Home Aktualności Raport Marka jest kobietą „Czego pragną kobiety – siła kobiecości roku 2017″

Raport Marka jest kobietą „Czego pragną kobiety – siła kobiecości roku 2017″

4178
0
SHARE

Są piękne, przebojowe, wyjątkowe. W związku z 8 marca i Dniem Kobiet, Klub „Marka jest kobietą” przedstawia Państwu jedyne opracowanie w skali Polski, 4 edycję ogólnopolskiego raportu „Czego pragną kobiety – siła kobiecości roku 2017”  Na pytania Jarosława Waśkiewicza, prezesa Klubu Marka jest kobietą, redaktora naczelnego Biznesnafali.pl, odpowiada kilkadziesiąt wyjątkowych kobiet. Czego pragną współczesne kobiety, w relacjach zawodowych, osobistych, nie tylko „od święta”?

A jeśli szukasz inspiracji i wartościowych relacji, prowadzisz ciekawy biznes i jesteś kobietą, przyłącz się koniecznie do nas! Nasza wyjątkowa, ogólnopolska społeczność Kobiet na fali to Klub Marka jest kobietą: #

Czego pragną kobiety..? Rola kobiety wciąż się zmienia i ewoluuje, jednak myślę, że jej pragnienia pozostają bardzo podobne. Współczesne kobiety w relacjach damsko-męskich  tak samo jak ich matki i babcie potrzebują wsparcia i miłości. Choć rola kobiety jest już inna i teraz to one często są tymi “twardzielkami”, zarówno w związkach i jako singielki, to nadal pragną “silnego męskiego ramienia”, które będzie chronić ich kobiecą wyjątkowość i indywidualizm i da poczucie, że są po prostu kochane. W związkach i relacjach z innymi zawsze ważne będzie zaufanie, szczerość i poczucie że możemy być sobą. Chcemy się czuć kobiece i wyjątkowe w każdej sytuacji i roli. A w relacjach zawodowych pragniemy spełnienia i docenienia, oraz możliwości rozwoju na równi z mężczyznami. Życzę nam wszystkim byśmy się czuły swobodnie, kobieco i wyjątkowo każdego dnia.

Ewa Andrzejczak, fizjoterapeutka, coach

ornament-1

Pragnę, aby kobiety wszędzie były tak samo traktowane, bo bycie kobietą to zaszczyt. Jesteśmy piękne, wspaniałe, jedyne w swoim rodzaju, zasługujemy na szacunek i poważanie na całym świecie. Szczególnie tam, gdzie spotykamy się z poniżaniem i nasze prawa nic nie znaczą. Bez względu na to w jakim kraju żyjemy i ile mamy lat chcemy, aby odnoszono się do nas z godnością.

Czy wiecie drogie Panie, że nasze święto powstało w starożytnym Rzymie i związane było z macierzyństwem i płodnością? W Dniu Kobiet o ówczesnej nazwie Matronalia mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia. Obecnie nasze święto uważane jest często za niepotrzebne, „komunistyczne”. Czy nie prawdą jest, że jako kobiety dźwigamy cały szereg obowiązków? Jesteśmy jednocześnie przyjaciółkami, matkami, partnerkami, żonami, prowadzimy dom, pracujemy na etacie/prowadzimy własne firmy, gotujemy, sprzątamy, dźwigamy na swoich barach odpowiedzialność i wielką siłę na lepsze jutro. Dlatego chcemy być docenianie, zauważane, kochane. Zasługujemy na to. Pragnę, aby świat zaczął patrzeć na kobiety innym okiem. Nie tylko w ten jeden Dzień.

Beata Biernat, Manager Oddziału Gdańsk firmy Burian Logistic Sp. z o.o.

ornament-1“Czego pragną współczesne kobiety, w relacjach zawodowych, osobistych, damsko-męskich, nie tylko od święta? Zawodowo: aby z uśmiechem rozpoczynać każdy dzień. Niezależnie od tego, czy prowadzimy własny biznes, pracujemy w korporacji, mniejszej firmie, czy prowadzimy dom, chcemy, aby sprawiało nam to radość. Żeby nasza codzienna praca miała głębszy sens, rozwijała nas i wnosiła do życia naszego i innych wartości nie tylko materialne.

Osobiście: czasu tylko dla siebie i wewnętrznej harmonii. Akceptacji tego co było, umiejętności bycia tu i teraz i pozytywnego spoglądania w przyszłość. Na co dzień zdrowia, samoakceptacji i wartościowych relacji.

W związkach: wsparcia, wysłuchania, czasem pogłaskania po głowie, a czasem zmotywowania to działania. W natłoku codziennych obowiązków zawodowych i rodzinnych czasu tylko we dwoje. Równowagi w dawaniu i braniu. Abyśmy w oczach naszej drugiej połowy widziały szczęście i dumę, że to właśnie my, a nie kto inny jest u jej boku.

Natalia Bogdan, Prezes Zarządu Jobhouse Sp. z o.o. www.jobhouse.pl

ornament-1Kobieta to jednostka. Choć często żyje “stadnie” to jednak zawsze pozostaje indywidualną jednostką ze swoimi indywidualnymi potrzebami. Ciężko zatem jednoznacznie stwierdzić czego pragną kobiety, bo zapewne każda z nas ma
zupełnie inne oczekiwania od rzeczywistości. Wydaje mi się jednak, że wszystkie pragniemy uczuć… prawdziwych, szczerych, niekłamamanych. Pragniemy kochać i być kochane, pragniemy przyjaźni, partnerstwa, szczerości szczególnie teraz kiedy wydaje się, że wszystko można kupić za pieniądze. W świecie, w którym żyjemy, szeroko nazywanym dobrobytem, dobra materialne schodzą na drugi plan. Nie są celem, a środkiem do celu. Teraz ważniejsze wydają się emocje i małe gesty. Czasem więcej radości sprawi nam szczery komplement niż kolejna suma na koncie bankowym. Czasem wyjście na kawę z koleżanką, bukiet kwiatów od partnera lub po prostu rozmowa, słodki buziak od naszego dziecka są warte więcej niż zagraniczna wycieczka za miliony monet.

Pragniemy innych ludzi. Towarzyszy i towarzyszek doli i niedoli, których możemy obdarować szczęściem i miłością. Z którymi możemy dzielić się sukcesem, ale także porażką. Potrzebujemy mieć dla kogo żyć, dla kogo się realizować, iść do przodu, bo w końcu ile rzeczy można robić tylko dla siebie?

Ilona Brusiło www.mamyruszamy.pl

ornament-1Pytać, czego oczekują kobiety i to w Dniu Kobiet jest nie lada odwagą, gdyż można usłyszeć wiele… To tak z przymrużeniem oka. Poważniej jednak, myślę, że ten jeden dzień w roku skupia jak w soczewce, nasze pragnienie pozytywnego spojrzenia na nas i akceptacji naszych komunikatów, kierowanych w różny intrygujący sposób. Sama przywiązuję wagę do szczegółów, ubioru czy zachowania, pragnę, by wszystko współgrało i moje zachowanie czy postępowanie było odbierane, tak, jak zakładam.

W zeszłym roku w trakcie Kongresu Obywatelskiego na dużej planszy pokazano wiele wartości, którymi kierujemy się w życiu. Wybrałam te trzy, które były razem – współpracę, zaufanie i lojalność. To wartości, które są dla mnie ważne i życzyłabym sobie, by w każdym dniu pracy towarzyszyły one mojemu otoczeniu i mnie samej.

Na tablicy zabrakło jeszcze tak ważnych wartości jak szacunek, miłość, przyjaźń i partnerstwo, które są w moim życiu kluczowe. W kontaktach zawodowych czy prywatnych warto pamiętać o tych wartościach, gdyż wówczas działa się prościej a życie ma swój sens.

Oczywiście każdy ma swój życiowy kodeks, co powoduje często różnie rozumienie i odczuwanie niby oczywistych prawd. Ważne jest jednak to by życie przebiegało w pewnej harmonii i abyśmy miały na nią wpływ.

Życzę wszystkim wspaniałym Kobietom, by mając na uwadze swój kodeks postępowania, podejmowały decyzje zawsze zgodnie z własnym pojmowaniem świata. Aby codzienność nie oznaczała przyzwyczajenia i aby każdy dzień był miłym zaskoczeniem. Abyśmy mogły cieszyć się życiem i w pełni mogły doceniać jego wartość.

Marta Chełkowska, Dyrektor Departament Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

ornament-1Czego pragną współczesne kobiety, w relacjach zawodowych, osobistych, damsko-męskich, nie tylko od święta? Jest to jedno z pytań, które najprawdopodobniej zawsze pozostanie bez jednoznacznej odpowiedzi, albowiem ile kobiet na świecie tyle pragnień. Istnieją jednak wartości uniwersalne, które na pewno będą bliskie sercu niejednej z nas.

,,Zastanawiam się, ojcowie i nauczyciele: co to jest piekło?. I myślę, że to jest żal, iż nie można już więcej kochać”. Tak więc, to właśnie miłość będzie dla mnie numerem jeden na liście moich pragnień i zakładam, że pod tymi słowami podpisze się wiele z nas. Miłość ma wiele odcieni, bowiem innym uczuciem darzymy rodziców, czy też rodzeństwo, innym wybranka serca, przyjaciół, a jeszcze odmiennym dzieci. Jednak wszystkie z nich są wyjątkowe wzajemnie się dopełniając. Bez takich emocji nasze życie z pewnością byłoby niekompletne. Dla mnie jest to wartość absolutna bez której nasze istnienie nie miałoby głębszego sensu. Jednak, aby miłość mogła trwać jak najdłużej potrzebne nam jest również zdrowie. Kiedyś nie doceniałam życzeń kończących się słowami: ,,i przede wszystkim życzę Ci zdrowia, gdyż jest najważniejsze”. Teraz uważam, że stanowi to jeden z najwspanialszych darów jakie możemy otrzymać. Cieszmy się naszym dobrym zdrowiem, bowiem z pewnością nie jest ono nam ofiarowane na zawsze.

