Home Konkursy Julio Iglesias World Tour 2016 – Sopot Opera Leśna 05.06.2016

Julio Iglesias World Tour 2016 – Sopot Opera Leśna 05.06.2016

834
0
SHARE

Dziś wieczorem we Wrocławiu, a już w najbliższą niedzielę w Operze Leśnej w Sopocie, fani muzyki latynoamerykańskiej będą mieć okazję, móc spotkać się z nią na żywo. Koncerty artysty światowej sławy Julio Iglesiasa, legendy muzyki rozrywkowej, na scenie Opery Leśnej – to miejsce w którym Julio Iglesias wystąpi z koncertem 5 czerwca. Artysta podczas światowego tournee promuje najnowszy album płytowy pt: „Mexico”, który w październiku 2015 ukazał się na światowym rynku muzycznym. Julio Iglesias, wielki muzyczny romantyk, śpiewa już dla czwartego pokolenia swoich słuchaczy. Polscy organizatorzy trasy koncertowej Artysty zadbali też o to, by na widowni nie zabrakło zupełnie młodego pokolenia, które z racji swego wieku nie pamięta tych legendarnych koncertów.

Dla wszystkich zaśpiewa również Julio Iglesias Jr. Wystąpi przed polską publicznością ze swoim własnym repertuarem w programie poprzedzającym koncert. Wielkie dwugodzinne show muzyczne przed nami. Ze sceny popłynie romantyczna latynoska ballada, rytmy hiszpańskie, jak i klimaty muzyczne rdzennej muzyki meksykańskiej.

Bilety od cenie od 180 zł do nabycia:

Kasa Opery Leśnej ul. Moniuszki 12, Sopot (czynna od 3 czerwca od 10.00 do 18.00)
Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu (czynny codziennie w godzinach od 12.00 do 18.00) oraz na www.operalesna.sopot.pl

Julio Iglesias – hiszpański wokalista, kompozytor, podczas swojej kariery artystycznej, zaśpiewał swoje utwory w 14 językach, dał ponad 5500 koncertów, najnowszy album płytowy „Mexico” jest 80 tą płytą jaką wydał w okresie swojej pracy artystycznej.

Urodził się w Madrycie, marzył od dziecka o karierze sportowej, jako kilkunastoletni chłopak grał na bramce w Realu Madryt, z którym wiązał swoją przyszłość, studiował jednocześnie prawo na madryckim uniwersytecie. Wypadek samochodowy pokrzyżował jego plany, diagnoza medyczna była jasna – nie będzie nigdy sportowcem. Porzucił studia prawnicze, próbując sił na polu muzyki.

I tak to się zaczęło. W 1968 roku wygrał konkurs piosenki hiszpańskojęzycznej w Benidormie; natychmiastowy kontrakt z firmą płytową COLUMBIA, publiczność na koncertach nie jeden raz zamykała się liczbą 100000, a potem jego systematyczna trudna i żmudna praca przy ogromnym talencie muzycznym, delikatnym, niepowtarzalnym wokalu o delikatnym, prawie aksamitnym brzmieniu doprowadziły go na szczyty sławy. Niezliczone koncerty od Argentyny po Japonię, od Finlandii po Australię, spotkania z Wielkimi tego świata. Studia prawnicze skończył i dyplom uzyskał mając ponad pięćdziesiąt lat , dotrzymując obietnicy danej ojcu.

Dziś scena jest jego drugim domem, czyli „mieszka” i śpiewa w każdym zakątku świata. Śpiewa już dla czwartego pokolenia swoich fanów.

#

#

ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here