Home Polecamy Wydarzenia Konferencja ICCA sukcesem EXPO XXI, Warszawy i Polski

Konferencja ICCA sukcesem EXPO XXI, Warszawy i Polski

740
0
SHARE

Kilka dni temu partner naszych markowych spotkań Marka jest kobietą​ w Warszawie – EXPO XXI Warszawa, gościł 60 najważniejszych osób z branży spotkań, podczas międzynarodowej konferencji ICCA (International Congress and Convention Association) Central European Chapter Summer Meeting pod hasłem “MONEY MAKES A WORLD GO ROUND”. SPOTKANIE WYPADŁO NA MEDAL, za co bardzo dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym, Anna Górska z EXPO XXI Warszawa, Przewodnicząca Oddziału Europy Centralnej ICCA.

Letnie spotkania Oddziału Europy Centralnej ICCA odbywają się cyklicznie. Co roku wiele europejskich miast stara się o przyznanie praw do organizacji wydarzenia. Na konferencji w Warszawie ogłoszono oficjalnie, że kolejne edycje odbędą się w 2016 roku w Moskwie i w 2017 roku we Lwowie. Od czterech lat przewodniczącą Oddziału Europy Centralnej jest po raz pierwszy w historii ICCA Polka, Anna Górska, a tegoroczna konferencja odbyła się w Warszawie dzięki jej staraniom. GRATULUJEMY

Konferencja ICCA (International Congress and Convention Association) Central European Chapter Summer Meeting pod hasłem “Money makes a world go round” już za nami. Spotkanie prestiżowego stowarzyszenia organizatorów kongresów i konferencji na świecie, odbyło się w dniach 26-28 sierpnia br. w Warszawie. Część oficjalna miała miejsce w EXPO XXI Warszawa, obiekcie przynależącym do ICCA. Wydarzenie odwiedziło ponad 60 najważniejszych osób z branży spotkań – zarówno członków ICCA, jak i firm oraz organizacji spoza stowarzyszenia. Uczestnicy wzięli udział w ciekawych panelach dyskusyjnych i wystąpieniach kluczowych gości, m.in. Martina Sirka, Dyrektora Zarządzającego ICCA, Davida Beniteza, założyciela firmy Content Cocktails czy Prof. Dr Doroty Chwieduk z Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej.

Konferencja ICCA to przede wszystkim spotkanie edukacyjne, dlatego też organizatorzy zadbali o bogaty program merytoryczny, oparty na wnioskach i uwagach członków stowarzyszenia z poprzednich wydarzeń. Sesje edukacyjne były bardzo ciekawe, przede wszystkim dlatego, że mogliśmy usłyszeć o doświadczeniach wszystkich obecnych członków ICCA i skorzystać z ich bogatej wiedzy. Warszawa zachwyciła nas i jej obraz pozostanie na długo w naszej pamięci – powiedział Edward Zammit, Operations Advisor w Malta Tourism Authority.

Pierwszy panel edukacyjny, moderowany przez Davida Beniteza z Content Cokctails poświęcony był strategiom firm w pozyskiwaniu nowego biznesu i koncentrował się na modelu Human to Human. Podczas niego wystąpił przedstawiciel CVB i firmy konsultingowej – Milos Milovanovic z The GainingEdge, Prof. Dr Dorota Chwieduk z Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej oraz Edgar Hirt z Congress Center Hamburg, jak również Mike Van der Vijver z CoCoA, za pośrednictwem połączenia wideo. W drugiej części spotkania Martin Sirk, Dyrektor Zarządzający ICCA zaprezentował główne założenia nowej strategii stowarzyszenia, która ma zostać wdrożona na najbliższym kongresie ICCA w listopadzie.

Podczas ostatniego panelu dyskusyjnego, moderator, Krzysztof Celuch z Poland Convention Bureau, podjął próbę odpowiedzi na pytanie czy obniżki cen są skutecznym narzędziem pozyskiwania biznesu. W jego ramach swoimi doświadczeniami podzielili się:  Wojciech Liszka z ZFactor, Claudia Delius-Fisher z Messe Frankfurt, Krzysztof Bronk z ACCOR, Andrzej Hulewicz z DMC Mazurkas Travel oraz Anna Jędrocha z PCO Symposium Cracoviense. Rangę konferencji wzmocniło wystąpienie Michała Olszewskiego, wiceprezydenta Miasta Stołecznego Warszawa, który opowiedział o innowacyjnym i efektywnym kosztowo projekcie Virtualna Warszawa.

Spotkanie było również znakomitą okazją do zacieśnienia kontaktów biznesowych, którym sprzyjały atrakcje towarzyszące konferencji, takie jak rejs łódkami po Wiśle, grill na wyspie, Gala Dinner w Restauracji Belvedere czy spacer po Łazienkach Królewskich zakończony Festiwalem Świateł w Ogrodzie Chińskim.

Tegoroczna edycja letniego spotkania oddziału Europy Centralnej ICCA okazała się wyjątkowym wydarzeniem i znakomitym osiągnięciem. Dynamiczny oraz interaktywny sposób prowadzenia sesji edukacyjnych spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem członków stowarzyszenia. Organizacji spotkania sprzyjała również piękna pogoda, a doskonała lokalizacja potwierdziła, że Warszawa jest atrakcyjną i profesjonalną destynacją dla liczących się wydarzeń międzynarodowych. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie Konferencji ICCA – skomentowała wydarzenie Anna Górska z EXPO XXI Warszawa, Przewodnicząca Oddziału Europy Centralnej ICCA.

Letnie spotkania Oddziału Europy Centralnej ICCA odbywają się cyklicznie. Co roku wiele europejskich miast stara się o przyznanie praw do organizacji wydarzenia. Na konferencji w Warszawie ogłoszono oficjalnie, że kolejne edycje odbędą się w 2016 roku w Moskwie i w 2017roku we Lwowie. Od czterech lat przewodniczącą Oddziału Europy Centralnej jest po raz pierwszy w historii ICCA Polka, Anna Górska, a tegoroczna konferencja odbyła się w Warszawie dzięki jej staraniom.

Partnerami spotkania byli członkowie ICCA z Polski, Poland Convention Bureau POT, Warsaw Convention Bureau WOT oraz Mazurkas Travel Congress and Conference Bureau. Konferencja w EXPO XXI była obsługiwana w zakresie sprzętu przez firmę Brill, a oprawę fotograficzną zapewniła Ketti.pl.

Galeria fotograficzna będzie wkrótce dostępna na stronie wydarzenia, zawierającej wszystkie informacje o konferencji: http://iccacec2015.e-registration.pl/icca.html.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here