Oprócz dwóch powyższych kwestii ważna jest dla mnie także pasja. W pracy spędzamy zbyt dużą część swojego życia, aby mogłaby być ona niewyzwalającym żadnej radości i poczucia satysfakcji przymusem. Gdyby większość kierowała się choć trochę tą zasadą na świecie byłoby mniej sfrustrowanych oraz rozgoryczonych ludzi. Ważne, aby odnaleźć swoje własne zadowolenie w czymkolwiek czego by się człowiek nie podjął i aby powrót do domu nie był wybawieniem oraz niesamowitą ulgą lecz dalszą, piękniejszą częścią dnia dopełniającą jej początek. Od siebie mogę dodać, iż w sferze zawodowej chciałabym otaczać się ludźmi entuzjastycznie podchodzącymi do swojej pracy, kompetentnymi na swoim stanowisku, rzetelnymi, tudzież choć po części rozumiejącymi moją potrzebę perfekcjonizmu 😉

Jeżeli natomiast mowa o naszej drugiej połówce, jestem zdania, że kobiety chcą mieć przy sobie niezależnie od tego jak mocnymi osobowościami są, kogoś silnego lecz również wrażliwego, kogoś kto będzie ostoją w tym szalonym świecie, z kim mogą być sobą i za to są kochane. Partnera mądrego, z którym niestraszne smutki, lęki oraz obawy, pomagającego toczyć z nimi walkę albo chociaż wspólnie uczyć się z nimi żyć każdego nowego dnia. Kogoś dzięki komu czas spędzony wspólnie staje się wartościowy i unikalny. Kogoś kto rozumie, gdyż potrafi spojrzeć na świat naszymi oczami.

Tak więc, wszystkim kobietom w dzień ich święta chciałabym życzyć: prawdziwych, szczerych uśmiechów i morza miłości na dzień dobry, poczucia docenienia, niegasnącego uczucia w oczach partnera, pikanterii w doznaniach emocjonalnych i fizycznych, wielu chwil odprężenia, szalonego czasu zabawy oraz jeszcze większej ilości pragnień, które niewątpliwie stymulują nas do działania.

P.S. Oby były to pragnienia emocjonalne oraz intelektualne, a nie materialne, bowiem mają one po stokroć większą wartość. Choć wiadomo, iż lepiej jest posiadać pieniądze niż nimi nie dysponować to jednak warto docenić to co się ma na tę chwilę, na ten moment. Nie gonić wciąż za lepszym życiem i dalej niesprecyzowaną przyszłością tylko móc docenić czas obecny, który przecież nieuchronnie i bezpowrotnie mija, gdyż: ,, Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy (…)Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy”.

Natalia Długosz, Właścicielka ORNALI HOME & GARDEN, www.ornali.com

ornament-1Czego pragną kobiety? Trudno napisać coś, co jeszcze nie pojawiło się w wypowiedziach moich znakomitych poprzedniczek. Nasze pragnienia, oprócz tych „zdroworozsądkowych” jak możliwość samorealizacji i rozwoju, niezmiennie przez lata podążają tą sama drogą. Wytycza je nasza podstawowa rola macierzyństwa, jaką wiele z nas doświadcza i rola bogini domowego ogniska. Stąd uczucie szczęścia, dumy i komfortu pojawia się zawsze wtedy, gdy mamy poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Dotyczy to zarówno życia rodzinnego jak i zawodowego. Poza tym w każdej z nas zostało jeszcze coś z dziecka i to czego pragniemy to trochę tajemniczości, niespodzianek, ciepłych słów i uznania. I pięknie jest, jak możemy otrzymać to od osób, którymi się otaczamy. A gdy jeszcze tym relacjom towarzyszy szacunek, niepodważone zaufanie i szczerość – cóż chcieć więcej? Pełnia komfortu osiągnięta.

Anna Maria Gast, Wicedyrektor Oddziału Korporacyjnego mBank S.A.

ornament-1Czego pragną kobiety? – każda kobieta pragnie czego innego. Każda z nas ma inne oczekiwania, inne wymagania, inne marzenia. W dzisiejszych czasach kobieta ma wiele zadań, pracuje zawodowo, zajmuje się dziećmi i domem, czasami musi ogarnąć swojego mężczyznę. Często bez pomocy bliskich, babci, opiekunek ciężko byłoby na co dzień nam funkcjonować. Świat straszne pędzi i często nie mamy czasu zatrzymać się.

W dzisiejszych czasach my kobiety (może to zabrzmi mocno) potrafimy być krytyczne wobec innych kobiet. Skoro wymagamy od siebie dużo, to wymagamy także tego od innych kobiet. Od prawie dwóch lat (jak wiesz Jarku) pomagam nabyć pewności siebie innym kobietom, które zostały „pokiereszowane” przez los. Są to kobiety, które uległy poparzeniu ciała, z widocznymi bliznami na ciele, które zostają do końca życia. Taka kobieta zamyka się w sobie, traci pewność siebie, traci znajomych, czasami partner odchodzi bo ona już nie jest idealna, traci pracę i zostaje sama z tym całym bólem, po którym nie może się podnieś. Te kobiety marzą tylko o tym, żeby znowu odzyskać swoje ciało, żeby wróciło tamte życie z przed wypadku, ale ono nie wróci. Uświadamiam im, pokazuję, że można się podnieść, że można na nowo cieszyć się życiem, że można być na nowo kochaną. Ja znam tą długą drogę, którą trzeba przejść, by być w tym miejscu w którym teraz jestem ja.

Czego pragnę ja? Raczej nie pragnę, bo to mam: żeby mój partner dalej miał ten swój uśmiech kiedy mnie widzi; opiekuńczy, kiedy nie jestem w stanie się ubrać po zabiegu; kiedy go doprowadzam do łez bo najprostsza czynność w kuchni mnie przeraża; pozwala mi się realizować zawodowo i spełniać marzenia. Na pewno pragnę: żeby wszystkie moje podopieczne nabrały pewności siebie; żeby nie poddawały się podczas leczenia; żeby coraz mnie płakały, chyba że ze szczęścia; żeby zaczęły akceptować siebie. Z okazji Dnia Kobiet, życzę żeby 8 Marca był każdego dnia 😉

Jolanta Golianek, Prezes Fundacja Poparzeni, Ambasadorka WellU

ornament-1“Czego pragną współczesne kobiety, w relacjach zawodowych, osobistych, damsko-męskich, nie tylko od święta?

O pragnieniach kobiet mogła mówić dużo, jako, że od ponad 10 lat pracuje głownie z płcią piękną (wizerunek, rozwój osobisty). Każda z nas ma swoje subiektywne potrzeby i marzenia. Każda z nas ma swoją definicję pragnień. Każda z nas jest jedyna w swoim rodzaju. Jednak zauważalny jest tzw. wspólny mianownik. To najogólniej mówiąc pragnienie bycia SPEŁNIONĄ i SZCZĘŚLIWĄ.

Co ważne na pierwszy plan wysuwa się coraz częściej potrzeba spełnienia “JA – KOBIETA” , potem pojawia się “JA – MATKA”, “JA- PARTENERKA”, “JA – PRACA” etc. Dlaczego?

Bo jeśli kobieta odkryje w sobie to najważniejsza JA, to odkrywa jednocześnie swoją wewnętrzną MOC, POTENCJAŁ, TALENTY, PIĘKNO etc.

Świadomość prawdziwej głębi daje nam kobietom harmonię, autentyczność, miłość, ciepło i bardzo ważne poczucie, które można sprowadzić do słów “odnalazłam swoje miejsce na ziemi”, “wiem po co tu jestem”, “wiem kim jestem”. Jeśli osiągniemy taki etap świadomości i zrozumienia siebie, wtedy pozostałe “JA” stają się naturalnością. Czego Paniom serdecznie życzę 🙂 ”

Maria Gotkiewicz – kreator wizerunku – stylistka, wizażystka, personal shopper, trener ds Dress Code oraz trener ds. psychologii pozytywnej. Doradca piękna i zdrowia w Mary Kay i FOREVER www.mariagot.wix.com/margot

ornament-1Pochłonięte w tym zwariowanym świecie rolą bizneswoman, partnerki, kochanki, matki, koleżanki, wiele współczesnych kobiet żyje pędem dnia codziennego. Stajemy przed wyborem pomiędzy karierą a rodziną, spełnieniem w jednej sferze życia często kosztem spełnienia w innej, próbując utrzymać równowagę pomiędzy tym co kochamy, a tym co wypada zrobić. Za wszelką cenę staramy się być przebojowymi, sprostać oczekiwaniom świata zewnętrznego, doścignąć bieżące trendy, zbudować nieskazitelny wizerunek w social media, po czym robiąc sobie wieczorem kąpiel przy świecach łapiemy się na tym, że nasze myśli odpływają do cudownego świata marzeń.

