Home Kobiety na Fali Joanna Zaremba – założycielka WowSchool.pl, szkoły programowania i przedsiębiorczości dla dzieci i...

Joanna Zaremba – założycielka WowSchool.pl, szkoły programowania i przedsiębiorczości dla dzieci i młodzieży

1118
0
SHARE

Portal Marka jest kobietą, ogólnopolska społeczność Kobiet na Fali oraz Klub „Marka jest kobietą”, wraz z serwisem www.Biznesnafali.pl promuje i pokazuje wartościowe kobiety, pasjonatki życia, które inspirują innych. Kobiety, które naszym i Waszym zdaniem warto przedstawić szerszej publiczności, za ich charyzmę, profesjonalizm, ale przede wszystkim naturalną serdeczność i otwartość na innych. Zwykłe, niezwykłe, które są wśród Was. Dyrektorki, właścicielki firm, ekspertki w swojej dziedzinie, prawdziwe pasjonatki życia. Jeśli Ty także należysz do nich lub znasz wyjątkową kobietę, której postawę warto docenić i przedstawić szerzej, napisz do nas! # PRZYŁĄCZ SIĘ do naszej wyjątkowej, ogólnopolskiej społeczności Kobiet na Fali i KLUBU MARKA JEST KOBIETĄ. Napisz do nas: #

Nasz wybór: Joanna Zaremba – założycielka WowSchool.pl, szkoły programowania i przedsiębiorczości dla dzieci i młodzieży oraz blogerka www.ekonomiadzieleniasie.pl

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Universidad Carlos III w Madrycie. Prawdziwy Nomad. Przez ostatnie lata mieszkała w 12 krajach na 4 kontynentach gdzie przygotowywała reportaże promujące kraje rozwijające się dla magazynów takich jak The Economist czy Fortune. Po powrocie do Polski założyła szkołę programowania i przedsiębiorczości dla dzieci i młodzieży WowSchool.pl. Swoją przygodę z ekonomią dzielenia się rozpoczęła w Hiszpanii i kontynuuję ją w Polsce dzieląc się swoją wiedzą na blogu www.ekonomiadzieleniasie.pl . Prywatnie mama 1,5 rocznego Bruna i żona Hiszpana, który coraz lepiej mówi po polsku.

Dzień zaczynam od…

Witam całusem mój budzik, synka Bruna

Jeśli makijaż to…

Naturalny i delikatny. Lubię gdy cera ma czym oddychać.

Ulubione buty…

Kiedyś praktycznie codziennie nosiłam wysokie obcasy, dziś wybieram raczej buty sportowe, ale nadal na specjalne okazje wkładam szpilki.

Mój zapach…

Armani Code, zapach powietrza po jesiennym deszczu i pomarańcze zimą

Spodnie czy sukienka…

W zależności od okazji i nastroju. Bardzo lubię obie opcje.

W torebce mam zawsze…

Mnóstwo rzeczy…moje torby są zazwyczaj dość sporych rozmiarów, i często sama jestem zaskoczona rzeczami, które w nich znajduję

W drodze do pracy (słucham/robię)…

Pracuję z domu. Przejście z pokoju do mojego biurka pokonuję w 30 sekund !

Pierwsza rzecz w pracy którą robię…

Głęboki wdech i zaczynamy! Otwieram maila i przeglądam listę rzeczy do zrobienia na już, którą zazwyczaj aktualizuję poprzedniego dnia wieczorem.

Na moim biurku stoi…

Nie przywiązuję zbytnio wagi do tego co na nim się znajduje. Często zmieniam miejsce, w którym pracuje, więc tak naprawdę to to co na pewno potrzebuję do pracy to mój laptop i telefon. Wszystko co niezbędne znajduje się w nim.

Najbardziej w pracy lubię…

Niezależność. Różnorodność. To, że każdego dnia uczę się czegoś nowego, czasami ciężko mi to przychodzi i nie śpię po nocach, innego dnia cieszę się jak dziecko. Kiedyś miewałam dni, w których trudno było mi wstać rano do pracy. Odkąd założyłam WowSchool.pl te uczucie nigdy nie wróciło, wręcz przeciwnie, każdego ranka jestem podekscytowana tym co mnie czeka. Każdy dzień przynosi nowe doświadczenia, znajomości i emocje. Wszystko lubię.

A do moich obowiązków należy…

Praktycznie wszystko co ma związek z prowadzeniem i zarządzaniem szkołą przedsiębiorczości i programowania dla dzieci i młodzieży. Od promocji szkoły, planowania jej rozwoju, rekrutacji trenerów, po dopilnowanie aby wszystko odbyło się zgodnie z planem. Oczywiście pomaga mi w tym grupa ludzi, z którymi wspólpracuję na co dzień, ale ze względu na to, że jesteśmy na początkowym etapie rozwoju nadal staram się mieć czujne oko na wszystko.

