Home Kobiety na Fali Katarzyna Richter – psycholog międzykulturowy, założycielka Deal With Culture

Katarzyna Richter – psycholog międzykulturowy, założycielka Deal With Culture

582
0
SHARE

Portal Marka jest kobietą, ogólnopolska społeczność Kobiet na Fali oraz Klub „Marka jest kobietą”, wraz z serwisem www.Biznesnafali.pl promuje i pokazuje wartościowe kobiety, pasjonatki życia, które inspirują innych. Kobiety przedsiębiorcze, managerki, które naszym i Waszym zdaniem warto przedstawić szerszej publiczności, za ich charyzmę, profesjonalizm, ale przede wszystkim naturalną serdeczność i otwartość na innych. Zwykłe, niezwykłe, które są wśród Was. Dyrektorki, właścicielki firm, ekspertki w swojej dziedzinie, prawdziwe pasjonatki życia. Jeśli Ty także należysz do nich lub znasz wyjątkową kobietę, której postawę warto docenić i przedstawić szerzej, napisz do nas! # PRZYŁĄCZ SIĘ do naszej wyjątkowej, ogólnopolskiej społeczności Kobiet na Fali i KLUBU MARKA JEST KOBIETĄ. Napisz do nas: #

Nasz wybór: Katarzyna Richter – psycholog międzykulturowy, założycielka Deal With Culture. Od 10 lat rozwija swoją karierę w środowisku wielonarodowym. Dotychczas pracowała z przedstawicielami ponad 100 kultur. Doradza w biznesie, jest wykładowcą studiów podyplomowych, współpracuję z magazynami biznesowymi i lifestylowymi w kraju i za granicą. Doradza firmom i osobom chcącym przenieść działania zawodowe w rejon Zatoki Perskiej. Tłumaczy różnice międzykulturowe, odpowiadając na aktualne potrzeby biznesu. Bazuje na naukach społecznych oraz międzynarodowym doświadczeniu we współpracy z największymi światowymi markami.

Dzień zaczynam od… magicznej formuły, której nie mogę zdradzić.

Jeśli makijaż to… niewyzywajacy

Ulubione buty… to wywiad

Mój zapach… zależy od szerokości geograficznej, w zatoce perskiej L’Ambre des Merveilles Hermès, w Europie Acqua Di Gioia

Spodnie czy sukienka… zależy gdzie ide, długość spodni też od tego zależy.

W torebce mam zawsze… duuużo rzeczy. Najczęściej telefon , laptop i paszport.

W drodze do pracy (słucham/robię)… podcastów, electro jazzu, albo wiadomości audio na whatsappie.

Pierwsza rzecz w pracy którą robię… liste zadań

Na moim biurku stoi… laptop

Najbardziej w pracy lubię … wyzwania i nowe możliwości

A do moich obowiązków należy… egzekucja moich celów

Słowa, które najczęściej (nad)używam… skonfundować, stereotyp, spersonalizować

W przerwie na lunch… lubię usiąść w jasnym, nasłonecznionym miejscu i zjeść coś zdrowego.

Śmieję się… z siebie i z filmów Woody Allena

Stawiam innym plusy za… inteligencje

Inni o mnie… babka z klasą, zawsze z podniesioną głową i zawsze brzmiąca poważnie. Jeszcze inni twierdzą, że biorę na siebie za dużo, to wtedy, gdy mam na głowie kilka przedsięwzięć równocześnie, szczególnie w różnych krajach.

Robi się gorąco… gdy temperatury sięgają 50 stopni i czuje się jak pieczeń w piekarniku.

Podpaść mi można… tylko raz, rzadko kiedy się na kimś zawiodę to nie poświęcam już mu swojego czasu.

Ostatnie minuty w pracy… nigdy nie wiadomo kiedy są ostatnie minuty. Linia pomiędzy pracą a innymi aspektami mojego życia jest bardzo cienka.

W domu najczęściej… na pewno nie sprzątam (śmiech). Odpoczywam, przepakowuje walizki i planuje kolejne podróże i działania.

Najprzyjemniej się czuję, mając na sobie… jeansy , biały t-shirt, marynarkę, baleriny albo obcasy, choć lubię tez wersje siebie jako nauczyciela jogi, kiedy biegam w getrach na boso.

Moje ulubione smaki… ciasto marchewkowe, choć ostatnio przekonałam się do Red Velvet, sałatki i avocado w każdej postaci.

Moje podróże…są nieodłączną częścią mojego życia. Kiedy się nie przemieszczam ogarnia mnie przygnębienie. Dlatego mam 2 domy, jeden w Gdańsku, drugi w Manamie.

Ostatnio zaciekawiło mnie / zdziwiło… idea cyfrowego nomadyzmu stała się moja obsesja od kilku ostatnich lat. Po wielu latach w pracy dla największych linii lotniczych na świecie nie potrafiłam odnaleźć się ani w korporacyjnych strukturach, ani w polskiej mentalności. Jedynym sensownym rozwiązaniem było stworzenie sobie miejsca pracy niezależnego od lokalizacji.

