Home Aktualności „W Krainie Wartości” czyli dokąd prowadzi nas nasz życiowy kompas?

„W Krainie Wartości” czyli dokąd prowadzi nas nasz życiowy kompas?

812
0
SHARE

Każdy z nas ma w sobie swoją Krainę Wartości. Swojego rodzaju osobisty system, według którego porusza się w życiu. Bardziej świadomie lub mniej świadomie, ale to według naszej wewnętrznej hierarchii wartości, podejmujemy decyzje i dokądś zmierzamy. Nasz indywidualny system wartości, jest dla nas niczym kompas, który wyznacza nam kierunek działania. To według niego budujemy samych siebie, jako ludzi. To według niego projektujemy swoje cele. System wartości jest czymś, w co zostaliśmy wyposażeni od małego dziecka przez naszych rodziców, nasze rodziny, nauczycieli, grono przyjaciół, znajomych, książki, które czytaliśmy, filmy, które oglądaliśmy etc. Można by rzec dla naszego dobra… i można by zadać nieco kontrowersyjne pytanie:

Czy na pewno? Twoja własna hierarchia wartości może Cię zarówno „otwierać” w drodze do Twojego celu, jak i ograniczać, dlatego warto ją poznać i w pełni sobie uświadomić. A jeśli miałabyś możliwość zmodyfikowania Twojej hierarchii wartości? Czy rozważałaś to w takim kontekście?

Załóżmy, że jesteś młodą mężatką, która pracuje w pięcioosobowym zespole HR w dużej firmie. Marzysz o karierze. Uważasz to nawet za swój osobisty cel, a szefowa widzi w Tobie potencjał…

Czy żyjąc według poniższej hierarchii wartości, osiągniesz swój cel? I czy będziesz szczęśliwa ?

  1. Dom
  2. Rodzina
  3. Wolność
  4. Rozwój
  5. Satysfakcja
  6. Kariera
  7. Niezależność

Hierarchia wartości jest czymś, co warto sobie uświadomić i co można w pewien sposób zmodyfikować, pozostając oczywiście w zgodzie z samą sobą. Hierarchia wartości, jako ten wspomniany wcześniej kompas, pokazuje nam również, czy koszty, które poniesiemy w drodze do celu, nie będą przewyższać samego celu. A może Twój cel jest tak naprawdę zupełnie inny? Już wkrótce będziesz miała możliwość porozmawiania o tym z nami, na żywo, podczas spotkania Klubu Marka jest kobietą. Zapraszamy.

Eliza Wójcik – Coach z międzynarodowymi uprawnieniami nadanymi przez doradcę Steva Jobsa i Billa Gatesa – czyli przez Roberta Diltsa. Jest pierwszą i jedyną osobą z Polski certyfikowaną przez Roberta Diltsa i Stephena Gilligana jako Generative Coach. Certyfikowana również przez ICC. Właścicielka firmy doradczo – szkoleniowej ACROPOLIS z ponad dziesięcioletnią tradycją. Wiceprzewodnicząca Sekcji Edukacji i Coachingu w Pracodawcach Pomorza oraz Mentor w Forum Mentorów.

ELIZA WOJCIK

 ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here