Home Kobiety na Fali Natalia Bogdan – założycielka i Prezes Zarządu międzynarodowej agencji pracy tymczasowej i...

Natalia Bogdan – założycielka i Prezes Zarządu międzynarodowej agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego JOBHOUSE

1549
0
SHARE

Portal Marka jest kobietą, ogólnopolska społeczność Kobiet na Fali oraz Klub „Marka jest kobietą”, wraz z serwisem www.Biznesnafali.pl promuje i pokazuje wartościowe kobiety, pasjonatki życia, które inspirują innych. Kobiety, które naszym i Waszym zdaniem warto przedstawić szerszej publiczności, za ich charyzmę, profesjonalizm, ale przede wszystkim naturalną serdeczność i otwartość na innych. Zwykłe, niezwykłe, które są wśród Was. Dyrektorki, właścicielki firm, ekspertki w swojej dziedzinie, prawdziwe pasjonatki życia. Jeśli Ty także należysz do nich lub znasz wyjątkową kobietę, której postawę warto docenić i przedstawić szerzej, napisz do nas! # PRZYŁĄCZ SIĘ do naszej wyjątkowej, ogólnopolskiej społeczności Kobiet na Fali i KLUBU MARKA JEST KOBIETĄ. Napisz do nas: #

Nasz wybór: Natalia Bogdan – założycielka i Prezes Zarządu międzynarodowej agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego JOBHOUSE

Dzień zaczynam od szklanki ciepłej wody z cytryną. Jestem fanką zdrowego stylu życia. Uważam, że odpowiednie odżywianie, regularna aktywność fizyczna i dbanie o sferę duchową to trzy fundamenty efektywności i dobrego samopoczucia.

Jeśli makijaż to biznesowy. Wyraźny, trwały, ale w neutralnych, dopasowanych do typu urody kolorach. Używam kosmetyków matowych, ponieważ nadają elegancji, jednocześnie są mniej podatne na ścieranie i rozmazywanie.

Ulubione buty – botki. Są wygodne, więc mogę bez problemu przemieszczać się w nich po biurze, prowadzić samochód, czy zrobić zakupy po pracy, a jednocześnie eleganckie. Pasują zarówno do spódnicy, jak i spodni, jednocześnie zapewniają stabilność, dzięki czemu poruszam się z większą gracją niż w płaskim obuwiu czy bardzo wysokich szpilkach.

Mój zapach – Escentric Molecule 01 – niedostępny w sieciowych perfumeriach. Aktywuje się w kontakcie ze skórą, dopasowując do właściciela i warunków otoczenia. Zapach oryginalny, drzewno-piżmowy, odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Spodnie czy sukienka – na co dzień spodnie – do pracy eleganckie, w czasie wolnym dobrej jakości jeansy. Na specjalne uroczystości wybieram klasyczną sukienkę, a na spotkanie z klientem spódnicę do kolan.

W torebce mam zawsze… smartfona – to mój łącznik z firmą i najbliższymi. Dzięki niemu mogę dzwonić, pisać wiadomości, sprawdzać maile, robić i przeglądać zdjęcia, spisywać swoje pomysły, sprawdzać czas, kontrolować przebieg treningu, docierać do celu podróży, mieć dostęp do kont bankowych, przeglądać portale społecznościowe, znajdować potrzebne informacje, czytać książki, słuchać audiobooków i muzyki, czy po prostu miło spędzać czas.

W drodze do pracy (słucham/robię)… słucham audiobooków, a gdy mam przed sobą duże wyzwanie, speechów motywacyjnych. Moje ulubione audiobooki są związane z rozwojem osobistym. Większość wypożyczam w bibliotece multimedialnej, a jeśli pozycja, która mnie interesuje nie jest tam dostępna, kupuję je przez aplikację na iphonie lub w księgarni.

Pierwsza rzecz w pracy którą robię… zabieram się za najtrudniejsze zadanie jakie mam do wykonania danego dnia. To dodaje mi wiary we własne siły i napędza do realizacji kolejnych wyzwań. Każdego dnia rano lub wieczorem przygotowuję listę rzeczy, które mam do wykonania i zaznaczam priorytetowe lub te, które są największym wyzwaniem.

Na moim biurku stoi… laptop z mapą marzeń na pulpicie. Co pół roku sporządzam listę celów, które chcę osiągnąć w ciągu kolejnych 6 miesięcy. Wierzę, że spisane marzenia stają się celami i dzięki ich sprecyzowaniu znajdujemy sposoby ich realizacji. Większość moich marzeń wydawała się nieosiągalna w momencie ich spisywania, ale wszystkie konsekwentnie spełniam.