Co tam dostrzegamy? W tym świecie żyjemy w spokojnym świecie, jesteśmy kochanymi żonami, matkami, mamy u boku kochającego partnera. Tutaj jest stabilizacja, bliskość, partnerstwo, zrozumienie wzajemnych potrzeb, jest szczęście. Tutaj pełnimy role, które chcemy pełnić. Decyzje podejmowane są z perspektywy ‘chcemy,’ rozwijamy się swoim własnym tempem, nie poświęcając w zamian tego, na czym nam zależy, gdyż nie ma takiej potrzeby. Nasze życie opiera się na wartościach takich jak: miłość, spełnienie, satysfakcja i wszelkich tych wartościach, które odgrywają dla nas kluczową rolę.

Wróćmy ponownie do świata realnego.

Czym jest współczesny świat? Czy nie przypadkiem iluzją wykreowaną przez człowieka? Czy nie jest grą pozorów w social media przepełnionego zdjęciami tylko i wyłącznie cudownych momentów? W jakim stopniu jest dla nas lepszy, wygodny? Jak to się ma do naszego życia? W jakim stopniu decyzje podejmowane są tylko i wyłącznie w oparciu o zapewnieniem sobie bytu? A co daje nam zapewniony byt? Co daje dobrze prosperujący biznes, nieskazitelny wizerunek w social media, co dają pieniądze? Czy przypadkiem nie to, co kiedyś, a współcześnie coraz mniej dawała rodzina? Ilu z Was odpowiada tutaj – BEZPIECZEŃSTWO?

Tego właśnie pragnie współczesna kobieta. Tego samego, czego pragnęła 100, 200, 500 lat temu i dalej, z taką różnicą, że sposób w jaki dzisiaj do niego dążymy, odbiega od tego w jaki osiągano je kiedyś. Po co tak bardzo pragniemy tego bezpieczeństwa? – Bo jak już jest bezpieczeństwo, to co wtedy staje się dla Ciebie możliwe? Odpowiedz na pytanie, po czym zapytam: I co jeszcze?

Tego dzisiaj życzę każdej z Was na każdy dzień. Życzę Ci, abyś wiedziała co daje Ci prawdziwe poczucie bezpieczeństwa, do tego dążyła i każdego dnia, nie tylko od święta czuła się bezpiecznie i realizowała to, co dalej jest dla Ciebie możliwe.

Joanna Jakubowska, Nauczyciel, Trener rozwoju osobistego, Coach

ornament-1

Hmm czego pragnie współczesna kobieta…Trudno mi się wypowiadać za inne kobiety, stąd odpowiem na to pytanie, jakby było kierowane do mnie bezpośrednio 🙂

Współczesna kobieta to dzisiaj babka do zadań specjalnych, czyli taka, która musi znać się prawie na wszystkim, radzić sobie ekspresowo z najtrudniejszymi nawet sprawami, wyglądać pięknie, ciągle się uśmiechać, dbać o kondycję fizyczną i psychiczną, to komandos i zarazem słodki cukiereczek w jednym ciele…

Relacje zawodowe są dla mnie bardzo ważne, stąd  staram się być profesjonalistą w tematach, którymi się zajmuje, dążę zawsze do tego, aby być postrzegana, jako godna zaufania. W temacie, którym obecnie się zajmuję (branża eventowa), najważniejsze są doskonałe relacje międzyludzkie i kreatywność, co u mnie wywołuje niesamowitą adrenalinę, dlatego tak kocham to obecne zajęcie. Marzę o tym, aby być Marką w oczach innych ludzi, ale nie przez kupione tytuły, tylko przez pryzmat moich zawodowych osiągnięć i pomocy innym ludziom.  Zawodowo chciałabym być na tyle niezależna, żeby żyć swobodnie, zachowując równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym, żeby realizować marzenia moje i mojej rodziny.

W życiu prywatnym marzę o podróżach trekkingowych, chciałabym być obywatelem świata, stąd to dążenie do niezależności finansowej. Mam nadzieję, że zawsze będę miała czas i siłę na sport i będę piękna i zadbana, a przede wszystkim spełniona.

W relacjach damsko-męskich widzę siebie w ramionach dojrzałego mężczyzny – przyjaciela i dobrego kochanka zarazem, z którym dzielę się życiem, uskrzydlamy się nawzajem, potrafimy śmiać się z siebie, razem marzymy, razem realizujemy swoje pasje, mamy wspólnych znajomych i przyjaciół. Mój mężczyzna otwiera mi drzwi do samochodu, kupuje  mi piękne kwiaty nawet bez okazji i płaci rachunek za kolację w restauracji, a ja go uwielbiam i dbam o jego dobre samopoczucie, jest dla mnie autorytetem i moją największą miłością.

Wioletta Kado, doradca biznesowy, strateg, twórca wielu systemów motywacyjnych dla pracowników oraz programów lojalnościowych dla klientów, pomysłodawca Targów Nowoczesnego Mężczyzny, których II edycja już 27.05.2017.

ornament-1Kobieta, matka, żona, menedżer, konsultant, biegacz, sędzia lekkoatletyczny to ja Ida Kawka. Pragnę być odbierana jako możliwość a nie zagrożenie, pragnę aby ludzie rozwijali się i uczyli, pragnę aby każdy robił swój biznes na 100% wtedy wszyscy skorzystają. Pragnę wsparcia w biznesie a nie wyręczania. Pragnę, żeby zawsze zwyciężały wiedza i doświadczenie.

Ida Kawka, www.ida-kawka.pl

ornament-1Kobiety…czy wszystkie to nie wiem, ale ja na pewno…więcej życzliwości dookoła nas, wspaniałych ludzi na swojej drodze, którzy inspirują i zachęcają do rozwoju. Właśnie takich jak Ty i nasz „klub” 😉

Pragnę dawać szczęście swoim bliskim, wspólnie iść przez życie bawiąc się jego kolorami. Chcę spoglądać wstecz tylko po to by sięgać po miłe wspomnienia, kroczyć  z podniesioną głową i niczego nie żałować. Spróbować tego, co podpowiada szeptem intuicja. Uczyć się na błędach,. Odkrywać w sobie coś nowego każdego dnia . Celebrować swoją kobiecość w drobnych gestach, czynach , słowach, przyjemnościach. Kobieta z klasą- to mój ideał kobiecego piękna. To nie pieniądze, figura czy uroda, klasę nosi się w sobie, to sposób bycia, którego nie da się opisać słowami.

Iwona Kmiecik, Dyrektor Hotel Bayjonn, Sopot

ornament-1Czego pragniemy My kobiety, od święta i na co dzień? Myślę, że ile kobiet, tyle pragnień. Chcemy być zdrowe, szczęśliwe i spełnione, zarówno pracy , w domu jak i w miłości.

Jedne z nas, stawiają na rozwój zawodowy i pochłania to je bez reszty. Drugie prowadząc dom i będąc matkami czują się jak ryby w wodzie. Inne i myślę, że tych jest najwięcej, łączą zarówno swoje pasje zawodowe jak i bycie paniami domu, żonami i matkami. Większość Nas, to Kobiety Wielozadaniowe 😉 W tych wszystkich swoich działaniach, Chcemy być szacowane, akceptowane, wspierane i kochane, w codzienności i od święta. Jednak, jak świat długi i szeroki, jest coś, czego pragną Wszystkie Kobiety…. CHCĄ SAME DECYDOWAĆ O SOBIE !!!

Nie chcą, by inni ludzie, politycy, doktryny, religie, utarte schematy społeczne czy kulturowe decydowały o ich życiu za nie same. Kobiety chcą być WOLNE i same decydować o sobie i swoim życiu. Chcą, by ich decyzje i wybory były szanowane i akceptowane, by nie musiały

wciąż walczyć o swoje prawa, ani w społeczeństwie, ani we własnym domu. Tak na prawdę – o prawo do życia w szczęściu, do życia w zgodzie ze sobą, do wolnego wyboru…. PO PROSTU DO BYCIA SOBĄ. Tego życzę Wszystkim Kobietom w dniu ich święta i na co dzień. Bądźcie szczęśliwe, spełnione i żyjcie jak chcecie!! 😉

Elżbieta Kosińska-Wappa, Współwłaścicielka w firmie Arel

ornament-1Współczesne kobiety, które mają wysoką samoświadomość pragną po prostu żyć, są czarodziejkami własnego życia i dzięki temu ich życie jest pełne radości. Świadomie tworzą miłość, szczęście i wolność. Biorą odpowiedzialność za to, co tworzą i są wolne od zależności. Wiedzą, że jakość ich życia, ich samopoczucie, zależy tylko od nich, bo to one podejmują decyzje i wybierają na co się godzą.

W relacjach zawodowych, tak samo jak w osobistych pragną szacunku oraz prawdy i wszystkiego, co nią związane, czyli przede wszystkim uczciwości, szczerości i sprawiedliwości. Jeśli kobieta żyje w z zgodzie ze sobą i z innymi ludźmi, ma z nimi dobre, głębokie relacje, to daje jej to niesamowitą moc. Moim pragnieniem jest, aby wszystkie kobiety nawzajem traktowały się najlepiej jak potrafią, aby „babska solidarność” była standardem, a nie czymś ekstra.

W relacjach damsko-męskich kobiety pragną być tą jedną jedyną. Pragną miłości, normalności, wolności, bezpieczeństwa, wierności, doceniania, wsparcia, wspaniałego seksu, dzięki któremu przekazuje się namiętność, miłość i czułość, a także komunikaty takie jak dotyk, zapach, dźwięk i obrazy miłości fizycznej, która jest naturalnym, dającym wiele wzruszeń i rozkoszy doświadczeniem, a także mówi bardzo dużo o drugiej osobie.

