Home Kobiety na Fali Joanna Bojarska-Buchcic, Managing Partner HR SOLUTIONS Poland, HR SOLUTIONS USA

Joanna Bojarska-Buchcic, Managing Partner HR SOLUTIONS Poland, HR SOLUTIONS USA

880
0
SHARE

Portal „Marka jest kobietą” wraz z serwisem Biznesnafali.pl promuje i pokazuje wartościowe kobiety, które inspirują innych. Kobiety, które naszym zdaniem warto przedstawić szerszej publiczności, za ich  charyzmę, profesjonalizm, ale przede wszystkim naturalną serdeczność i otwartość na innych. To kobiety przede wszystkim zaangażowane, aktywne, którym chce się więcej. Zwykłe, niezwykłe, kobiety z całej Polski, które są wśród Was. Dyrektorki, właścicielki firm, ekspertki w swojej dziedzinie, prawdziwe pasjonatki życia.

Nasz wybór: Joanna Bojarska-Buchcic, Managing Partner HR SOLUTIONS Poland, HR SOLUTIONS USA

Dzień zaczynam od…  zawsze pozytywnego myślenia, że dzisiejszy dzień jest niepowtarzalny i wyjątkowy i dobrze, że jest dużo do zrobienia. Rano wszyscy wychodzimy do szkoły, pracy, więc jest duże zamieszanie. Poranna kawa w pracy to moment na przejrzenie krótko prasy.

Jeśli makijaż to… podkreślający atuty, subtelnie maskujący niedoskonałości; lekki i świeży.

Ulubione buty… Mam ich dużo. O wiele za dużo, jak twierdzi mój mąż. Generalnie codziennie wysokie obcasy w zależności od ubrania. W biznesie przestrzegam dress code.

Mój zapach… Uwielbiam każde perfumy Lancome. Ostatnio zaś La vie est belle. W przyrodzie przepadam za zapachem róży, konwalii, fiołka.

Spodnie czy sukienka…Zdecydowanie sukienka. Czuję się wówczas kobieco i to dodaje mi pewności siebie zwłaszcza podczas spotkań biznesowych w męskim gronie.

W torebce mam zawsze… Wszystko, jak większość z nas kobiet ;), co jest potrzebne. Zawsze kosmetyki, perfumy. Jest też notes i długopis, wizytownik i dużo jeszcze innych rzeczy 😉

W drodze do pracy (słucham/robię)… Robię wiele rzeczy, nadrabiam zaległe telefony (mam zestaw głośno mówiący, żeby nie było) ;)), słucham muzyki, często rozmawiam z moją córką.

Pierwsza rzecz w pracy, którą robię… to zrobienie kawy. Przy niej zdecydowanie myśli mi się lepiej zaczynając pracę rano 😉

Na moim biurku stoi… laurka od mojej kochanej Zosi 😉

Najbardziej w pracy lubię… jej dynamizm, zmienność tematów, pracę z ludźmi i dla ludzi 😉

A do moich obowiązków należy… Bardzo dużo. Całkowicie prowadzenie i rozwój biznesu opartego na bardzo ścisłej współpracy z klientami w zakresie prowadzenia projektów Executive Search i Direct Search w Polsce i Europie.

Słowa, które najczęściej nadużywam… Mój mąż powiedziałby, że słowo firma, bo jestem obecnie mocno skupiona na jej rozwoju.

W przerwie na lunch… Wykorzystuję ją na zdrowe jedzenie, bo podstawą dobrego samopoczucia wg mnie jest zdrowe odżywianie się i sport.

Śmieję się… bardzo często i dużo, zwłaszcza spędzając czas z córką, ćwicząc z nią stretching 😉

Stawiam innym plusy za… wiele rzeczy. Zawodowo, gdy wyniki pracy są bardzo dobre, potrafię pochwalić i docenić czyjąś pracę i zaangażowanie. Prywatnie doceniam pomoc członków rodziny w życiu codziennym, a także wsparcie znajomych i przyjaciół.

