy z kobietami cenię sobie wzajemne wsparcie i dystans do świata, a także szczerość i ciepłe, miłe relacje.

W relacjach prywatnych/osobistych
Idealny partner… to przede wszystkim odpowiedzialny mężczyzna. Taki, na którego zawsze można liczyć. Przyjaciel, z którym można porozmawiać na każdy temat, w każdej sytuacji. Szczęściem jest znaleźć takiego, który dba o dom, potrafi utrzymać rodzinę, jest doskonałym kochankiem, przyjacielem, potrafi wysłuchać… Ważne też, aby nigdy się o sobie nawzajem nie dowiedzieli

Z okazji Dnia Kobiet chciałabym życzyć wszystkim kobietom docenienia ogromnej wartości jaką wnoszą w życie nie tylko na polu zawodowym, ale przede wszystkim takim zwykłym, codziennym. Dostrzeżenia swojej niezwykłej siły. Umiejętności bycia kobietą ciepłą, serdeczną i wrażliwą, ale też niezależną , znającą swoje prawa, które tak często pomijamy i odbieramy sobie. Świętujmy więc nie tylko 8 marca, ale na co dzień, nawet w drobnych przejawach.

Monika Sałapat, Bonanza Style

ornament-1ANNA SŁOMKOWSKAWspółpraca zawodowa między światem damskim i męskim powinna być przede wszystkim profesjonalna. Jako kobieta mam czasami inne (bardziej barwne i emocjonalne)  spojrzenie na różne sprawy – często czarno-białe podejście mężczyzn to za mało, a czasami jest wręcz przeciwnie – doskonale eliminuje to niepotrzebne aspekty. Lubię, kiedy w takcie współpracy dostrzegamy swoje zasoby i korzystamy  wzajemnie z doświadczeń. Kiedy umiemy przyjąć krytykę i docenić drugą stronę. Dobre relacje zawodowe zawsze powinny być związane z szacunkiem do drugiej osoby, nawet kiedy różnica zdań jest duża, a polemika ostra.

Współpraca zawodowa między światem damskim i męskim powinna być przede wszystkim profesjonalna. Jako kobieta mam czasami inne (bardziej barwne i emocjonalne)  spojrzenie na różne sprawy – często czarno-białe podejście mężczyzn to za mało, a czasami jest wręcz przeciwnie – doskonale eliminuje to niepotrzebne aspekty. Lubię, kiedy w takcie współpracy dostrzegamy swoje zasoby i korzystamy  wzajemnie z doświadczeń. Kiedy umiemy przyjąć krytykę i docenić drugą stronę. Dobre relacje zawodowe zawsze powinny być związane z szacunkiem do drugiej osoby, nawet kiedy różnica zdań jest duża, a polemika ostra.

Anna Słomkowska, dietetyk medyczny i sportowy, Poradnia dietetyczna Trójmiasto Dietetyk

ornament-1STANISLAWSKA ELACzy mogę się wypowiedzieć za wszystkie kobiety ? chyba byłoby to niewłaściwe gdyż potrzeby są tak różne. Z perspektywy partnera zarządzającego  funduszu venture capital w relacjach zawodowych pragnę zrozumienia  dla wszystkich stron i otwartości na nowe pomysły, idee, plany i rozwiązania a także takiej etyki zawodowej na co dzień która prowadzi do konsensusu i dbania o wspólne dobro.

W relacjach osobistych pragnę przyjaźni, wsparcia, szacunku. Dla mnie jednak relacje osobiste to przede wszystkim rodzina a tu pragnę po prostu spędzania czasu razem bo to najpiękniejsze i najbardziej dla mnie wartościowe

Kinga Stanisławska, Founder, Managing Partner Experior Sp. z o.o. Venture Fund I Spółka Komandytowo Akcyjna

ornament-1
Sylwia PonikwiaGdy po raz pierwszy oglądałam „Zapach Kobiety” – to w pamięci mam taki dialog:

„Kobiety! Co tu dużo mówić? Któż je stworzył? Bóg musiał być  geniuszem. Włosy… Mówią, że włosy są wszystkim, wiesz… Czy zatopiłeś kiedykolwiek nos w gąszczu loków…i chciałeś po prostu zasnąć na wieki? Czy też usta… gdy dotkną twych, to jak… pierwszy łyk wina… po tym jak co dopiero przemierzyłeś pustynię. Słuchasz mnie, synu? Wyłuszczam Ci perełki. Przypuszczam, że bardzo lubisz kobiety. Och, ponad wszystko! Daleko, daleko na drugim miejscu… jest Ferrari.”