Kobiety pragną mężczyzn dojrzałych, odważnych, z inicjatywą, takich, którzy potrafią wyrazić o co im chodzi. W życiu warto poszaleć, a do tego potrzebna jest fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego!

Joanna Krzywkowska, właścicielka Centrum Rozwoju Profesjonalny Tutoring,

www.profesjonalnytutoring.pl

ornament-1

W relacjach damsko-męskich: od niezależności… do zaufania, odrobiny sarkazmu i trochę uwagi 🙂 ahh…. i oczywiście inteligencji i jeszcze…. nie dążenia do zrozumienia nas, gdyż…Panowie – tracicie tylko cenny czas. Wykonalne? 🙂 Oczywiście.

W relacjach zawodowych pragniemy być liderkami, być podziwiane, chcemy, aby nas słuchano i aby nasze pomysły wcielano w życie. Wykonalne? Może za 1000 lat, choć trzeba przyznać, że kobiety radzą sobie już coraz lepiej. Ale tak jak i w życiu, tak też w relacjach zawodowych – musimy mieć odrobinę zdrowego rozsądku – tak jak nie każdy mężczyzna będzie super kochankiem, tak też nie każda z nas dyrektorem czy prezesem. KOBIECOŚCIĄ emanujmy przez cały rok, a tulipany pojawią się w naszych wazonach dużo częściej ! 🙂

Magdalena Marszałkowska, Gdańsk
właścicielka firmy “Media in the City”
założycielka marki CRYSTAL STORY (od kwietnia 2017 na polskim rynku) 

ornament-1Nie tylko od święta pragnę wolnego czasu i czegoś jeszcze…

Jestem mamą, żoną, córką, siostrą, przyjaciółką, kobietą przedsiębiorczą, miłośniczką książek psychologicznych i tych o samorozwoju, a w marzeniach również globtroterką w przyszłej jesieni mojego życia. Czy nie za dużo tych ról na jedną osobę? Chyba nie… Mogłabym wymienić więcej… My, kobiety jesteśmy wielozadaniowe. Pełnimy jednocześnie kilka, a nawet kilkanaście ról wytyczonych nam przez nasze DNA, naszą płeć, wiek, pochodzenie, zarówno to społeczne, jak i geograficzne z historycznym rysem w tle… Potrafimy zmieniać się jak kameleon… I żadna z nas się nie zastanawia nawet, czy tego rzeczywiście pragniemy. Tak jesteśmy zaprogramowane 😉

Najważniejszą dla mnie rolą jest rola mamy. Zawsze nią będę i to przez pryzmat dzieci podejmuję wiele życiowych decyzji. Nawet, jeśli chwilowo mój czas z nimi spędzany jest bardzo okrojony i wydawać się może, że życie zawodowe przesłoniło mi świat, to dzieci są moją busolą i motorem napędowym. Biegnę, potykam się, popełniam błędy, realizuję szalony plan o własnej marce kosmetycznej, ale to wszystko nie z czystego egoizmu… Chciałabym stworzyć coś, co będę mogła przekazać dzieciom albo jeśli za daleko sięgam marzeniami do przodu – żeby przynajmniej dać im dzisiaj przykład, że marzenia można i trzeba spełniać.

Pragnę pokazać dzieciom, że rzeczywistość trzeba wokół siebie kreować, że nie należy pozwalać wkładać siebie w takie ramy, w których jest nam niewygodnie. Że wyzwaniem jest działać zamiast marudzić. Narzekać, że jest kiepsko i nam się świat dookoła wcale nie podoba jest naprawdę najłatwiej. Zrzucić to na inne plecy, pofolgować sobie… Niech inni wiedzą, jak nam źle… Otóż nie!

Można mieć chwile słabości – to ludzka rzecz, ale narzekać na stan zastany nie należy. Jeśli nam się coś nie podoba, to spróbujmy to zmienić, udoskonalić, poprawić lub zaakceptować. Kiedyś rzeczy się naprawiało, potem wymieniało na nowe. Między wymianą a zmianą są lata świetlne. Na szczęście powoli, po zachwycie wszystkim co nowe, jednorazowe, plastikowe i w rzeczy samej – nijakie, mam wrażenie, że nadchodzi nowa era, a właściwie wraca to, co już kiedyś było, ale odświeżone, odnowione, adoptowane lub jeszcze jak kto woli – up’date’owane. Pojawiają się pojęcia takie, jak: vintage, slow life, slow fashion.

Nasze życie zdominowało ostatnio pragnienie duńskiego hygge lub japońskiego ikigai oraz zbilansowana dieta w pudełkach, dostarczanych pod drzwi nad ranem, jak za mojego dzieciństwa szklane butelki z mlekiem. Dziki pęd w korpolandii jest już passe, teraz trzeba zwolnić i osiągnąć mindfullness, żeby znowu być cool. Sushi w piątkowy wieczór z przyjaciółmi – raczej też już nie. Teraz należy orientować się w deserach z nasionami chia, wiedzieć jak kakao zastąpić karobem. Zdrowe koktajle z jarmużu już niedługo nie wystarczą, będziemy uczęszczać na warsztaty poszukiwania perzu na łące i w bibliotekach szukać zakurzonych białych kruków o ziołolecznictwie i zielsku pospolitym…

Czy to, że w tym roku przekroczę magiczne 40 lat i wcale nie zamierzam tego ukrywać, czy to, że mam dużą wyobraźnię i tolerancję powoduje, że NIC mnie już nie zdziwi? Wszystko zaakceptuję. Lubię iść z duchem czasu pomimo sentymentu do kiczowatych lat 80-tych i 90-tych, w których dorastałam, ale nie przestanę nigdy pragnąć zdrowego rozsądku, dystansu do zastanej rzeczywistości, jak absurdalna by ona nie była, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Na brak dystansu i poczucia humoru powinniśmy łykać cudowne tabletki, nawet nie czytać ulotki ani zasięgać opinii farmaceuty w aptece. Po prostu – tak jak polskie składki ZUS, tak z tym samym sumiennym poczuciem obowiązku powinniśmy połykać suplementy na zachowanie dystansu wszelakiego, zwłaszcza do siebie samego 😉

Aleksandra Matysiak, President of the MB/ Prezes Zarządu MELLI CARE Health&Senses, www.mellicare.com

ornament-1Czego pragną współczesne kobiety, nie tylko od święta? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest łatwa. Na przestrzeni lat bardzo zmieniła się rola kobiety we współczesnym świecie. Już nie tylko zajmujemy się domem i dziećmi, ale również pracujemy i robimy karierę. Nikogo nie dziwi, że coraz więcej kobiet to singielki nastawione na sukces i wielką wygraną. I chociaż z uporem walczymy o wolność, chcemy na równi z mężczyznami zajmować stanowiska kierownicze, to w głębi duszy jesteśmy kruche i potrzebujemy wsparcia.

Każda kobieta jest inna. Jedna realizuje się zawodowo, a inna swój azyl i poczucie bezpieczeństwa odnajduje w domu, spełniając się jako żona i matka. Każda z nas ma inne marzenia, ale łączy nas to, że każda chce czuć się wyjątkowa i być doceniona. Kobiety są żonami, matkami, kochankami i potrafią jak nikt inny pogodzić to z życiem zawodowym, ponieważ są wielozadaniowe, ambitne i mają podzielną uwagę.

Ostatnio usłyszałam bardzo trafne spostrzeżenie, że kobiety to najlepiej zaprogramowana aparatura z myśleniem abstrakcyjnym i z planem B. Bardzo mi się ten tekst spodobał.

Dla kobiety najważniejsze jest poczucie, że dla choćby jednej osoby na Ziemi jest najpiękniejsza, najszczuplejsza, najmądrzejsza, nieskończenie dobra i słodka. Marzymy o tym, żebyśmy potrafiły znaleźć tego potwierdzenie w jednym słowie, małym geście czy spojrzeniu. I by ta świadomość mogła nam towarzyszyć, nawet kiedy on jest gdzieś daleko… Bo to dzięki mężczyźnie czujemy się wyjątkowo.

Co ja mogę powiedzieć ze swojej strony…. Otóż dla mnie najważniejsza jest rodzina, realizacja planów zawodowych i przyjaciele. Jako matka pragnę szczęśliwego życia dla moich dzieci. Jako żona marzę by zestarzeć się przy boku ukochanego mężczyzny, czuć jego ciepło i dotyk. Jak każda kobieta potrzebuję miłości, przytulenia, drobnych gestów i słów. W relacjach damsko-męskich oczekuję wsparcia, uśmiechu, życzliwości i wzajemnego zrozumienia. Mam to szczęście, że czuję się wyjątkowa, ponieważ mam przy boku mężczyznę, który mnie wspiera, kocha bezwarunkowo i kibicuje mojemu rozwojowi zawodowemu.

W relacjach zawodowych szukam zaangażowania, szacunku i tolerancji. Pragnę być akceptowana i doceniona oraz aby moja współpraca z innymi osobami opierała się na partnerstwie i wzajemnym zaufaniu. Marzę, żeby ludzie byli dla siebie bardziej wyrozumiali i przyjacielscy.

W oczach przyjaciół pragnę zobaczyć nie tylko oddanie i szczerość, ale również odbicie moich wad i błędów, bym mogła uczyć się na nich, wyciągać wnioski i doskonalić swoją osobowość.

Dla siebie samej pragnę podróży po świecie, zobaczenia miejsc odległych, dzikich i nieskalanych cywilizacją.

