Home Kobiety na Fali Alina Angielczyk, Dyrektor Zarządzający Hapag-Lloyd Polska

Alina Angielczyk, Dyrektor Zarządzający Hapag-Lloyd Polska

2202
0
SHARE

Portal Marka jest kobietą, ogólnopolska społeczność Kobiet na Fali oraz Klub „Marka jest kobietą”, wraz z serwisem www.Biznesnafali.pl promuje i pokazuje wartościowe kobiety, pasjonatki życia, które inspirują innych. Kobiety, które naszym i Waszym zdaniem warto przedstawić szerszej publiczności, za ich charyzmę, profesjonalizm, ale przede wszystkim naturalną serdeczność i otwartość na innych. Zwykłe, niezwykłe, które są wśród Was. Dyrektorki, właścicielki firm, ekspertki w swojej dziedzinie, prawdziwe pasjonatki życia. Jeśli Ty także należysz do nich lub znasz wyjątkową kobietę, której postawę warto docenić i przedstawić szerzej, napisz do nas! # PRZYŁĄCZ SIĘ do naszej wyjątkowej, ogólnopolskiej społeczności Kobiet na Fali i KLUBU MARKA JEST KOBIETĄ. Napisz do nas: #

Nasz wybór: Alina Angielczyk, Dyrektor Zarządzający Hapag-Lloyd Polska sp. o.o. (Polski oddział globalnej linii żeglugowej Hapag-Lloyd AG). Absolwent PG, MBA in Strategy, Programme and Project Management, wyróżniony, jako najlepszy student w dziejach  programu MBA do roku 2014. Absolwent Akademii Morskiej w Gdyni. Założyciel i autor portalu dedykowanego kobietom www.out-o-portret.com

Dzień zaczynam od…

Jeśli uda mi się wstać wcześniej to od ćwiczeń. Generalnie od wyprawienia córki do przedszkola i wiadomości w TV.

Jeśli makijaż to…

Makijaż codziennie. Już niekoniecznie na okazję „po bułki do sklepu” ale nadal przykładowo na narty lub na grzyby. Umiarkowanie stonowany. Czasem czerwień na ustach.

Ulubione buty…

Na wysokim obcasie. Podstawowe kryterium – piękne i wygodne. Tak, to jest możliwe 😉

Mój zapach…

Z domieszką drzewa sandałowego, cedru i piżma. Ciepły ale nie słodki.

Spodnie czy sukienka…

Spodnie. Choć podobno ładnie mi w sukienkach 😉

W torebce mam zawsze…

Szminkę ochronną do ust, portfel, długopis, telefon i pełno niepotrzebnych papierów, które jednak czasem okazują się potrzebne.

W drodze do pracy (słucham/robię)…

Słucham muzyki z aplikacji Imusic (np Skunk Anansie i Massive Atack) lub radiowej 3ki.

Rozmawiam przez telefon.

Pierwsza rzecz w pracy którą robię…

Włączam komputer, sprawdzam kalendarz, rozmawiam ze współpracownikami.

Na moim biurku stoi…

Po prostu komputer i telefon. Nie ma na nim nic nadzwyczajnego. W pracy skupiam się na pracy. Na moim biurku oprócz komputera jest masa różnych dokumentów i notatek, które są mi danego dnia potrzebne do pracy lub te, które są odłożone do późniejszego przejrzenia.

Najbardziej w pracy lubię…

Kontakt z ludźmi i różnorodność zajęć. Poza tym w mojej pracy lubię kontakt ze światem, bycie na bieżąco z trendami w światowej gospodarce handlowej oraz to, ze moja praca ma wpływ na jej usprawnianie i przede wszystkim realizację.

A do moich obowiązków należy…

Zarządzanie spółką córką globalnej firmy żeglugowej z jej dwoma oddziałami w Gdyni i Warszawie. Utrzymywanie relacji z klientami i podwykonawcami firmy oraz raportowanie do centrali firmy w Hamburgu i jej oddziału w Helsinkach.

W skrócie – reprezentowanie firmy na zewnątrz oraz wewnątrz globalnej organizacji a także podróże, spotkania, wdrażanie projektów, negocjacje, mediacje. No i oczywiście wspieranie naszych pracowników.

