Home Aktualności Wolę spełniać się na co dzień. Elżbieta Krzyżaniak – Centrum Rozwoju i...

Wolę spełniać się na co dzień. Elżbieta Krzyżaniak – Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany opowiada Prezesowi Klubu Marka jest kobietą

Skoro inni wiedzą, ja też wiem. No właśnie, co wiem na ten temat? Czy jestem kobietą spełnioną? OMG jak to brzmi, „kobieta spełniona” brzmi trochę jak fragment mowy pogrzebowej, uzasadniającej odejście z tego świata. Zaliczyła wszystkie opcje, odhaczyła co było do odhaczenia, spełniła się i finał. Wybieram opcję „spełniająca się” (czas teraźniejszy niedokonany), czyli wiele spełnień jeszcze przede mną...

1081
0
SHARE

Jarku, kiedy zaproponowałeś, żeby opisać swoją definicję spełnienia, pomyślałam: Podoba mi się to zadanie! Dla mnie jest wyzwaniem, do tego, żeby ogarnąć to co trudne do ogarnięcia. Wyzwaniem do zastanowienia się nad tym, co jest dla mnie tą wisienką na torcie, którą misternie umieszczę na samym środeczku, kiedy dokończę dzieła.

Encyklopedie, książki, podręczniki, poradniki… pełne są definicji, więc stworzenie własnej powinno być łatwe, z takiego wyszłam założenia.

Skoro inni wiedzą, ja też wiem. No właśnie, co wiem na ten temat? Czy jestem kobietą spełnioną? OMG jak to brzmi, „kobieta spełniona” brzmi trochę jak fragment mowy pogrzebowej, uzasadniającej odejście z tego świata.

Zaliczyła wszystkie opcje, odhaczyła co było do odhaczenia, spełniła się i finał.

Brrr…To ja jednak nie chce być spełniona jeszcze, wolę spełniać się na co dzień.

Wybieram opcję „spełniająca się” (czas teraźniejszy niedokonany), czyli wiele spełnień jeszcze przede mną.

A co jest dla mnie tym spełnianiem się? Spełnianiem są zrealizowane marzenia, które kiedyś były marzeniami o niebieskich migdałach, a dzięki temu, że się odważyłam iść trochę pod prąd stały się celami, do których dotarłam.

Spełnianie się to robienie tego co robię dobrze, dzielnie się tym co potrafię, ofiarowywanie czasu tym, którzy z niego chcą i potrafią skorzystać.

Spełnianie się to myśli, które przychodzą po obudzeniu się i pojawiający się za nimi uśmiech…ale będzie dzisiaj fajnie!

Spełnianie się to sztuka dbania o siebie, zagwarantowanie sobie przestrzeni, której potrzebuje wyłącznie dla siebie. Nie musze niczego udowadniać, mogę odmawiać, mogę chcieć więcej. Jestem odpowiedzialna za swoje emocje, nic nie muszę, wszystko mogę.

A najpiękniejsza i najbardziej ekscytująca w moim spełnianiu się jest radość towarzysząca zbieraniu dojrzałych soczystych owoców. To te wisienki albo raczej czereśnie.  Czujesz ich smak?! 🙂

Elżbieta Krzyżaniak – Centrum Rozwoju i Pozytywnej Zmiany
www.facebook.com/psychologicznypunktwidzenia/
../../polecamy-wydarzenia/zapraszamy-na-grand-opening-marka-jest-kobieta-do-poznania-szczegoly-wkrotce/

 

A jaka jest Twoja historia spełnienia?! Podziel się z nami, napisz do nas: #


Zapraszam cię do naszej ogólnopolskiej, międzynarodowej społeczności Klubu Marka jest kobietą – Twoja silna strona kobiecości. Wspieramy siebie nawzajem i to przynosi owoce. Jeśli jesteś przedsiębiorczą, świadomą kobietą, prowadzisz własny biznes i/lub ciekawe projekty, serdecznie zapraszam do Klubu Marka jest kobietą, to miejsce jest właśnie dla Ciebie:

#
www.facebook.com/markajestkobieta
www.mjkorg.janwaski.stronazen.pl

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here