Otóż właśnie pragniemy być na pierwszym miejscu, by nas kochano, stawiano na piedestał, lubimy być natchnieniem, pierwszym łykiem, puklem loków. Przewrotnie lubimy być niezależne, samodzielne, autonomiczne – tyle tylko, że połączenie ślepego zachwytu mężczyzn- nie da się połączyć z byciem suwerenną i odrębną lub jest bardzo mało prawdopodobne.  Ale też,  lubimy sprawiać drobne przyjemności – przynajmniej Ja   Pragnę by mój mężczyzna miał uśmiech na twarzy, był zadowolony, miał czas dla swojej pasji – miał swoje „zabawki”. Przecież – w każdym z nich drzemie mały chłopiec – i nie mówcie, że tego nie lubicie – ja lubię. Drogie Panie – szczęście Waszego mężczyzny przekłada się wprost proporcjonalnie na szczęście Wasze. Tak – złoty środek w pragnieniach – tego życzę Wam drogie Panie, sobie i naszym ukochanym.  Pragnienie równowagi – oto moje pragnienie.

Sylwia Ponikwia, Dyrektor Finansowy

ornament-1
Magdalena Raniszewska 3Czego pragną kobiety? A żebyśmy to my same wiedziały!!! 😉  A tak poważnie, to myślę, że kobiety pragną mieć u swego boku partnera, który będzie je wspierał zarówno w realizacji tych większych planów jak i na co dzień, który nie będzie uważał ich ambicji i chęci spełnienia się także w pracy zawodowej jako fanaberii, lecz będzie kibicował w jej rozwoju, który otoczy je opieką w chwilach słabości (bo przecież takie też nam się zdarzają)

Natomiast w biznesie chciałybyśmy być traktowane jak równorzędny partner. Niestety wciąż pokutuje niesprawiedliwy stereotyp, że to mężczyźni bardziej nadają się na stanowiska kierownicze, co nie znajduje żadnego uzasadnienia, zwłaszcza biorąc pod uwagę wielozadaniowość, ambicję i podzielną uwagę kobiet, które umiejętnie łączą wiele ról, w cudowny sposób znajdując czas na wszystkie… Życzę zatem Paniom wytrwałości w realizacji swych marzeń i celów, a Panom wyrozumiałości i siły we wspieraniu tych dążeń!

Magdalena Raniszewska, radca prawny, prowadzi Kancelarię Rady Prawnego w Gdyni, specjalizującą się w świadczeniu szeroko pojętej pomocy prawnej na rzecz przedsiębiorców.  Prywatnie miłośniczka kitesurfingu, narciarstwa i egzotycznych podróży.

ornament-1
Mirka siergiej“Bo siła jest kobietą”. Jesteśmy niesamowitym zjawiskiem wręcz wybrykiem natury. Potrafimy łączyć kilka funkcji na raz, ba nawet jednocześnie. Wielozadaniowość dla nas to żaden problem, mamy niesamowity dar jakim jest podzielność uwagi. Dodatkowo wyposażone jesteśmy w empatię, elastyczność i otwartość. Mamy ogromne serca, pokłady cierpliwości, umiemy słuchać. Cały czas w coś się angażujemy, jesteśmy aktywnymi specjalistami w swych dziedzinach. Nie ważne czy na polu zawodowym, rodzinnym, hobbistycznym, czy na wszystkich jednocześnie. Jesteśmy niesamowite i pomyśleć, że targają nami hormony

Czego pragną kobiety? Nowych wyzwań, możliwości, rozwoju, zrozumienia i mężczyzny, który ma na tyle odwagi żeby temu wszystkiemu podołać. Wszystkiego najlepszego dziewczyny!

