Home Kobiety na Fali Dorota Wollenszleger, Prezes spółki All4Her, działającej w sieci Kobieta i Rozwód

Dorota Wollenszleger, Prezes spółki All4Her, działającej w sieci Kobieta i Rozwód

2122
0
SHARE

Portal „Marka jest kobietą” wraz z serwisem Biznesnafali.pl promuje i pokazuje wartościowe kobiety, które inspirują innych. Kobiety, które naszym zdaniem warto przedstawić szerszej publiczności, za ich charyzmę, profesjonalizm, ale przede wszystkim naturalną serdeczność i otwartość na innych. To kobiety przede wszystkim zaangażowane, aktywne, którym chce się więcej. Zwykłe, niezwykłe, kobiety z całej Polski, które są wśród Was. Dyrektorki, właścicielki firm, ekspertki w swojej dziedzinie, prawdziwe pasjonatki życia.

Nasz wybór: Dorota Wollenszleger, Prezes spółki All4Her, działającej w sieci Kobieta i Rozwód, główny koordynator w Centrum Rozwodowym w Gdańsku.

Dzień zaczynam… Od słów: Kochanie zrób mi dziś kawę. I tak codziennie (oprócz sobót)

Jeśli makijaż to… delikatny z podkreśleniem oczu

Ulubione buty… każde, wygodne

Mój zapach… ulubiony to Extravagance Givenchy – nie do zdobycia, więc pachnę tym co mi się w danym czasie spodoba, ale tylko do końca flakonu, nic na stałe

Spodnie czy sukienka… zdecydowanie spodnie

W torebce mam zawsze… notes/kalendarz

W drodze do pracy (słucham/robię)… Jeśli jadę sama autem słucham Soundtrack Fast and Furius 5 i 7,  jeśli z córkami, wtedy one rządzą. Na szczęście przestała to być Natalia Kukulska (z lat Puszka Okruszka). W tej chwili Natalia Przybysz.

Pierwsza rzecz w pracy którą robię… Otwieram okna, zapalam zapachową świecę i nastawiam expres do kawy

Na moim biurku stoi… laptop, wszelkie bibeloty i zdjęcia stoją na komodzie

Najbardziej w pracy lubię… najbardziej lubię w mojej pracy… moją pracę. Spotkania z kobietami, słuchania ich historii, dzielenie się z nimi moim doświadczeniem i pomoc im. Nagrodą jest choć chwilowy uśmiech na zapłakanej często twarzy, a największym sukcesem jest radości klientki z zakończonej sprawy rozwodowej.

A do moich obowiązków należy… Dbanie o stan spraw moich klientek. Trzymanie ręki na wielu pulsach

Słowa, które najczęściej nadużywam… nie nadużywam, tylko używam: ROZUMIEM

W przerwie na lunch… niestety nie przestrzegam przerwy na lunch, akurat wtedy mam najwięcej pracy

Śmieję się… zawsze oglądając serial „Przyjaciele”, a tak na co dzień śmieję się dużo i często, nie potrzebuję specjalnych powodów, po prostu to lubię

Stawiam innym plusy za… poczucie humoru i lekkość w obyciu

Inni o mnie… silna, konkretna, ciepła, godna zaufania

Robi się gorąco, gdy… moim dzieciom dzieje się krzywda w jakimkolwiek wymiarze

Podpaść mi można… chyba nie można, wyrozumiała jestem

Ostatnie minuty w pracy… staram się być dobrze zorganizowana, więc zwyczajnie, pakowanie

W domu najczęściej… odpoczywam, a najchętniej z całą moją gromadką

Najprzyjemniej się czuję, mając na sobie… haha, nie nadaje się na publikację….

Moje ulubione smaki… to ryby i sery w każdej postaci

Moje podróże… najlepsze jeszcze przede mną

Ostatnio zaciekawiło mnie / zdziwiło… decyzje odchodzącego prezydenta…

Aktywnie spędzam czas… zawsze z córkami. Bycie w ich towarzystwie to już wymaga aktywności

Mam słabość do… torebek i biżuterii

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie… uczciwość, prawdziwość, serdeczność i otwartość

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że… podejmuję ryzyko, bo mocno wierzę we własne siły

Złote myśli i sentencje, które za mną chodzą… to słowa Jana Pawła II: „Wstań, nie skupiaj się na słabościach i wątpliwościach, wyprostuj się… Wstań i idź”

Co mnie motywuje? Moje córki, dzięki nim wstałam i dla nich idę. Każdego dnia też motywację do działania dają mi kobiety, które spotykam.