Wszystkim kobietom w dniu ich święta życzę odwagi w walce o marzenia, miłości bez której życie jest smutne i radości z każdego wschodu i zachodu słońca bo życie jest piękne , a kobiety są wyjątkowe pod każdym względem.

Aldona Michalak, mgr pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa operacyjnego

ornament-1Chciałabym aby obalono hipotezę, że za kobietą, która odnosi sukcesy stoi mężczyzna , który jej przeszkadza, a za mężczyzną , który odnosi sukcesy stoi kobieta, która go wspiera. Tego sobie i wszystkim Paniom życzę! 😉

Loretta Neufeldt, Area General Manager West Region Poland, General Manager Novotel Poznań Centrum, www.mercure.comwww.novotel.com

ornament-1Jest późny wieczór. Siedzę na kapie zerkając na ogień i blask palącej się świecy na stoliku. Po lewej stronie przytulony do mnie śpi mój kot Tofu prężąc swoje długie ciało mruczy donośnie. Po prawej w pozycji stróżowania, jak Sfinks, drzemie suczka Irenka. Bogostan po prostu. Siedząc pośród tej zwierzęcej drużyny rozmyślam o relacjach w świecie ludzi… kobiet… mężczyzn…

Jesteśmy tacy różni i tacy podobni jednocześnie. Podobni, bo wszyscy chcemy uniknąć cierpienia i być szczęśliwymi, różni ponieważ na różne sposoby realizujemy swoje własne wizje szczęścia. Im dłużej się zastanawiam tym bardziej jestem przekonana, że nie mam pojęcia czego obecnie pragną i oczekują współczesne kobiety. Mogę napisać o sobie, a zacznę od tego, że wcale nie czuję się współczesną kobietą. Czuję się natomiast zdecydowanie młodą kobietą, w której owa młodość łączy się z dojrzałością wynikającą z czasu jaki upłynął od momentu kiedy pojawiłam się na świecie 😉 Romantyzm, idealizm, ciekawość, zapał i pasję, czasem beztroską naiwność (hahaha) łączę z dużą dozą samoświadomości i racjonalną oceną rzeczywistości wynikającą z doświadczeń będących udziałem kobiety dojrzałej. Mieszanka jak dobre, mocne wino, muszę przyznać. Nawet mnie samej czasem uderza do głowy 😉 i mieszają się wtedy priorytety…

W relacjach zawodowych, osobistych i damsko-męskich pragnę tego samego:

1. otwartości na drugiego człowieka oraz na jego na wrażliwość

2. byśmy umieli słuchać, ale także słyszeć

3. braku ignorancji, która każe nam oceniać cały świat według naszych prywatnych norm i krzywdzi innych na naszymi bezmyślnymi ocenami

4. lojalności i uczciwości, które czynią nas odpowiedzialnymi i wiarygodnymi

5. braku lęku, który rodzi się wtedy, gdy możemy zaufać w dobre intencje

6. pasji, zaangażowania, radości i śmiechu oraz w w zasadzie przede wszystkim energii jaką daje… miłość 😉

Bo życie jest tylko jedno i zawsze, dla każdego zbyt krótkie. Po co więc marnować czas na frustracje, których przyczyną najczęściej jesteśmy my sami?

Beata Nowacka-Kardzis, Właścicielka, projektantka, Biżuteria Beaty. Studio Działań Kreatywnych www.facebook.com/BB.BizuteriaBeaty

ornament-1Kobiecość jest trendy. Dla firmy Orbis, dzień kobiet trwa cały rok  Dosłownie! Udział kobiet wśród gości grupy AccorHotels wzrósł znacząco i stanowią one połowę naszych gości. Według różnych badań i statystyk , kobiety maja wpływ na ponad 80% decyzji zakupowych, w tym także na podróże. Kobiety lubią udzielać się w mediach społecznościowych, na forach, korzystają z aplikacji i perfekcyjnie wykorzystują możliwości, jakie dają urządzenia mobilne. W segmencie turystyka i podróże, kobiety generują 58% sprzedaży online. Powiem więcej – nasze umiejętności i kultura pracy bardzo współgrają z aktualną erą cyfryzacji. Jeśli jest jeszcze firma, która tego nie dostrzegła, to niech jak najszybciej dokona korekty gdyż traci biznes. W Grupie Hotelowej Orbis 40% dyrektorów blisko 120 hoteli stanowią kobiety a 60% menedżerów w siedzibie spółki to kobiety. To najwyższy wskaźnik kobiet wśród dyrektorów hoteli w sieci AccorHotels w ujęciu globalnym. Firma, która nie będzie potrafiła przyciągną, utrzymać i wypromować w swoich strukturach kobiet traci kontakt – a więc i biznes, z połową ludzkości, czego żadnej firmie nie życzę.

Katarzyna Nowak, Corporate Communication & CSR Manager, Orbis SA

ornament-1

Czego pragną Kobiety? W ciągłej gonitwie, w natłoku obowiązków, codziennym godzeniu spraw zawodowych z rodzinnymi, ogarnianiem miliona rzeczy, pragniemy akceptacji, zrozumienia oraz życia w zgodzie ze sobą. Chcemy być szczęśliwe, realizując się zarazem na wielu płaszczyznach. Cenimy szacunek, który jest podstawą relacji w pracy oraz życiu osobistym. Ważna jest dla nas szczerość, uczciwość i poczucie bezpieczeństwa. Mogłabym tak wymieniać, bo co Kobieta, to inne pragnienia, mnóstwo oczekiwań i marzeń… Jednak wydaje mi się, że każda z nas najbardziej pragnie kochać i czuć się kochana, a co za tym idzie spełniona i doceniona. To wszystko daje mi moja Rodzina i przyjaciele. I tego samego życzę Kobietom w dniu ich święta. Kochającej Rodziny, ciepła i prawdziwych przyjaciół, o resztę potrafimy same zadbać 😉

Magdalena Pasik-Zagalska, Właściciel/Owner LenMar Magdalena Pasik-Zagalska

ornament-1

Życzę wszystkim Kobietom, żeby każdego dnia miały trochę czasu tylko dla siebie, żeby mogły go wykorzystać tak jak tylko chcą. Może to być czas na spotkanie z kimś wyjątkowym, lub samotny spacer, czas na sport, na książkę, na medytowanie lub na zabawę, czas na dbanie o urodę, czy zwykłe leniuchowanie pod kocykiem – dowolnie. Ważne, żeby był pozytywnie i egoistycznie wydatkowany na siebie. I żeby ładował ogromną dawką pozytywnej energii nasze baterie na kolejne ścieżki do wydeptania, drogi do przejścia, morza do przepłynięcia i szczyty do zdobycia! 🙂 Wszystkiego wspaniałego!

Katarzyna Pawłowska-Zub, Dyrektor Zarządzający HAPPY&RICH www.happyandrich.pl

ornament-1

Czego pragną współczesne kobiety… wsparcia, zrozumienia od naszych mężczyzn. Jakże byłam zdziwiona, gdy w czasie rozmowy mój facet odkrył, że rozmawiając o konkretnej sprawie kompletnie inaczej ją rozumiemy i odbieramy… O dziwo usłyszałam, że: „jeszcze muszę się Ciebie nauczyć…” i dzięki temu nie poczułam się gorsza, słabsza, lecz inna. Mój punkt widzenia został doceniony, ha! Miłe uczucie. Efekt, chcę bardziej rozumieć mojego faceta. Czyli zadziałało w obie strony i to jest piękne… i bardzo chce taki sposób komunikacji pielęgnować, po prostu chcemy. Zawodowo, hm coraz bardziej otaczam się ludźmi z którymi wiążą mnie dobre wręcz przyjazne relacje. Jedno co mnie martwi- niestabilność przepisów oraz ich wprowadzanie z “impetem w głąb”- szybko, natychmiast… osobiście mam zadyszkę. Na szczęście są wokół mnie życzliwe osoby, a w Urzędach też pracują LUDZIE. Pozdrawiam i zapraszam na pyszną kawę do mojego Biura Rachunkowego Anita Podgórska w Gdyni.

Anita Podgórska, Biuro Rachunkowe Anita Podgórska

ornament-1Czego pragną kobiety, nie tylko w Dniu Kobiet? Spełniania swoich marzeń. Spełnione MARZENIA dają poczucie Szczęścia – a jak powstają? Ze splotów przypadków, Z uśmiechu Opatrzności. Z wielkich i małych historii. Z emocji / niepokoju. Z tęsknoty do <czegoś> Z pragnienia <kogoś> I co dalej? Nie wiem. Ale przy najprostszych narzędziach. Z iskry można rozniecić wielki ogień. Życzę kobietom <nie tylko w Dniu Kobiet> takich iskier, które dadzą poczucie szczęścia, miłości i spełnienia – bo tego pragniemy.