Mirka Siergiej –  St. Specjalista ds PR,  Rzecznik Prasowy WSB Gdańsk. Nadmorska dziewczyna o kaszubskich korzeniach, zahartowana przez ostre powietrze i wiatr dla której nie ma rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Akumulatory ładuje podczas rejsu z aparatem fotograficznym w ręku.

ornament-1karolina sozanskaCzego pragną kobiety…trudno to  zapewne zdefiniować bo z natury jesteśmy skomplikowane, zmienne. Myślę, że większość z nas oczekuje szacunku od mężczyzn – nie tylko w życiu codziennym z partnerem lecz również w relacji zawodowej, biznesowej czy po prostu w codziennej rzeczywistości. Schludny, zadbany wygląd to już raczej  w dzisiejszych czasach pewien standard naszych oczekiwań – chociaż niestety zdarzają się wyjątki od reguły.

Prywatnie – jest mi niezmiernie miło kiedy mam do czynienia z mężczyznami wysokiej kultury, z pasją, wiedzą,  którzy potrafią w szarmancki sposób rozmawiać o biznesie, okazując partnerstwo, uwagę, otwartość na pogląd drugiej strony. Ciekawe dyskusje merytoryczne w „towarzystwie uśmiechu” sprawiają, że chętnie współpracuję z takimi partnerami biznesowymi. Poczucie humoru  i optymizm to też towary deficytowe w dzisiejszych czasach – zatem Panowie rozwijajcie się w tej materii. Przecież każdy dzień może być przyjemny – tak wiele zależy od nas, od naszego nastawienia. I nawet  znienawidzony przez wielu Polaków poniedziałek może być cudownym dniem- wystarczy o nim pozytywnie pomyśleć, dobrze się nastawić i rozpocząć od porannego uśmiechu. Panowie- to działa!

Karolina Sozańska, Dyrektor Zarządzający, HOLISTIC CLINIC Gdynia

ornament-1Agnieszka Szczepaniak
To, czego pragną kobiety, to według naukowców jedno z najtrudniejszych pytań świata  Moje spotkania z kobietami pokazują, że to, czego najczęściej pragną kobiety to, szczęście. I tu pojawia się wiele pięknych historii, gdyż każda z nich odpowiadając na pytanie: Jak rozumiesz słowo szczęście ?, tworzy własną definicję.

Każda z nas ma swoją definicję szczęścia. Często zbudowana jest z naszych życiowych doświadczeń, które na ogół trafnie podpowiadają nam, co jest dla nas ważne w życiu. Mój ulubiony cytat Alberta Schweitzera mówi o tym, że: szczęście to, jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli sią ją dzieli. Także jeśli sama wiem, czego chcę dla siebie teraz, co daje mi radość, co mnie motywuje, co sprawia, że czuję spełnienie – to automatycznie to, co robię przynosi mi szczęście. Dodatkowo jeśli tylko chcę, to mogę również dzielić się swoim szczęściem z innymi 😉

Dzień Kobiet jest dobrym momentem, żeby usiąść i zadać sobie samej kilka pytań: czego chcę dla siebie teraz ? Jak ma wyglądać moja praca zawodowa ? Jak mają wyglądać moje relacje z bliskimi ? Co ma się zadziać we wszystkich obszarach mojego życia, żebym czuła się szczęśliwa?

Agnieszka Szczepaniak – Zen Coach, terapeuta TSR, praktyk Soul Body Fusion, twórca terazcoach.pl. Moją pasją są podróże oraz ciągłe doświadczanie życia w każdej jego postaci 🙂 Jedno z moich mott przewodnich to: N.D. Walsch „Jedyne co w życiu pewne, to ciągła zmiana”. Więcej informacji na mój temat znajdziesz tu: www.terazcoach.pl oraz na Facebooku: terazcoach.pl

ornament-1JOANNA SZCZYPCZYKCzego pragną współczesne kobiety, w relacjach zawodowych, osobistych, damsko-męskich, nie tylko od święta?