Słowa, które najczęściej (nad)używam…

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia.

W przerwie na lunch…

Robię masę rzeczy nie związanych z jedzeniem. Zapominam, że to przerwa na lunch już po pierwszych minutach odejścia od biurka.

Śmieję się…

Najczęściej z żartów męża.

Stawiam innym plusy za…

Inicjatywę i odwagę. Uważam, że wszyscy mamy prawo do pomyłek, szczególnie gdy robimy coś zupełnie dla nas nowego, ale najważniejsze to nie bać się nowych wyzwań, popełniać błędy, próbować, aż w końcu nam się uda.

Inni o mnie…

Hmm… Myślę, że większość ludzi uważa mnie za osobę odważną, optymistkę. Moje siostry na pewno powiedziałyby też, że jestem maniaczką porządku, z czym ja się nie zgadzam J

Robi się gorąco, gdy…

Muszę na już wykonać 3 rzeczy na raz. Czasami tak się zdarza bo nie wszystko można przewidzieć lub zaplanować.

Podpaść mi można…

Nie lubię, jak ktoś boi się powiedzieć mi wprost o co chodzi i zwyczajnie zmyśla. Wolę gorzką prawdę, niż słodkie kłamstwo.

Ostatnie minuty w pracy…

Chyba coś takiego nie istnieje. Bardzo często, tuż przed zaśnięciem zapisuję na kartce, którą mam obok łóżka, nowe pomysły, które właśnie przyszły mi do głowy, albo rzeczy, które mam do zrobienia następnego dnia. Praca, miesza się z moim wolnym czasem non stop, ale uczę się odkładać ją na bok, kiedy mąż wraca do domu i chcemy spędzić razem popołudnie, albo synek przybiega i ciągnie mnie żeby się z nim pobawić. Wtedy jestem tylko dla nich.

W domu najczęściej…

Pracuję, ponieważ pracuję z domu, ale kiedy już odkładam pracę na bok, zazwyczaj idziemy z mężem i synkiem na długi spacer, nawet jak jest zimno i nikogo nie ma na ulicach, a po powrocie przygotujemy dobry posiłek. Mój mąż jest Hiszpanem, więc kwestię posiłków są dla niego bardzo ważną sprawą J

Najprzyjemniej się czuję, mając na sobie…

Uwielbiam koronki, falbanki.

Moje ulubione smaki…

Bardzo lubię ostre smaki, ale nigdy nie odmówię sobie również kawałka czekolady.

Moje podróże…

Przez prawie 5 lat mojego życia pracowałam dla agencji komunikacyjnej dla której przygotowywałam reportaże o krajach rozwijających się, co oznaczało, że musiałam pojechać do danego kraju, spędzić w nim przynajmniej kilka miesięcy i przeprowadzić wywiady z najważniejszymi osobami, zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego. Dzięki tej pracy mieszkałam w krajach takich jak Indonezja, Zambia, Kenia, Kuwejt, Kostaryka, Meksyk i wiele innych. Uwielbiam podróżować, Azja jest zawsze moim pierwszym wyborem, ale nigdy nie cieszę się tak bardzo jak czując zapach powietrza wysiadając z samolotu w Afryce. Pracując kilka miesięcy w Nigerii czy Tanzanii nauczyłam się więcej, niż przez kilka lat w Europie. Poza tym każde wakacje staram się spędzić w innym miejscu, poznać nowy zakątek świata. Już jako dziecko uwielbiłam przeglądać atlas i wybierać miejsca, które chcę odwiedzić. Jako mała dziewczynka chciałam pojechać do Konga, ponieważ wydawało mi się, że jest to najbardziej nieznany i egzotyczny kraj na świecie i, że będę jedyną osobą, którą znam, której uda się tam dostać. Dziś znam wiele osób, które odwiedziło Kongo ale nadal kiedy w końcu udało mi się tam samej pojechać, było to dla mnie dość niezwykłe przeżycie, właśnie ze względu na te dziecięce marzenia.

Ostatnio zaciekawiło mnie / zdziwiło…

Kiedy mój prawie półtoraroczny syn wypowiedział swoje pierwsze krótkie zdanie po hiszpańsku, a nie po polsku. Tata mówi do niego po hiszpańsku, ale jednak mieszkamy w Polsce i to z naszym językiem styka się najczęściej.

Aktywnie spędzam czas…

Przed urodzeniem syna jeździłam konno, grałam w golfa i uwielbiałam pilates. Odkąd jestem mamą jedyne co robię to długie spacery. Cały czas nad tym ubolewam i liczę, że już wkrótce wrócę przynajmniej do jednej z tych rzeczy.

O zdrowie dbam…

Dopiero gdy coś mi dolega.