To, z czego jestem dumna to? Z moich córek i z tego jaki dom tworzymy wszyscy razem

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo sukces? W moim przypadku to uwiarygodnienie mnie, firmy i zdobycie zaufania klientki. Taki sukces każdego dnia

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo „profesjonalna marka osobista”? To coś co jest moim celem/marzeniem. Spójność między osobowością/osobą a firmą. To jest wówczas wiarygodność firmy, a za tym idzie profesjonalizm w działaniu.

Przekonałam się / utwierdziłam w przekonaniu, że w życiu…? Wszystko jest możliwe, dosłownie wszystko. Wystarczy mocno czegoś pragnąć, a możliwości osiągnięcia tego same się pojawią.

Pojawiające się szanse/sytuacje biznesowe? Oczywiście dołączając do Marka jest Kobietą

Gdybym mogła coś powtórzyć w życiu / zmienić? Niczego bym nie zmieniła. Wszystko co mnie spotkało ukształtowało mnie i sprawiło, że jestem jaka jestem i sprawiło, że jestem tu gdzie jestem (dziwna trochę ta odpowiedź). I z tym jest mi dobrze.

Marzenia z dzieciństwa, czyli gdybym nie robiła dziś tego, co robię, pewnie… Nie mam takich odniesień. Jeszcze niedawno robiłam to czego nie lubiłam. Los zadecydował za mnie, że robię teraz to co lubię, co daje mi satysfakcję.

Marzenie/cel/plan – te duże i małe, na ten rok…? No to teraz dam upust. Istnieć i rozwijać się na rynku „rozwodowym”. Uwiarygodnić markę Kobieta i Rozwód na terenie Trójmiasta, Pomorza. Zrealizować wszystkie projekty i warsztaty, których się podjęłam, obronić tytuł mediatora sądowego.

Najważniejszy Post Scriptum, czyli to, co nie zmieściło się powyżej, a chciałabym dopisać – czyli moje przesłanie dla innych… 

Można wszystko, tylko trzeba odważyć się zrobić choć jeden krok. Jeśli nie dla siebie to dla kogoś dla kogo warto się starać. Siła przyjdzie, a jak sama nie przyjdzie to my pomożemy 😉

2015_MARKA JEST KOBIETA

* * * * *

O autorce:

Dorota Wollenszleger, Prezes spółki All4Her, działającej w sieci Kobieta i Rozwód, główny koordynator w Centrum Rozwodowym w Gdańsku.

Do zajęcia się tą branżą skłoniły mnie osobiste przeżycia i zdobyte przez to duże doświadczenie. W trakcie rozwodu przekonałam się, że kobieta i jej dzieci pozostają bez jakiejkolwiek pomocy. Są pozostawione same sobie. Wiele się mówi o dobru dziecka, o konieczności pomocy rodzinom w trudnych sytuacjach. Ale prawda jest taka, że to tylko puste hasła. Dlatego z ogromną satysfakcją i poczuciem pełnienia pewnej misji zajęłam się tematem rozwodów zawodowo.

Na co dzień jestem mamą dwóch wspaniałych córek. Czas spędzany z nimi uważam za najbardziej wartościowy w moim życiu. Odpoczywam najchętniej w domu z najbliższymi. Lubię wtedy poczytać coś co mnie odpręża, obejrzeć film, albo dobry mecz 🙂 Interesuję się psychologią, motoryzacją, modą, architekturą i wystrojem wnętrz. Od października zaczynam studia podyplomowe na kierunku mediacje sądowe i pozasądowe.

Staram się być zawsze sobą, bo najważniejsze to być autentycznym.

* * * * *

Jeśli Państwo także znają wyjątkowe kobiety biznesu, których postawę warto docenić i przedstawić szerzej, prosimy także o przesyłanie nam swoich zgłoszeń na adres #

kobiety_biznesu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here