Anna Polońska, RÓŻNE FORMY SZTUKI, www.annapolonska.pl

ornament-1W relacjach w pracy, chcemy być traktowane jak równorzędni partnerzy biznesowi, o równie (do)cenionych kompetencjach jak mężczyźni. A od mężczyzny u naszego boku oczekujemy wspierania zarówno w tych małych tematach życia codziennego, jak i dopingowania w realizacji większych marzeń czy aspiracji zawodowych bądź prywatnych. I takich mądrych partnerów biznesowych i osobistych sobie życzmy! 😉

Magdalena Raniszewska, radca prawny / legal adviser, Kancelaria Radcy Prawnego Magdalena Raniszewska, www.raniszewska.pl

ornament-1Kobiety bardziej niż wyzwań potrzebują wsparcia. Miarą prawdziwej kobiecości jest pozwolić mężczyźnie „podnosić ciężary“ mając jednocześnie świadomość, że jesteśmy w stanie unieść je same. W tym tkwi cała moc kobiecości, w umiejętności samodzielnego działania i odpuszczenia w momentach gdy chcemy poczuć się jak kobieta, a mężczyźnie pozwolić na bycie silniejszym, zaradniejszym i skuteczniejszym. W relacjach damsko-męskich nie jest sztuką konkurować z mężczyznami, ale dać im pole do wykazania się. Mężczyźni w wyniku ewolucji zostali zaprojektowani na działania mające przynieść efekt, są skupieni na celu. Kobiety są bardziej relacyjne, co nie oznacza, że nie osiągają swoich celów, tylko, że robią to w inny sposób. Mężczyzna, który posiądzie tę wiedzę i będzie ją wykorzystywał w praktyce ma pewne szanse na zyskanie w oczach kobiety. Kobiety pragną być wysłuchane, zrozumiane, chcą aby mężczyzna ich słuchał, a nie rozwiązywał ich problemy. Poprzez werbalizację kobiety zwiększają rozumienie problemów, dzięki czemu znajdują rozwiązania.

Tak jak różnorodna jest Europa czy inne kontynenty, tak różne są kobiety i ich potrzeby. Możemy pochodzić z tego samego miasta, być w tym samym wieku, a nasze pragnienia będą diametralnie inne. Jedna będzie marzyć o awansie i rozwoju kariery, inna o doktoracie a trzecia o stworzeniu szczęśliwej rodziny.

Kluczem do zrozumienia współczesnej kobiety jest patrzenie na nią jak na unikatową jednostkę, poprzez pryzmat jej wartości, doświadczeń i marzeń. Nie ma dwóch takich samych kobiet. Różnorodność jest naszą zaletą.

Katarzyna Richer, Founder, Deal With Culture www.dealwithculture.com

ornament-1

Czego pragną kobiety? Pewnie każda z nas pragnie czegoś innego, ma przecież każda inne doświadczenie życiowe, inne plany, inna sytuacje życiowa. Jest jednak jedno życzenie, które – mam nadzieje – wszystkie nas łączy. Oczekujemy szacunku i traktowania nas jako osoby świadome swoich wyborów, osoby myślące i odpowiedzialne. I to tyle i aż tyle na ten 2017 rok.

Joanna Rupp, Prezes Germanicus LanguageBox www.germanicus.pl

ornament-1Kobiety pragną… wszystkiego oczywiście ! Proporcje ? …w zależności od humoru 🙂

Myślę, że Kobiety pragną poczuć swoją Siłę, wewnętrzną Moc. Moc, która gdy wszystko się wali… lub gdy pojawiają się marzenia – wychodzi i tworzy w tym miejscu nowe… Ta spójność wewnętrzna i  możliwość korzystania z własnej intuicji  jest bardzo ważną cząstką życia kobiety. Ona sprawia, że Kobieta się spełnia. Gdy jej tego brakuje – poszukuje, denerwuje się, czuje wewnętrzne niespełnienie, dusza krzyczy… Otwórzmy się wtedy, spędźmy czas z bliskimi, którzy nas zrozumieją lub wyjdźmy poszukać takich osób, stwórzmy przestrzeń by być “dla siebie”.

W życiu mamy różne momenty, niekiedy okazuje się, że droga którą szłyśmy lata … nagle się kończy i czas na nowy etap, nowy kierunek. Gdy otrzymałam to pytanie “Czego pragną kobiety … ” pomyślałam, że przed śmiercią męża łatwiej było mi na to pytanie odpowiedzieć. Wtedy jakby naturalnie ON kupował kwiaty, mówił komplementy, przytulał, zostawał z naszą córką gdy chciałam wyjść czy zabierał na spacer. Od tamtej chwili na nowo odkrywam potrzeby kobiety. I wiem, że gdy dbamy o swoją wewnętrzną Moc, staramy się żyć w równowadze, w szczerości do siebie – nawet gdy się wali … odnajdziemy Nową drogę dla siebie. Bo wszystkie Naprawdę ważne wytyczne – będą w Nas.

Życzę Wam Kobiety (i nie tylko Wam) by Dusza, Serce i Umysł – współpracowały wspólnie nad “spełnieniem” Waszego życia.

Magdalena Rzeźniczek – Czapnik. Socjolog, trener, ceramik artystyczny, twórczyni biżuterii Helenki VariaVaria – która zmienia Świat na lepszy i przypomina o wewnętrznej Mocy 🙂 

ornament-1Czego pragną współczesne kobiety, w relacjach zawodowych, osobistych, damsko-męskich, nie tylko od święta? Wolności w byciu sobą, szacunku do samej siebie i akceptacji swojego życia. Tylko tyle, albo aż tyle…. Każda z nas zrozumie to inaczej. To będzie zależało do tego, w jakim momencie życia jest właśnie teraz. W XXI wieku kobiety odkrywają siebie, swoją siłę, swoją niezależność i uczą się kochać prawdziwie najpierw siebie, aby obdarować miłością innych.

Aneta Rydz, autorka książki “Mamo Działaj – 100 dni do zmiany dla każdej Mamy”, przedsiębiorca Forever www.zarabiajzemna.pl

ornament-1

Czego pragną kobiety? Pewnie każda czegoś innego, bo każda z nas jest inna. Ja mogę odpowiedzieć tylko za siebie. Pragnę być traktowana uczciwie, z szacunkiem i poważnie. Ja właśnie tak traktuję innych (niezależnie od płci), więc tego samego oczekuję. Nie znoszę “poważnych” mężczyzn, którzy pobłażliwie lekceważą kobiety, przekonani o swojej wyższości. Oczywiście nie dotyczy to tylko jednego dnia w roku, ale wszystkich. Nie dotyczy jakiejś wybranej sfery życia, bo chciałabym zarówno w biznesie jak i w kontaktach prywatnych, być postrzegana jako pełnowartościowy człowiek, a nie “tylko kobieta”.

Tego pragnę i w dużej mierze tak jest. A czy nie lubię, kiedy mężczyzna jest szarmancki? Oczywiście, że lubię. Ale wszystko w swoim czasie i we właściwych proporcjach.

Lucyna Sobieszek, „Lucy Style”, „Polish Bussines Queen”

ornament-1Żyjemy w czasach, kiedy stereotyp roli kobiety zaczyna się zacierać. Całe pokolenia pracowały na nasze dzisiejsze miejsce w biznesie i poważne postrzeganie. Miło mi obserwować, zwłaszcza jako osobie związanej z rekrutacjami, że w sferze zawodowej wykorzystuje się i docenia nasze naturalne predyspozycje i atuty, jak np. kreatywność, ambicję czy umiejętność wytrwałego dążenia do celu. W moim odczuciu, obecnie wyzwaniem jest elastyczne i wyrozumiałe podejście do kobiet, które spełniają się w macierzyństwie. Kobiety matki wykazują się świetną organizacją pracy i motywacją, jednak często chcemy je zamknąć w sztywnych systemach firmy, tym samym je tracąc. Kluczowa jest aktywizacja mam i stworzenie dla nich właściwego miejsca w pracy – z pełnym przekonaniem, że spełnione w sferze prywatnej, są nieocenioną częścią zespołu.

To oczekiwanie i życzenie, które składam nie tylko pracującym mamom, ale wszystkim pracującym kobietom.

Magdalena Sokołowska, Kierownik ds. Zasobów Ludzkich / HR Manager Zdrojowa Invest www.zdrojowainvest.pl

ornament-1Czego pragną współczesne kobiety? Wykształcone, inteligentne, błyskotliwe, piękne, zadbane… Ze wszech miar zasługujące na uwagę i podziw. Z powodzeniem radzą sobie w męskim świecie, piastują wysokie stanowiska, podejmują trudne decyzje, świetnie radzą sobie w męskich zawodach. Są silne, niezależne, samodzielne i z pozoru twarde jak skała, ale czy zawsze? Czy nowoczesne kobiety na pewno nie potrzebują już „księcia na białym koniu” i silnego mężczyzny u swego boku?

Czego pragną współczesne kobiety? Kiedy sytuacja tego wymaga, podejmować ważne decyzje biznesowe i z pozycji partnera twardo negocjować warunki. Kiedy jednak przychodzi czas, który mogą poświęcić tylko dla siebie i swojej rodziny, jakie są? Chcą być pożądane, atrakcyjne i seksowne, dla swego mężczyzny. Chcą być wspaniałymi, kochającymi, wyrozumiałymi mamami dla swoich dzieci. Chcą być wrażliwymi, empatycznymi i serdecznymi przyjaciółkami dla swoich przyjaciół. Chcą być po prostu sobą!

Alina Stasiak, Agencja IMAGE TEAM, www.imageteam.net

ornament-1Czego pragną współczesne kobiety w relacjach zawodowych, osobistych, damsko-męskich, nie tylko od święta? To na pozór niewinne pytanie stanowi doskonały punkt wyjścia do rozważań niemalże filozoficznych. Myślę, że nam samym, kobietom, nie jest łatwo na nie odpowiedzieć. Sądzę, że o ile współczesne kobiety doskonale radzą sobie w relacjach zawodowych, działają w oparciu o konkrety i wytrwale realizują cele, o tyle w relacjach osobistych nie zawsze jest im łatwo sprecyzować własne oczekiwania wobec innych i… siebie. Oczywiście, każda z nas jest inna i ma inne priorytety, doświadczenia, plany, marzenia… Dlatego daleka jestem od uogólniania. Jednak uważam, że łączy nas dążenie do harmonii na wszystkich płaszczyznach życia. W moim odczuciu, jeśli uda nam się osiągnąć wewnętrzną równowagę między ciałem, umysłem i duchem – co nie jest proste i bardzo często wymaga lat ciężkiej pracy – będziemy czuć poprawę jakości naszego życia na wszystkich poziomach.