Inni o mnie… bardzo trudne pytanie. Trzeba byłoby spytać moich znajomych, przyjaciół i klientów, z którymi współpracuję, na co dzień. Myślę, że wzajemnie obdarzamy siebie szacunkiem i zaufaniem, co ma ogromne znaczenie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Robi się gorąco, gdy… przybywają kolejne projekty, a rąk do pracy nie wystarcza. Jesteśmy w fazie intensywnego rozwoju i mam nadzieję, że do końca roku dołączą do naszego zespołu kolejni konsultanci.

Podpaść mi można… Nadużywając mojego zaufania. Z natury jestem osobą otwartą, widzącą w ludziach dobro i wspierającą, kiedy tylko wymaga tego sytuacja. W życiu zawodowym staram się dawać dużo swobody pracownikom, próbując ich zaangażować w rozwój firmy, co niekiedy bywa nadużywane. Takie mam doświadczenia.

Ostatnie minuty w pracy… Trudno nazwać mi ostatnie minuty w pracy. Z racji tego, iż mam własną firmę i rodzinę, zdarza mi się, że niekiedy pracuję w bardzo różnych godzinach, np. kiedy dom śpi, nadrabiam zaległości z dnia.

W domu najczęściej… czasem lubię się zaszyć i poczytać.

Najprzyjemniej się czuję, mając na sobie… W pracy zdecydowanie profesjonalny wygląd i ubiór, w domu, na co dzień wygodnie, swobodnie.

Moje ulubione smaki… kawa i czekolada 😉 A poza tym owoce plus warzywa i ryby.

Moje podróże… Uwielbiam podróżować i poznawać nowych ludzi, nowe miejsca, przyrodę. Podróże potrafię mi sprawić najwięcej radości i dystansu do wszystkiego, co mnie otacza. Zakochałam się w wyspach Grecji i tak chyba już zostanie 😉

Ostatnio zaciekawiło mnie / zdziwiło… Współpracuję z klientami reprezentującymi różne narodowości. Moim klientem jest m.in. norweska firma IT, która otwiera w Trójmieście R&D centrum, dla którego rekrutujemy senior java develpers. Obecny Team Leader, który zaczął pracę całkiem niedawno, po miesiącu pracy otrzymał tygodniowy urlop i wyjechał na narty na tydzień. Zapytałam właściciela, jak to jest możliwe, przecież dopiero, co zaczął pracę. Otrzymałam odpowiedź od Norwega, że przecież on musi dbać o swój zespół, bo przecież to nikt inny, jak zespół zadba o firmę i produkt, który tworzy. Bardzo mnie to zaskoczyło pozytywnie i cieszę się, że mam przyjemność pracować dla tej firmy.

Aktywnie spędzam czas… pływając, jeżdżąc na nartach zimą, rowerze latem, trenując nordig walking, ćwicząc z córką 😉

Mam słabość do… czekolady i dobrych perfum.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie…  Przede wszystkim szczerość i otwartość, lojalność, etyka i profesjonalizm. Bywa, że się zrażam do współpracy, kiedy widzę, że nie ma w niej szczerości intencji. Z drugiej strony bardzo doceniam szczere i profesjonalne relacje w dzisiejszym biznesie, w którym niestety dużo jest zachowań nieetycznych, czasem zazdrości. Wartością ogromną jest także dla mnie rodzina. Myślę, iż jako matka zdecydowanie bardziej rozumiem ten świat oraz inne kobiety, które zostały matkami. Wcześniej zdarzało mi się nie rozumieć, dlaczego ktoś nie może dłużej zostać w pracy, kiedy tego wymaga sytuacja. Teraz wiem, że szukamy wspólnie rozwiązania, tak, by zadanie mogło być wykonane.  A dziecko trzeba odebrać np. ze szkoły, bo niania zachorowała.

Złote myśli i sentencje, które za mną chodzą… Najlepszym sposobem na przewidzenie przyszłości jest jej wymyślenie” – Alan Kay;

 Twój czas jest ograniczony, a więc nie marnuj go na to życie cudzym życiem. Nie daj się złapać w pułapkę przeżywania życia będąc sterowanym przez innych. Nie pozwól by zgiełk opinii innych zagłuszył twój wewnętrzny głos. I co najważniejsze, miej odwagę podążać za swoim sercem i intuicją. One jakimś cudem już wiedzą kim tak naprawdę chcesz zostać. Wszystko inne ma wartość drugorzędną. — Steve Jobs

Co mnie motywuje? Wyzwania i świadomość, że świat niesie nieograniczone możliwości, gdy tylko chcemy je dostrzec i skorzystać z nich.

