Home Kobiety na Fali Joanna Krzywkowska – założycielka i właścicielka Centrum Rozwoju Profesjonalny Tutoring

Joanna Krzywkowska – założycielka i właścicielka Centrum Rozwoju Profesjonalny Tutoring

1373
0
SHARE

marka-zaproszenie-wkladKlub Marka jest kobietą promuje i pokazuje wartościowe kobiety, pasjonatki życia, które inspirują innych. Kobiety przedsiębiorcze, managerki, które naszym i Waszym zdaniem warto przedstawić szerszej publiczności, za ich charyzmę, profesjonalizm, ale przede wszystkim naturalną serdeczność i otwartość na innych. Zwykłe, niezwykłe, które są wśród Was. Dyrektorki, właścicielki firm, ekspertki w swojej dziedzinie, prawdziwe pasjonatki życia. PRZYŁĄCZ SIĘ do naszej wyjątkowej, ogólnopolskiej społeczności Kobiet na Fali KLUBU MARKA JEST KOBIETĄ. Czekamy na Ciebie pod dobrym adresem: #

Dzień zaczynam od…

Przyjemnej kąpieli.

Jeśli makijaż to…

Delikatny. Najlepiej czuję się, kiedy nie mam go wcale, czuję się wtedy lekko.

Ulubione buty…

Wygodne, ale lubię też czasami założyć szpilki.

Mój zapach…

Zapach natury, przyrody. Jeśli chodzi o perfumy, to zdecydowanie bardziej podobają mi się męskie zapachy.

Spodnie czy sukienka…

Uwielbiam sukienki.

W torebce mam zawsze…

Portfel, telefon, klucze, długopis. Najczęściej noszę małe torebki, wtedy nie kusi mnie, żeby zabierać zbędne przedmioty. Oczywiście, kiedy idę na spotkanie biznesowe, czy prowadzę szkolenie i zabieram ze sobą dokumenty, różne materiały, to pakuję się w elegancką, duża torbę.

W drodze do pracy (słucham/robię)…

Najczęściej słucham radia. Moje ulubione radio – Antyradio.

Pierwsza rzecz w pracy którą robię…

Odpalam komputer, sprawdzam pocztę i weryfikuję kalendarz (taki tradycyjny książkowy), to mój drugi mózg, znajdują się w nim wszystkie najważniejsze sprawy do załatwienia.

Na moim biurku stoi…

Komputer, kalendarz, woda z cytryną, bieżące dokumenty, bałagan też się zdarza.

Najbardziej w pracy lubię…

Wszystko lubię w mojej pracy, a najbardziej kontakt z ludźmi i nowe wyzwania, a w szczególności te, które na początku wydają się niemożliwe do realizacji. Doświadczenie nauczyło mnie, że nie ma rzeczy niemożliwych, to właśnie ich realizacja daje mi największą satysfakcję.

Moja praca to pomoc w rozwoju innych osób i firm. To jest bardzo przyjemne zadanie.

A do moich obowiązków należy…

W pracy lubię mieć kontrolę nad wszystkim.

Słowa, które najczęściej (nad)używam…

Trochę za dużo przeklinam.

W przerwie na lunch…

Staram się zjeść coś smacznego i zdrowego oczywiście.

Śmieję się…

Bardzo często.

Stawiam innym plusy za…

Wszystkie te cechy, które wiążą się z prawdą, za poczucie humoru, za bycie dobrym człowiekiem, ale tak naprawdę dobrym, nie na pokaz.

Dobroczynność na pokaz mnie brzydzi.

Inni o mnie…

Poprosiłam czwórkę moich najbliższych przyjaciół, aby opisali mnie w kilku słowach. To co usłyszałam, przeczytałam, bardzo mnie wzruszyło.

Od Kasieńki: „Otwarta na ludzi, pozytywna, pełna empatii”.

Od Emilki: „Moja przyjaciółka od 20 lat. Przyjaciółka przez duże P. Zawsze i o każdej porze wiem, że mogę na nią liczyć. Wielka empatia do innych. Bardzo pracowita i oddana sprawie. W towarzystwie i Rodzinnie mówimy na nią Dzika Shakira.”

Od Marcina: „Żywiołowa, dająca oparcie, seksowana”.