Myślę też, że każda kobieta pragnie piękna. Nie mam jednak na myśli jego komercyjnego wymiaru. Chodzi o wewnętrzne piękno, które znajduje odzwierciedlenie na zewnątrz – w blasku oczu, szczerym uśmiechu, radości życia. Piękno to jest niezależne od wyglądu, wieku czy wagi. Jest ono efektem pielęgnowania swoich mocnych stron, pozytywnego myślenia, życzliwego podejścia do innych i do siebie, ciągłego poszukiwania nowych wyzwań, gotowości do nauki i odważnego realizowania marzeń.

Z okazji Dnia Kobiet życzę nam wszystkim, abyśmy czuły się spełnione, znalazły chwilę wytchnienia w natłoku codziennych obowiązków oraz z nadzieją, akceptacją i ufnością przyjmowały wszelkie wyzwania, jakie niesie życie.

Marta Stasińska, zastępca redaktora naczelnego miesięcznika „BLIŻEJ PRZEDSZKOLA”, pasjonatka podróży, jogi, ajurwedy, medycyny chińskiej, tańca brzucha i kultury orientu. Wykorzystuje swoją wiedzę i poszerza zainteresowania, współtworząc projekt mający na celu zwiększenie świadomości kobiet w zakresie pielęgnacji skóry i wprowadzenie na rynek naturalnych olejków kosmetycznych Harika (www.harikabeauty.com). Zwolenniczka czerpania z natury tego, co najlepsze.

ornament-1Gdy kobieta składa życzenia innym kobietom w dniu ich święta, to nie bez przyczyny życzy im wiary w swój talent, wyjątkowość i serce. By nie zabrakło im odwagi by tupnąć nogą i pokrzyczeć do lustra…. Ale i wsparcia, akceptacji i historycznych “goździków” nie tylko od święta.

Od Panów w relacjach zawodowych oczekuję partnerstwa, równego traktowania. Co nie znaczy, że ów partnerstwo nie będzie kompatybilne z przepuszczeniem mnie kobiety, jako pierwszej w drzwiach czy podaniem mi płaszcza. Taka proza życia – gdy w dniu kobiet próbujemy połączyć świat Marsa i Wenus. Może dzisiejszy dzień skłoni nas również do refleksji dlaczego tak bardzo dążymy do perfekcji i jaką płacimy za to cenę?

P.S Możemy jeszcze poszeptać o życzeniach miłości na miarę Jurka czy Grey’a…ale to już w kuluarach

Idalia Stochla, Imperium Sukcesu, www.imperiumsukcesu.pl

ornament-1

Czego pragną kobiety? Pewnie ile kobiet tyle pragnień. Sobie i każdej innej kobiecie życzę miłości. Tak, miłości. Dziwisz się? Przecież kiedy nie ma miłości… nic nie ma. Miłości, takiej szeroko rozumianej. Miłości damsko –męskiej, która daje wiary w siebie, która pomaga ci przenosić góry, która daje poczucie bezpieczeństwa. Miłości do dzieci, tego nie da się opisać zanim tego nie doświadczysz. Miłości rodzicielska do łatwych nie należy, lecz czego jej nie można odmówić jest bezcenna.

Miłości do pasji. Nie zależnie czy to bieganie, granie na instrumencie, fotografia, czytanie książek, a może zbieranie znaczków. Życie bez pasji jest puste. Miłości do siebie. Przecież, bez samoakceptacji, zaprzyjaźnienia się ze swoim ciałem, rozumem, duszą nie osiągniesz szczęścia. Pamiętaj jesteś warta tego uczucia.

Aleksandra Sulej-Dąbrowska www.mamyruszamy.pl

ornament-1

Czego pragną kobiety? Myślę, że ile kobiet, tyle pragnień. Ja potrzebuję Miłości, rodziny, przyjaciół i niezależności. Pragnę by świat był dobry i kolorowy, a ludzie odpowiedzialni za swoje życie i czyny. Codziennie.

Katarzyna Szulim, Niezależna Dyrektor Sprzedaży Mary Kay

ornament-1Czego pragną Kobiety? Hmmm ile kobiet tyle pewnie pragnień, zapewne wiele z nas ma wspólny mianownik, a na powyższe pytanie mogę odpowiedzieć, opierając się na własnych pragnieniach. W relacjach zawodowych pragnę partnerstwa, szczerości, szacunku, lojalności, współpracy oraz zaangażowania…w tym układzie czuję się najlepiej i wywołuje to endorfiny w moim organizmie oraz pobudza do działania.

W relacjach osobistych stawiam na szczerość, otwartość, autentyczność, bezinteresowność, asertywność…zrozumienia dla tego kim jesteśmy i zaakceptowania tego jakie jesteśmy.

Jeśli chodzi o relacje damsko-męskie i czczenie dnia kobiet, to powiem szczerze, że wiele kobiet życzyłoby sobie, aby być traktowaną w wyjątkowy sposób nie tylko w ten jeden dzień w roku…każda kobieta zasługuje na to, aby otrzymać kwiatka, wyjść do kina czy na romantyczną kolację nie tylko w dzień 8 marca…odkąd jestem z moim mężem, takie święta nie mają dla mnie znaczenia, bo każdego dnia czuje się wyjątkowa… tak samo jak np.14 lutego…jeśli naprawdę się kochamy, uważam, że nie potrzebujemy do tego ustawowo przyjętych dni w roku…życzę każdej kobiecie aby jej mężczyzna wielbił ją każdego dnia a nie od święta…

W relacji damsko męskiej ważne jest dla mnie zaufanie oraz partnerstwo…wzajemnie zrozumienie oraz wsparcie…w pracy czy w domu…no i bardzo ważne, nie musieć udawać kogoś kim się nie jest z obawy przed brakiem akceptacji partnera…

Życzę każdej Kobiecie, niech każdy dzień będzie dla Was dniem 8 marca 🙂

Edyta Szulist, District Manager ARBONNE

ornament-1“Kobieto puchu marny ” czego pragniesz ?W dobie emancypacji mamy wydawałoby się prawie wszystko w porównaniu z naszymi babciami i prababciami .Uważam, że każda kobieta dąży do harmonii w swoim naturalnym środowisku, tak aby proporcje między pracą zawodową a pracą domową były odpowiednie i pozwalałyby czerpać radość z posiadania dzieci oraz dawałyby możliwość poświęcenia czasu na ich wychowanie. Kobiety we współczesnym świecie potrzebują godności i równości na rynku pracy ale również bezpieczeństwa i stabilizacji u boku godnego siebie partnera z którym mogłyby dzielić wspólne pasje i zainteresowania. Myślimy też o sprawach przyziemnych: dobrej edukacji dla swoich dzieci, sprawnie działającej służbie zdrowia i zabezpieczeniu przyszłości swojej i swoich bliskich. A ja jako kobieta marzę o tym aby każda z nas znalazła czas na zadbanie o własne zdrowie a nasze święto spędziła w gronie miłych sobie osób w pięknym otoczeniu i radosnym nastroju.

Katarzyna Szymoniak właściciel Gabinetu Rehabilitacji Fizjo-Sport w Sopocie

ornament-1Każdy dzień to nowa karta, a to co na niej się znajdzie zależy od nas, również od naszych pragnień. Osobiście chciałabym, żeby w części wypełniła się ona zapiskami o osobach, na których można polegać w każdej sytuacji, i których uśmiech wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Myślę, że każda współczesna kobieta pomimo pędu, który nas otacza, pragnie skrycie zatrzymać się przez chwilę i poczuć się beztrosko jak małe dziecko. To bez wątpienia daje nam siłę napędową do dalszego działania.

Nie od dziś wiadomo, że od wielu wieków kobiety walczyły o to, by być zauważone. Musiały udowadniać, że są mądre, rozsądne i wykształcone. I chyba pragnieniem każdej kobiety biznesu jest to, aby nie musiały o to walczyć. Dom, dzieci, praca, nauka – zajęć do zrealizowania można byłoby wymieniać długo. Marzeniem jest wywiązać się z tych obowiązków jak najlepiej, perfekcyjnie. Nasza wytrwałość i wrodzony wdzięk sprawiają, że jesteśmy niepowtarzalnymi partnerami na każdej płaszczyźnie. I takich partnerskich relacji, zarówno w relacjach osobistych jak i w biznesie – pełnych szacunku i zrozumienia – życzę wszystkim Kobietom!

Na koniec zdradzę Wam jedno z moich ulubionych powiedzeń: jeżeli będziemy myśleć pozytywnie, nasze pragnienia spełnią się. I to nie tylko 8 marca!

Dorota Trzeciak, Instytut Szkoleń i Mediacji Solver sp. z o.o. Biuro Rachunkowe Solver Dorota Trzeciak

ornament-1Pragnienia kobiet, zawodowe, rodzinne, osobiste są tak różne, jak same kobiety. Wszystko zależy od wartości, które w danym momencie ich życia są dla nich ważne. Kluczowe jest też  środowisko, w którym przebywają. Obserwacja, którą chciałabym się podzielić dotyczy potrzeby wielu kobiet do jednoczenia się, wspierania i uznania swojej kobiecej natury. Zaczynają szanować się na tyle mocno, by odejść od wszystkiego, co im nie służy. Odchodzą od tego, co ich nie rozwija i na końcu nie daje szczęścia. Mają siłę, aby wierzyć, że są wartościowe, ważne. Budują wtedy przyjazne i ciepłe otoczenie. Od dawna wiadomo przecież, że gdy kobiety się jednoczą, ich wspólna energia ma moc uzdrawiania 😉 Pozdrawiam ciepło wszystkie Panie!