Najbardziej w pracy lubię… gdy dużo się dzieje. Deadline’y, kumulacja spraw, spotkania to mój żywioł. Lubię też słuchać śmiechu moich pracowników. Cieszę się również, gdy zakończymy sukcesem kolejną rekrutację. Zadowolenie Klientów i radość kandydata, który otrzymał nową pracę rekompensują w jednej chwili wszelkie trudy rekrutacji. Napędza mnie także rozwój, więc wszelkie wzrosty – wyników, wiedzy zespołu, liczby klientów bardzo mnie cieszą.

A do moich obowiązków należy zarządzanie kluczowymi procesami w firmie. Raportują do mnie dyrektorzy i kierownicy największych działów. Docelowo planuję przekazać zarządzanie innej osobie, a samej pozostać twarzą firmy i udziałowcem z możliwością przekazywania swoich wizji do realizacji.

Słowa, które najczęściej (nad)używam… dzień dobry, proszę, dziękuję, pozdrawiam, dla najbardziej zaufanych osób w wersji skróconej. Przywiązuję dużą wagę do tego, żeby moje słowa miały pozytywny wydźwięk. Zamiast „problem” usłyszysz raczej ode mnie „wyzwanie”. „Nie da się” nie istnieje w moim słowniku.

W przerwie na lunch… jem zbilansowany, przygotowany samodzielnie wegetariański posiłek. Przywiązuję bardzo dużą wagę do tego co i kiedy jem. Aby utrzymać wysoki poziom energii i dobry metabolizm jem co 3 godziny. Staram się nie marnować czasu, więc zwykle podczas posiłku przeglądam maile lub raporty albo czytam artykuły biznesowe.

Śmieję się… z żartów mojego partnera. Potrafi mnie rozśmieszyć nawet w bardzo poważnych sytuacjach – ostatnio przed trudnymi negocjacjami. To rozładowuje napięcie, pozwala spojrzeć na sprawę z innej perspektywy. Także atmosfera w naszej firmie jest bardzo wesoła. Lubię też od czasu do czasu obejrzeć dobrą komedię.

Stawiam innym plusy za… przekroczenie moich oczekiwań. Ostatnio zaimponowało mi, że osoba, która rezerwowała dla mnie bilety pamiętała, które miejsce lubię, a wcześniej, że osoba, która sprzątała nasze biuro postawiła w kuchni polne kwiaty. Wierzę, że w tłumie firm i ludzi przewagę konkurencyjną stanowią właśnie takie szczegóły. Oczywiście cieszą mnie także spektakularne sukcesy jak przekroczenie targetu, pozyskanie dużego klienta czy zamknięcie dużej rekrutacji.

Inni o mnie… gdybym myślała o tym, co myślą i mówią o mnie inni, nigdy nie byłabym tu gdzie jestem. Przez „innych” rozumiem osoby patrzące na świat przez pryzmat lęków i ograniczeń. Oczywiście bardzo cenię szczery feedback od specjalistów w danej dziedzinie. Z wiekiem coraz mniej interesują mnie poklaski ludzi, którzy mówią mi tylko to, co chcę usłyszeć. Mimo że krytyka jest w pierwszym momencie trudna, wiem, że dzięki niej się rozwijam.

Robi się gorąco, gdy… branża, której działa moja firma, na pewno nie należy do spokojnych. Większość firm zleca nam rekrutacje na tzw. wczoraj, często musimy dostarczyć kilkuset pracowników tymczasowych na raz. Jestem jednak przekonana, że gdyby zawsze było spokojnie i wesoło, zanudzilibyśmy się na śmierć. Życie to sinusoida – raz na górze, raz na dole i to jest piękne. Wyzwania i gorące tematy sprawiają, że aktywujemy się do działania, a pokonywanie kolejnych przeciwności umacnia poczucie naszej wartości i daje nam sprawczość.

Podpaść mi można… nieuczciwością. Otaczam się ludźmi, którym ufam w 100%. Mam duże zaufanie zarówno do moich pracowników, jak i dostawców i najbliższych. To pozwala mi spać spokojnie. Uważam, że większość z nas działa efektywniej jeśli ma dużą swobodę działania.