Od Alunci: „Z Joanną przyjaźnię się od 17 lat i jest to jedna z większych wartości w moim życiu. Po tylu latach znajomości i wielu wspólnych przedsięwzięciach wiem, że mogę na nią liczyć w każdej sytuacji, nawet najcięższej.  Łączą nas wartości moralne, poczucie humoru i aktywne spędzanie czasu wolnego. Gdy razem podróżujemy, Joanna zawsze ma przygotowaną mapę trasy, pilnuje wyznaczonych godzin, ma mnóstwo energii, więc nawet najśmielsze pomysły będą zrealizowane. Zawsze zachwyca mnie to, jak dba o osoby ze swojego otoczenia, wykazując się dużą empatią i zrozumieniem, myślę, że dlatego ma od lat tak wiele osób w swoim otoczeniu. Bardzo cieszę się, że mogę podzielić się z innymi tym jak wspaniałą, mądrą i oddaną przyjaciółką jest Joanna. Dziękuję za tę możliwość.”

Myślę, że nie do końca jest ze mną, aż tak słodko… Wiem, że jestem czasami za bardzo wymagająca przez to, że niestety cechą mojej osobowości jest perfekcjonizm, ale pracuję nad tym … W pracy potrafię się czepiać, ale tylko jak jestem przekonana, że mam rację.

Nie raz też słyszałam, że jestem idealistką, ale w sumie dobrze mi z tym.

Robi się gorąco, gdy…

Na widok krwi robi mi się gorąco, mogę nawet zemdleć.

Podpaść mi można…

Kłamiąc, oszukując mnie, próbując manipulować mną itp..

Jestem wytrzymała i nie lubię się kłócić, wolę łagodzić spory. Jeżeli jednak ktoś ostro przesadzi, to ma u mnie przeje…ne 😉 Kara jest dotkliwa, aby pobudzić do refleksji, tak trochę jak w książce „Zbrodnia i kara”. Widząc, jak ktoś krzywdzi drugą osobę, to mimo, że zęby trzy razy nie rosną, nie waham się, reaguję i robię porządek.

Ostatnie minuty w pracy…

Poświęcam na podsumowanie dnia, uporządkowanie, weryfikację planów na kolejny dzień/kolejne dni.

W domu najczęściej…

Zajmuję się codziennymi sprawami, czyli gotowanie, sprzątanie… Czytam, słucham dużo muzyki, którą dobieram do mojego nastroju, śpiewam, tańczę.

Najprzyjemniej się czuję, mając na sobie…

Wygodne ubranie z przyjemnego materiału. Są okazję, na które lubię się wystroić.

Moje ulubione smaki…

Lody Häagen-Dazs mam do nich słabość, muszą „coś” do nich dodawać ;-), bo są niemożliwe pyszne.

Ostatnio smakuje mi tradycyjna kuchnia polska, lubię kuchnię śródziemnomorską, pozostałe trochę mi się znudziły. Bardzo lubię też smak wody z czystego jeziora podczas pływania.

Moje podróże…

Najpiękniejsze są dla mnie podróże, podczas których mam kontakt z przyrodą. Sporo już zwiedziłam, odwiedziłam z 30 państw i dzięki temu, czego doświadczyłam podczas tych podróży, wiem, że luksusowe hotele, to nie moją bajka, strojenie się na śniadania, kolacyjki, leżenie przy basenie i stragany z badziewiem, to nie dla mnie, męczy mnie to.

Zamiast dużych miast, z wyjątkiem takich z duszą jak np. Barcelona, wolę naturę, gdzie można poleżeć na trawie, wykąpać się w naturalnym zbiorniku wodnym, a wieczorem pobiesiadować przy ognisku. Kocham też góry i spać w takich magicznych miejscach jak np. schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej.

Ostatnio zaciekawiło mnie / zdziwiło…

Tyle już w swoim życiu przeżyłam, doświadczyłam, że już chyba nic nie jest w stanie mnie zdziwić. Ciekawi minie dużo, bo jestem otwarta i lubię odkrywać.

Aktywnie spędzam czas…

Uwielbiam i regularnie od kilkunastu lat gram w unihokeja, od niedawna (rok z kawałkiem) trenuję krav magę, bardzo lubię jeździć na rowerze, długie spacery na łonie natury, latem spływy kajakowe, zimą narty i wiele innych aktywności…No i oczywiście uwielbiam tańczyć.

O zdrowie dbam…

Dbanie o zdrowie jest bardzo ważną częścią mojego życia, jem zdrowo i dbam o regularną aktywność fizyczną, ale też umysłową.

Mam słabość do…

Dzieci i zwierząt, często owijają sobie mnie wokół palca, oczywiście świadomie na to pozwalam.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie…

Prawda, uczciwość, wytrwałość i empatia.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

Opiera się na prawdzie, a także w robieniu i dążeniu do tego, czego się faktycznie pragnie. Dla mnie odwaga to również nie uleganie presji.

