Home Aktualności Ruszyła 7 edycja programu „Nowe technologie dla dziewczyn”: Intel i Fundacja Edukacyjna...

Ruszyła 7 edycja programu „Nowe technologie dla dziewczyn”: Intel i Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” wspierają młode kobiety w zdobywaniu wykształcenia i kompetencji technologicznych!

646
0
SHARE
Intel oraz Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” inaugurują siódmą edycję programu „Nowe technologie dla dziewczyn”. Inicjatywa – pierwsza tego typu w Polsce – jest skierowana do młodych kobiet wiążących swoją przyszłość z branżą technologiczną. W ramach tegorocznej edycji programu 25 studentek wybranych politechnik i kierunków otrzyma wsparcie merytoryczne oraz finansowe. Klub Marka jest kobietą został zaproszony do udziału w finałowej Gali.

Głównym celem przyświecającym inicjatywie jest zachęcenie młodych dziewczyn, które są zainteresowane nowymi technologiami i zdobyciem wykształcenia w tym obszarze, do rozwoju, poszerzania wiedzy oraz zdobywania kwalifikacji w tej dziedzinie. Program stypendialny ma pomóc utalentowanym maturzystkom i studentkom w planowaniu oraz budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej.

„W tym roku otrzymaliśmy 830 zgłoszeń do programu, więc potencjał kobiet w branży IT jest ogromny. Chcemy promować naukę przedmiotów ścisłych wśród Pań, w szczególności w obszarze nowych technologii, by stypendystki wiedziały, że mogą liczyć na nasze wsparcie w rozwoju swoich zainteresowań i pasji.” – podkreśla Irina Ledyaeva, Intel Poland Public Affairs Lead.

Stypendystki programu „Nowe technologie dla dziewczyn” otrzymują różnorodne wsparcie merytoryczne i finansowe. Przez osiem miesięcy znajdują się pod indywidualną opieką wybranego przez siebie mentora lub mentorki – doświadczonych pracowników firmy Intel, którzy będą wspierać dziewczyny w rozwoju swoich kompetencji. Proces mentoringowy rozpoczyna się spotkaniem par mentoringowych i wypracowaniem wspólnych celów oraz strategii ich realizacji. Ponadto stypendystki otrzymują także stypendium w wysokości 12 000 PLN (brutto), które pokryje część wydatków związanych ze studiami.

„Wsparcie merytoryczne i finansowe to ważny element tego programu. Kolejnym krokiem jest zaproszenie części stypendystek do udziału w programie stażowym w oddziale firmy Intel w Gdańsku – największym centrum R&D Intel w Europie. To właśnie tam, pod okiem wybitnych inżynierów programistów, dziewczyny będą uczestniczyć w tworzeniu technologii wspierających i rozwijających sztuczną inteligencję, uczenie maszynowe, pojazdy autonomiczne czy bezpieczeństwo przechowywania danych. Gratuluję wszystkim stypendystkom oraz mentorom i życzę Wam zmieniania świata poprzez technologię.  ” – mówi Michał Dżoga, dyrektor Corporate Affairs Intela na Europę Środkowo-Wschodnią.

Po kilku miesiącach pracy w ramach procesu mentoringowego, stypendystki mogą kontynuować swój rozwój osobisty i zawodowy w ramach programu “AlumnITki”. Jest to program skupiający się na networkingu, dzieleniu się inspiracjami oraz wspólnemu działaniu na rzecz upowszechniania nowych technologii, zwłaszcza wśród małych dziewczynek.

Więcej informacji: www.stypendiadladziewczyn.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here