Mam słabość do…

Pewnego małego chłopca i starszych ludzi.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie…

Rodzina i uczciwość.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że…

Po mimo trudności i problemów z prowadzeniem biznesu na co dzień, parcie do przodu i chęć pokonania tych przeszkód, a nie rezygnacja.

Złote myśli i sentencje, które za mną chodzą…

“Nigdy nie mówię, że nie mogę czegoś zrobić tylko dlatego, że nie wiem jak. Po prostu próbuję. Nie pozwalam aby coś mnie powstrzymywało.”

“…nie wyobrażam sobie, że takie małe słowo jak ‘nie potrafię’ mogłoby Cię powstrzymać. Jeżeli nie masz odpowiedniego doświadczenia/​możliwości aby osiągnąć swój cel, spróbuj innej drogi, ale nie rezygnuj”

Richard Branson

Co mnie motywuje?

Myślę, że jestem osobą, która ma dość duże pokłady automotywacji, ale kiedy dopada mnie chwila zwątpienia rozmowa z mężem, lub koleżanką zazwyczaj pomaga. Czasami sam fakt, że o tym komuś głośno powiem, załatwia sprawę.

To, z czego jestem dumna to?

To, że do tej pory udaje mi się podążać za marzeniami. Zazwyczaj droga do ich osiągnięcia jest o wiele bardziej zawiła i znacznie dłuższa niż sobie to zaplanuję w głowie, ale bardzo często na mniejszą lub większą skale, udaje mi się osiągnąć to o czym marzyłam.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo sukces?

Spełnienie i spokój ducha. Myślę, że najważniejsze to umieć cieszyć się tym co dla siebie wybraliśmy. Nie ważne czy zdecydujemy się zostać w domu i opiekować się dziećmi, założyć własny biznes czy pracować dla korporacji, jeżeli jest to nasz świadomy wybór i czujemy się spełnieni w roli jaką sobie wybraliśmy, uważam to za duży sukces.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo „profesjonalna marka osobista”?

Spójność i konsekwencja w działaniach. To, że umiemy powiedzieć “nie” kiedy trzeba to zrobić.

Przekonałam się / utwierdziłam w przekonaniu, że w życiu…?

Warto marzyć i warto próbować. Już jako mała dziewczynka często myślałam o tym jak będę oceniać moje życie z perspektywy starszej pani u kresu życia, i wiedziałam, że to czego na pewno nie chcę, to jako staruszka myśleć, że czegoś nie spróbowałam, nie zrobiłam ze strachu. Teraz podejmując niektóre decyzje, nadal wyobrażam sobie za kilkadziesiąt lat.

Pojawiające się szanse/sytuacje biznesowe?

Trzeba przemyśleć, zastanowić się i jeżeli są dla nas prawdziwą szansą, łapać je jak najszybciej. Czasami jednak warto powiedzieć nie.

Gdybym mogła coś powtórzyć w życiu / zmienić?

Powtórzyć zdecydowanie! Moje wszystkie podróże razy sto!

Marzenia z dzieciństwa, czyli gdybym nie robiła dziś tego, co robię, pewnie…

Jako mała dziewczynka chciałam być adwokatem, ale teraz jako dorosła osoba nie do końca widziałabym siebie w tej roli.

Marzenie/cel/plan – te duże i małe, na ten rok…?

Wrócić do uprawiana sportu i częściej chodzić na randki z mężem.

Najważniejszy Post Scriptum, czyli to, co nie zmieściło się powyżej, a chciałabym dopisać – czyli moje przesłanie dla innych kobiet, i nie tylko… 

Nie bójmy sie próbować, nawet jeżeli coś wstępnie wydaje się nam nie do osiągnięcia, przeraża nas. Nie pozwólmy by strach nas powstrzymał.

* * * * *

Joanna Zaremba – założycielka WowSchool.pl, szkoły programowania i przedsiębiorczości dla dzieci i młodzieży oraz blogerka www.ekonomiadzieleniasie.pl

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Universidad Carlos III w Madrycie. Prawdziwy Nomad. Przez ostatnie lata mieszkała w 12 krajach na 4 kontynentach gdzie przygotowywała reportaże promujące kraje rozwijające się dla magazynów takich jak The Economist czy Fortune. Po powrocie do Polski założyła szkołę programowania i przedsiębiorczości dla dzieci i młodzieży WowSchool.pl. Swoją przygodę z ekonomią dzielenia się rozpoczęła w Hiszpanii i kontynuuję ją w Polsce dzieląc się swoją wiedzą na blogu www.ekonomiadzieleniasie.pl . Prywatnie mama 1,5 rocznego Bruna i żona Hiszpana, który coraz lepiej mówi po polsku.

* * * * *

Jeśli Państwo także znają wyjątkowe kobiety biznesu, których postawę warto docenić i przedstawić szerzej, prosimy także o przesyłanie nam swoich zgłoszeń na adres #. A może sama jesteś jedną z nich!? Zapraszamy!

ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter3

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here