Ostatnie minuty w pracy… sprawdzam, czy zrobiłam wszystko, co miałam zaplanowane na dany dzień i robię porządek na biurku, aby kolejny dzień rozpocząć pełną parą.

W domu najczęściej… odpoczywam – śpię, czytam, przygotowuję posiłki. Nie spędzam w nim dużo czasu, ponieważ większą część dnia zajmuje mi praca, a po niej aktywności sportowe. Na pewno zawsze mam w nim porządek, ponieważ wierzę, że harmonijna przestrzeń wokół nas wpływa na spokój naszego umysłu.

Najprzyjemniej się czuję, mając na sobie… miłą w dotyku piżamę. Kojarzy mi się z odpoczynkiem i spokojem oraz daje poczucie bezpieczeństwa.

Moje ulubione smaki… lubię kuchnię orientalną – zwłaszcza indyjską i tajską, choć na co dzień wybieram raczej proste dania składające się z dużej ilości warzyw. Zdrowe jedzenie oprócz tego, że mi smakuje, zbawiennie wpływa na moje samopoczucie – witalność i odporność oraz wygląd – sylwetkę, cerę, włosy.

Moje podróże… jest ich stanowczo za mało. Mimo że przynajmniej raz na kwartał odwiedzam jakieś ciekawe miejsce chociaż na kilka dni, mam ogromny głód poznawania świata, innych kultur, smakowania życia. Nigdy nie jeżdżę w to samo miejsce, ponieważ jest tyle zakątków ziemi, które chcę zobaczyć, że nie starczyłoby mi życia, żeby je wszystkie odwiedzić.

Ostatnio zaciekawiło mnie / zdziwiło… ostatnio zafascynowała mnie opowieść klienta, który mimo podeszłego wieku pozostaje bardzo aktywny zawodowo i realizuje swoje pasje – tańczy, gra w golfa, podróżuje, jest koneserem win. Tacy ludzie inspirują mnie do działania i utwierdzają w przekonaniu, że mamy tyle lat, na ile się czujemy.

Aktywnie spędzam czas… 2 x w tygodniu uprawiam trening siłowy z elementami cardio, 2 x tygodniu jogę, przynajmniej raz w tygodniu biegam, lubię także długie spacery na świeżym powietrzu. Uważam, że mimo że podczas uprawiania sportu spalamy kalorie, zużyta energia wraca do nas pomnożona. Dlatego dbam o to, żeby także moi pracownicy i bliscy żyli aktywnie.

O zdrowie dbam… zdrowo się odżywiając i uprawiając sport. O moją dietę i plan treningowy dba Darek Brzeziński. Jestem wegetarianką, jem 5-6 posiłków dziennie. Wybieram głównie ekologiczne produkty.

Mam słabość do… nie mam słabości, ponieważ bardzo świadomie podchodzę do życia. Wiem jak zmotywować się do działania i w jaki sposób radzić sobie z emocjami. Dzięki temu nie uciekam w destrukcyjne zachowania. Kontrolując złe nawyki, mam większą siłę do wyrabiania tych dobrych.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie… Moją wartością nadrzędną jest bycie szczęśliwą w każdym obszarze życia oraz dawanie szczęścia innym. Wierzę, że można być zarówno dobrą szefową, jak i żona, matką, córką i przyjaciółką, a także znaleźć czas dla siebie. Jednocześnie uważam, że można połączyć bycie dobrym z byciem przedsiębiorczym i wysoki poziom moralności z wysokimi zarobkami.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że… odwaga to nie brak lęku tylko działanie mimo lęku. Wielu moich znajomych myśli o założeniu swojej firmy. Niestety na myśleniu się kończy. Marzenie bez działania to tylko pobożne życzenie, które samo się nie zrealizuje. Czasami trzeba po prostu zamknąć oczy i zaryzykować.

Złote myśli i sentencje, które za mną chodzą… „jesteś średnią pięciu osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu”. Sama mocno ograniczyłam grono znajomych. Dzięki temu otaczam się pozytywnymi ludźmi, którzy mnie inspirują i motywują do dalszego działania.