Rożne są kobiety, tym bardziej rożne ich potrzeby i oczekiwania. Pracuje z nimi na co dzień i wiem, ze to czego napewno pragną to akceptacja najbliższego otoczenia a przydałaby im się tez nierzadko ta własna… we własnych oczach.  Ale żeby nie było, ze jesteśmy takie zakompleksione, znamy tez swoje zalety i pragniemy je pokazywać całemu światu. Kobiecość jest piękna.

W relacjach zawodowych coraz częściej stoimy na stanowisku specjalisty i tu oferując wiedzę i doświadczenie zdobywamy uznanie. Pragniemy się rozwijać, dlatego tez tak wiele kobiet poznaje na spotkaniach networkingowych czy szkoleniach. Kobiety chcą być dobrymi matkami ale chcą tez dbać o rozwój osobisty. Te dwa bieguny da się połączyć.

Kobiety od zawsze oczekują od mężczyzn ciepła, miłości, troskliwości, wsparcia ale tez elegancji w sposobie bycia. To się nie zmienia. W relacjach zawodowych napewno bezcenne jest szarmanckie podejście do kobiet, ale również partnerstwo i równość. Kompetencje i wzajemne zaufanie ma ogromne znaczenie nie tylko w biznesie.

W swoich działaniach zawsze opieram się na pozytywnych relacjach i o nie zabiegam. Czyste intencje to czyste układy i czysty umysł. Polecam.

Joanna Szczypczyk, właścicielka butiku Lavend

ornament-1Katarzyna SzulimCzego pragną kobiety w relacjach zawodowych, osobistych, damsko-męskich, nie tylko od święta? Nie wiem. Wiem, czego oczekuję ja. Dla mnie podstawą w każdej relacji jest odpowiedzialność, lojalność, konsekwencja i spójność. Poza tym ważny jest dla mnie rozwój i efektywność. Uważam, że ze wszelkich relacji każda ze stron powinna czerpać dobro i zmieniać się na lepsze. Posłużę się jednym z moich ulubionych cytatów Mary Kay Ash: „Kiedy mówię „Leć na księżyc”, nie mam na myśli stawiania przed sobą absurdalnych celów. Stawiaj cele, które możesz osiągnąć, ale przy pewnym wysiłku. Pamiętaj, że jeżeli w swoim locie na księżyc nie osiągniesz celu, znajdziesz się przynajmniej wśród gwiazd”.

To jest dla mnie kwintesencja wszelkich relacji – żyć wśród gwiazd, codziennie.

Katarzyna Szulim, Niezależna Dyrektor Sprzedaży Mary Kay

ornament-1!cid_846DF15F-370A-4CFF-A8A1-3435CA57859BKobiety pragną harmonii w każdej dziedzinie życia. W harmonii zawiera się i piękno, i odrobina szaleństwa, i spokój, i postęp. Sukcesem jest nie tylko powodzenie w przedsięwzięciach zawodowych, ale przede wszystkim umiejętność zachowania równowagi w życiu, złotego środka pomiędzy czasem poświęconym firmie i  czasem poświęconym na budowanie relacji z dziećmi, mężem, rodziną. Każda próba rozwoju jest nieprzypadkowa i przemyślana, ponieważ czas jest na wagę złota. Dzień ma nadal 24 godziny i tylko od nas zależy, czy ten czas wykorzystamy mądrze, czy dzięki naszym działaniom będziemy inspiracją dla innych. Kobiecy biznes to także wspomaganie innych osób: pracowników oraz firm współpracujących, zarówno kobiet i mężczyzn, poprzez tworzenie takich warunków pracy, które pozwolą innym na zachowanie harmonii.

Justyna Szymańska-Blackler, Języki obce dla wiercipiętów

ornament-11Uważam, że tyle ile jest nas kobiet – tyle osobnych pragnień jeśli chodzi o wszystkie sfery naszego życia. Nie chcąc wypowiadać się w imieniu każdej z nas, odpowiem na co ja zwracam uwagę, co cenię i uważam za ponadczasowe jeśli chodzi o dziedzinę zarówno zawodową jak i prywatną.

To, czego pragnę w relacjach zawodowych to przede wszystkim od samego początku jasno ustalonych reguł współpracy, zaufania i lojalność Kontrahentów oraz całego zespołu mojej firmy. Zawsze zwracam również uwagę na wykazany w pracy entuzjazm oraz dużą kreatywność w działaniu. Darzę współpracowników ogromnym zaufaniem jednocześnie konsekwentnie czuwając nad ich wynikami.