Słowa, które najczęściej (nad)używam…

„Generalnie” (!) . Nie jest to moim zdaniem dość trafione słowo i pracuję nad wyćwiczeniem używania jakiegoś synonimu…

Poza tym – „z drugiej strony” ale to wynika z chęci oglądania rzeczy, biorąc pod uwagę inną percepcję.

W przerwie na lunch…

Czytam prasę, sprawdzam „social feed”, jem.

Śmieję się…

Dużo, często za dużo. Choć to chyba niemożliwe. Nie ma tematu, z którego nie można się pośmiać (w ramach przyzwoitości oczywiście). Ostatecznie można się pośmiać z samego siebie.

Stawiam innym plusy za…

W pracy za zaangażowanie i sprawną organizację. Poza tym za otwartość, rzeczowość, konstruktywność i poczucie humoru.

Inni o mnie…

Rozpatruję to w dwóch kategoriach:

  1. Inni o mnie do mnie – między innymi, że zaskakuję i inspiruję oraz, że mam pozytywną energię.
  2. Inni o mnie NIE do mnie – nie wiem, może, że lubię samochody J A na serio, nie mam czelności ani potrzeby o to wypytywać.

Robi się gorąco, gdy…

Gdy nawarstwiają się terminy bądź jest wyzwanie w postaci przepchnięcia jakiegoś projektu. Ważna jest wówczas możliwie chłodna ocena sytuacji i szybkie opracowanie strategii / argumentacji.

Podpaść mi można…

W pracy za brak zaangażowania. Społecznie za brak poszanowania dla drugiego człowieka. To chyba podstawowa wartość, jaką wyniosłam z domu.

Ostatnie minuty w pracy…

Sprawdzam kalendarz na kolejne dni.

W domu najczęściej…

Bawię się z moją córką. Ostatnio na tapecie zabawa w Star Wars 😉 . Poza tym oczywiście staram się zrelaksować. Poświęcam też sporo czasu na pisanie postów i usprawnianie mojej strony internetowej.

Najprzyjemniej się czuję, mając na sobie…

Promienie słońca.

Wieczorami – ciepły koc z dodatkiem czerwonego wina lub prosecco.

Moje ulubione smaki…

Ciężkie pytanie. Lubię jeść. Ostatnio owoce morza oraz kuchnia tajska i fusion. Też steki. Ze słodyczy słony karmel i tarta cytrynowa.

Moje podróże…

Miasta. Leżenie na plaży wykańcza mnie po dwóch dniach. Lubię odkrywać nowe miejsca, spacerować po nieznanych ulicach, wynajdywać ciekawe restauracje i uwielbiam obserwować innych ludzi(!).

Najbliższa podróż – Nowy Jork

Ostatnio zaciekawiło mnie / zdziwiło…

Zaciekawiły mnie bardzo technologie cyfrowe, nowe rozwiązania, ich potencjał i tempo rozwoju. Zaczęłam się także szerzej interesować tematyką praw i równości kobiet na świecie.

Dziwi mnie wiele rzeczy. Wolę się pozytywnie zadziwiać….

Aktywnie spędzam czas…

Siłownia, pilates, taniec (choć ten niestety ostatnio rzadko), spotkania z przyjaciółmi.

O zdrowie dbam…

Ćwicząc i dobierając wysokobiałkową dietę bogatą w warzywa i owoce (choć nie jestem w tym względzie fanatykiem i pozwalam sobie na odstępstwa) oraz pijąc wodę.

Mam słabość do…

Butów!

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie…

Jak już wspomniałam podstawowa wartość w życiu do szacunek do drugiego człowieka.

W biznesie przejawia się to w budowaniu zaufania we wzajemnych relacjach i odzwierciedlaniu wizerunku wiarygodnego partnera.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

Odwagę w biznesie rozumiem, jako poszukiwanie nowych dróg dla rozwoju działalności. Też, jako wejście w nowe obszary funkcjonowania i inwestycji. Wszystko zależy oczywiście od możliwości i kapitału danej firmy. By się rozwijać powinniśmy mieć pewną skłonność do ryzyka. Istotna jest jednak identyfikacja tych ryzyk (oszacowanie ich prawdopodobieństwa i kosztu).

Złote myśli i sentencje, które za mną chodzą…

Jedne z ulubionych, to:

„Life isn’t about finding yourself, Life is about creating yourself” – George Bernard Shaw, i

“Great people do things before they are ready. They do things before they know they can do it” – Amy Poehler

Cytaty, które mnie inspirują lub po prostu poruszają wstawiam na Instagramie.

