Home Kobiety na Fali Monika Sałapat – założycielka marki odzieżowej Bonanza Style

Monika Sałapat – założycielka marki odzieżowej Bonanza Style

838
0
SHARE

Portal Marka jest kobietą, ogólnopolska społeczność Kobiet na Fali oraz Klub „Marka jest kobietą”, wraz z serwisem www.Biznesnafali.pl promuje i pokazuje wartościowe kobiety, pasjonatki życia, które inspirują innych. Kobiety, które naszym i Waszym zdaniem warto przedstawić szerszej publiczności, za ich charyzmę, profesjonalizm, ale przede wszystkim naturalną serdeczność i otwartość na innych. Zwykłe, niezwykłe, które są wśród Was. Dyrektorki, właścicielki firm, ekspertki w swojej dziedzinie, prawdziwe pasjonatki życia. Jeśli Ty także należysz do nich lub znasz wyjątkową kobietę, której postawę warto docenić i przedstawić szerzej, napisz do nas! # PRZYŁĄCZ SIĘ do naszej wyjątkowej, ogólnopolskiej społeczności Kobiet na Fali i KLUBU MARKA JEST KOBIETĄ. Napisz do nas: #

Nasz wybór: Monika Sałapat – założycielka marki odzieżowej Bonanza Style

Dzień zaczynam od… Pysznej kawy, po czym sprawnie organizuję czas, aby odwieźć dzieci do przedszkoli i o stałej porze rozpocząć obowiązki zawodowe.

Jeśli makijaż to… Delikatny, naturalny. Najczęściej podkreślam oczy ponieważ są moim atutem 😉

Ulubione buty… Wysokie szpilki, dodają pewności siebie.

Mój zapach… Niezmiennie Chanel Chance

Spodnie czy sukienka… Spodnie.

W torebce mam zawsze… Klucze, portfel, telefon, kalendarz, a także mini perfumy i szminkę.

W drodze do pracy (słucham/robię)… Pracuję w domu, kiedy jednak muszę wyjechać, słucham pozytywnej radosnej muzyki, która podobnie mnie nastraja.

Pierwsza rzecz w pracy którą robię… Przeglądam listę zadań, przygotowaną dzień wcześniej.

Na moim biurku stoi… Komputer, kartki i długopis, im mniej rzeczy tym lepiej.

Najbardziej w pracy lubię… Poczucie spełnienia i sensu.

A do moich obowiązków należy… Sama prowadzę firmę, więc wszystko robię samodzielnie.

Słowa, które najczęściej (nad)używam… Cudownie, wspaniale, fantastycznie, uwielbiam, kocham…

W przerwie na lunch… Staram się, aby taka przerwa była prawdziwą Przerwą, no to by choć minimalnie odpocząć i nabrać dystansu.

Śmieję się… Bardzo dużo i bardzo często – jest to mój znak rozpoznawczy 😉

Stawiam innym plusy za… Umiejętność organizacji, optymistyczne podejście do życia.

Inni o mnie… Poprosiłam mojego znajomego, Janusza, aby wypełnił to pole. Więc cytuję: „Zaskakująco kreatywna młoda osoba, o bardzo ugruntowanej świadomości własnego rozwoju, dla której kreatywne spojrzenie na codzienność otaczającego nas świata jest normą i kierunkowskazem właściwego rozwoju własnej postawy i osobowości.”

Robi się gorąco, gdy… W moim przypadku jest to wejście nowej kolekcji na rynek, niezwykle intensywny i nierzadko stresujący okres.

Podpaść mi można… Nielojalnością, brakiem odpowiedzialności w stosunku do pracy i ludzi, brakiem kultury i poszanowania cudzych wartości.

Ostatnie minuty w pracy… Poświęcam je na podsumowanie dnia, planach na dzień następny itp. Te minuty nierzadko oscylują w okolicach północy…

W domu najczęściej… Żyję, mieszkam i pracuję, w domu mieści się moje biuro, jednak kiedy przekraczam jego próg po skończonej pracy, czeka na mnie mąż i dwie córeczki, oraz piękne w swojej zwyczajności życie rodzinne.

Najprzyjemniej się czuję, mając na sobie… Ubrania z moją metką, jest to dla mnie niesamowita satysfakcja.

Moje ulubione smaki… To te, które kojarzą mi się z dzieciństwem, a które nieraz tak trudno przywołać, jak kuchnia mojej babci…

Moje podróże… Na razie w planach, z powodu braku czasu. Marzy mi się egzotyczna plaża, fascynuje Nowy York…

Ostatnio zaciekawiło mnie / zdziwiło… Bardzo ciekawi mnie człowiek. Kwestia rozwoju osobistego, ludzkich reakcji, zachowań, autosugestia. Możliwości ludzkiego umysłu. Fascynująca tematyka

Aktywnie spędzam czas… Głównie z dziećmi, na spacerach, zabawie, zajęciach sportowych.