Aktywnie spędzam czas… w ciepłym klimacie, słonce i temperatura powyżej 23 stopni wyzwala we mnie pokłady energii i chęci do życia. Choć w tym roku nawet zimą w słoneczne dni biegałam przy prawie zerowych temperaturach.

O zdrowie dbam…praktykując jogę, co w zupełności wystarcza, gdyż tworzy strukturę dyscypliny. 4 godziny przed zajęciami nie można jeść dużego posiłku, nie można się przejadać, żeby nie obciążać systemu.

Mam słabość do…ciasta marchewkowego, wogole do ciast…

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie… wolność i niezależność a tym samym poszanowanie czyjejś wolności. We współpracy z innymi nie narzucam swojego zdania, proponuje sugestie, bo szanuję, ze każdy ma prawo do swojego zdania.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że… ma się odwagę zawalczyć o swoje. Ja się tego dopiero uczę.

Złote myśli i sentencje, które za mną chodzą… nie ważne jakie dostałeś karty, ważne jak nimi grasz.

Co mnie motywuje? Świadomość, że jestem zdolna do osiągnięcia swoich celów. Wiem to, bo tak się działo w przeszłości. Możliwość podróżowania i doświadczania świata.

To, z czego jestem dumna to? Udaje mi się pozostać sobą, wierną swoim wartościom. Pracując dla ogromnych korporacji widziałam jak ludzie się zmieniają, jak są nieszczęśliwi, jak nienawidzą swojego życia i jak tkwią w takim stanie zapadając na choroby. Postanowiłam, że nie będę ofiarą, nie dam się poniżać i odbierać sobie godności. Każdy ma prawo do zmiany swojego życia w każdym momencie, trzeba tylko mieć odwagę zrobić pierwszy krok, wierzyć w siebie, być otwartym na pomoc i wierzyć, że istnieje siła wyższa, która nas ochrania, kieruje, ostrzega. Jeśli jesteśmy pogodzeni ze sobą i ze światem, wypełnieni pozytywnymi emocjami potrafimy odczytywać znaki jakie otrzymujemy od wszechświata.

KR Waw1

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo sukces? Pozostanie wiernym sobie, bycie wdzięcznym i zadowolonym z życia, które się ma i tworzy każdego dnia. Realizowanie siebie i inspirowanie innych do pozytywnych zmian.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo „profesjonalna marka osobista”? Profesjonalna to taka, która nie tylko wzbudza zaufanie, ale swoją reputacją pokazuje, że powierzone zaufanie trafiło w dobre ręce.

Przekonałam się / utwierdziłam w przekonaniu, że w życiu? Nic się nie dzieje, bez przyczyny. Wszystko zmierza w dobrym kierunku i w końcu się dobrze ułoży, a jeśli nie jest jeszcze dobrze, to znaczy, że to nie koniec.

Pojawiające się szanse/sytuacje biznesowe? Należy umieć rozpoznawać i wykorzystywać.

Gdybym mogła coś powtórzyć w życiu / zmienić? Rzadko się nad tym zastanawiam, jak mi coś nieodpowiada, to po prostu to zmieniam.

Marzenia z dzieciństwa, czyli gdybym nie robiła dziś tego, co robię, pewnie…robiłabym coś równie fajnego. Marzenia z dzieciństwa o dalekich i częstych podróżach realizowałam i realizuje.

Marzenie/cel/plan – te duże i małe, na ten rok…? Wywiad w magazynie Forbes i rozwiniecie swojej działalności w kilku krajach i przekazanie wiedzy z zakresu kompetencji międzykulturowej tym, dla których jest ona potrzebna do działań biznesowych.

Najważniejszy Post Scriptum, czyli to, co nie zmieściło się powyżej, a chciałabym dopisać – czyli moje przesłanie dla innych kobiet, i nie tylko… 

Kiedy znajdziesz to co kochasz, rób to codziennie. Oddając się swojej pasji stajesz się lepszą osoba, bardziej spełnioną, co przekłada się na relacje z innymi ludźmi i z całym światem.

Katarzyna Richter – psycholog międzykulturowy, założycielka Deal With Culture. Od 10 lat rozwija swoją karierę w środowisku wielonarodowym. Dotychczas pracowała z przedstawicielami ponad 100 kultur. Doradza w biznesie, jest wykładowcą studiów podyplomowych, współpracuję z magazynami biznesowymi i lifestylowymi w kraju i za granicą. Doradza firmom i osobom chcącym przenieść działania zawodowe w rejon Zatoki Perskiej. Tłumaczy różnice międzykulturowe, odpowiadając na aktualne potrzeby biznesu. Bazuje na naukach społecznych oraz międzynarodowym doświadczeniu we współpracy z największymi światowymi markami.

DWCx

* * * * *

Jeśli Państwo także znają wyjątkowe kobiety biznesu, których postawę warto docenić i przedstawić szerzej, prosimy także o przesyłanie nam swoich zgłoszeń na adres #. A może sama jesteś jedną z nich!? Zapraszamy!

ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter3

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here