Home Aktualności Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach. Nowe wydanie kultowej książki Patricii Evans...

Toksyczne słowa. Słowna agresja w związkach. Nowe wydanie kultowej książki Patricii Evans o agresji słownej

1004
0
SHARE

Każdy z nas spotkał się z aktami przemocy słownej i nie zawsze umiał się przed nią obronić. Dlaczego zjawisko agresji słownej tak bardzo się nasiliło w ostatnich latach i jak można mu zapobiegać? Jak radzić sobie ze skutkami toksycznych słów w związkach? Autorka opisuje czynniki sprzyjające nasilaniu się ataków werbalnych i podpowiada, jak ograniczyć ich negatywne oddziaływanie. Przedstawia także różne poziomy agresji słownej i tłumaczy, w jaki sposób pomóc ofiarom przemocy zmierzyć się z agresją słowną i jej sprawcą.

Agresja słowna powoduje cierpienie emocjonalne i psychiczne. To kłamstwo powtarzane Tobie albo o Tobie. Zasadniczo agresor słowny definiuje drugą osobę, mówiąc jej, kim ona jest, co myśli, co nią kieruje i tak dalej. Niezależnie od tego, czy jesteś ofiarą agresji słownej, czy też jej sprawcą, najlepszym sposobem, aby poradzić sobie z tym problemem, jest dowiedzieć się jak najwięcej o funkcjonowaniu związków opartych na przemocy. Zwykle jeden z partnerów oskarża, obwinia albo znieważa drugiego, ten zaś usiłuje się bronić i tłumaczyć. (…) Jeśli podejrzewasz, że w twoim związku występuje agresja słowna, mam nadzieję, że przeczytasz moje książki. Każda z nich odmalowuje jakiś aspekt tego zjawiska, w sumie dając pełen jego obraz.

www.patriciaevans.com

,,[…]Na koniec jeszcze uwaga na temat “tłumaczenia się”. Jeżeli jesteś ofiarą agresji i wydaje ci się, że mogłabyś wytłumaczyć wszystko partnerowi tak, by cię zrozumiał, pamiętaj o jednym: gdyby ktoś zaczął rzucać kamieniami w twoje okno, kazałabyś mu raczej przestać, a nie próbowała tłumaczyć, dlaczego nie powinien tego robić. Słowna agresja jest takim kamieniem rzuconym w twoje okno.”

s.160 Toksyczne słowa Patricia Evans 
O Autorce

Patricia Evans –  konsultantka i założycielka Evans Interpersonal Communications Institute. Od lat zajmuje się problemem agresji słownej. Prowadzi warsztaty i specjalistyczne i szkolenia w całych Stanach Zjednoczonych. Jako pierwsza poruszyła temat agresji słownej w świadomości amerykańskiej – nazywając i definiując za pomocą swojej pierwszej książki obraźliwe relacje werbalne. Jest specjalistą ds. komunikacji interpersonalnej i autorem pięciu książek na temat słownego znęcania się i kontroli psychicznej. Mówiła o niszczycielskim wpływie tej “tajnej formy kontroli” w ponad dwustu audycjach radiowych i telewizyjnych, w tym Oprah Winfrey Show, CNN i News Talk.

A jaka jest Twoja historia?! Napisz do nas, przedstaw się! #

Przeczytaj więcej o nas, w zakładce KLUB
https://www.markajestkobieta.pl/klub-kobiety-na-fali/

Biznesnafali.pl – bo w życiu jak w biznesie, warto być na fali :: nasz medialny partner, biznesowe okno na świat współpracy i wzrastania :: www.biznesnafali.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here