O zdrowie dbam… Zdrowo się odżywiając i będąc aktywną. Staram się te nawyki wpajać swoim dzieciom, ponieważ jest to nieprzeceniona inwestycja w ich rozwój.

Mam słabość do… Piękna. W każdej postaci. Warto je dostrzegać i się nim zachwycać, ponieważ cudownie nas ubogaca.

Moje wartości w życiu – na co dzień i w biznesie… Rzetelność, wiarygodność, uczciwość i szczerość. To cechy charakteru, które można w sobie pięknie rozwinąć, a które rzutują na całe nasze życie.

Odwaga w biznesie. Rozumiem ją tak, że… Śmiało realizuję swoje plany zawodowe, wiem czego chcę, jak to osiągnę i do czego dążę. Ważne, aby po drodze nikogo nie skrzywdzić i nie wykorzystać do swoich celów, ponieważ nie jest to oznaka siły i odwagi, a tchórzostwa.

Złote myśli i sentencje, które za mną chodzą… „Everything happens for a reason”

Co mnie motywuje? Dobrze sprecyzowane cele, a także wizja końcowych efektów.

To, z czego jestem dumna to? Z moich dzieci oraz firmy, którą sama tworzyłam od podstaw.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo sukces? Sukces to dla mnie maksymalny wynik w obszarach dla mnie kluczowych, poczucie satysfakcji i spełnienia, a także zachowanie idealnej harmonii pomiędzy tymi obszarami.

Czym jest dla mnie, jak rozumiem słowo „profesjonalna marka osobista”? To coś czego będę się uczyć na najbliższej turze Akademii Marki z Klasą. Dla mnie jest to umiejętność wiarygodnego i autentycznego utożsamiania siebie z marką, którą tworzę, aby moje wartości i postawa były zbieżne z pracą, którą wykonuję.

Przekonałam się / utwierdziłam w przekonaniu, że w życiu…? Najważniejsi są ludzie i serdeczne relacje. Resztę można wypracować.

Pojawiające się szanse/sytuacje biznesowe? Przyjmuję z entuzjazmem i często się angażuję, wychodząc z założenia, ze lepiej spróbować i ewentualnie żałować, niż nie robić nic. Z reguły każdy projekt, którego się podejmuję przynosi nie tylko korzyści i radość, ale też i doświadczenie i świetne kontakty.

Gdybym mogła coś powtórzyć w życiu / zmienić? Bardziej doceniałabym osoby, których już nie ma. Bardziej też słuchałabym swojej intuicji, która nigdy nie zawodzi.

Marzenia z dzieciństwa, czyli gdybym nie robiła dziś tego, co robię, pewnie… Pracowałabym w służbie zdrowia, lub była prawnikiem. Piękne i ważne zawody, jednak nie byłyby w stanie wyzwolić mojej kreatywności i potencjału.

Marzenie/cel/plan – te duże i małe, na ten rok…? Mam ich bardzo wiele, w każdym, ważnym dla mnie obszarze. Jeśli chodzi o firmę, chciałabym ją profesjonalnie rozwinąć i zapewnić klientom łatwiejszy dostęp do niej, poprzez otwarcie kilku sklepów stacjonarnych.

Najważniejszy Post Scriptum, czyli to, co nie zmieściło się powyżej, a chciałabym dopisać – czyli moje przesłanie dla innych kobiet, i nie tylko… 

Warto zawsze stawiać na siebie, bez względu na wszystko znaleźć swój sposób na niezależność i spełnianie swoich życiowych zamierzeń. Taka postawa rzutuje na całe życie i na wszelkie relacje jakie tworzymy z ludźmi.

* * * * *
Monika Sałapat – założycielka marki odzieżowej Bonanza Style. Głównym wyznacznikiem marki są zasady slow fashion, oraz polska, lokalna produkcja. Stawiamy na wysoką jakość i oryginalne wzornictwo, oferując swoje unikalne projekty. Cenię sobie kontakt z klientem, prowadząc blog ekspercki, oraz life stylowy, oparty na życiowych wartościach. Jestem również w gronie redakcji portalu Kobbieciarnia, gdzie zajmuję się pisaniem artykułów do działu moda.

Prywatnie fascynuje mnie tematyka rozwoju osobistego, możliwości ludzkiego umysłu. Bardzo dużo czytam, głównie w tej tematyce. Lubię aktywnie spędzać czas, poznawać nowych ludzi, uczyć się i doświadczać nowych rzeczy. Mój świat wypełnia mąż Paweł oraz dwie córeczki: Martyna i Wiktoria

www.bonanza-style.pl

www.bonanza-lifestyle.blogspot.com

www.kobbieciarnia.pl

* * * * *

Jeśli Państwo także znają wyjątkowe kobiety biznesu, których postawę warto docenić i przedstawić szerzej, prosimy także o przesyłanie nam swoich zgłoszeń na adres #. A może sama jesteś jedną z nich!? Zapraszamy!

ZAPROSZENIE_DO_KLUBU_jpg_starter3

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here