Co mnie motywuje? Wyniki, dobra atmosfera w zespole, pochwała od Klienta, progres. Uważam, że kto nie idzie do przodu, ten się cofa, więc ciągle podnoszę sobie i innym poprzeczkę,

To, z czego jestem dumna to? Moja firma. Zbudowałam ją sama, w trudnej, konkurencyjnej branży, obarczonej wysokim ryzykiem i wymagającej dużych nakładów finansowych. Przez pół roku rozpisywałam na kartce każdy detal od nazwy przez wygląd strony internetowej po ofertę i budżet. Aż w końcu powstał Jobhouse i przerósł wszelkie moje oczekiwania.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo sukces? Sukces to wg mnie realizacja zamierzonego celu. Wbrew powszechnie obowiązującej opinii, że nie można mieć wszystkiego, uważam, że można odnosić sukcesy we wszystkich dziedzinach życia. Jestem najlepszym przykładem na to, ze szczęście w biznesie może iść w parze z sukcesami w życiu prywatnym i byciem dobrym człowiekiem.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo „profesjonalna marka osobista”? Profesjonalna marka osobista, to wizerunek eksperta w dziedzinie, którą się zajmujemy. Jeżeli chcemy stworzyć silną markę osobistą, musimy zadbać zarówno o nasz wizerunek w świecie rzeczywistym, jak i wirtualnym. Masz silny brand, jeżeli sieć Twoich kontaktów szukając dostawcy usługi, która świadczysz, od razu pomyśli o Tobie i zarekomenduje Cię innym.

Przekonałam się / utwierdziłam w przekonaniu, że w życiu…? Sky is the limit. Prawdopodobnie nie uwierzyłabyś, że jeszcze 5 lat temu sama byłam osobą na zasiłku dla bezrobotnych, a dzisiaj moja firma pomaga znaleźć pracę ponad 10 tysiącom ludzi na całym świecie.

Pojawiające się szanse/sytuacje biznesowe? Im szersza sieć naszych kontaktów, zarówno prywatnych, jak i biznesowych, tym więcej szans i możliwości się pojawia. Dlatego warto dbać o networking, poznawać ludzi, słuchać czym się zajmują i opowiadać im o sobie, otworzyć na nowe inicjatywy.

Gdybym mogła coś powtórzyć w życiu / zmienić? Poszłabym na studia zaoczne zagranicą. Uważam, że 5 lat na studiach dziennych to czas, który mogłam przeznaczyć na zdobywanie doświadczenia zawodowego. Z kolei nauka zagranicą bardzo poszerza horyzonty, rozwija nasze zdolności językowe i otwiera nas na innych ludzi.

Marzenia z dzieciństwa, czyli gdybym nie robiła dziś tego, co robię, pewnie… od zawsze jestem bardzo ambitna i mam silną potrzebę niezależności, dlatego na pewno zajmowałabym stanowisko kierownicze lub zarządzałabym firmą, ewentualnie w innej branży. Oprócz HRów pasjonuje mnie marketing. Marzy mi się także własna restauracja.

Marzenie/cel/plan – te duże i małe, na ten rok…? Najważniejsze to dom oraz określony wzrost i wynik finansowy mojej firmy. Oprócz tego sporo mniejszych celów, jak na przykład skok ze spadochronem.

Najważniejszy Post Scriptum, czyli moje przesłanie dla innych kobiet, i nie tylko…

Life is how you change it. Możesz mieć wszystko o czym marzysz. Myśl pozytywnie, bądź dobry dla siebie i innych, rozwijaj się, wyciągaj lekcje z tego, co nie wyszło i nigdy, ale to nigdy się nie poddawaj.

Natalia Bogdan – założycielka i Prezes Zarządu międzynarodowej agencji pracy tymczasowej i doradztwa personalnego JOBHOUSE. Studiowała Zarządzania Zasobami Ludzkimi i Prawo Pracy na Uniwersytecie Gdańskim oraz Human Resources Management w prestiżowym Instituto Politecnico do Porto. Od kilkunastu lat związana z branżą HR. Swoje doświadczenie zdobywała w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Holandii i Portugalii. Pracowała w największych agencjach zatrudnienia w Europie. Wszystko co robi, robi po to, aby łączyć ludzi – najlepszych pracodawców z najlepszymi pracownikami, aby tak jak ona mogli realizować swoje cele. Na co dzień zarządza spółką, która osiąga wielomilionowe obroty i zatrudnia blisko 3000 pracowników rocznie. Służbowo i prywatnie ciągle w ruchu – bierze udział w maratonach i triathlonach, a jej najnowszą pasją są narciarstwo i nurkowanie.

* * * * *

Jeśli Państwo także znają wyjątkowe kobiety biznesu, których postawę warto docenić i przedstawić szerzej, prosimy także o przesyłanie nam swoich zgłoszeń na adres #. A może sama jesteś jedną z nich!? Zapraszamy!

ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter3

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here