Moje pragnienia jeśli chodzi o życie prywatne spotykają się w osobie mojego Męża. Jeśli chodzi o damsko – męskie relacje zawodowe zawsze bardzo dobrze się w nich odnajduję, gdyż zdecydowanie i konsekwencja w działaniu, jako cechy tożsame dla mężczyzn, są mi również bardzo bliskie. Oczekując merytorycznego wsparcia, również służę swoją wiedzą i zdobytym już zawodowym doświadczeniem.

Takie są moje pragnienia, oczekiwania, aczkolwiek muszę przyznać, że nie pozostają one wyłącznie w świecie marzeń, a równie często się materializują!

Iwona Trędowska, Moti Investment

ornament-1
Beata WieczorkiewiczDzień Kobiet jest dla mnie osobiści podwójnym świętem. ‘’Dwa kwiatki dla Beatki’’ to moje hasło przewodnie 8 marca. Wyjątkowo cieszy mnie fakt, że dzień moich imienin to dzień wszystkich kobiet na całym świecie. Bo kobiety są wyjątkowe. Pod każdym względem. Nasza zdolność do radzenia sobie w każdej dziedzinie życia jest wręcz niewiarygodna. Współczesność wciąż stawia przed nami nowe wyzwania. A my dajemy sobie z nimi świetnie radę. I to nie zatracając naszej kobiecej wrażliwości, ciepła i piękna.

Jak tu nie być dumnym, że to właśnie moje imię znalazło się w kalendarzu obok tak wyjątkowego święta jak Dzień Kobiet!

Wydaje mi się natomiast, że większość mężczyzn najchętniej przeskoczyła by ten dzień w kalendarzu. Drodzy Panowie stąd apel do Was! Nie bójcie się Dnia Kobiet! Sprawcie aby 8ego marca kobiety wokół was się uśmiechnęły. To najcenniejsze co możecie nam podarować. Może nylonowe rajstopy z goździkami owiniętymi w papier nie są już na czasie (chociaż nie jedną Panią rozbawiłyby do łez) ale naprawdę jest mnóstwo innych pomysłów, które sprawią, że poczujemy się wyjątkowo. Pamiętajcie że to również dzięki Wam i dla Was chcemy być kobiece.

Życzę więc sobie jak i każdej z nas Moje Drogie aby nie zabrakło nam na co dzień tego uśmiechu. Bo jak się uśmiechamy to jesteśmy piękniejsze i szczęśliwsze. A tego nigdy nie za wiele.

Beata Wieczorkiewicz, Dom Inwestycyjny Xelion sp. z o.o.

ornament-1RDSC_0250-Edit-2Kobiety uwielbiają pomagać innym otaczać ich opieką i ofiarowywać swój czas toteż bardzo często pragną, żeby ktoś zaopiekował się nimi, by czuły się bezpieczne i otoczone czułością. W relacjach biznesowych kobiety pragną być uznawane za równe mężczyznom, co nie znaczy takie same. Nie są przecież gorsze ani lepsze, są pod wieloma względami inne i akceptacji tej inności chyba również pragną. By przełożeni potrafili wykorzystać ich ukryte talenty, umiejętności i intuicję, a jednocześnie uznawali, że w innych obszarach mogą się mniej sprawdzać. Kobieta w swojej delikatności pragnie także by postrzegano ją jako osobę samodzielną, niezależną, ale jednocześnie wrażliwą emocjonalnie. Oczywiście każda kobieta pragnie realizować się w życiu prywatnym i zawodowym, a jednocześnie zachować życiową równowagę. Pragniemy zatem fajnej pracy i fajnego domu, ludzi na których możemy liczyć, bez względu na to czy marzymy o dużej rodzinie, czy wolimy prowadzić życie singielki.

Ewa Wilmanowicz – trener, mówca, dyrektor ds. rozwoju w Bemygo sp. z o.o.

ornament-1Beata WolfigielKobiety pragną, by spojrzeć na nie po ludzku. Często pragną też, by mężczyźni odgadywali to, czego pragną. A ponieważ to niełatwa sztuka 😉 , proponuję odważnym Panom, by sami dzisiaj zapytali, czego pragną ich kobiety. Bo każda może chcieć czegoś innego.