To, z czego jestem dumna to? Moja firma, która powstała od przysłowiowego zera, bez kredytu i bardzo się rozwija. Zaczynamy działać także w USA, co myślę, przełoży się wkrótce na konkretne wyniki.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo sukces? Dla mnie to poczucie samospełnienia się, samorealizacji i zadowolenia z wykonanej pracy. Z pracy czerpię olbrzymią satysfakcję i nawet drobne osiągnięcia każdego dnia składają się na cały sukces. Każdy zrealizowany dobrze z sukcesem projekt, zadowolenie klienta oraz kandydata, utwierdza mnie wówczas w przekonaniu, że to, co robię jest słuszne i ma sens, a przede wszystkim sprawia ogromnie dużo satysfakcji.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo „profesjonalna marka osobista”? Na jej bazie buduję firmę. Po kilkunastu latach spędzonych w korporacjach i w polskich firmach, zdecydowałam się zacząć od zupełnego zera, bazując na swoim doświadczeniu zawodowym. Wiele dużych firm przekonało się do świadczonych przez firmę HR SOLUTIONS usług tylko dlatego, że stała za tym moja własna marka osobista. Obecnie współpracuję z korporacjami i mniejszymi firmami, ale zawsze pamiętam, by serwis był profesjonalny.

Przekonałam się / utwierdziłam w przekonaniu, że w życiu…? Ważne jest to, by realizować swoje marzenia, łączyć pasję z pracą o ile to możliwe i nie przejmować się opiniami innych.

Pojawiające się szanse/sytuacje biznesowe? Ciągle pojawiają się nowe możliwości i to jest bardzo budujące. Współpracuję z wieloma Partnerami biznesowymi i zawsze podczas rozmów lub spotkań biznesowych pojawiają się nowe pomysły, projekty, które możemy wspólnie zrealizować. Chyba mam szczęście trafiając na tak fantastycznych ludzi w swoim życiu.

Gdybym mogła coś powtórzyć w życiu / zmienić? Cieszę się, że wybrałam taki obszar działalności, który szczególnie bardzo lubię – pracę z ludźmi i dla ludzi.

Marzenia z dzieciństwa, czyli gdybym nie robiła dziś tego, co robię, pewnie… Tańczyłabym zawodowo tańce latynoamerykańskie. Uwielbiam tańczyć, a nauka każdego nowego tańca przychodzi mi bardzo łatwo.

Marzenie/cel/plan – te duże i małe, na ten rok…? Mam duże plany, cele. Jednym z podstawowych to zwiększenie zespołu w biurze w Polsce, gdyż projektów przybywa, a brakuje nam rąk do pracy. Kolejnym celem jest rozwój firmy w USA. Mam nadzieję, że podsumowując rok będzie, z czego się cieszyć. Mam też spisany cel związany z rozwojem współpracy z klientami w zakresie zastosowania w firmach narzędzia psychometrycznego Facet5.

Najważniejszy Post Scriptum, czyli to, co nie zmieściło się powyżej, a chciałabym dopisać – czyli moje przesłanie dla innych… 😉

Chciałabym Wam życzyć dużo odwagi byście zawsze walczyli o to, co lubicie robić, nawet, gdy wszystko wydaje się na początku trudne i nie do przeskoczenia. Nie zrażajcie się porażkami, te zawsze będą, przekujcie je na doświadczenie i wyciągnijcie wnioski, a sukces przyjdzie, gdy będziecie mocno zaangażowani i konsekwentni w działaniu oraz włożycie dużo pracy w swoje przedsięwzięcie. Życzę Wam także dużo ciekawych pomysłów i fantastycznych ludzi na swoje drodze, którzy będą dla Was wsparciem i wzorem.