Złote myśli i sentencje, które za mną chodzą…

Jest ich sporo, ale najważniejsze to: „Przez ciernie do gwiazd” i „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj”.

Co mnie motywuje?

Moje małe i duże sukcesy, świadomość tego co robię, przekonanie, że moja praca rodzi dużo dobrego.

To, z czego jestem dumna to?

Moja niezależność, że robię to, co lubię i nie poddaję się.

Z tego, że mam wokół siebie tyle wspaniałych, bardzo bliskich mojemu sercu osób.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo sukces?

Kiedy mimo trudności działam i realizuję moje marzenia.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo „profesjonalna marka osobista”?

Najważniejsze jest dla mnie to, aby była prawdziwa, czyli spójna z moimi wartościami, tym co potrafię robić najlepiej i z tym, co robię z wielką przyjemnością.

Przekonałam się / utwierdziłam w przekonaniu, że w życiu?

Najważniejsze są relacje z ludźmi, życie w zgodzie ze sobą, a nie z tym czego oczekują od nas inni. Ważne, aby otaczać się ludźmi, którzy w nas wierzą i wspierają nas.

Nie zniechęcać się, jak coś się nie uda, traktować to jako lekcje, wyciągać wnioski.

Pojawiające się szanse/sytuacje biznesowe?

Staram się dostrzegać i wykorzystać najlepiej, jak potrafię.

Gdybym mogła coś powtórzyć w życiu / zmienić?

Nic bym nie zmieniła. To, co dobre i mogę, to powtarzam.

Marzenia z dzieciństwa, czyli gdybym nie robiła dziś tego, co robię, pewnie…

Tak trochę z przymrużeniem oka.. byłabym piosenkarką, ale w sumie… wszystko jeszcze przede mną!

Marzenie/cel/plan – te duże i małe, na nadchodzący rok…?

Wiem, że idę w dobrym kierunku. I to mi się podoba. Moja firma jest młoda, dlatego wiem, że jeszcze dużo pracy przede mną. Zależy mi, aby oferta mojej firmy była idealnie dopasowana do potrzeb moich klientów. Chcę współpracować tylko z najlepszymi trenerami. Moim marzeniem jest znalezienie właściwego miejsca na siedzibę mojej firmy, w dobrej lokalizacji, a przede wszystkim z ogrodem.

Najważniejszy Post Scriptum, moje przesłanie dla innych kobiet, i nie tylko…

Potraficie, możecie i zasługujecie na dużo więcej niż Wam się wydaje! Macie jedno życie, dlatego przeżyjcie je w zgodzie ze sobą, swoimi wartościami i pragnieniami.

Wiara w siebie, a przede wszystkim akceptacja siebie, daje lekkość w życiu. Uwalnia od pretensji, żali i chęci zmieniania innych. Zazwyczaj, o ile nie zawsze, to Wy tworzycie niepotrzebne ograniczenia, które są w Waszych głowach. Praca nad sobą nigdy się nie kończy. Warto rozwijać się przez całe życie.

Joanna Krzykowskazałożycielka i właścicielka Centrum Rozwoju Profesjonalny Tutoring (szkolenia dla firm, warsztaty z rozwoju osobistego, tutoring). Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych Zarządzanie Zasobami Ludzkimi na Politechnice Gdańskiej. Uczestniczka i organizatorka licznych konferencji, uroczystości, szkoleń i warsztatów. Od 15 lat związana z edukacją, marketingiem i zarządzaniem jakością. Prowadzi tutoring, a także warsztaty i szkolenia. Pasjonatka rozwoju osobistego, psychologii (w szczególności psychologii pozytywnej), tutoringu oraz neurodydaktyki. Jest głęboko przekonana, że w każdym człowieku drzemią talenty, że każdy ma potencjał, dzięki któremu może nie tylko osiągać sukcesy, ale przede wszystkim mieć satysfakcjonujące i szczęśliwe życie. Dzięki posiadanej wiedzy, doświadczeniu, serdeczności i wrażliwości inspiruje do zmian, motywuje do działania, pobudza do odkrywania i rozwijania potencjału.

* * * * * * *
Szukasz inspiracji i wartościowych relacji? Powadzisz ciekawy biznes i jesteś kobietą? Przyłącz się do nas! Nasza wyjątkowa społeczność Kobiet na fali to Klub
Marka jest kobietą: #

marka-zaproszenie-wklad

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here