Dzień kobiet to dla mnie podwójne święto ze względu na moje imieniny. Beata oznacza szczęśliwa i tu jest pewien trop. Bo szczęścia chciałby chyba każdy. Zatem pewnie prawdą jest, że kobiety pragną szczęścia… Tylko jak je osiągnąć albo podarować kobiecie? Jednym ze sposobów jest bycie „na fali” – doświadczanie flow (przepływu). Flow to odczuwanie głębokiego zadowolenia z wykonywania danej czynności, która nas tak pochłania, że świat naokoło przestaje istnieć. Uwielbiam flow, który doświadczam z moim mężem w tańcu. I zachęcam do poszukiwania wspólnych dróg do odczuwania przepływu, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, bo podsumowując słowami Pana Jarosława Waśkiewicza „w biznesie, jak w życiu, warto być na fali” 😉

Beata Wolfigielwłaścicielka firmy „Entuzja. Szkolenia i doradztwo”. Psycholog, trener, akredytowany coach ICF. Zajmuje się badaniami naukowymi na temat doświadczeń przepływu (flow) w zadaniach zawodowych. Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Psychologii Pozytywnej. Współautorka książki „Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania!” z  2015 r.

ornament-1metamorfozyt-trojmiasto-dominika-kaminski (2)Czego może pragnąć współczesna kobieta sukcesu/biznesu? Odpowiem w formie życzeń. Dla każdej niemal kobiety ważna jest w życiu rodzina. Zazwyczaj sukces kobiety okupiony jest wewnętrznym poczuciem winy, często niesłusznie, że osiąga coś za coś. Życzę zatem wszystkim kobietom biznesu, aby pozbyły się tych niepotrzebnych wyrzutów sumienia, bo szczęśliwa, spełniona mama to szczęśliwa rodzina i jej dzieci. Dbajmy o jakość naszego czasu razem, a poczucie niedostatku minie. Oczywiście idealnie by było nie musieć wybierać między pracą a rodziną i dlatego mamy takie dni jak Dzień Kobiet, żeby życzyć sobie czasem niemożliwego 😉

Ponadto w relacjach damsko/męskich osobistych czy biznesowych życzę nam kobietom aby partnerzy nie tylko na nas patrzyli, ale i nas widzieli, nasze kompetencje, umiejętności i profesjonalizm; nie tylko nas słuchali, ale i słyszeli co mamy do powiedzenia; doceniali nasze osiągnięcia i nie obawiali się nas dowartościowywać.

Dorota Wollenszleger, Prezes Zarządu, All4Her sp. z o.o.

ornament-1m2Uwielbiam i podziwiam wszystkie idealne, mądre, silne kobiety, uparcie dążące do celu. Takie, które mnożą w nieskończoność swój czas i dzielą go pośród wszystkich i siebie; uprawiają jogging, są niezależne finansowo, mają kochające perfekcyjne rodziny, jeżdżą super autami, chodzą w czerwonych szpilkach, a wokół nich pełno wiernych przyjaciół. Są piękne, uśmiechnięte, idealne.

Im wszystkim składam najlepsze życzenia z okazji dnia kobiet. Bez grama ironii. Ja sama jednak mam inny pomysł na ten dzień. Chciałabym  na chwilę stanąć w biegu, zrzucić „czerwone szpilki’, pozwolić sobie na słabości. Chciałabym owinąć się w ciepłym kocu z drinkiem w ręku, odpuścić. Pozwolić sobie być nieziemsko nieidealną. Poczuć się sobą dla siebie i nie oglądać się na innych, olać, czy moje włosy i paznokcie są zrobione czy nie; włączyć stare hity i wraz z kimś jedynym po prostu być, a nie biec. Kochane kobietki, spełnienia marzeń! Nie tylko dziś.

Maria Zatoń, Qubus Hotel Kraków

ornament-1PODZIEKOWANIE___ZAPROSZENIE ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter

 

 

 

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here