2015_MARKA JEST KOBIETA

Joanna Bojarska-Buchcic, Managing Partner HR SOLUTIONS Poland, HR SOLUTIONS USA

Ekspert z ponad 15 letnim doświadczeniem w  obszarze zarządzania  zasobami  ludzkimi, realizujący projekty rekrutacyjne Direct Search i ExecutiveSearch w Polsce, Europie i Azji.
Założycielka HR SOLUTIONS, firmy, która od 2010 r. wspiera firmy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi, w szczególności w procesach rekrutacyjnych oraz rozwoju personelu.
HR SOLUTIONS pomaga mniejszym i średnim przedsiębiorstwom w budowaniu profesjonalnie działającego obszaru zarządzania kapitałem intelektualnym w organizacji, a także wspiera zagraniczne korporacje w trudnych procesach rekrutacyjnych w Polsce i na świecie.

Joanna od 2010 r. w ramach rozwoju HR SOLUTIONS współpracuje z wieloma firmami zapewniając wysoką jakoś usług rekrutacyjnych.

W latach 2006 – 2010 pracowała w międzynarodowej firmie SigmarRecruitment jako Senior Consultant, odpowiadając za rozwój biznesu rekrutacyjnego w Polsce. Ponadto zbudowała i rozwijała kompetencje swojego zespołu rekrutacyjnego.

W latach 2003 – 2006 odpowiedzialna za przygotowanie oraz uruchomienie start up polsko-włoskiej firmy rekrutacyjnej Look For Staff, gdzie jakoRecruitment Manager zarządzała obszarem pozyskiwania i realizacji projektów rekrutacyjnych oraz projektów związanych z leasingiem pracowniczym.

W latach 1999 – 2003 wspierała zarząd niemieckiego koncernu Dyckerhoff AG oraz HR Dyrektora w dostosowywaniu procesów związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz obszarami logistyki i sprzedaży, w przejętej spółce w Polsce, włączając ją w struktury koncernu.

W latach, 1997 – 1999 jako konsultant do spraw rekrutacji w Accord wspierała międzynarodowe firmy w zakresie pozyskiwania pracowników w obszarze back-office.
Współpracuje na co dzień z międzynarodowymi korporacjami, a także Stowarzyszeniami i Organizacjami (Agencja Rozwoju Pomorza, OMD International SeachGroup). Współpracowała IHK, Brytyjską Izbą Handlową, Ambasadą Norwegii oraz firmami z wielu branż i mediami.

Partner biznesowy i przedstawiciel na region Pomorza wyłącznego dystrybutora na Polskę narzędzia psychometrycznego FACET5, firm Business Creator i HR High Touch. Partner biznesowy firmy Green Park HRC specjalizującej się w przeprowadzaniu całościowych audytów organizacji w każdym obszarze zarządzania w oparciu o autorskie narzędzia HPI.
Realizuje projekty dla firm znanych w branży: consulting, FMCG, IT/nowoczesne technologie, telekomunikacja, budownictwo, inżynieria, produkcja.

Zbudowała od podstaw i rozwinęła firmę polsko – włoską Look for Staff, która specjalizuje się w świadczeniu usług rekrutacyjnych oraz leasingu pracowniczym.

Współuczestniczyła w budowaniu pozycji irlandzkiej firmy SigmarRecruitment, po jej wejściu na rynek polski.

Jako członek projektu skutecznie brała udział we włączeniu przejętej firmy w Polsce w struktury koncernu DyckerhoofAG.

Stworzyła i uruchomiła firmę HR SOLUTIONS realizującą projekty rekrutacyjne Direct Search i ExecutiveSearch w Polsce i na świecie.

Absolwentka MBA i zarazem Studiów Podyplomowych HR w Akademii Leona Koźmińskiego (Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania) w Warszawie oraz absolwentka magisterskich studiów Zarządzania Zasobami Ludzkimi na tejże uczelni.

* * * * *

Jeśli Państwo także znają wyjątkowe kobiety biznesu, których postawę warto docenić i przedstawić szerzej, prosimy także o przesyłanie nam swoich zgłoszeń na adres #

kobiety_biznesu

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here