Katarzyna Warelis, Sr. Sales Manager Eastern Europe & MED Baby & Parenting Essentials NEWELL BRANDS

ornament-1„Będąc młodą lekarką…” mogłabym zacząć, ale chyba już mało kto pamięta te skecze?… : -)

W świecie kobiecym są różne pragnienia: od kształtnych pośladków wolnych od cellulitu i dzikich fantazji seksualnych po bycie odpowiednikiem Dalajlamy i osobiste spełnienie. No i bardzo dobrze, tak powinno być, bo każdej według potrzeb! Biorąc pod uwagę, że słowo pragnienie posiada 293 synonimy, jest się w czym obracać 😉

Nie tak dawno czytałam materiał prasowy męskiego pochodzenia (to ważne, bo autor był facetem), że są pewne kobiece pragnienia… całkowicie kłamliwe. Że one niby (kobiety) lubią rozmawiać. A gówno prawda, bo one chcą nade wszystko, żeby ich słuchać. Chcą facetów metroseksualnych, ale – jak nie masz iskry Bożej – nie pisz liryków i nie gadaj w kółko o swoich potrzebach, bo po cholerę. Ważne kłamstwo: kobiety chcą być dla Ciebie wszystkim, i to za cenę Twoich znajomości. Czyżby? Może w pierwszym miesiącu Waszych randek, bo długofalowo każda mądra kobieta nie będzie chciała być pępkiem świata (bo ma wielki swój) i uszanuje Twoje znajomości, bo dzięki nim będziesz też rozumiał ją.

Całkiem fajne podejście!

Pragnienie prawdziwe, jedno, głębokie, ma chyba każda z nas: chcemy być szczęśliwe.

Jak definiujesz to szczęście, to już zupełnie inna sprawa. Pragniemy przeżyć życie tak, by móc samej sobie, patrząc wstecz, powiedzieć kiedyś: piękna robota! A jeśli umiemy na bieżąco się nim cieszyć, wzrastać w rozwoju własnym i/ lub karmić się bezinteresownie radością innych – doskonale! Tu i teraz też jest ważne! I tego właśnie wszystkim członkiniom i sympatyczkom społeczności „Marka jest kobietą” życzę.

Małgorzata Wasilewska, Dyrektor Personalny yameo, www.yameo.pl

ornament-1Czego pragną współczesne kobiety, w relacjach zawodowych, osobistych, damsko-męskich, nie tylko od święta? Trudno mi powiedzieć czego pragną kobiety bo każda z nas jej inna, każda ma inne priorytety i cele. Mam odwagę wypowiadać się tylko we własnym imieniu. Czego życzę w biznesie moim koleżankom? Otwartych, szczerych i autentycznych relacji budowanych na obopólnym zaufaniu. Kobiety polecają swoje usługi, potrafią z wyjątkową pasją opowiadać o firmach. Nie tylko swoich ale również zaprzyjaźnionych biznesach. To jest dla nas naturalne i oczywiste – jak oddychanie. Życzę z okazji Dnia Kobiet aby relacje z naszymi klientami zawsze były wyjątkowe, pełne zrozumienia potrzeb, doskonałej komunikacji i wiary w realizację wspólnych celów. Tylko dzięki takiemu podejściu nasze biznesy i firmy którymi zarządzamy będą się rozwijać.

Justyna Wojtaszczyk, Owner, CEO KeyK Project Marketing&Media www.keykproject.pl

ornament-1

Czego pragną kobiety nie tylko w Dniu Kobiet? Każda z nas z pewnością ma swoją indywidualną listę życzeń. Dla każdej z nas inne wartości mają znaczenie. Odpowiem na to pytanie podobnie jak w zeszłym roku, w formie życzeń. Drogie Kobietki, życzę Nam by nie opuszczało Nas poczucie szczęścia. Żyjmy tak jak na to zasługujemy. Bądźmy odważne, by po to sięgnąć. Miejmy siłę, jeśli trzeba o to zawalczyć. Bądźmy wytrwałe w podjętych działaniach. Życzę Nam szacunku do Naszych działań, uznania Naszych starań i niezachwianego poczucia własnej wartości.

Dorota Wollenszleger-Gałuszka, Prezes Zarządu All4Her sp. z o.o. www.facebook.com/kobietairozwod.gdansk

ornament-1

Czego pragną współczesne kobiety, w relacjach zawodowych, osobistych, damsko-męskich, nie tylko od święta? Myślę, że pragną empatii i zrozumienia. Patrząc po moim przykładzie, jest to bardzo pomocne, zarówno w domu, jak i w relacjach biznesowych. Zakładanie dobrych intencji obu stron, troska o siebie nawzajem – to uniwersalne wartości, które budują relacje międzyludzkie na każdym z pól. I jeszcze coś, co przyda się każdemu – kobiecie i mężczyźnie, z okazji Dnia Kobiet i na co dzień: miło jest otrzymywać więcej uśmiechów.

Marta Woźny-Tomczak, Dyrektor PERSONIA, Z PASJĄ DO LUDZI, www.personia.pl

ornament-1

“Czego pragną kobiety? Pewnie odpowiedzi jest tyle, ile jest kobiet na świecie. Jednak myślę, że wszystkie pragniemy akceptacji i bezpieczeństwa, abyśmy mogły bez lęku być sobą. Nie grać, nie udawać, tylko cieszyć się świadomością, że akceptujemy siebie my i akceptuje nas otoczenie. Właśnie takie jakie jesteśmy, z naszymi zaletami i wadami.

Wszystkie również pragniemy szczęścia, choć czasem nie wiemy gdzie go szukać i zapominamy, że szczęście to świadomość naszego umysłu i tylko my same, nikt inny, możemy sprawić, że będziemy szczęśliwe. Na pewno też pragniemy miłości. Bo miłość do podstawa życia. Miłość nas uszlachetnia. Kochając czujemy mocniej, pełniej, stajemy się lepszymi ludźmi, niezależnie czy mówimy o miłości do drugiego człowieka, do siebie samych, do zwierząt i przyrody.

Pragniemy też inspiracji do działania, nowych pasji, nowych wyzwań, podróży oraz satysfakcji z życia zawodowego i prywatnego. Życzę wszystkim kobietom, aby rozwijały w sobie pragnienia i marzenia, a następnie aby przekuwały te marzenia w cele i odważnie je realizowały. By uśmiech i błysk w oku zawsze gościł na ich twarzach.

Renata Wrona – PR managerka, Trenerka rozwoju osobistego i biznesu, Akredytowana Coach ICF, Autorka książki z zakresu sukcesu, rozwoju i relacji w życiu kobiety „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość” oraz wielu artykułów z zakresu budowania marki, komunikacji interpersonalnej oraz holistycznego podejścia do zdrowia i życia kobiety.

Ekspertka w dziedzinie budowania marki i kreowania marki osobistej, komunikacji interpersonalnej, Public Relations, wystąpień publicznych, savoir vivre w biznesie oraz budowania pewności siebie i asertywności. Prowadzi szkolenia z doskonalenia kompetencji osobistych, interpersonalnych i menedżerskich, pomagając uczestnikom w osiąganiu najlepszej wersji siebie samego.

ornament-1Kobiety pragną przede wszystkim szacunku, jak i docenienia – za ich multizadaniowość, doskonałą organizację każdego dnia, pamiętanie o wszystkim i wszystkich, za wielkie, jak i te małe rzeczy i uczynki. To nie jest tak, że kobiety pracujące zawodowo są gorszymi matkami czy żonami, bo nie bawią się w domu z dzieckiem cały dzień i nie gotują codziennie obiadu złożonego z trzech dań. Podjęłyśmy decyzję, że walczymy o siebie – swój rozwój, karierę, spełnienie – bo tylko spełniona kobieta będzie szczęśliwa. A szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. I tego, życzę sobie i wszystkim Paniom w tym dniu.

Fatima Zblewska, VIP EVENT, www.vipevent.com.pl

ornament-1

Myślę, że kobiety współczesne, kobiety dojrzałe pragną być szanowane przez mężczyzn nie tylko w relacjach osobistych, ale również, a może przede wszystkim zawodowym. Kobieta jest ozdobą mężczyzny, jeśli czuje się piękna, piękna wewnętrznie i świadoma swojej kobiecości. 8 marca jest Dniem Kobiet i cóż to oznacza? Kwiatek? Prezent? Współczesne kobiety oczekują wyjątkowego dnia na codzień… uśmiechu, szacunku, dotyku ukochanego mężczyzny.

Jestem kobietą “starej daty”, która docenia gentelmena przy moim boku. Gentelmena w pełnym tego słowa znaczeniu, który odebrał dobre wychowanie, dobre wykształcenie i reprezentuje sobą określoną klasę. W życiu zawodowym doceniam u mężczyzn lojalność i fachowość. Pragnę, aby mężczyzna mi imponował, aby współpracował ze mna bez wyższości, na równi dzieląc obowiązki. Oczekuje w życiu prywatnym aby mój partner był przede wszystkim przyjacielem takim jedynym i na zawsze 🙂

Elżbieta Zysnarska, Elise&Partners Ltd www.elizebis.wellu.eu

ornament-1

ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here