Home Marka Jest Kobietą Karolina Łuczyńska – projektantka wnętrz z pasji i powołania, właścicielka Caroline’s Design

Karolina Łuczyńska – projektantka wnętrz z pasji i powołania, właścicielka Caroline’s Design

1051
0
SHARE

Nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny

Projektowanie wnętrz było od zawsze moją wielką pasją i moim przeznaczeniem.

Już od szkoły podstawowej wiedziałam co będę robić w życiu, choć czasami los podtykał inne ścieżki. Wychowałam się w rodzinie artystów plastyków. Od urodzenia zatem otacza mnie piękno, na które jestem wrażliwa.

Od 7 klasy szkoły podstawowej pod okiem architektów, artystów plastyków zaczynałam kształcić się w tym kierunku … Regularnie raz w miesiącu lub nawet częściej przemeblowywałam swój pokój w domu rodzinnym. Przestrzeń 9 m 2 wydawała się nie mieć końca w aranżacji. Zawsze znajdywałam na nią jakiś pomysł, nawet jeśli wymagało tego przemalowanie mebli na inny kolor. Zakasywałam rękawy i działałam.

Na tym jednak nie poprzestawałam. Wciąż głodna wiedzy poszerzałam swoje artystyczne horyzonty.

Zafascynowana fotografią przystąpiłam do kółka fotograficznego, które po latach sukcesów zakończyłam 16 zbiorowymi wystawami fotograficznymi, w tym trzema indywidualnymi. Uczeń w końcu stał się nauczycielem i po czasie szkoliłam młodych, początkujących w tej dziedzinie.

Fotografia niezwykle przydała się w mojej obecnej pracy, pozwoliła mi na inne, szersze spojrzenie na “kadr”, na wnętrze, przyjrzenie mu się jakby z boku pod innym kątem, całościowo. Nauczyła mnie gry świateł, cieni, półcieni, wydobywania z pomieszczenia tego co najważniejsze.

Jako nastolatka wakacje spędzałam na plenerach plastycznych ucząc się nawet w tych wolnych letnich chwilach rysunku perspektywicznego, światła, historii sztuki ….dokładając tym samym kolejną niezbędną cegiełkę do zbudowania mojego małego świata projektowania.

Dziś z powodzeniem od 2006 roku prowadzę własne studio projektowe, a sukces jaki osiągnęłam zawdzięczam determinacji i PASJI w projektowaniu, bo to ona nie pozwoliła mi się poddać …

Bo wszystko zaczęło się od pasji. 
Bo PASJA to stan umysłu. Jest w każdej z nas. To rodzaj odkrytego hobby, któremu poświęcamy się zupełnie. To sposób na życie. To podejście do świata i ludzi, to poczucie szczęścia z poznawania nowego. To zapał i entuzjazm, chęć dokonywania  rzeczy niemożliwych. Pasja to nie jest kariera czy pieniądze. To znajdywanie  swojej autentyczności, tej którą zakopaliśmy gdzieś głęboko pomiędzy oczekiwaniami i potrzebami innych ludzi. To odkrywanie siebie by z radością dawać innym, by zarażać entuzjazmem i miłością do wszystkiego.

Wiem jak wielkie znaczenie ma dla nas miejsce, w którym mieszkamy i z którego czerpiemy energię w czasie odpoczynku. Wszyscy marzymy o takim miejscu, do którego z przyjemnością się wraca, w którym chce się przebywać, pracować, uczyć się, wychowywać…, które odzwierciedla nasze gusty i pragnienia. Dlatego moją misją jest spełnić te marzenia o idealnym miejscu na ziemi.

W projektowaniu chodzi o coś więcej niż tylko właściwe miejsce elementów użytkowych. Ma to bardziej związek z nami niż przedmiotami. Projektowanie to odbicie naszych temperamentów, zwyczajów… nas samych…

Moje projektowanie to za każdym razem podróż w głąb, która finalnie oddaje konkretną osobowość – wyraża ją we wnętrzu.

W moim projektowaniu liczy się pomysł -tak, by nawet jednym zabiegiem architektonicznym zmienić całe wnętrze i czyjeś życie…

Wiem, że miejsce w którym mieszkamy, decyduje o tym, jak żyjemy, tworzymy, kochamy … Z niego czerpiemy energię i wszyscy o nim marzymy…  I moją misją jest spełnić te marzenia.

Karolina Łuczyńska – projektantka wnętrz z pasji i powołania, właścicielka Caroline’s Design studia projektowego, członek jury ogólnopolskiego konkursu DOBRY DESIGN, autorka projektów na portalu Archiconnect – portal z klasą, E-aranżacje, oraz międzynarodowym portalu HOUZZ.

www.carolines.pl
www.archiconnect.pl/show/0/5129,caroline_s_interior_design.html
www.houzz.com/pro/carolinesdesign/__public
www.foorni.pl/uzytkownik/profil/carolines
www.homify.pl/profesjonalisci/57730/caroline-s-design

**********

Szukasz inspiracji i wartościowych relacji? Powadzisz ciekawy biznes i jesteś kobietą? Przyłącz się do nas! Nasza wyjątkowa społeczność Kobiet na fali to Klub Marka jest kobietą: #

ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here