Co mnie motywuje?

– moja córka. Chcę być dla niej wartościowym wzorem;
– jeżeli coś mnie pozytywnie nakręca i czerpię radość z wykonywania tego; W tym pomoc innym.
– oczywiście uznanie – często się do tego nie przyznajemy, bo jest to dobijająco proste w swej konstrukcji. Jednak z psychologicznego punktu widzenia to jeden z podstawowych motywatorów i nie wyróżniam się tutaj w stosunku do innych.

To, z czego jestem dumna to?

Jestem dumna z pokonania wewnętrznych granic i pokonywania kolejnych. Z wychodzenia poza strefę komfortu.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo sukces?

Słowo sukces jest dla mnie wielowymiarowe. Są sukcesy w postaci podpisanych kontraktów, zdanych egzaminów czy zrealizowanych planów. W szerszym ujęciu to jednak radość życia i poczucie spełnienia. Ważne, by doceniać, to, co już osiągnęliśmy.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo „profesjonalna marka osobista”?

Profesjonalna marka w ujęciu rzeczowym to dla mnie komfort użytkowania. Profesjonalna marka osobista to dla mnie synonim zaufania. Jeżeli przykładowo powierzamy komuś o silnie wykreowanej marce osobistej, rozwój naszego biznesu lub nasz personalny rozwój, to chcemy mieć komfort, że współpraca będzie prowadziła do zamierzonych efektów.

Przekonałam się / utwierdziłam w przekonaniu, że w życiu…?

– należy pytać, jak się czegoś nie rozumie;
– należy mówić, jak się czegoś chce;
– ważna jest otwartość na różne propozycje. Uatrakcyjnia nasze życie. Ciągły rozwój i poznawanie nowych rzeczy ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Pojawiające się szanse/sytuacje biznesowe?

Pracuję w dynamicznym środowisku. Nowe szanse pojawiają się codziennie. Pozostaje kwestia wyboru lub możliwości. Przez cały czas poszukujemy nowych pomysłów na rozwijanie naszej działalności w Polsce.

Gdybym mogła coś powtórzyć w życiu / zmienić?

Po szkole średniej pojechałabym na studia do Berkley. Byłam wówczas na etapie ubiegania się o stypendium. Inne sytuacje spowodowały zaniechanie tego pomysłu. Podczas studiów MBA na Politechnice Gdańskiej miałam jednak przyjemność uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez doktora z Berkley. Było mi to pisane J Plan na przyszłość, to kurs, na którejś z uczelni amerykańskich.

Marzenia z dzieciństwa, czyli gdybym nie robiła dziś tego, co robię, pewnie…

Zawsze pociągała mnie architektura wnętrz. Jednak ten zawód był dla mnie jednocześnie zbyt mało namacalny. Pamiętam, że zawsze chciałam być kobietą niezależną z kalendarzem wypełnionym zadaniami.

Marzenie/cel/plan – te duże i małe, na ten rok…?

Podróże, rozwój osobisty i rozbudowa mojej strony WWW . O części marzeń jeszcze nie powiem, ratując się cytatem „miej tak duże marzenia, żeby ci było niezręcznie o nich mówić” 😉

Najważniejszy Post Scriptum, czyli moje przesłanie do kobiet, i nie tylko?

Nawiązując do nazwy mojej strony – autoportret (www.out-o-portret.com), każdy z nas jest odpowiedzialny za tworzenie siebie/swój los. Niby każdy z nas to słyszał ale nie zawsze podążamy tym torem. Nie chodzi tu tylko o budowanie kariery ale też nasz rozwój, jako człowieka. Wierzę też, że osoby, jakie spotykamy na naszej drodze często nie są przypadkowe. Możemy się od nich czegoś nauczyć bądź zainspirować. Ważne jest, by otaczać się pozytywnymi ludźmi i poszerzać swoje horyzonty.

* * * * *

Jeśli Państwo także znają wyjątkowe kobiety biznesu, których postawę warto docenić i przedstawić szerzej, prosimy także o przesyłanie nam swoich zgłoszeń na adres #. A może sama jesteś jedną z nich!? Zapraszamy!

ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter3LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here